nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Kesz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:44 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kesz » pn wrz 19, 2022 6:31 pm

wymiotuje już tematem LGBT i wszelkiej tematyki transseksualności... Na pewno nie dla mnie.
Wystarczy, że już w telewizji, platformach streamingowych o tym nadają a dzieci po ulicach chodzą w kolorowych paskach, bo to trendy. Jeszcze jak miałbym brać się za mangę tego typu, to bym musiał być chyba fanatykiem tego tematu.
Ogólnie temat na czasie, więc nie dziwię się, że Waneko postanowiło spróbować wydać taki tytuł...
Seria krótka, gdzieś tam jest już uznawane, że w środowisku artystycznym są "nietypowe" osoby. Chyba nawet w Blue Period jest postać transseksualna jaka rzuciła malarstwo i chce projektować ubrania. Więc no...
Życzeniowo : Claymore, Gantz, Vagabond, HunterXHunter, Sun-Ken Rock, Im a Hero, Ubel Blatt, The Rising of the Shield Hero

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Madness » wt wrz 20, 2022 1:55 pm

Prosiłabym moderację o zajęcie się komentarzem powyżej...takie wypowiedzi są zupełnie nie ma miejscu i zniechęcają do wchodzenia na forum. Ja samą mangę chętnie prędzej, czy później kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 20, 2022 3:27 pm

A ja bym prosił o brak uprzedzeń do użytkowników o innych poglądach. Kesz nikogo nie obraża - wyraził tylko swój stosunek do trans. Ba, wyraził zrozumienie, że ta tematyka jest dla innych atrakcyjna. Ale nie dla niego. Pogódź się z tym - nie szukaj dramy i gównoburzy tam gdzie ich niema. Widząc takie posty jak twój, Madness, pełne nienawiści i nietolerancji dla konserwatystów, odechciewa się wchodzić na forum.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » wt wrz 20, 2022 4:28 pm

Alexandrus888 pisze:
wt wrz 20, 2022 3:27 pm
A ja bym prosił o brak uprzedzeń do użytkowników o innych poglądach. Kesz nikogo nie obraża - wyraził tylko swój stosunek do trans. Ba, wyraził zrozumienie, że ta tematyka jest dla innych atrakcyjna. Ale nie dla niego. Pogódź się z tym - nie szukaj dramy i gównoburzy tam gdzie ich niema. Widząc takie posty jak twój, Madness, pełne nienawiści i nietolerancji dla konserwatystów, odechciewa się wchodzić na forum.
+1 Kesz po prostu powiedział, że nie ma ochoty czytać kolejnych historii o LGBTQ+, których jest wszędzie pełno. Nigdzie nie obrażał tego gatunku, ani ludzi trans xD

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » wt wrz 20, 2022 4:35 pm

A ja widzę, że post Kesz jest jednak obraźliwy.
Dla tych co nie umieją czytać ze zrozumieniem zaznaczyłem poniżej owe obraźliwe fragmenty:

Kesz pisze:
pn wrz 19, 2022 6:31 pm
wymiotuje już tematem LGBT i wszelkiej tematyki transseksualności... Na pewno nie dla mnie.
Wystarczy, że już w telewizji, platformach streamingowych o tym nadają a dzieci po ulicach chodzą w kolorowych paskach, bo to trendy. Jeszcze jak miałbym brać się za mangę tego typu, to bym musiał być chyba fanatykiem tego tematu.
Ogólnie temat na czasie, więc nie dziwię się, że Waneko postanowiło spróbować wydać taki tytuł...
Seria krótka, gdzieś tam jest już uznawane, że w środowisku artystycznym są "nietypowe" osoby. Chyba nawet w Blue Period jest postać transseksualna jaka rzuciła malarstwo i chce projektować ubrania. Więc no...
Swoje poglądy można wyrażać w bardziej grzeczny sposób. Naprawdę.

Poza tym, nie widzę w poście Madness żadnej nienawiści i nietolerancji.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » wt wrz 20, 2022 4:42 pm

Jakby ktoś powiedział, że wymiotuje już tematyką ecchi czy innego gatunku, to już zapewne byłoby okej, ale tematyką LGBT już nie można xD I co złego jest w tym, że nie chce czytać mangi, która jest o postaci transseksualnej? Według mnie też musiałbym być fanatykiem/fanem wątku LGBT, żeby po prostu się tym zainteresować, bo kompletnie mnie to nie interesuje obecnie. A co do mody, to znam osoby, które mają tęczowe zawieszki, bo jest to popularne. Niektórzy chcą wywrzeć tym wsparcie dla osób LGBT, a inni po prostu noszą je, bo tak, więc Kesz po prostu stwierdził fakty.

Kesz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:44 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kesz » wt wrz 20, 2022 5:25 pm

Zaglądam tu sporadycznie, ale w sumie mnie zdziwił odzew. Wiem, że dość mocno podkreśliłem już swoje "zmęczenie" daną tematyką (bo naprawdę jest tego w mediach i na ulicach bardzo dużo). Ja sam aby nie było, nie mam żadnych uprzedzeń i jestem kompletnie neutralny w tej kwestii i na dobrą sprawę mało mnie obchodzi. Tyle, że no gdzie się obejrzę to widzę kolorowe flagi, w telewizji pełno tego typu akcentów, kłótni a mieszkam koło szkoły gdzie widzę 7 letnie dzieci zapierdzielające z plecaczkami w kolorowe paski i pewnie nawet nie wiedzą co to znaczy... Dlatego wspomniałem, że już tym wymiotuję i serio, nie było w tym intencji aby obrażać dane grupy tylko dać dobitnie do zrozumienia, że tematyka jest dla mnie już bardzo męcząca. Z drugiej strony świat mody, projektowanie ubrań itp. rzeczy to też nie moja bajka.

Trzeba też mimo wszystko odpowiednio interpretować wypowiedzi, bo zauważyłem już dawno, że jest tu sporo osób nadwrażliwych i czasem strach coś napisać.

Jakby pojawiła się zapowiedź jakiejś mangi o samurajach i ktoś w odwecie by wspomniał, że już nimi wymiotuje a w nocy mu się bez powodu śnią filmy Kurosawy - to zrozumiem :wink: wszak ja mangi samurajskie uwielbiam, tak samo jak filmy Kurosawy.

Pozdrawiam.
Życzeniowo : Claymore, Gantz, Vagabond, HunterXHunter, Sun-Ken Rock, Im a Hero, Ubel Blatt, The Rising of the Shield Hero

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Raegnorwi » wt wrz 20, 2022 5:32 pm

Nie dla mnie, żaden punkt opisu mnie nie zainteresował.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » wt wrz 20, 2022 6:06 pm

MrOrochimaru pisze:
wt wrz 20, 2022 4:42 pm
Jakby ktoś powiedział, że wymiotuje już tematyką ecchi czy innego gatunku, to już zapewne byłoby okej, ale tematyką LGBT już nie można xD I co złego jest w tym, że nie chce czytać mangi, która jest o postaci transseksualnej?
Nie, nie byłoby okej. Nie jest miłe kiedy ktoś ci mówi, że wymiotuje na widok tego co ty lubisz.
I nikt ci nie karze czytać mangi z postaciami transseksualnymi, nie ma takiego obowiązku. Zwyczajnie kup sobie coś innego, a to zostaw komuś, kto się ucieszy z tego tytułu.
Ostatnio zmieniony wt wrz 20, 2022 6:15 pm przez Koichi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 644
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » wt wrz 20, 2022 6:10 pm

Koichi pisze:
wt wrz 20, 2022 6:06 pm
I nikt ci nie karze czytać mangi z postaciami transseksualnymi, nie ma takiego obowiązku. Zwyczajnie kup sobie coś innego, a to zostaw komuś, kto się ucieszy z tego tytułu.
No tak i dokładnie to wtedy stwierdził

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » wt wrz 20, 2022 6:23 pm

Mam wrażenie, że niektórzy dopatrują się obrazy tam, gdzie jej nie ma. W tamtym poście nie było nic obraźliwego.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » wt wrz 20, 2022 6:29 pm

Ten post był po prostu mało życzliwy, stąd cały ambaras. Autor wyraził swoje poglądy i nie ma w tym nic złego, tak samo w zawartości posta. Myślę że gdyby użyto trochę delikatniejszych słów, nikt nie zwróciłby uwagi i nie byłoby offtopu.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » wt wrz 20, 2022 6:32 pm

Ninna widocznie nie potrafisz się postawić na czyimś miejscu.

Canis właśnie o to chodzi - wystarczyło użyć innych słów.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 20, 2022 8:05 pm

Już nie bądźmy tacy delikatni, wszak nie jesteśmy dziećmi, a życie to nie bezstresowe wychowanie. Czasem w człowieku wrze i musi temu dać upust. To zdrowe.
Też mi bardzo smutno i niekomfortowo - że aż chcę się pociąć tępą żyletką - jakiś random z internetu, z którym praktycznie nic mnie łączy i prawdopodobnie go nigdy nie spotkam, obraża moje wartości :roll: (tak, to ironia, żeby nie było) Ale czy to powód by wzywać wszechmocnego admina?

Kesz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:44 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kesz » wt wrz 20, 2022 8:34 pm

Ej dajcie już spokój co ;) skupcie się na nowościach waneko a nie na wypowiedziach które wyolbrzymiacie do skali nie wiadomo jakiego problemu, tak jakby ktoś nie miał co robić. Dziwne to forum jest czasami, chociaż sam powinienem wiedzieć, że na pewne rzeczy są nie którzy przewrażliwieni a akurat tematyka LGBT czy rasizm czy prawa kobiet itd. To zawsze zalążek do jakiejś gównoburzy.
Dajcie już sobie spokój co? -_-"

Dodam tylko, że to jest forum publiczne, są tu ludzie o różnych poglądach, także wyznaniach i jeśli każdy miał się czepiać każdego za jego punkt widzenia, odczucia czy poglądy jakich druga osoba nie podziela, to byśmy mieli tu ciągle wojenki. Akurat moja wypowiedź nikogo nie obrażała i świadomie została skonstruowana tak by kogoś nie urazić a jednocześnie podkreślić to, jak bardzo dany temat już wychodzi mi bokiem. Była to zwykła subiektywna opinia. Jeśli ktoś przez moją wypowiedź poczuł się urażony, to tylko i wyłącznie wynika właśnie z jego przewrażliwienia i nadinterpretacji wypowiedzi. Więcej dystansu.
Życzeniowo : Claymore, Gantz, Vagabond, HunterXHunter, Sun-Ken Rock, Im a Hero, Ubel Blatt, The Rising of the Shield Hero

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » wt wrz 20, 2022 10:04 pm

Koichi pisze:
wt wrz 20, 2022 6:32 pm
Ninna widocznie nie potrafisz się postawić na czyimś miejscu.
Ależ potrafię (aczkolwiek raczej nie mam takiej potrzeby). Tylko tam nikt nie został obrażony. Ktoś po prostu miał dość danej tematyki i tyle. Napisał to w sposób dosadny.

Powiem tak: nie popieram np. nazywania czegoś "gównem". To już jest wulgarne i przesadne. Ale w takich określeniach jak "beznadziejne/nudne/etc." nie ma nic złego. coś co jest dla mnie super, dla kogoś innego może być totalnym dnem. Mam się obrażać z tego powodu?

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Koichi » śr wrz 21, 2022 8:59 pm

A mnie chce się wymiotować, jak ktoś zaprzecza, że coś zrobił, chociaż to zrobił, oraz jak ktoś przekręca cudze słowa. I taka próba zbycia, że ojtam, nic się nie stało. No zawrzałem teraz i musiałem dać upust. Miejcie dystans do tego :P

Dodam na koniec, że z mojej strony niczego do admina nie zostało zgłoszone. Skończyłem, dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Madness » czw wrz 22, 2022 9:21 pm

Alexandrus888 pisze:
wt wrz 20, 2022 3:27 pm
A ja bym prosił o brak uprzedzeń do użytkowników o innych poglądach. Kesz nikogo nie obraża - wyraził tylko swój stosunek do trans. Ba, wyraził zrozumienie, że ta tematyka jest dla innych atrakcyjna. Ale nie dla niego. Pogódź się z tym - nie szukaj dramy i gównoburzy tam gdzie ich niema. Widząc takie posty jak twój, Madness, pełne nienawiści i nietolerancji dla konserwatystów, odechciewa się wchodzić na forum.
To nie ja robię z forum o mangach forum polityczne, jedynie reaguję na posty, które są zupełnie nie na temat, w tym zaczynają jakieś dywagacje o serwisach streamingowych. Na takie tematy sobie piszcie na twitterze, a nie tutaj, szczególnie, że te wypowiedzi są złośliwe i nie każdy chce je oglądać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 22, 2022 9:32 pm

Ależ post jest jak najbardziej na temat nowości. Oprócz wyrażenia opinii o zapowiedzi podaje szerszy kontekst i umiejscawia ją w szarej (tęczowej?) rzeczywistości. Nikt tu nie politykuje. Co najwyżej wyraża moralny światopogląd.
Madness pisze:
czw wrz 22, 2022 9:21 pm
te wypowiedzi są złośliwe i nie każdy chce je oglądać.
Ja na ten przykład nie chcę oglądać tekstów o LGBT+ i co? Mam przy każdym takim poście rozdzierać szaty, rzucając się w drzwi i krzyczeć "liberum veto"?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » pt wrz 23, 2022 11:57 am

Canis pisze:
wt wrz 20, 2022 6:29 pm
Ten post był po prostu mało życzliwy, stąd cały ambaras. Autor wyraził swoje poglądy i nie ma w tym nic złego, tak samo w zawartości posta. Myślę że gdyby użyto trochę delikatniejszych słów, nikt nie zwróciłby uwagi i nie byłoby offtopu.
O to właśnie chodzi, miejsce na uwadze, że osoby z mniejszości czy to seksualnej, rasowej, kulturowej... spotykają się z przejawami niechęci i wrogości na każdym kroku, tym samym stają się dużo bardziej wyczuleni na każde słowo czy gest.
Np. do mnie kiedyś z awanturą podszedł Pan z bliskiego wschodu, ponieważ myślał, że robię mu zdjęcie... wniosek już kiedyś, ktoś zachował się w stosunku do niego w podobny sposób, z czego wyszły jakieś nieprzyjemności dla niego...

W omawianej wypowiedzi padło sporo słów, które mogą zostać odebrać za obraźliwe, bardzo bym prosił o zachowanie kultury dyskusji i trochę więcej empatii :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości