nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Kesz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:44 am
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kesz » pt wrz 23, 2022 8:08 pm

mam dejavu

...

Powiem tak, nie mam zamiaru edytować żadnych postów, nikogo nie obraziłem, wyraziłem swoje zdanie i jeśli ktoś ma problemy z nadinterpretacją i jest nadwrażliwy na danym punkcie, to są specjaliści jacy z tego leczą. Wybaczcie, ale w tym momencie to ja się czuję obrażony, że ktoś podkręcił moją wypowiedź do czegoś czego nie powiedziałem, bo ten ktoś jest nadwrażliwy na danym punkcie i do mnie administracja będzie pisać bym zmieniał posty i wlepia mi ostrzeżenia?

To forum jest przerażające. Tu nie ma w ogóle możliwości jakiejś swobodnej wypowiedzi. Nie dziwię się, że więcej osób przegląda forum jak pisze. Bo naprawdę tych postów pojawia się tu baaardzo mało jak na społeczność jaka jest tu widoczna. Tak jakby ludzie się bali cokolwiek napisać.

Mamy tu mangi o przeróżnych tematykach m.in yaoi gdzie wielokrotnie użytkownicy wypowiadali się o danych seriach dając znać o tym, że mają już powyżej zapowiadania tytułów o dwóch facetach robiących to i tamto i do tej pory jakoś nikt za to ostrzeżeń nie wrzucał... Jest wiele mang gdzie pewne treści można nawet podpiąć pod pedofilskie, też wychodziły z tego dyskusje i nikt ostrzeżeń nie wrzucał. Nagle wypowiedziałem się, że tematyka LGBT jest obecnie wszędzie powszechna i nią wymiotuje i mnie męczy, to nagle pojawiła się jedna osoba jaka uznała, że obrażam dane grupy i robi gównoburzę a administracja pisze mi na priv bym zmienił swój post i wlepia mi ostrzeżenie?

A kto odpowie za moje urażone uczucia za bezpodstawne oskarżenia? czuję się urażony. Moja swoboda wypowiedzi została tu naruszona i niesłusznie ktoś nadinterpretował moją wypowiedź a administracja mnie jeszcze za to ukarała? no właśnie, za co?
Jeśli ktoś tu teraz ma jakąś styczność z przejawem wrogości, to w sumie ja, bo odnosząc się do danej tematyki zostałem posądzony właściwie o obrazę mniejszości seksualnych :shock:

To tak jakbym stwierdził, że mam dosyć polityki, bo jest ona już wszędzie i nią wymiotuję a nagle wchodzi przedstawiciel platformy czy tam PIS i mnie oskarża, że obraziłem jego partię... :shock: To jest chore co się dzieje na tym forum.

Zaznaczę, że jesteśmy na forum mangi, mimo wszystko są to komiksy o przeróżnej tematyce, często kontrowersyjne zarówno na wzgląd brutalności, seksualności czy innych tematów. Wybaczcie, ale bardzo często będą tu pojawiać się opinie o pozycjach jakie mogą uderzyć w poglądy innych osób i za każdym razem będzie dochodziło do jakiś utarczek w której zawsze poszkodowana będzie ta osoba która została w sumie oskarżona przez kogoś kto ma jakiś kompleks?

Koichi zakończył wątek w ostatnim poście, ja też się tu nie wypowiadam, ale inni ciągną temat a ja dostaje po dupie...

Ręce opadają. Nic nie zmieniam i bawcie się w swojej piaskownicy absurdu sami.
Życzeniowo : Claymore, Gantz, Vagabond, HunterXHunter, Sun-Ken Rock, Im a Hero, Ubel Blatt, The Rising of the Shield Hero

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: MrOrochimaru » pt wrz 23, 2022 9:43 pm

Kesz pisze:
pt wrz 23, 2022 8:08 pm
jeśli ktoś ma problemy z nadinterpretacją i jest nadwrażliwy na danym punkcie, to są specjaliści jacy z tego leczą.
Mocno to popieram. W dzisiejszych czasach wypowiedzenie się negatywnie o czymkolwiek jest dla kogoś wielką obrazą, a jak napiszesz coś negatywnego o wątku LGBT+, przesytu z tym związanym, to od razu jesteś homofobem i największym złem. Absolutnie nikt nie powinien się obrażać, gdy ktoś mówi, że jakichś mang/wątków ma dość, a gdy taka sytuacja występuje, to nie powinniśmy takiej traktować jak płatek śniegu, który zaraz się roztopi, tylko jej pomóc i wesprzeć, na przykład poprzez poradzenie pójście na terapię, w której takie osoby zaczną akceptować siebie, to kim są i nie brać wszystkiego do siebie.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » ndz wrz 25, 2022 9:34 am

A Wy nadal o tym? Serio?
Przenieście się chociaż do jakiegoś odpowiedniejszego wątku.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: kuras » pn wrz 26, 2022 12:56 pm

Dobra nie chce mi się tłumaczyć czemu człowiek powinien wykazać się empatią... ktoś jeszcze chętny?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pn wrz 26, 2022 1:16 pm

Brak empatii nie powinien się przekładać na osty. Ogarnijcie regulamin, ustalcie jasne i przejrzyste zasady, i się ich trzymajcie. Komuś trzeba jaśniej zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: gg gonia » pt paź 07, 2022 2:56 pm

Alexandrus888 pisze:
pn wrz 26, 2022 1:16 pm
Brak empatii nie powinien się przekładać na osty.
w sumie na każdym forum/grupie na jakiej byłam, bycie miłym jest 1 punktem regulaminu, więc to spoko argument by ktoś dostał Bana XD
A na pewno nie jest miłym, przy okazji ogłoszenia mangi jakaś dziwna dygresja o cytuje "Wystarczy, że już (...) dzieci po ulicach chodzą w kolorowych paskach" jakby wtf? XD
Kesz pisze:
pt wrz 23, 2022 8:08 pm
To forum jest przerażające. Tu nie ma w ogóle możliwości jakiejś swobodnej wypowiedzi.
To nie przychodź lol. nie bądź taki przewrażliwiony bo ktoś powiedział że jesteś niemiły heh.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » czw paź 27, 2022 6:34 pm

Kochani,

Mamy dziś dla Was jedno ogłoszenie nowości na październik :) Cóż to takiego? Coś o co wielu z Was pytało nas w wiadomościach :D

Jujutsu Kaisen light novel - Iku natsu to kaeru aki
(Tytuł roboczy: Jujutsu Kaisen light novel - Odchodzące lato, powracająca jesień)

Gatunek/tematyka: akcja, komedia, horror, dramat, tajemnica
Autor: Gege Akutami, Ballad Kitaguni
Liczba tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 31,99 zł
Premiera: 22 grudnia 2022

Opis fabuły
Po zamieszaniu w liceum Satozakura dochodzi do spotkania pomiędzy Itadorim a nękanym przez pewną klątwę chłopakiem. O dziwo przeklęty duch odradza się po każdym pokonaniu i przypuszcza kolejne ataki na swoją ofiarę. Wspomnienie żalu po nieudanej próbie uratowania Junpeia sprawia, że Itadori traci pewność siebie. Jak zareaguje na pytanie zadane mu w takiej właśnie chwili przez Gojou?
Przed Wami zbiór opowiadań zawierający pięć historii rozgrywających się w świecie „Jujutsu Kaisen”!

Przedpłaty, forum i inne

W ciągu godziny przedpłaty znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3BfozjB

Co sądzicie o dzisiejszym ogłoszeniu? Planujecie kupić ten tytuł, jesteście nim zainteresowani? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KAWAIILOVE » czw paź 27, 2022 8:31 pm

Novelkowy dodatek do głównej serii - wezmę, ale nie nastawiam się na niewiadomo jaką petardę

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 28, 2022 11:44 am

Nie zbieram JJK, to i nowelkę odpuszczam. W spekulację nie mam zamiaru się bawić.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pt paź 28, 2022 1:37 pm

Raczej sobie odpuszczę.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: KubciO » pt paź 28, 2022 1:58 pm

Ja wezmę, by mieć. :D Nie przewiduję lektury :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Tequilka » pt paź 28, 2022 5:51 pm

Nowość od Waneko! :3 Ja się bardzo cieszę, czekałam na GL.

Kochani! 🙂
W styczniu przekażemy w Wasze dłonie pierwszy tom serii:
WATASHI NO YURI WA OSHIGOTO DESU! - SCHWESTERN IN LIEBE! -
(Tytuł roboczy: Yuri to moja praca! -Schwestern in Liebe!-)
Gatunek/tematyka: komedia, obyczajowy, romans, girls love
Autor: Miman
Liczba tomów w Japonii: 10, nadal wychodzi
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 2 miesiące
Cena: 24,99 zł
Premiera: 26 stycznia 2023 r.
Opis fabuły
Priorytetem licealistki Hime Shiraki jest bycie kochaną przez wszystkich. Pragnie być postrzegana jako idealna księżniczka. Mało kto jednak wie, że za tą maską kryje się bezwzględna egoistka. Pewnego razu nieuważna Hime wpada na Mai, menadżerkę kawiarni w Akademii Liebe, co kończy się kontuzją. W konsekwencji musi zastąpić poszkodowaną w pracy! Okazuje się, że kafejka nie jest zwykłym miejscem - to po części teatr, w którym wszystkie kelnerki grają uczennice fikcyjnej szkoły z internatem dla dziewcząt, a jednym z ich zadań jest okazywanie sobie "siostrzanej miłości"! Hime wpada w oko Mitsuce, która na oczach klientów obdarza bohaterkę uwielbieniem i oddaniem, którego ta nigdy wcześniej nie doświadczyła. Jednak kiedy kurtyna opada, zachowanie koleżanki zmienia się o 180 stopni - od miłości do szczerej nienawiści!
I jak tu się nie pogubić na tej dziwnej scenie?!
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mr.Chiquita » pt paź 28, 2022 5:53 pm

Niby GL, ale nadal tylko shoujo-ai. :P

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Thoreline » pt paź 28, 2022 5:55 pm

Biorę tylko cześć 2 LN z Akademii.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pt paź 28, 2022 5:59 pm

Raczej sobie odpuszczę.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Iris » pt paź 28, 2022 6:08 pm

Nowelkę z JJK wezmę, a nad GL się zastanowię. Wolałabym jakieś wielotomowe BL, szczerze mówiąc, bo ostatnio wydawnictwa rzucają głównie jednotomówkami. No, może z drobnymi wyjątkami...

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kuroneko » pt paź 28, 2022 7:13 pm

GL biorę, a LN odpuszczę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pt paź 28, 2022 8:15 pm

Ktoś zna to GL? Znowu tylko westchnienia i pocałunki? Czy coś więcej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » pt paź 28, 2022 10:21 pm

Wolałabym jakieś dłuższe yaoi. Te pseudo shoujo ai są po prostu nudne.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pt paź 28, 2022 10:25 pm

"...Yuri to moja praca" - zaraz! CO?! :shock:
Musiałem szybko przeczytać opis fabuły, bo tytuł wzbudził u mnie niebezpieczne i niekoniecznie dobre skojarzenia.
Może bym i wziął, ale 10 tomów i dalej wychodzi... Najpierw zobaczę anime, potem podejmę decyzję. LN odpuszczam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości