Nowa strona

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw lip 21, 2016 10:39 pm

Mimo to nadal nie działają odnośniki we wszystkich mangach i przydałoby się to poprawić :p np tutaj http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=94
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt lip 22, 2016 1:03 am

Chcę zobaczyć przykładowe strony, otrzymuję zapytanie czy chcę to odtworzyć w playerze video. Jak można tak schrzanić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt lip 22, 2016 9:43 am

ZenekPsychopata pisze:Jak można tak schrzanić.
No nie wiem czy to takie schrzanione skoro u mnie normalnie działa przy pomocy flasha.
Obrazek

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » śr sie 03, 2016 12:08 pm

nie wiem czy zauważyliście.. ale ostatnio wasz strona jest dość często raportowana do systemu Microsoft jako strona "niebezpieczna"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr sie 03, 2016 12:59 pm

Ach te microsofty, przejrzałem czy nic na naszej stronie nie zmieniło się w sposób niekontrolowany (czysto). Nie wiem o co mogło by chodzić. Jakby jeszcze google zgłaszało coś to przynajmniej było by wiadomo o co konkretnie chodzi, a tutaj "strona jest zła bo jest zła".
Strona używa obrazków z innego serwera, może to mu się nie podoba...

Awatar użytkownika
Kaera
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 10, 2016 8:15 am
Status: Offline

Post autor: Kaera » śr sie 10, 2016 9:02 am

Doszłam do wniosku, że lepiej będzie napisać tutaj, i dokładniej opisać problem, aniżeli znowu pisać na asku.
http://ask.fm/Waneko/answers/138901264404 Zarówna w chromie, mozilli, jak i na tablecie (safari) uparcie "nie może znaleźć strony". Teraz zwróciłam uwagę, tyczy się to wszystkich hiperłączy (recenzja, przykładowe strony itd.) - sprawdzałam na Pandorze.
[Alex] Wszystko działa, zapewniam, znów Kuras sprawdzał. Masz zainstalowanego Flash playera?
Na wstępie odpowiem na to pytanie. Mam flasha. I teoretycznie działają strony przykładowe. Problem polega na działaniu hiperłączy, które nie przenoszą tam, gdzie powinny. Przejrzałam wszystkie mangi z odnośnikami (do recenzji, forum, sklepu, stron przykładowych).

Są trzy rodzaje "objawów", że tak to nazwę.

1) Odnośniki do forum działają - po kliknięciu przenoszą na stronę główną forum, linki do recenzji - również przekierowują na stronę z recenzją, w pozostałych przypadkach "Strona nie została znaleziona"
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Taki przypadek występuje w większości mang, w których pojawiają się jakieś odnośniki.
[spoiler]jednotomówki
karneval
KUROSHITSUJI
PAMIĘTNIK PRZYSZŁOŚCI
YAMI NO MATSUEI
BEAST MASTER
DENGEKI DAISY
HATSUKOI LIMITED
KAGEN NO TSUKI
PUELLA MAGI MADOKA MAGICA
PUELLA MAGI MADOKA MAGICA - THE DIFFERENT STORY
SPECIAL A
VAMPIRE KNIGHT
WELCOME TO THE NHK[/spoiler]
2) W drugim przypadku nie działa żaden odnośnik. Jednakże w przypadku forum, jak i recenzji, można ręcznie zmienić adres (zostawić to, co jest pomiędzy cudzysłowem) i przekieruje poprawnie.
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Mowa tu o:
- PANDORA HEARTS,
- ŚMIECH W CHMURACH,
- TASOGARE OTOME X AMNESIA.

3) Inne
W przypadku Ścieżek Młodości sytuacja wygląda podobnie do pkt 2. z tą różnicą, że odnośnik do recenzji przekierowuje do notatki, w której linki do recenzji działają bez zarzutu, a hiperłącza do stron przykładowych i sklepu zachowują się jak te w pkt 1.;

W przypadku Silver Spoona odnośniki działają, jak w pkt 1., za wyjątkiem tego od stron przykładowych, który przenosi nas do notatki o stronach przykładowych Bakumana, [spoiler]Obrazek [/spoiler] gdzie hiperłącze już działa bez problemowo. [spoiler]Obrazek[/spoiler]
Jedynie w przypadku MANGAMIX NEO hiperłącza działają poprawnie. Zakładam, że problemem są adresy poszczególnych podstron, acz jeśli się mylę i problem leży po mojej stronie, to byłabym wdzięczna za jakąś radę, jak to naprawić. :)


Przy okazji zauważyłam, że przy Acony jest również okładka Baśni japońskich, a nie mam jej na ich podstronie. ;)

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr sie 10, 2016 10:21 am

Ok, teraz problem rozumiem, zaraz z tym powalczę ;)

Większość linków już "udrożniona", zostały te które z założenia są błędne... czas czas czas... a raczej jego brak :(

Awatar użytkownika
Kaera
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 10, 2016 8:15 am
Status: Offline

Post autor: Kaera » śr sie 10, 2016 1:37 pm

To się cieszę, że w końcu udało mi się to jasno przedstawić. Jednak zajęło to trochę "miejsca" :)
Szkoda, że nie można komuś podarować w prezencie garści czasu ;P. W każdym razie, oby praca szła gładko ;)

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » wt paź 18, 2016 11:56 am

Zaraz będzie, że wykopałam temat z czelusci internetow haha masz złotą łopatę, no ale uznalam, ze pisanie zaraz po premierze nowego wygladu jest troche bez sensu z racji tego, że człowiek patrzy przez pryzmat tego do czego sie przyzwyczaił...

W każdym razie, cieszy mnie że strona nie wygląda już jak relikt XX wieku, jednakże wyglada trochę kiczowato przez ten wielki migający baner na górze, ja wiem, że to ma na celu ekspozycję aktualnych nowości, ale jak dla mnie strasznie to miga (za mały timeout pomiędzy przejściami) i biorąc pod uwagę ogólną kolorystykę strony według mnie nie każdy obrazek pasuje, wiem to nie wasza wina ze w takiej kolorystyce autor/ka zrobił/a grafikę do swojej mangi no ale według mnie wystarczyla by ta informacja po prawo z "ostatnimi nowosciami" + neutralny prosty naglowek (ew skomponowanie jakos fajnie tych ostatni nowosci w nagłówek), teraz jest trochę epileptycznie

i taka uwaga, nie wiem czy to przeoczenie, czy zamysł "fajnie bedzie wygladac", ale nie ma zadnego przejscia z czerni na biel jak jest baner z tokyo ghoul, jak przeglada sie newsy wyglada to dziwnie, szczegolnie jak sie nie spodziewasz zmiany i zaczynasz zastanawiac sie co sie zadzialo i czy cos sie czasem nie popsuło (choc wyglada znośnie jak jest sie u góry strony)
Obrazek

takze posty, sa bardzo nieczytelne, wiem ze to mialo być Nowoczesne czy coś, ale ostatnio na stronach panuje prostota i polecalabym sie tego trzymac - jasny przekaz i latwa dostepnosc informacji, a przeklikiwanie sie i cofanie by przeczytac interesujace posty jest dość czasochłonne. Choć same treści są dość czytelne i nie męczą wzroku to muszę przyznać. Mam co prawda uwagę dotyczącą wygladów podstron z mangami, ale już była, nie zostało to zmienione wiec nie będę powielac uwagi

No i tak, strona wydaje sie być dość wielka nawet przy rozdzielczości fullHD i przez dobór rozmiarów czcionek sprawia wrażenie powiększonej na jakieś 140%, ludzie nie są slepi i nie potrzebują czcionki 16px zeby coś zobaczyć na stronie na monitorze o dużej rozdzielności :)

Fajnie by bylo aby w szukajce pojawił się napis "szukaj" / "szukaj na stronie" czy coś tam, bo na niektorych banerach szukajka trochę się zlewa ze wszystkim i w ogóle nie wiadomo gdzie jest.

I performance słaby strona ładuje sie ok 16 sekund co jest naprawdę kiepskim wynikiem, ale nie ma sie co dziwic skoro az tak nadźgane jest obrazkami u góry strony i musza byc pobrane z serwera.

((a tak poza tym wyglada jak fansite z 2012 roku xD)

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » wt paź 18, 2016 1:12 pm

kalleye pisze:
No i tak, strona wydaje sie być dość wielka nawet przy rozdzielczości fullHD i przez dobór rozmiarów czcionek sprawia wrażenie powiększonej na jakieś 140%, ludzie nie są slepi i nie potrzebują czcionki 16px zeby coś zobaczyć na stronie na monitorze o dużej rozdzielności :)

I performance słaby strona ładuje sie ok 16 sekund co jest naprawdę kiepskim wynikiem, ale nie ma sie co dziwic skoro az tak nadźgane jest obrazkami u góry strony i musza byc pobrane z serwera.
Co do czcionki to chyba kazdy sobie moze ustawic w przegladarce preferowane rozmiary. Mi bardzo pasuja bo siedze na rozdzielczosci 1440p i jest to jedna z niewielu stron która defaultowo wyglada bardzo czytelnie i nie musze meczyc oczu :D

Co do performance to popieram, ale ja juz sie przyzwyczailem przez sklep waneko, gdzie wyszukiwanie mangi trwa czasem nawet minute o.o

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt paź 18, 2016 1:40 pm

kalleye pisze:I performance słaby strona ładuje sie ok 16 sekund co jest naprawdę kiepskim wynikiem, ale nie ma sie co dziwic skoro az tak nadźgane jest obrazkami u góry strony i musza byc pobrane z serwera.
Do reszty nie będę się czepiać czy coś, ale co? Mi strona Waneko się ładuje w 1sec, w tle leci mi youtube z muzyką i pobieranie na sztimie, internetu nie mam kosmicznego i jakoś to się ładuje po ludzku.


ps: tu raczej nie krzyczy się na ludzi za odkopywanie postów ;) .
Obrazek

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » śr paź 19, 2016 10:27 am

Kakaladze pisze:
kalleye pisze:I performance słaby strona ładuje sie ok 16 sekund co jest naprawdę kiepskim wynikiem, ale nie ma sie co dziwic skoro az tak nadźgane jest obrazkami u góry strony i musza byc pobrane z serwera.
Do reszty nie będę się czepiać czy coś, ale co? Mi strona Waneko się ładuje w 1sec, w tle leci mi youtube z muzyką i pobieranie na sztimie, internetu nie mam kosmicznego i jakoś to się ładuje po ludzku.


ps: tu raczej nie krzyczy się na ludzi za odkopywanie postów ;) .
a o cache slyszałeś bo chyba nie XD
pozwole sobie użyć zewnętrznej strony by każda testowana strona miala rowne szanse niezależne od humorka sieci akademickiej.

prosze bardzo orientacyjne wyniki dla waneko:
Obrazek

studiojg (wybrane dlatego, że ktoś je wczesniej przywołał)
Obrazek

czy jutub
Obrazek[/list]

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krylan » śr paź 19, 2016 8:41 pm

Niestety muszę zgodzić się z kalleye – strona Waneko jest powolna i zbyt przeładowana.
Z drugiej strony te wyniki, które podała, są według mnie zbyt przesadzone.
Google'owe narzędzie do analizy szybkości strony podaje jednak strasznie słabą ocenę (to narzędzie jest dostępne tutaj PageSpeed Insights): 19/100 na telefony i 20/100 na desktopy.
Dla porównania strona jg ma 72/100 na telefony (ale i tak nie mają strony responsywnej przygotowanej pod te urządzenia) i 86/100 na desktopy.

No i można też w swojej przeglądarce zobaczyć co się pobiera i ile to trwa:
Obrazek

Okazuje się, że strona (jeśli nie mamy zapisanych plików w pamięci cache) pobiera aż 13MB danych (!) – to jest naprawdę dużo. No i jak widać, załadowała się całość w 10 sekund (co jest strasznie wysokim czasem). Co prawda strona jest widoczna już wcześniej, jednak wciąż w tle są pobierane obrazy (np. okładki mang z tych literek w menu, które są ukryte).
Oczywiście następnym razem (albo przechodząc na inną podstronę) strona jest już lżejsza, ponieważ spora jej część jest zapisana w pamięci:
Obrazek

No i tutaj rzeczywiście widać, że strona jest już gotowa po 2-3 sekundach.

Mimo wszystko strona strasznie dużo waży i czasy jej ładowania rzeczywiście są złe i dobrze byłoby je poprawić.

--EDIT--
Dlaczego kiedy coś napiszę, to nagle dyskusja się urywa... (nikt nawet nie powie "tak, zgadzam się z Tobą, masz rację") :'<
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2016 4:37 pm przez Krylan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości