Złączone strony-do reklamacji?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
ODPOWIEDZ
Magda
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Magda » pt sie 16, 2019 2:31 pm

Ostatnio zauważyłam że w moim 3 tomie Are you alice? który niedawno zakupiłam są złączone strony.Nadaje się to do reklamacji?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Canis » pt sie 16, 2019 2:41 pm

Jeśli masz paragon, powinni ci wymienić tomik od ręki. W przypadku sklepów internetowych proszą zwykle najpierw o wysłanie zdjęcia, ale wszelkie wady drukarskie są zwykle wymieniane.

Karlan
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Karlan » pt sie 16, 2019 2:44 pm

Pewnie tak.
Ja raz kupiłam na Arosie 17 tomik GTO (jeszcze chyba mają), bo był za niecałe 13 zł, i też kilka stron było nierozciętych. Rozcięłam je sama nożem do tapet i zapomniałam o sprawie. :P
A gdzie kupowałaś? Bo zauważyłam że w dyskontach typu Aros, Bonito często mają wadliwe egzemplarze.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Alexandrus888 » pt sie 16, 2019 5:25 pm

Karlan pisze:
pt sie 16, 2019 2:44 pm
Bo zauważyłam że w dyskontach typu Aros, Bonito często mają wadliwe egzemplarze.
Ooo, serio?! :shock: Ktoś jeszcze potwierdzi teorię? Myślałem czy nie zacząć tam kupować, ale nie chce mi się bawić w wieczne reklamacje...

Karlan
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Karlan » pt sie 16, 2019 5:43 pm

Alexandrus888 pisze:
pt sie 16, 2019 5:25 pm
Karlan pisze:
pt sie 16, 2019 2:44 pm
Bo zauważyłam że w dyskontach typu Aros, Bonito często mają wadliwe egzemplarze.
Ooo, serio?! :shock: Ktoś jeszcze potwierdzi teorię? Myślałem czy nie zacząć tam kupować, ale nie chce mi się bawić w wieczne reklamacje...
Nie wiem, może po prostu ja mam pecha i trafiają mi się takie egzemplarze. Miałam ze 3 takie przypadki. :?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: ociesek » pt sie 16, 2019 5:52 pm

Alexandrus888 pisze:
pt sie 16, 2019 5:25 pm
Ooo, serio?! Ktoś jeszcze potwierdzi teorię? Myślałem czy nie zacząć tam kupować, ale nie chce mi się bawić w wieczne reklamacje...
Najgłupsza teoria, jaką w życiu słyszałem. To tak, jakby powiedzieć, że tylko na plantacjach są dobre owoce, w sklepach złe i wadliwe. Dyksonty książkowe i sklepy, które sprzedają książki licząc bardziej na ilość niż na cenę, zamawiają książki u dostawców tak samo jak każdy inny kontrahent. To nie jest tak, że jak manga jest w tańszym sklepie, to jest w gorszym stanie.

Karlan
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Karlan » pt sie 16, 2019 6:21 pm

ociesek, niekoniecznie. Może być tak że dyskonty skupują gorsze egzemplarze żeby je opchnąć i coś jeszcze na tym zarobić. Nie twierdzę, że tak jest, ale ponieważ zdarzyło mi się to kilka razy pod rząd, stąd też moje pytanie, czy ktoś inny miał podobnie, czy to tylko zwykły pech. :angel:

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Madness » pt sie 16, 2019 6:33 pm

Mi dyskonty zawsze przysyłały wszystko w idealnym stanie, a kupowałam u nich bardzo dużo, więc wydaje mi się, że po prostu masz pecha 🤷
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Maur » pt sie 16, 2019 6:34 pm

Madness pisze:
pt sie 16, 2019 6:33 pm
Mi dyskonty zawsze przysyłały wszystko w idealnym stanie, a kupowałam u nich bardzo dużo, więc wydaje mi się, że po prostu masz pecha 🤷
U mnie sytuacja wygląda tak samo.

Karlan
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Karlan » pt sie 16, 2019 6:42 pm

Maur pisze:
pt sie 16, 2019 6:34 pm
Madness pisze:
pt sie 16, 2019 6:33 pm
Mi dyskonty zawsze przysyłały wszystko w idealnym stanie, a kupowałam u nich bardzo dużo, więc wydaje mi się, że po prostu masz pecha 🤷
U mnie sytuacja wygląda tak samo.
Najwyraźniej :) Dzięki za odp :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: ociesek » pt sie 16, 2019 9:34 pm

Karlan pisze:
pt sie 16, 2019 6:21 pm
ociesek, niekoniecznie. Może być tak że dyskonty skupują gorsze egzemplarze żeby je opchnąć i coś jeszcze na tym zarobić. Nie twierdzę, że tak jest, ale ponieważ zdarzyło mi się to kilka razy pod rząd, stąd też moje pytanie, czy ktoś inny miał podobnie, czy to tylko zwykły pech.
Dlatego właśnie Ci piszę, że tak nie jest, bo wiem, jak takie miejsca kupują u wydawców.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: asuneko » czw sty 02, 2020 10:30 am

Ja kupuje na bonito od dłuższego czasu i tomiki zawsze przychodzą w idealnym stanie :mrgreen: raz kupiłam coś na stronie ravelo i tutaj były drobne obicia ale to chyba przez napięty okres świąteczny

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: Meliona » czw sty 02, 2020 10:48 am

Nie, Ravelo po prostu kiepsko pakuje. Do tego reklamacje u nich to porażka, bo chciałam, by mi wysłali nowy tom, zgodzili się na to, po czym oddali mi kasę xD
Przykład zapakowania książki przez Ravelo:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Złączone strony-do reklamacji?

Post autor: nover » czw sty 02, 2020 1:23 pm

Meliona pisze:
czw sty 02, 2020 10:48 am
Nie, Ravelo po prostu kiepsko pakuje. Do tego reklamacje u nich to porażka, bo chciałam, by mi wysłali nowy tom, zgodzili się na to, po czym oddali mi kasę xD
Przykład zapakowania książki przez Ravelo:
► Pokaż Spoiler
o.O
Przeważnie kupuję w Aros/Bonito - zawsze wszystko super zapakowane, mnóstwo wypełniacza w paczce a książki praktycznie igła.
Pół roku temu skusiłam się na promocję w Livro i... przyszło jakieś pudło oklejone taśmą która się nie trzymała, z dziurą (!!!) wielkości takiej że spokojnie ktoś mógł włożyć łapę i powyciągać zawartość. A w środku żadnego wypełniacza tylko same latające (i obijające się) po pudle książki.
Myślałam że zamorduję.
Pierwszy i ostatni zakup tam, nie miałam siły już reklamować, na szczęście książki nie były na prezent, więc uszkodzenia aż tak nie bolały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości