Mangi sportowe w Waneko ?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » pn sie 11, 2014 9:41 pm

Skoro pada HanaKimi to może "Power" Shizuru Seino (10 tomów) tematyka podobna ale bohaterka bardziej przekonująca.
Z innych Crimson Hero (20 tomów) - siatkówka i "Shion no ou" (8 tomów) - gra w shogi i na dokładkę wątek kryminalny.

Z propozycji innych biorę "Hikaru no go" i "Chihayafuru"

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pn sie 11, 2014 9:53 pm

Chihayafuru, nic dodac, nic ując, szkoda, że to takie nierealne :P

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn sie 11, 2014 10:23 pm

Ja byłabym zainteresowana kupnem HanaKimi.
One Outs brzmi intrygująco - chętnie sprawdziłabym.
Initial D - jeżeli jest równie dobre jak anime, to może bym kupiła - chociaż z drugiej strony ma dużo tomów a ja obecnie i tak już mam co kupować :?
Na pewno kupiłabym jednotomówke co już jest w propozycjach na forum - Mirai no Football.
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn sie 11, 2014 10:34 pm

Na pewno kupiłabym jednotomówke co już jest w propozycjach na forum - Mirai no Football.
Sam polecałem 8-) niestety nie wymieniłem jej tutaj gdyż myślałem o dłuższych pozycjach

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pn sie 11, 2014 10:44 pm

Hana Kimi.... skoro gonia się doczekała wraz z fanami Kuroko to i moja nadzieja znów lekko zapłonęła. :P Mi jakoś ta pozycja nie podeszła choć się starałam wciągnąć.
Power! też podbijam. Śmiechowe jeśli można tak powiedzieć. :)
Chihayafuru też mnie ciekawi, wiec dałabym szanse.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn sie 11, 2014 10:46 pm

w sumie aby było jeszcze bardziej "męsko" proponuje "Tough" :twisted:

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt sie 12, 2014 12:46 am

Po co wypisujecie jakieś tytuły z kosmosu? Jeśli Kuroko dobrze się sprzeda, to jedynym logicznym dalszym posunięciem będzie wydanie tej mango o siatkarzach.
To co tu robicie, to coś na poziomie badania sprzedawalności Claymorea na Naruto.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt sie 12, 2014 3:00 am

Generalnie mangi sportowe mnie nie interesują, nieważne jak dobre by były, bo zwykle mają za dużo tomów, by mnie przyciągnąć. :roll: A kupiłabym tylko te nietypowe, typu Chihayafuru, na które raczej nie ma szans, właśnie przez jej nietypowość...

Yukisa
Status: Offline

Post autor: Yukisa » wt sie 12, 2014 9:53 am

Chihayafuru bym kupił,choć zależy na ilu tomach by się skończyło,nie lubie jak manga za bardzooooo się wydłuża.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » wt sie 12, 2014 6:24 pm

Kupiłabym Haikyuu, ale Waneko będzie wydała manga Kuroko no Basket :mrgreen:
Na pewno kupię KNB :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt sty 27, 2015 7:41 pm

Dembol pisze:Dwa słowa - Mistsuru Adachi. Bardzo fajne mangi robi.
Zachorowałam ostatnio na tego pana. Co prawda na razie mam za sobą tylko "Slow Step" i "Katsu!", ale chętnie wezmę się i za inne jego tytuły, a "Katsu!" nawet chętnie bym zanabyła, gdyby wyszło. Nie sądziłam, że manga o boksie może mi się tak spodobać. Raczej unikałam akurat tej dyscypliny. Te dwa tytuły fajnie łączą sport i wątek romantyczny, ale najbardziej podobały mi się mrugnięcia okiem, zwłaszcza w "Slow Step", jakimi było wstawianie postaci mangaki czy inne odniesienia do niego i jego tytułów oraz w ogóle wątku wydawniczego. W "Katsu!" momentami drażnił mnie na siłę wpychany fanserwis, ale też nie zawsze, niekiedy bawiło mnie, w jakich sytuacjach się pojawiał.

Skończyłam też ostatnio mangę "Ping Pong" i muszę przyznać, że jest to chyba pierwsza albo jedna z mocno nielicznych serii, gdzie anime wypadło lepiej, odrobinę. Trzeba twórcom oddać, że umiejętnie zabawili się materiałem podstawowym, jaki dostali. W mandze nie ma tak mocno zaznaczonej symboliki: smoków, robotów, bohaterów, demonów itp. Nie ma też postaci kobiecych - matki Wenge'a i dziewczyny Smoka. W anime jest też nieco więcej scen z życia i przygotowań chociażby tych dwóch zawodników. Nie znaczy to jednak, że manga jest zła. Historia podobała mi się równie mocno, co anime i jedyne czego z tej drugiej wersji mi może zabrakło, to świąt i scen z matką Chińczyka właśnie. Seria ma tylko 5 tomów~ A "Katsu!" tylko 16~ (takie w sam raz do wydania 2w1 :twisted: )

O "Daiya no A" (pierwsza, zakończona część ma ino obecnie 45 tomów, więc pewnie na 46 się skończy, na wiosnę autor ma kontynuować, zapewne od nowego roku szkolnego, zważywszy na TS'a w ostatnim wydanym rozdziale) chyba nie mam co marzyć nawet :P Zaś na "Chihayafuru" czy "Real" wciąż mam nadzieję :twisted:

Maddie
Status: Offline

Post autor: Maddie » sob lut 28, 2015 8:54 pm

Chihayafuru i Ookiku Furikabutte <3, Haikyuu pewnie też bym kupiła, DnA też. Mam nadzieję, że Kuroko dobrze się sprzeda i zainwestują w inne sportówki, choć sama nie wesprę sprzedaży KnB...

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » ndz mar 01, 2015 10:38 am

Maddie pisze:Mam nadzieję, że Kuroko dobrze się sprzeda i zainwestują w inne sportówki, choć sama nie wesprę sprzedaży KnB...
Raczej wiadomo, że się dobrze sprzeda, bo ta manga już dawno nie mieści się w kategorii "hitowa sportówka", tylko w tej znanej jako "mega hit wśród mang wszystkich rodzajów". :P To niestety oznacza, że jej sukces wcale nie musi gwarantować powodzenia innych sportówek, nie aż tak popularnych poza gronem fanów tego gatunku. ALE z drugiej strony widzę, że teraz właśnie sportówki zaczęły być, chyba właśnie dzięki Kuroko, bardziej "mainstreamowe" w zachodnim fandomie, także kto wie. Takie Haikyuu albo Yowamushi Pedal ma całkiem sporo zwolenników, że o Free! nie wspomnę (tylko że akurat to anime nie jest ekranizacją komiksu).

Ja na sportówki bardzo chętnie się piszę, tak żeby była jasność. A dyscyplina jest mi w zasadzie obojętna, póki seria jest dobra.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » czw mar 05, 2015 3:43 pm

Czy istnieją magi sportowe o żeńskich drużynach sportowych jeśli tak to poproszę o przykłady ?

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » czw mar 05, 2015 3:58 pm

Ten który myśli pisze:Czy istnieją magi sportowe o żeńskich drużynach sportowych jeśli tak to poproszę o przykłady ?
Tak na szybko to do głowy przychodzi mi Cross Manage, Bamboo Blade i Hantsu X Torasshu.
Obrazek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » czw mar 05, 2015 4:33 pm

"Hinomaru Zumou" polecam i zarazem apeluje o jej wydanie 8-)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw mar 05, 2015 5:17 pm

maciejko pisze:
Ten który myśli pisze:Czy istnieją magi sportowe o żeńskich drużynach sportowych jeśli tak to poproszę o przykłady ?
Tak na szybko to do głowy przychodzi mi Cross Manage, Bamboo Blade i Hantsu X Torasshu.
Oczywiście, choćby pierwowzór wyświetlanego u nas "Pojedynku Aniołów". Tak po cichu liczę, że ktoś to może u nas kiedyś wyda...

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw mar 05, 2015 7:57 pm

Czy też Tetsuwan girl o kobiecej lidze bejsbolowej od autora Blue Heaven.

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 4:56 am

Na razie Waneko wydaje Kuroko, które jest bardzo shounen, bardzo supermoce i bardzo długie. Więc jeśli proponować jakieś sportówki, to z zupełnie innej beczki niż KnB.

Kupiłabym Hana Kimi, Crimson Hero (kocham tę mangę), One outs i Haikyuu. Reszta zależy - jeśli byłoby skończone i nie miało setek tomów... I lubię, jak bohaterowie mają jakieś życie poza sportem, drużyną i boiskiem. Ale Kuroko i tak kupuję XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości