Light Novel mobi i epub?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
ukasher
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: ukasher » pn kwie 10, 2017 6:08 pm

Witam
Czy planujecie wydawać novele w formie cyfrowej w wyżej wymienionych formatach?
Dzięki za odpowiedz
pozdro

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 20, 2017 12:30 pm

Na razie nie mamy w planach wydawania elektronicznych wersji naszych light novel. :(
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

lindatovar
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: lindatovar » wt sty 22, 2019 4:26 am

Uważam, że zamiar wydania powieści w formie cyfrowej to dobry pomysł! Oczekuję tego!

Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 08, 2017 6:38 pm
Lokalizacja: Gdynia
Gender:
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Wojciech » wt sty 22, 2019 10:45 pm

Podbijam. Brakuje mi light novel w formie ebooków

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Gotenks » ndz lip 14, 2019 9:54 am

O ile praktycznie wszystkie książki czytam w wersji elektronicznej, to w przypadku light novel preferuję wydania papierowe. Dużą rolę odgrywa w tym fakt, że lubię oglądać ładne ilustracje, które pojawiają się w trakcie lektury, a na moim czytniku przy niskiej rozdzielczości nie wyglądały by one zbyt ładnie i czytelnie.
Ale może ktoś czyta na tablecie, więc akurat w takim przypadku warto by rozważyć wersję elektroniczną :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Yuriko » ndz lip 14, 2019 12:47 pm

Nie wiem, czy byłby jakikolwiek sens wydawania LN w wersji elektronicznej skoro i tak papierowe nie sprzedają się bardzo dobrze. Osobiście nie kupuję elektronicznych mang, więc tym bardziej LN bym nie kupiła. Wolę mieć na półce taki tomik, który fajnie się prezentuje :D

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: nikotynaimalina » ndz lip 14, 2019 1:07 pm

Yuriko pisze:
ndz lip 14, 2019 12:47 pm
Nie wiem, czy byłby jakikolwiek sens wydawania LN w wersji elektronicznej skoro i tak papierowe nie sprzedają się bardzo dobrze. Osobiście nie kupuję elektronicznych mang, więc tym bardziej LN bym nie kupiła. Wolę mieć na półce taki tomik, który fajnie się prezentuje :D
No i też nie psuje wzroku jak np. taki tablet. :D Nie każdy ma czytnik. Zdecydowanie wolę wersję papierową. Według mnie light novelki w wersji elektronicznej nie są takim zlym pomysłem, ale najpierw lepiej żeby było więcej tytułów na naszym kulejącym rynku... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Bukafo » ndz lip 14, 2019 1:19 pm

► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Karlan
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Karlan » ndz lip 14, 2019 6:52 pm

Nasz rodzimy rynek light novel jest praktycznie martwy, więc jaki to ma sens? Gdyby wychodziło więcej tytułów, można by się zastanowić, a w sytuacji gdy wydawnictwa dążą tylko do zakończenia tego co jest i żadnych nowych tytułów, nie sądzę by chciały się porywać na wersje elektroniczne.
Chyba że mówimy o sytuacji w której ktoś poskanuje to co jest i wrzuci na jakiegoś gryzonia :twisted:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Light Novel mobi i epub?

Post autor: Tomek » pn lip 15, 2019 9:05 am

Ja nie dziwię się, że polscy wydawcy nie chcą cyfrowych wydań. To proszenie się o kopie na chomikuj czy innych, nieoficjalnym serwisie, a Waneko raczej nie chce marnować sił na jałowe rozgrywki z piratami czy pirackimi stronami. Tym bardziej, że ogół czytelników woli wydać kasę na fizyczny wolumin, a cyfrówka pewnie wymagała jakiegoś dodatkowego wpisowego dla Japończyków.

Za to jeśli ktoś ma tableta z androidem i zna język angielski (lub chce się w nim podszkolić, w końcu light novele to w miarę prosta lektura) to polecam tą stronę:
https://global.bookwalker.jp/

Co prawda trzeba używać ich aplikacji (czyli jest DRM), ale to serwis Kadokawy - molocha rynkowego (3/4 japońskiego rynku light novel, ponad 50% udziałów w amerykańskim Yen Press), więc raczej nie padną*. Co do oszczędzania oczu można sobie ustawić wyświetlanie w "trybie nocnym" (białe litery na czarnym tle).

Ma to też plusy - są kolorowe, oryginalne ilustracje w przeciwieństwie do jakiegoś epubu. Przede wszystkim można sobie zainstalować tłumacza Google i w bardzo szybki sposób sprawdzić niezrozumiałe słówko, przechodząc pomiędzy aplikacjami.

Z innych stron mogę polecić angielskie JNovel Club, który poza abonamentem na najnowsze rozdziały daje też możliwość kupienia starszych w formie bez DRM do ściągnięcia.
https://j-novel.club/

* - poza tym nie wiem, jak u innych, ale ja jak zaliczę jakiś tom to wiem, że już prawdopodobnie do niego nigdy nie powrócę (jak już to w formie adaptacji mangowej / anime). Zaraz pojawia się 10, innych tytułów, które muszę "koniecznie" przeczytać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości