Artbooki

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
telajel
Status: Offline

Artbooki

Post autor: telajel » sob lip 02, 2011 7:44 pm

Nie wiem czy już było takie pytanie, ale czy jest możliwość ,że Waneko wyda jakiś artbook? Np. Kuroshitsuji.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob lip 02, 2011 8:10 pm

Artbooki "Manga Artists" się sprzedały (przynajmniej 3 pierwsze tomy), więc jest jakiś popyt na tego typu publikacje. Chociaż z tego co słyszałam, artbook z Chobitsa nie był rozchwytywany. JPF również nie zdecydował się na wydanie 13 tomu Death Note (który chyba też jest czymś w rodzaju artbooka? nie jestem pewna).

Osobiście nie jestem zwolenniczką artbooków, wolę zwykłe mangi. Żebym kupiła artbook musiałby zawierać prace mojej ukochanej mangaczki, bądź być z jakieś lubianej przeze mnie serii i być niedrogi (czytaj: kosztować nie więcej niż 20-25zł). Co raczej jest niemożliwe :mrafroamerykanin:

Możliwość jakaś zapewne jest, problem w tym, czy Waneko uzna, że zarobi na tym :]

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » sob lip 02, 2011 8:53 pm

Swego czasu na allegro Waneko wystawiało artbook z Vampire Knight przywieziony z Japonii. Wyłuskałam wszystkie pieniądze z moich sekretnych skrytek, ale aukcja zaczęła lecieć strasznie górę. Po 150 zł. sie poddałam i stwierdziłam, ze jestem zbyt skąpa by tak lekka ręką wydać 200 zł.

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » sob lip 02, 2011 9:07 pm

Ten artbook ? Niedługo wyjdzie w USA, 60 zł kosztuje, a w przedpłacie jeszcze taniej :] Gdyby kosztował w cenie jaką podałam wyżej, to mogłabym się skusić, bo lubię rysunki Matsuri Hino ;)

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz lip 03, 2011 11:14 am

telajel pisze:Nie wiem czy już było takie pytanie, ale czy jest możliwość ,że Waneko wyda jakiś artbook?
Wątpię. To raczej droga inwestycja i koszty się nie zwracają przy naszym natężeniu mangowego rynku.
Osobiście nie zależałoby mi na polskich wydaniach. Nie ten format i nie ta jakość, które serwują mi zagraniczne wydawnictwa. Za bardzo się do nich przyzwyczaiłam, więc spadek jakości spowodowałby moją irytację i zapewne przeważyłby podczas decyzji o kupnie. Artbooki zbieram w oryginałach, czasami po angielsku jakieś guide booki i tak też wolę żeby zostało. :P

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » ndz lip 03, 2011 11:34 am

Sonia pisze:Ten artbook ? Niedługo wyjdzie w USA, 60 zł kosztuje, a w przedpłacie jeszcze taniej :] Gdyby kosztował w cenie jaką podałam wyżej, to mogłabym się skusić, bo lubię rysunki Matsuri Hino ;)
Tak chyba ten. Bardzo chciała bym go mieć. Zobaczymy może jeszcze kiedyś będę miała okazje go kupić.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lip 03, 2011 12:54 pm

Dla mnie artbooki to strata kasy, bo obejrzy się to w kilka minut i z reguły rzuca na półkę, a za jego cenę wolę sobie kupić kilka mang, które starczą mi na znacznie dłużej.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

CainSerafin
Posty: 87
Rejestracja: wt sty 25, 2011 11:36 am
Status: Offline

Post autor: CainSerafin » ndz lip 03, 2011 3:01 pm

Artbooki to naprawdę ciekawe książki, o ile są na dobrym poziomie, ale z zasady są drogie i wymagają bardzo dobrej jakości wydania. W dodatku na naszym rynku trudno byłoby je sprzedać z zyskiem, nawet gdyby dotyczyły już wydanego tytułu, tak jak artbook Chobits. Zresztą chyba widać że JPF i Waneko wycofały się z tego typu tytułów.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz lip 03, 2011 11:22 pm

Gotenks pisze: Dla mnie artbooki to strata kasy, bo obejrzy się to w kilka minut i z reguły rzuca na półkę
Też tak myślałem, zanim nie kupiłem kilku.
Niektórzy potrafią się wpatrywać godzinami na jeden obraz.
W Polsce nie mają szans powodzenia. Za mało fanów.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn lip 04, 2011 9:28 pm

Dembol pisze: W Polsce nie mają szans powodzenia. Za mało fanów.
Dokładnie. na szczęście istnieje eBay.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Sharpys
Status: Offline

Post autor: Sharpys » czw paź 06, 2011 3:34 pm

Mnie jakaś nie ciągnie do artbooków.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 07, 2012 10:49 am

Ja tam kupiłem artbook chobits, wydany przez JPF i jestem zadowolony ^^ Na jakiś kolejny, z fajnej serii albo o ciekawej tematyce (ciekawa tematyka = nekomimi :P ) bym się skusił ^^

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr lut 08, 2012 12:15 am

Nie bardzo interesuję się artbookami (może przez te wysokie ceny), ale gdyby jakieś kolejne się pojawiły z przyjemnością bym kupił i wsparł wydawnictwo.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr lut 08, 2012 12:05 pm

Jeśli to byłby artbook mangi/anime/jrpg'a, którego bardzo lubię i cena tegoż artbooka nie byłaby 100+ tylko gdzieś 20-80zł, to z chęcią bym kupił.

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » śr lut 08, 2012 4:14 pm

cena jest istotna :) nie musi przeciez byc de lux. czasem, jak bedzie ładny, to kupie nawet z serii, której nie znam :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » śr lut 08, 2012 8:39 pm

Jaskol pisze:cena tegoż artbooka nie byłaby 100+ tylko gdzieś 20-80zł, to z chęcią bym kupił.
LoL. W tym problem. Tylko, żeby artbook się porządnie prezentował musi porządnie kosztować.

Agiss
Status: Offline

Post autor: Agiss » czw lut 16, 2012 9:40 pm

Ja też chyba nie kupiłabym artbooku za 200 czy 100 zl (Chyba? NA PEWNO!) skoro można nakupić sobie za to mang. No i racja, w naszych wydaniach samych kolorowych stron jest tyle co kot napłakał, więc może niech najpierw poprawią to, a potem zajmą się artbookami...

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » czw lut 16, 2012 11:42 pm

Agiss pisze:w naszych wydaniach samych kolorowych stron jest tyle co kot napłakał
Kolorowe strony są zazwyczaj jedynie w odcinkach publikowanych w czasopismach, a w tomikach jeśli się zdarzają to jedynie na początkach tomów (i to najczęściej mniej popularnych serii) lub w specjalnych (droższych) reedycjach dostępnych wyłącznie w Japonii.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw sty 10, 2013 4:24 pm

Chciałabym by szanowne Waneko wydało ArtBook Vampire Knight. Oczywiście w formacie większym niż mangi.
Z wielką przyjemnością bym go nabyła :D .

Edit: Chciałabym, by oprócz oficjalnego ArtBook'a, wydano też FanBook.
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 2:06 pm przez sumomo08, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr lut 20, 2013 6:35 pm

tylko gdzieś 20-80zł
Ten dolny limit mnie rozśmieszył. Za 20-30 zł to można kupić artbook...na aukcjach/amazonie z widocznymi śladami użycia. :lol:

Jak dla mnie 60-100zł to odpowiednia cena za artbook, no ale zależy jeszcze z jakiej serii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości