nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » czw lip 14, 2022 10:52 am

Mimo wszystko jesteśmy przyzwyczajeni, że takie rzeczy się dzieją u Waneko i ja np. nie czekam z zakupem od nich serii x lat o tyle współczuję osobą, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mangami. Pamiętam, że ktoś był zdziwiony pod jakimś postem, że Mirai Nikki u nas było wydawane.
amsterdream pisze:
śr lip 13, 2022 7:59 pm
Mam pytanie do osób które tak bardzo narzekają na brak dodruków w Waneko - dlaczego nie możecie kupować tych serii na bieżąco?
Podejrzewam, że poleci "Wilczyca i Czarny Książe", "Enra z Piekła rodem", "Kuro", "Wrobiona w magię" "Fruits Basket"

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 14, 2022 12:06 pm

Dlaczego nie mogę kupować na bieżąco? Bo mam pierdyliard otwartych serii i się nie wyrabiam. Niektóre kupuje w preorderze, resztę z doskoku lub całą serię "na raz" jak jest wydana w całości. A że to duży wydatek, to czeka w kolejce. W pierwszej kolejności idą twarde oprawy, potem pre z fajnymi dodatkami, a dopiero po nich cała reszta. Fakt faktem Waneko, dzięki swojej polityce, ma wysoki priorytet, ale zawsze jest to wkurzające. Dotąd udawało mi się ściągnąć całą serię, gdy ogłaszali wyprzedaż, ale z gildii (bo taniej). Miałem farta. No ale zawsze to były serie z kompletem tomów, który wytrzymywał kilka dni, a nie godzin, czy już na starcie z brakami :roll:
Nie zrozumcie źle - jak najbardziej rozumiem tą politykę i jej biznesową zasadność. ale PRowo to strzał w kolano, gdy inne wydawnictwa "dają radę", a największe ma wywalone. Tak, wiem, że będąc najwięksi mają najwięcej tytułów i najtrudniejszą sytuację do ogarnięcia tego logistyczno-budżetowo. Ale wciąż to jest frustrujące. I lepiej jest każdorazowo dać temu upust w Internecie, niż w sobie samym kisić narastającą złość, bo to "źle wpływa na cerę" :P

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: yikkimy » czw lip 14, 2022 12:22 pm

Tequilka pisze:
czw lip 14, 2022 10:52 am
Podejrzewam, że poleci "Wilczyca i Czarny Książe", "Enra z Piekła rodem", "Kuro", "Wrobiona w magię" "Fruits Basket"
Dodałabym również "Gdy zapłaczą cykady". Jeśli dobrze pamiętam, kiedyś waneko narzekał, ze w połowie tę serię źle sprzedawała.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alqua » czw lip 14, 2022 12:31 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 12:06 pm
I lepiej jest każdorazowo dać temu upust w Internecie, niż w sobie samym kisić narastającą złość, bo to "źle wpływa na cerę" :P
No ja mam trochę wrazenie, ze ludzie w internecie się wzajemnie nakręcają i utwierdzją w przekonaniu, ze Waneko pozbawia ich ich prawa do kupienia dowolnej mangi wteyd kiedy tlyko tego chcą.

I trochę rozumiem bo jako kolecjoner róznych rzeczy tez bym chciał by były dostepne od reki i za niskie pieniądze, ale niestety :(

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » czw lip 14, 2022 3:41 pm

Jak przyjemnie na powrót czyta się jak ludzie toczą pianę z ust, bo Waneko zaprzestaje dodruków. Ten temat wraca jak grzybica między palcami u stóp. :lol:

A dla tych co mówią że to nieuczciwe, bo jeszcze nie zbierali mang kiedy tytuł X wychodził, mam przypowieść pełną złośliwości i cynizmu. Jeśli nie posiadasz poczucia humoru, nie czytaj:
► Pokaż Spoiler
Powtórzę jeszcze raz: firma istnieje po to, aby przynosić zyski. Radzę się z tym oswoić.

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: NieToNieJa » czw lip 14, 2022 4:07 pm

Canis pisze:
czw lip 14, 2022 3:41 pm
Powtórzę jeszcze raz: firma istnieje po to, aby przynosić zyski. Radzę się z tym oswoić.
Obrazek
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Awatar użytkownika
FCDomeno
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 06, 2021 7:01 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: FCDomeno » czw lip 14, 2022 5:38 pm

Alqua pisze:
śr lip 13, 2022 10:18 pm
Jak ktoś nie kupił dajmy na to "Welinu" Duncana
Tak sobie pomyślałem, w sumie racja, ale jak sprawdziłem to napisałeś o książce wydanej 16 lat temu. Ostatni tom relife został wydany niecałe 2 lata temu więc to dosyć kiepskie porównanie.
Alqua pisze:
śr lip 13, 2022 10:18 pm
Ale to wydawca ma ryzykowac finanse bo ktoś nie chce kupować na bieżąco tylko kupi może jak akurat nie będzie nic ważniejszego?
Masz racje, trudno sie nie zgodzić, tylko bardzo bym chciał wiedzieć jakiego rzędu to są straty albo czy naprawde sa jakiekolwiek - może się nie znam. Załóżmy, że wydawnictwo zrobi jakiś duży dodruk który bedzie sie wyprzedawał 2-3 lata, bo klientów przybywa lub jak wcześniej o tym wspominano "wczesniej nie moglem bo nie pracowalem a teraz moge sobie pozwolic". A zaleganie w magazynie jakos mnie nie przekonuje - przepraszam :P
Alqua pisze:
śr lip 13, 2022 10:18 pm
Ale decyzja o zaprzestaniu dodruków wynika przecież z kwestii finansowo-organizacyjnych, a nie ze złośliwosci. jeśli wydawca widzi, że X mu nie schodzi to ma robić duży dodruk X zanim da znać, że więcej X nie będzie? Żeby potem zalegało na magazynie by ktoś mógł sobie kupić jak najdzie ochota? A co do ogłaszania wcześniej - - a czy wcześniej wiedzieli? Mozę liczyli, że jednak cos się ruszy?
Niby tak, ale zobacz. Prześledziłem sobie aska: w marcu ktoś napisał, że sprzedaż Akame ga Kill ostatnio bardzo mocno spadła. "Wcześniej wiedzieli" - no widać wiedzieli, nie można podać takiej informacji na forum, facebooku czy innych portalu społecznościowym by doszła do szerszej liczby osób, czy istnieje jakaś "tajemnica sprzedażowa", która zabrania informować o tym czy produkt sie sprzedaje dobrze czy źle i całkiem możliwe, że niedługo straci na opłacalności i możemy zaprzestać drukowania?
Canis pisze:
czw lip 14, 2022 3:41 pm
A dla tych co mówią że to nieuczciwe, bo jeszcze nie zbierali mang kiedy tytuł X wychodził, mam przypowieść pełną złośliwości i cynizmu. Jeśli nie posiadasz poczucia humoru, nie czytaj:
Fajna przypowieść Canis. Oczywiście sytuacja odwrotna, bo samochód drugiego obiegu kosztuje procentowo dużo dużo mniej (chociaż z jakiegos powodu maluch strasznie drogi - tez jakas kolekcjonerska mania? :D ) niż taka manga, która już nie jest drukowana, ale zapamiętam sobie na przyszlosc xd

Cóż nie bede sie dalej rozpisywal na temat tych dodruków, bo sam nie mam z tym problemu. Na poczatku swojej przygody z Waneko też musiałem sie oswoić z sytuacją, bo na niektóre tomy Tasogare czy ostatni tom Zerowej Marii poluje już od ponad roku, ale teraz kiedy widze, że jakas seria sie konczy to od razu wykupuje komplety chociaż na te 4 serie wydałem na raz praktycznie 1000 zł. Taka jest aktualnie nasza rzeczywistość i nie będę ani wydawnictwu ani ludziom patrzył do kieszeni po prostu troche żal mi osób, którzy nie mogą sobie na to pozwolić.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alqua » czw lip 14, 2022 6:04 pm

FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Tak sobie pomyślałem, w sumie racja, ale jak sprawdziłem to napisałeś o książce wydanej 16 lat temu. Ostatni tom relife został wydany niecałe 2 lata temu więc to dosyć kiepskie porównanie.
To przykład, Ślepowidzenie dopóki nie zrobili nowych wydań też miało dużą przebitkę jak się skończył nakład. A inne ksiązki mozna po latach kupić za grosze - nie ma tu reguły. Bańka na wszystkich seriahc mang Waneko tez zapewne za jakiś czas pęknie i się pojawią taniej. Pytanie czy za rok czy za 10 lat.
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Masz racje, trudno sie nie zgodzić, tylko bardzo bym chciał wiedzieć jakiego rzędu to są straty albo czy naprawde sa jakiekolwiek - może się nie znam. Załóżmy, że wydawnictwo zrobi jakiś duży dodruk który bedzie sie wyprzedawał 2-3 lata, bo klientów przybywa lub jak wcześniej o tym wspominano "wczesniej nie moglem bo nie pracowalem a teraz moge sobie pozwolic". A zaleganie w magazynie jakos mnie nie przekonuje - przepraszam :P
Ale co to za różnica jakiego rzędu to są straty? Czy wydawca ma dopłacać (nawet mało) bo ktoś nie chciał kupować na bieżąco? Albo bo ktoś się może pojawi za rok?
A sprzedawanie dodruku przez 2-3 lata oznacza w praktyce, że nie tylko musisz przez dodatkowe 2-3 lata płacić za magazynowanie. Ale także, ze przez 2-3 lata musisz rozliczać ten tytuł z licencjodawcą. Natomiast przede wszystkim to oznacza, że na 2-3 lata mrozisz sobie kapitał. Zamiast wiec inwestować w nowy tytuł który ci przyniesie X zysku przez 2-3 lata trzymasz sobie ileś serii bo może ktoś zechce kupić i sprzedajesz je powoli z jakimś tam zyskiem. Jest to jakiś model działania, ale raczej nie optymalny.
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Niby tak, ale zobacz. Prześledziłem sobie aska: w marcu ktoś napisał, że sprzedaż Akame ga Kill ostatnio bardzo mocno spadła. "Wcześniej wiedzieli" - no widać wiedzieli, nie można podać takiej informacji na forum, facebooku czy innych portalu społecznościowym by doszła do szerszej liczby osób, czy istnieje jakaś "tajemnica sprzedażowa", która zabrania informować o tym czy produkt sie sprzedaje dobrze czy źle i całkiem możliwe, że niedługo straci na opłacalności i możemy zaprzestać drukowania?
Ale czy już wtedy wiedzieli, że będą musieli wstrzymać? Przecież z tego co mówią wszyscy to o tym, że sprzedaż idzie tak sobie było wiadomo od dawna. od dawna też wszyscy wiedzą, że Waneko raczej nie ciągnie dodruków rzeczy, które nie rokują. Czy tak trudno było przewidzieć, ze istnieje ryzyko, że się wszystko wyprzeda i nie będzie dodruku? Nie rozumiem skąd przekonanie, ze to wydawca powinien na siebie brać ryzyko za robienie dodruków nie wtedy kiedy widzi w tym interes tylko wtedy kiedy ludzie krzyczą, ze oni nie zdążyli kupić. Nie rozumiem czemu przekonanie że "manga prawem nie towarem" i każdy powinien mieć dostęp do kupna każdej serii którą chce w niskiej cenie? Wielu rzeczy w życiu sobie nie kupiłem bo były za drogie. Niektóre udało mi się kupić później bo znalazłem fajną ofertę, albo miałem jakąś premie i mnie było stać. Innych dalej nie mam bo mnie nie stać. Nie będę płakał, że nie ma dodruku - moja strata że wcześniej nie wiedziałem/odkładałem na później.

Awatar użytkownika
FCDomeno
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 06, 2021 7:01 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: FCDomeno » czw lip 14, 2022 6:23 pm

Alqua pisze:
czw lip 14, 2022 6:04 pm
Zamiast wiec inwestować w nowy tytuł który ci przyniesie X zysku przez 2-3 lata
Swoja drogą strasznie mnie zastanawia czym sie kieruje wydawnictwo przy wyborze tytułów. Wystarczy wspomnieć chociażby o niedawno wydanym "Orient", na które wylała się fala hejtu jeszcze za nim wyszedł 1 tom. Zastanawiam się po co jest jest ten dział "wasze propozycje". Niby pisali, że dużo ludzi go chciało a pozytywnych komentarzy pod ogloszeniem moze z 4-5 na 100. To jest dopiero dopiero strata wydając tytuł, który ma już 15 tomów dalej wychodzi i jeszcze został tak zjechany - chyba że dobrze sie sprzedaje w takim razie przepraszam i zwracam honor :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 14, 2022 6:29 pm

Forum to specyficzna klika. A dział "wasze propozycje" to już w ogóle. Bardziej funkcjonuje jako polecajka dla forumowych wyjadaczy, niż wskaźnik opłacalności dla wydawnictwa.

Awatar użytkownika
FCDomeno
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 06, 2021 7:01 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: FCDomeno » czw lip 14, 2022 6:38 pm

Wiem dlatego jestem ciekawy. Czysto teoretycznie wydawnictwo powinno wydawać tytuły, których chcą klienci, bo przecież to klienci wydawnictwo utrzymują a z punktu widzenia finansowego powinni wydawać tytuły, które sie dobrze sprzedają w ogólnym rozrachunku na świecie. Więc czym się kierowano przy Orient'cie.
Obrazek
Sprzedaż z tomu na tom malała od 1 do 10 - dane z 2020 (nie wiem jak po emisji anime, ale ono też zostało zjechane więc :roll: )

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alqua » czw lip 14, 2022 7:24 pm

Wydawcy zwykle kierują się nadzieją, że coś się sprzeda. Czy Orient schodzi dobrze? Nie mam pojecia.
Co do spadku sprzedaży z tomu na tom. Nie wiem jak to wygląda a wypadku mang, ale o ile kojarzę w wypadku książek to dość normalna tendencja.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » czw lip 14, 2022 7:51 pm

Alqua pisze:
śr lip 13, 2022 10:18 pm
Ale wiesz, że tak jest w wypadku większosci rynku (manga to ewenement).
Daj spokój...temat był wałkowany wielokrotnie...nie przetłumaczysz. Ma być i koniec...bo tak chce tłum, czyli pewnie ze 100 osób przy dobrych wiatrach :D
ociesek pisze:
czw lip 14, 2022 7:21 am
Generalnie to mnie to dziwi mocno, że ludzie nadal mają o to ból dupy, bo przecież wiadomo było, że tak będzie.
Ludzie są dymani na każdym kroku, a i tak głosują na PIS :D A Ciebie dziwi, że z każdym takim komunikatem zbierze się banda beczących frustratów? Bro pls :D Aczkolwiek szanuję, że po tak długim czasie w fandomie nadal chce Ci się to wszystko tłumaczyć :)
FireTheft pisze:
czw lip 14, 2022 9:08 am
głosuję po prostu portfelem i zostawiam pieniądze u innych wydawców, a to co wydaje waneko czytam w internecie.
Nie stać mnie na auto więc je ukradnę. Nie ukradłbym gdyby złe firmy tak wysoko go nie wyceniły xD
ociesek pisze:
czw lip 14, 2022 9:32 am
JPF ma własną drukarnię cyfrową.
Mnie dziwi, że nikt nie porusza tego, że dodruki cyfrowe JPF są gorsze jakościowo, a płaci się pełną cenę.
Tequilka pisze:
czw lip 14, 2022 10:52 am
Mimo wszystko jesteśmy przyzwyczajeni, że takie rzeczy się dzieją u Waneko
I właśnie to mnie dziwi najbardziej. Mimo tego, że ludzie doskonale wiedzą jaka jest polityka Waneko to przy każdym takim ogłoszeniu jest istny pierdolec. Co więcej z tego co widzę ryja drą ciągle te same osoby. Przecież to już zakrawa o jakąś paranoję. Pamiętasz zapewne ogień związany z JOJO i tłumaczeniem onomatopei? Wyobrażasz sobie, że z premierą każdego tomiku JOJO historia będzie się powtarzać? Można się nie zgadzać z polityką Waneko ale jestem pewien, że NIKT...dosłownie NIKT nie napisał do Waneko z biznesplanem, zasobami, strategią jak temu zaradzić. A jedyne co takie pieski umieją to szczekać w necie. Przykre... :(
Canis pisze:
czw lip 14, 2022 3:41 pm
Jak przyjemnie na powrót czyta się jak ludzie toczą pianę z ust, bo Waneko zaprzestaje dodruków. Ten temat wraca jak grzybica między palcami u stóp.
Cudowne porównanie :)
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Tak sobie pomyślałem, w sumie racja, ale jak sprawdziłem to napisałeś o książce wydanej 16 lat temu. Ostatni tom relife został wydany niecałe 2 lata temu więc to dosyć kiepskie porównanie.
To bardzo dobre porównanie, gdyż chodzi o zasadę, a nie o to, że minął dokładnie taki sam czas czy coś w tym guście.
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
A zaleganie w magazynie jakos mnie nie przekonuje - przepraszam
Wynajmij w takim razie Waneko przestrzeń magazynową...na pewno wezmą w pocałowaniem ręki :)
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Prześledziłem sobie aska: w marcu ktoś napisał, że sprzedaż Akame ga Kill ostatnio bardzo mocno spadła.
Sam sobie przeczysz. Przecież właśnie napisali na ASKu, że sprzedaż mocno spadła. No sorki ale nie oczekujcie, że wydawnictwo będzie Wam się ze wszystkiego tłumaczyć.
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Oczywiście sytuacja odwrotna, bo samochód drugiego obiegu kosztuje procentowo dużo dużo mniej (chociaż z jakiegos powodu maluch strasznie drogi - tez jakas kolekcjonerska mania? ) niż taka manga, która już nie jest drukowana, ale zapamiętam sobie na przyszlosc xd
Nie rozumiem jak odwrotna skoro analogiczna? xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 14, 2022 8:53 pm

Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 7:51 pm
Nie stać mnie na auto więc je ukradnę. Nie ukradłbym gdyby złe firmy tak wysoko go nie wyceniły xD
:haha:

To dobre rozwinięcie myśli, choć nie do końca adekwatne. Bardziej coś w deseń: nie chcę płaci spekulantom za wymarzone auto, więc ukradnę z prywatnego garażu projektanta. Nie ukradłbym, gdyby złe korpo na jego usługach nie zaprzestało produkcji. Nawet bym kupił. Kiedyś. Może. A może nie? W sumie auto z drugiej ręki nie brzmi źle? Ale tylko za zaniżoną cenę. Bo jak choć złotówkę więcej to idę na włam.

Ktoś na sali się zna jaki jest minimalny opłacalny druk? Mam propozycję: Niech krzykacze się wezmą w drużynę, zrobią zrzutkę i zapłacą wydawnictwu kasę za minimalny dodruk. Następnie rozdzielą go między siebie, a nadmiarowe egzemplarze sprzedają po alegro/olx/fb (nawet po spekulacyjnych cenach), aż do skończenia nakładu. Tylko się trzeba pośpieszyć zanim licencja Kociakom nie wygaśnie, bo koszty dodruku wzrosną ;) taki amateur-tip.
Ej, to by było nawet dobre na wydanie nowych tytułów. Zbieramy inwestorów, opłacamy lickę, tłumaczenie i redakcjo-korektę. Dla taniości dajemy do dtp skanlatorom i układamy się z drukarnią. Taka spółdzielnia wydawnicza :D

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » czw lip 14, 2022 9:24 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
To dobre rozwinięcie myśli, choć nie do końca adekwatne. Bardziej coś w deseń: nie chcę płaci spekulantom za wymarzone auto, więc ukradnę z prywatnego garażu projektanta. Nie ukradłbym, gdyby złe korpo na jego usługach nie zaprzestało produkcji. Nawet bym kupił. Kiedyś. Może. A może nie? W sumie auto z drugiej ręki nie brzmi źle? Ale tylko za zaniżoną cenę. Bo jak choć złotówkę więcej to idę na włam.
Jestem leniwy i szkoda mi było literek xD
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ktoś na sali się zna jaki jest minimalny opłacalny druk?
Gdzieś kiedyś obiło mi się o oczy, że było to 500 tomików chyba ale głowy nie dam.
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Mam propozycję: Niech krzykacze się wezmą w drużynę, zrobią zrzutkę i zapłacą wydawnictwu kasę za minimalny dodruk. Następnie rozdzielą go między siebie, a nadmiarowe egzemplarze sprzedają po alegro/olx/fb (nawet po spekulacyjnych cenach), aż do skończenia nakładu. Tylko się trzeba pośpieszyć zanim licencja Kociakom nie wygaśnie, bo koszty dodruku wzrosną taki amateur-tip.
Uwaga spoiler!!!
► Pokaż Spoiler
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ej, to by było nawet dobre na wydanie nowych tytułów. Zbieramy inwestorów, opłacamy lickę, tłumaczenie i redakcjo-korektę. Dla taniości dajemy do dtp skanlatorom i układamy się z drukarnią. Taka spółdzielnia wydawnicza
Pewnie, że tak...tylko, że nikt się tego nie podejmie bo lepiej żądać. To takie mangowe pięćsetplusy :D

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alqua » czw lip 14, 2022 9:41 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ktoś na sali się zna jaki jest minimalny opłacalny druk?
W zasadzie nie ma czegoś takiego. Co to znaczy opłacalny? Ale no IMHo co najmniej kilkadziesiąt albo i sto. Ale jeśli ktoś powie że więcej to też będzie to dla mnie przekonujące.

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: NieToNieJa » pt lip 15, 2022 10:16 am

Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 9:24 pm
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ej, to by było nawet dobre na wydanie nowych tytułów. Zbieramy inwestorów, opłacamy lickę, tłumaczenie i redakcjo-korektę. Dla taniości dajemy do dtp skanlatorom i układamy się z drukarnią. Taka spółdzielnia wydawnicza
Pewnie, że tak...tylko, że nikt się tego nie podejmie bo lepiej żądać. To takie mangowe pięćsetplusy :D
Pytanie tylko czy ktokolwiek dałby licencję totalnym Randomom. Po taniości to i przez Gogle przetłumaczyć by można było, by jeszcze przyoszczędzić.
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: NieToNieJa » pt lip 15, 2022 10:44 am

Alqua pisze:
czw lip 14, 2022 9:41 pm
W zasadzie nie ma czegoś takiego. Co to znaczy opłacalny? Ale no IMHo co najmniej kilkadziesiąt albo i sto. Ale jeśli ktoś powie że więcej to też będzie to dla mnie przekonujące.
Dango jak podawało swoje wyliczenia druku dawało liczbę 2500szt, ale to liczba pod nowości z "dużym zapotrzebowaniem" i tam im wychodziło 60% kosztów z ceny okładkowej tomiku nie uwzględniając rabatów ala gildia czy dzień cieci / choinka itp.
link do : post dango
Obstawiam że po czasie świetności tytułu 800-1000szt to była by optymalna ilość o ile to jeszcze by schodziło a nie zalegało.
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » pt lip 15, 2022 11:12 am

Alqua pisze:
czw lip 14, 2022 12:31 pm
No ja mam trochę wrazenie, ze ludzie w internecie się wzajemnie nakręcają i utwierdzją w przekonaniu, ze Waneko pozbawia ich ich prawa do kupienia dowolnej mangi wteyd kiedy tlyko tego chcą.
Ale wydawnictwa nie są od zadowalania ludzi i ułatwiania im życia :D
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 5:38 pm
Załóżmy, że wydawnictwo zrobi jakiś duży dodruk który bedzie sie wyprzedawał 2-3 lata, bo klientów przybywa lub jak wcześniej o tym wspominano "wczesniej nie moglem bo nie pracowalem a teraz moge sobie pozwolic". A zaleganie w magazynie jakos mnie nie przekonuje - przepraszam
To, że Ciebie nie przekonuje, nie znaczy, że jest to realny problem. Plus jest jeszcze kwestia opłat, o których ludzie jakoś nie pamiętają - za czas sprzedaży trzeba się również rozliczyć z Japonią. To nie jest tylko cena produkcji, druku i składowania.
Alqua pisze:
czw lip 14, 2022 6:04 pm
Nie rozumiem czemu przekonanie że "manga prawem nie towarem" i każdy powinien mieć dostęp do kupna każdej serii którą chce w niskiej cenie? Wielu rzeczy w życiu sobie nie kupiłem bo były za drogie. Niektóre udało mi się kupić później bo znalazłem fajną ofertę, albo miałem jakąś premie i mnie było stać. Innych dalej nie mam bo mnie nie stać. Nie będę płakał, że nie ma dodruku - moja strata że wcześniej nie wiedziałem/odkładałem na później.
Myślę dokładnie tak samo, a od siebie dodam - to nie jest towar niezbędny do życia.
FCDomeno pisze:
czw lip 14, 2022 6:23 pm
Niby pisali, że dużo ludzi go chciało a pozytywnych komentarzy pod ogloszeniem moze z 4-5 na 100.
Nie widziałem jeszcze, żeby lajki przekładały się na sprzedaż w czymkolwiek. Tak w ogóle to offtopujesz, temat o Oriencie jest gdzie indziej.
Alqua pisze:
czw lip 14, 2022 7:24 pm
Co do spadku sprzedaży z tomu na tom. Nie wiem jak to wygląda a wypadku mang, ale o ile kojarzę w wypadku książek to dość normalna tendencja.
I w przypadku mang jest dokładnie tak samo.
Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 7:51 pm
Mnie dziwi, że nikt nie porusza tego, że dodruki cyfrowe JPF są gorsze jakościowo, a płaci się pełną cenę.
ALE PRZECIEŻ BEZ PODWYŻEK SADJFASFDJN.
Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 7:51 pm
I właśnie to mnie dziwi najbardziej. Mimo tego, że ludzie doskonale wiedzą jaka jest polityka Waneko to przy każdym takim ogłoszeniu jest istny pierdolec.
Bo w większości są to zapewne ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z tym hobby albo nie wiedzą, że na rynku wydawniczym, nie tylko mangowym, to norma. Choć w sumie jednocześnie w mangowym to wyjątek :D Polskim, oczywiście.
Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 7:51 pm
Bro pls Aczkolwiek szanuję, że po tak długim czasie w fandomie nadal chce Ci się to wszystko tłumaczyć
Nie chce :D I na szczęście ja nic nikomu nie muszę tłumaczyć :D
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ktoś na sali się zna jaki jest minimalny opłacalny druk?
Minimalny opłacalny dodruk to taki, który się sprzeda. I tyle. Dla każdego tytułu będzie inny.
Alexandrus888 pisze:
czw lip 14, 2022 8:53 pm
Ej, to by było nawet dobre na wydanie nowych tytułów. Zbieramy inwestorów, opłacamy lickę, tłumaczenie i redakcjo-korektę. Dla taniości dajemy do dtp skanlatorom i układamy się z drukarnią. Taka spółdzielnia wydawnicza
Gdyby dostanie tytułów było takie łatwe, mielibyśmy na rynku każde możliwe yaoi :P
Archerito pisze:
czw lip 14, 2022 9:24 pm
Gdzieś kiedyś obiło mi się o oczy, że było to 500 tomików chyba ale głowy nie dam.
Podejrzewam, że 500 tomików Naszego Cudu sprzedaje się mniej więcej tak długo, jak kilkadziesiąt tysięcy tomików Chainsawa czy Jujutsu :D
NieToNieJa pisze:
pt lip 15, 2022 10:44 am
Obstawiam że po czasie świetności tytułu 800-1000szt to była by optymalna ilość o ile to jeszcze by schodziło a nie zalegało.
Wróżenie z fusów, dodatkowo porównujące sprzedaż Dango do Waneko.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Archerito » pt lip 15, 2022 11:28 am

ociesek pisze:
pt lip 15, 2022 11:12 am
Bo w większości są to zapewne ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z tym hobby albo nie wiedzą, że na rynku wydawniczym, nie tylko mangowym, to norma. Choć w sumie jednocześnie w mangowym to wyjątek Polskim, oczywiście.
No właśnie nie...ciągle te same japy. Niektórych to już z imienia i nazwiska jestem w stanie wymienić xD Stąd właśnie moje zdziwienie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości