Nowa strona

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt lip 05, 2016 11:31 am

Ok teraz już oficjalnie strona działa, jest jeszcze trochę rzeczy do poprawy i sprawdzenia (głównie opisy starszych mang), ale to co najważniejsze działa :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lip 05, 2016 12:42 pm

...
nowoczesność :/
Wiadomo, przyzwyczai się człowiek, ale ja zawsze szanowałem te klasyczne, proste, funkcjonalne i łatwe w nawigacji projekty stron.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt lip 05, 2016 12:43 pm

Podoba mi się.
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt lip 05, 2016 1:28 pm

Czy ja wiem...
- ze strony tytułu nie da się przejść do jego stron próbnych. Te są w zakładce "czytaj online', co w sumie jest trochę dziwne.
- również ze strony tytułu nie da się przejść do działu sklepu z tomami określonej mangi. Przechodzi się wyłącznie na jego stronę główną, co jest trochę takim "radź sobie teraz sam...".
- nie jestem przekonany, czy jest sens wyświetlać okładki następnych tomów jako wielkie znaki zapytania, może lepiej pokazywać tyko te, które macie już zatwierdzone?
- z opisu tomu nie da się przejść do opisu serii inaczej niż przez wybór wszystkich waszych tytułów.
- mam też takie wrażenie, że opis tomu wygląda lepiej niż opis serii.
Przy opisie tomu na wysokości okładki znajduje się tabelka ze szczegółami. Co wygląda schludnie i porządnie.
Przy opisie serii widać tylko logo, a po ISBN'ie i linku do sklepu wszystko leci ciurkiem.
Nie dałoby się zamiast loga dać okładki pierwszego tomu, a w tabelce obok dać szczegółów - formatu, ceny, autorów, gatunku, daty wydania pierwszego i następnego tomu, etc?


Obrazek
Obrazek

- w liście tytułów na "N" są wszystkie niezapowiedziane pozycje. Wygląda to okropnie.
- na telefonie wygląda to kijowo.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt lip 05, 2016 1:42 pm

Na asku tyle się mówiło że ta nowa strona taka fajna :/ jest taka nie ,,wanekowa". Za bardzo nowoczesna i jakby to powiedzieć ,,chłodna"? :|

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt lip 05, 2016 1:46 pm

Za bardzo nowoczesna i jakby to powiedzieć ,,chłodna"?
Mi się podoba. Tamta była taka... infantylna z tymi wszystkimi kocimi łapkami :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » wt lip 05, 2016 1:51 pm

Jedyne co mi przeszkadza w nowej stronie to ten za duży banner na górze strony :|
Tak to jestem neutralny
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt lip 05, 2016 2:04 pm

Strona moim zdaniem za ciemna. No i to logo przy kazdym newsie średnio wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt lip 05, 2016 2:26 pm

http://i.imgur.com/edizrwN.png
1. Wasze nowe logo zasłania napisy z połowy banerów, większość z nich wygląda na niedopasowane. Byłoby fajnie, gdyby te banery dało się zatrzymać, a przynajmniej gdyby kliknięcie na nie przenosiło do sklepu/na stronę mangi.
2. Rozwijające się listy menu wyglądają bardzo niechlujnie. Wyglądają jakby moja rozdzielczość była mała, a miejsca jest przecież sporo, aby zrobić je szerszymi.
3. Czy ten koszyk nie powinien być wyśrodkowany? Tak tylko pytam.

Na poprzedniej stronie fajny był ten pasek z okładkami i czytanie kawałków newsów bez najeżdżania na wszystkie po kolei. Słabo wygląda wasze logo przy każdym newsie.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt lip 05, 2016 2:42 pm

Nie podoba mi się nowa strona. Wolałem starszą wersje. Będzie trzeba się przyzwyczaić do nowej..

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt lip 05, 2016 2:45 pm

Również wolałam starszą. Ta wydaje mi się za szeroka i w ogóle. Lubię relikty przeszłości widać iż.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt lip 05, 2016 2:47 pm

Tak jak wspominałem musimy poprawić jeszcze sporo rzeczy, ale najzwyczajniej na świecie brakuje nam czasu, a odkładanie strony kolejne tygodnie wydało nam się bez sensu (zwłaszcza że kosztowała mnie bardzo dużo nerwów...)

Rzeczy, które wymieniliście, a na 100% będą poprawione:
Nie mamy jeszcze gotowych grafik do newsów, nasze logo to taki obrazek zastępczy ;)
Nagłówki są do poprawy jeszcze :)
Linki do PV się pojawią w odpowiednim miejscu ;)
Linki do sklepu będą kierować do serii konkretnych ;)
Loga serii które wyświetlają się w miejscu okładek do poprawy (w tym "nowe serie")

Nad resztą zastanowimy się później.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » wt lip 05, 2016 2:50 pm

Co mi się podoba(z tego co na razie zauważyłam):
- nowy "dizajn" strony (strona wygląda profesjonalnie i miło [chłodna, to jest strona Kotori])
- banner z nowościami
- pasek z literami(taki zamiennik starego pasku z logami tytułów)
- ogólny układ strony
- "Ostatnie nowości" - w sumie to jest coś jak górny pasek mang na starej stronie, tyle, że tam pokazywały się też tomy dawno wydane przez co był to jakiś nieporządek
- teraz na stronie konkretnego tytułu można normalnie obejrzeć jego okładki, a nie jakieś miniaturki do których potrzebna jest lupa

Co się niezbyt podoba:
- banner według mnie też zajmuje dużo miejsca
- strona główna, tzn konkretnie artykuły, układ dwójkowy jest dziwny i trochę niezrozumiały, tutaj przydałoby się by zamiast logo była jakaś miniaturka(np. nowa obwoluta lub obrazek z nowościami na miesiąc), no chyba, że strona jest jeszcze w fazie produkcji to się nie czepiam
- trochę będzie mi jednak brakowało tego paska z logami tytułów, bo łatwiej było odkryć, że jest już zrobione logo do serii :P
- i na koniec to co mi najbardziej przeszkadza, czyli porządna lista tytułów( którego i tak Waneko nie miało, ale miałam nadzieję, że w nowej stronie to zmieni). Mogę to porównać do stron innych wydawnictw, czyli miałam nadzieję na coś porządnego w stylu Yumegari czy Studio JG(tytuł, okładka ostatniego tomu, podstawowe informacje, opis czy nawet miniaturki poprzednich tomów, tzn nie mówię, że to wszystko miałoby być) czy w przypadku Kotori czy Ringo Ame okładki pierwszych czy ostatnich tomów. Jednak widzę, że znowu jest to tylko na sucho wypisany zwykłą czcionką spis tytułów wydawanych mang podzielone na trwające i zakończone

Ale podkreślam, że to tylko moja opinia, choć jeśli strona nie jest w całości skończona to może w jakiś sposób pomogą moje wypociny ;)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt lip 05, 2016 4:51 pm

Uważam że nowa strona jest dobra, zrobiona jest w ładnym stylu. Myślę że ewentualne głosy negatywne będą dlatego że ludzie przyzwyczajeni są do starej strony i chwilę zajmie przyzwyczajenie się do nowej.

Pewnie znajdą się gdzieś jakieś pojedyncze problemy, ale szczerze nie chce mi się tego szukać więc odniosłem się tylko do moich wrażeń estetycznych.
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt lip 05, 2016 5:27 pm

Mi i tak najbardziej podoba się strona Waneko sprzed 10 lat :lol:
(btw. czy jej twórcą nie był przypadkiem Yanek?)

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt lip 05, 2016 5:37 pm

Owszem ;) byla spoko tylko nie miala zadnego zaplecza, wszystko bylo dodawane albo przez edycje kodu albo bezposrednio w bazie danych, co sprawilo ze jak zaczalem ja odsmiecac to stwierdzilem ze latwiej zrobic nowa strone ;)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt lip 05, 2016 5:46 pm

Osobiście jestem ciekaw czy sklep też zostanie zmieniony.

Tak moim zdaniem to byłoby dobrze, gdyby w jednej linijce na stronie głównej była tylko jedna wiadomość na raz. I to według tego schematu, który jest na samej górze - czyli po lewej stronie grafika/zdjecie, a po prawej opis.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt lip 05, 2016 5:56 pm

W pierwszej chwili nie byłam zachwycona nową stroną (delikatnie mówiąc). Ale fakt - to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Póki co trochę brakuje mi kolorów, strona jest bardzo "ascetyczna" i wydaje się pusta. No i początkowo nie mogłam znaleźć działu zapowiedzi, sklepiku, linka do forum itd. :wink:.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » wt lip 05, 2016 6:06 pm

Wszystko jakieś takie wielkie na nowej stronie. Zaś "menu" schowane, trzeba kliknąć by rozwinąć, wolę jak wszystko jest widoczne i dostępne od razu.

Do wszystkiego zapewne można się przyzwyczaić ale w porównaniu z poprzednią stroną to dla mnie jest to zmiana na gorsze a nie na lepsze.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » wt lip 05, 2016 7:44 pm

Mi nowa wersja strony przypomina portale z anime online sprzed dziesięciu lat, stare dobre czasy :mrgreen:
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości