nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KAWAIILOVE » czw kwie 21, 2022 7:13 am

W porównaniu do reszty zapowiedzi yaoi od Waneko, to ta wydaje się jak na teraz najciekawsza. Jeden tom, więc raczej nie zaboli mocno portfela. Raczej wezmę

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » czw kwie 21, 2022 4:18 pm

Dramat psychologiczny do mnie nie przemawia. Pytanie jeszcze ile dramy w tym dramacie? Czy fabuła polega na tym, że mc przez całą mangę ugania się za nieodwzajemnioną miłością by w ostatnim rozdziale usłyszeć "tak"? A może jednak "nie"?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » czw kwie 21, 2022 4:38 pm

@Meliona pomozesz? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łajza » czw kwie 21, 2022 9:54 pm

Gdyby "uczucie" było nieodwzajemnione, to byłaby to pierwsza manga BL, którą kupiłabym od dawna. Podejrzewam jednak, że jest to typowe "Nie wiem, co się ze mną dzieje. Zawsze podobały mi się dziewczyny, co jest ze mną nie tak, że on mnie tak pociąga! Przecież jest facetem! Facetem! Chlip, mam ochotę go pocałować". Czyli jak przedstawić osoby homoseksualne w najbardziej stereotypowy sposób.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » czw kwie 21, 2022 11:47 pm

Łajza pisze:
czw kwie 21, 2022 9:54 pm
Gdyby "uczucie" było nieodwzajemnione, to byłaby to pierwsza manga BL, którą kupiłabym od dawna. Podejrzewam jednak, że jest to typowe "Nie wiem, co się ze mną dzieje. Zawsze podobały mi się dziewczyny, co jest ze mną nie tak, że on mnie tak pociąga! Przecież jest facetem! Facetem! Chlip, mam ochotę go pocałować". Czyli jak przedstawić osoby homoseksualne w najbardziej stereotypowy sposób.
Ludzka seksualność to bardzo złożona rzecz którą odkrywa się stopniowo. Bardzo częstym jest zakochanie się w osobie tej samej płci mimo iż wcześniej myślało się o sobie jak o osobie hetero.

Samą mangę kupię, ma bardzo uroczą okładkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » pt kwie 22, 2022 7:09 am

Koichi pisze:
czw kwie 21, 2022 4:18 pm
Pytanie jeszcze ile dramy w tym dramacie? Czy fabuła polega na tym, że mc przez całą mangę ugania się za nieodwzajemnioną miłością by w ostatnim rozdziale usłyszeć "tak"? A może jednak "nie"?
Akurat ten tytuł się zaczyna jak komedia, a potem masz prawdziwe dramaty. I jest ich trochę. Ta manga nie jest o uganianiu się za kimś.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » pt kwie 22, 2022 3:28 pm

Koichi pisze:
czw kwie 21, 2022 4:18 pm
Dramat psychologiczny do mnie nie przemawia. Pytanie jeszcze ile dramy w tym dramacie? Czy fabuła polega na tym, że mc przez całą mangę ugania się za nieodwzajemnioną miłością by w ostatnim rozdziale usłyszeć "tak"? A może jednak "nie"?
Nieee, dramatem jest
► Pokaż Spoiler
Tak, mocny temat, ale ugryziony nieźle, a "Maria" ma wsparcie w głównym bohaterze.

Do tego "Maria" ma mętlik w głowie, jeśli chodzi o swoją płciowość.

W mandze jest też poruszony temat aktorstwa teatralnego, a główny bohater uczy się
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt kwie 22, 2022 4:26 pm

Kochani! :)

Mamy dziś dla Was jedno ogłoszenie :D W lipcu przekażemy w Wasze dłonie pierwszy tom mangi:

Shuumatsu no Walküre
(tytuł roboczy: Walkirie kresu dziejów - Record of Ragnarok)

Gatunek/tematyka: akcja, dramat, fantasy, supernatural, seinen
Autor: Takumi Fukui, Azychika, Shinya Umemura
Liczba tomów w Japonii: 14, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 2 miesiące
Cena: 24,99 zł
Premiera: 14 lipca 2022

Opis fabuły
Bogowie dyskutują o dalszym losie ludzkości. Czy powinni zostawić ludzi przy życiu? A może zakończyć ich istnienie?
Jednak Walkiria imieniem Brunhild wtrąca się w ich rozważania i doradza, by bogowie zabawili się po raz ostatni i zawalczyli z ludźmi o ich przetrwanie.
Tak oto trzynastu bogów będzie walczyć z reprezentantami ludzi - bohaterami, którzy zapisali się w historii i po dziś dzień pamięć o nich nie ginie, w walce jeden na jednego, by ostatecznie zdecydować, czy ludzkość przetrwa, czy też nie...
Czy jesteście gotowi na epickie walki, które zadecydują o losach ziemi i jej mieszkańców?! Kto stanie na arenie po stronie bogów, a kto w po stronie ludzi? I czy człowiek jest w stanie stanąć do równej walki z bogiem...?

Przedpłaty, forum i inne

W ciągu 2 godzin w naszym sklepie znajdziecie przedpłaty na ten tytuł.

Niedługo na naszym forum otworzymy wątek, gdzie będzie można dyskutować o tym tytule.

Co sądzicie o dzisiejszym ogłoszeniu? Planujecie kupić ten tytuł, jesteście nim zainteresowani? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
► Pokaż Spoiler
W końcu, mega się cieszę i Już zacieram łapki na premierę :D

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: yikkimy » pt kwie 22, 2022 4:30 pm

W końcu coś dobrego! :twisted: Już nie mogę się doczekać.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » pt kwie 22, 2022 4:34 pm

Obejrzę anime na netflixie i zdecyduje, ale na pewno popularniejszy tytuł niż Kengan, który często tu się przewijał na forum :P
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » pt kwie 22, 2022 4:43 pm

Nie dziwie się, że to wychodzi, ale po obejrzeniu anime jestem pewien, że nawet patykiem tego nie tknę. Walki mega przewidywalne, oczywistym jest nawet, kto wygra dany pojedynek przed rozpoczęciem bitwy, jesteś japońską postacią historyczną-wygrywasz. A niektóre przedstawienie bogów jest mega nudne, głupie i bez sensu, Zeus, który jest najwyższym bogiem, to jakiś stary dziadek, który opiera się jedynie na walce wręcz xD. Po prostu żart.

A anime odradzam każdemu, straszny paździerz bez animacji.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » pt kwie 22, 2022 5:00 pm

MrOrochimaru pisze:
pt kwie 22, 2022 4:43 pm
Zeus, który jest najwyższym bogiem, to jakiś stary dziadek, który opiera się jedynie na walce wręcz xD.
Na logikę, powinien nawalać piorunami :P Choć nie wiem na jakich zasadach ten turniej xD
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KAWAIILOVE » pt kwie 22, 2022 5:50 pm

O, ja tam się mega cieszę. Anime nie było złe (wiedziałam ostatni sezony Fairy Tail i śmiało stwierdzam, że Ragnarokowi daleko do animacji z prezentacji Power Point, choć też jakoś wybitnie nie jest).
Nie wiem czemu, ale jakoś kupił mnie tytuł i myślę, że będe zbierać na bieżąco.

Niby to Studio JG szaleje z 'petardami' jak chodzi o tytuły w tym roku, ale jakoś Waneko zazwyczaj bardziej wpasowuje się w moje gusta (plus wydają regularnie, a to olbrzymi plus).

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Sebek » pt kwie 22, 2022 5:56 pm

Fajnie, ze wydaja, ale mam nadzieje, ze powieksza format.
Co do anime, mnie sie podobalo, czekam na drugi sezon.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 22, 2022 6:17 pm

13 pojedynków... i mamy 14+ tomów... Ile tomów schodzi na jeden pojedynek? Ile pojedynków już się odbyło w tych 14 tomach? Słowem: czy widać koniec?
Jaka jest konstrukcja fabuły? Staje sobie 2 gostków na arenie i zaczynają prać się po mordach, co przeplatane jest retrospekcjami z ich życia, a uzupełnione komentatorką widowni? Może ktoś to mi nakreślić? Nie mam czasu oglądać animca, skanów nie czytałem i już po nie nie sięgnę. Jednak chcę wiedzieć na co się ewentualnie piszę, jeśli zdecyduję się wejść w serię :oops:

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kesah » pt kwie 22, 2022 6:46 pm

Zakładam, że jak w Kengan Ashura, poza samymi walkami jest też otoczka tych walk i historia postaci czy różne jakieś może konspiracje. Sam Record of Ragnarok znam tylko ze słyszenia, nie oglądałem anime ani nie czytałem mangi ale chciałem tą serię u nas... Ja przede wszystkim lubię wątki turniejowe w mangach czy ogólnie rywalizację, dlatego też preferuje gatunek sportowych mang, ale też w shounenach czy mangach o sztukach walki bardzo lubię też organizowane turnieje. W HunterXHunter co chwilę były jakieś zawody w DB lubiłem wątki Tenkaichi Budokai i dlatego też tak bardzo upodobałem sobie Kengan Ashurę... Obecnie w Polsce chyba nie wychodzi żadna manga jaka typowo traktuje o jakimś turnieju? no w sumie... Jakby się zastanowić to wychodzi Shaman King, Battle Angel Alita Last Order i Kakegurui gdzie w Szamanie mamy turniej Szamanów o zostanie Królem z kolei w Battle Angel Alita Last Order praktycznie przez całą serię trwa międzygalaktyczny turniej sztuk walki no i Kakegurui gdzie też przez większość serii trwa jeden wielki turniej o miano zostania nowym przewodniczącym.

Record of Ragnarok ma ten smaczek, że do pojedynku stają postacie historyczne czy z mitologii co już samo w sobie jest dość ciekawe. Też miejmy na uwadzę, że manga traktująca o turnieju wcale nie musi być krótka... Z resztą ciekawi mnie na jakiej zasadzie się odbywa ten turniej? czy jest tam jakaś drabinka i droga jest aż do finału gdy zostanie tylko dwóch wojowników na placu boju czy taki bardziej team fight gdzie ilość zwycięstw po danej stronie decyduje o wygraniu całej drużyny? Bo jeśli jest jakaś drabinka, to tych walk było by znacznie więcej niż 13...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łajza » pt kwie 22, 2022 8:02 pm

Akiho, ale akurat mang BL nie tworzy się po to, żeby filozować na temat ludzkiej płciowości i poszukiwania własnej tożsamości, a dlatego, że nastolatki kręci, jak dwóch przystojnych (obowiązkowo) bishów trzyma się za łapki.

Choć opis Meliony nawet mnie przekonał i kusi mnie, żeby jednak kupić, nawet jeśli wiem, że bohaterowie i tak będą razem.


Za to nowa zapowiedź mega. Bardzo cieszę się, że ktoś to wydał. <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pt kwie 22, 2022 10:16 pm

Nie kojarzę tego tytułu więc może anime zobacze i wtedy zdecyduje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » sob kwie 23, 2022 9:15 am

Tytuł nie dla mnie, ale wiem że dużo osób na niego czekało więc super :3

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » sob kwie 23, 2022 1:24 pm

Akiho pisze:
czw kwie 21, 2022 11:47 pm
Ludzka seksualność to bardzo złożona rzecz którą odkrywa się stopniowo. Bardzo częstym jest zakochanie się w osobie tej samej płci mimo iż wcześniej myślało się o sobie jak o osobie hetero.
Ja bym powiedział, że raczej bardzo rzadkim, chociaż to bardzo indywidualna kwestia.
Meliona pisze:
pt kwie 22, 2022 3:28 pm
Koichi pisze:
czw kwie 21, 2022 4:18 pm
Dramat psychologiczny do mnie nie przemawia. Pytanie jeszcze ile dramy w tym dramacie? Czy fabuła polega na tym, że mc przez całą mangę ugania się za nieodwzajemnioną miłością by w ostatnim rozdziale usłyszeć "tak"? A może jednak "nie"?
Nieee, dramatem jest
► Pokaż Spoiler
Tak, mocny temat, ale ugryziony nieźle, a "Maria" ma wsparcie w głównym bohaterze.

Do tego "Maria" ma mętlik w głowie, jeśli chodzi o swoją płciowość.

W mandze jest też poruszony temat aktorstwa teatralnego, a główny bohater uczy się
► Pokaż Spoiler
Po czymś takim mętlik w głowie jest czymś oczywistym. Trauma + nauka socjalizacji, to ciężki, ale ciekawy temat, więc z ciekawości jednak zakupię tomik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości