Niesprawiedliwi

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Princess_Dagger
Status: Offline

Niesprawiedliwi

Post autor: Princess_Dagger » pt mar 31, 2006 9:52 am

Ostatnio oburzyło mnie z lekka zachowanie Egmontu, otóż zajęło się tylko wydawaniem Ranmy, a niktóre mangi wstrzymali m.in. Brzoskwinie i coś już długo Kenshina i Inu-Yashy nie wydają.
Nie wydaje wam się to trochę niesprawiedliwe wobec fanów?
Przecież nie po to wydawałam kase na 6 tomów Brzoskwini, żeby potem i tak nie wiedzieć co będzie dalej...

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt mar 31, 2006 10:01 am

Myślę, że niesprawiedliwe jest oskarżanie wydawcy o niesprawiedliwość kiedy się nie jest w temacie i nie wie np, że Japończycy na pół roku po prostu olali kontakt z Egmontem, które przez cały ten czas dokłada wszelkich starań, aby wszystkie (wszystkie, co do jednej) rozpoczęte przez siebie serie japońskie kontynuować.

Princess_Dagger
Status: Offline

Post autor: Princess_Dagger » pt mar 31, 2006 3:51 pm

Nie, ja rozumiem, że to Japończycy zawinili. Tylko czemu inne wydawnictwa aż tak często nie wycofują pozycji?

EDIT: Mogę nie mieć racji, tylko poprostu teraz mnie to ciekawi.

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt mar 31, 2006 4:22 pm

Mają lepsze kontakty, nie od dziś wiadomo, że Japończycy bardzo niechętnie handlują z wydawcami, którzy nie mają w ekipie Japończyków (a Egmont nie ma). Inni wydawcy ostatnio też mają problemy z Japończykami. No i jest jeszcze taka kwestia, że Egmont kilka miesięcy temu stracił jedną z ważniejszych osób zajmujących się komiksami.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pt mar 31, 2006 6:33 pm

W ramach ciekawości zapytam: kogo? I jaką pozycję zajmował? (znacz: rysownik czy jakieś stanowisko wydawnicze?).

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt mar 31, 2006 6:55 pm

Princess_Dagger pisze:Tylko czemu inne wydawnictwa aż tak często nie wycofują pozycji?
Waneko: CCS (nie ma), początkowe tomy VGAi (niezaakceptowane okładki = obsuwy), Cat Shit One (problemy z polską okładką).
JPF: X (długa przerwa między którymiś tam tomami), Evangelion (na prośby o mozliwość wydania w tomikach Japończycy nie raczyli odpowiedzieć przez dwa lata), Slayers (zwieszka między 3 i 4 tomem), sytuacja obecna (zawieszenie kilku pozycji, przesunięcie premier "na termin bliżej nieokreślony").
Kasen: Warcraft, Princess Ai i pewnie coś jeszcze.
Więc proszę mi tu nie mówić, że tylko Egmont ma dziwne problemy.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob kwie 01, 2006 12:19 am

Krejt, nie oczekujmy konsekwencji ;] Przecież Egmont jest be, brzydko wydał niektóre mangi, a jak masz jeden argument przeciwko to reszta przychodzi z niezwykłą łatwością, bo to znaczy, że masz się na kim wyżywać. Jeden argument wystarczy moherowych mangowcom, jeden argument ;]

luis66
Status: Offline

Post autor: luis66 » sob kwie 01, 2006 7:44 am

Be czy nie be, dla mnie Egmont mógłby nawet wydawać mangi w świńskiej skórze. Liczy się to co jest w środku. Tak się nawet składa, że najwięcej moich mang na półce jest właśnie Egmontu. Może brak żółtych w ekipie wychodzi Egmontowi na dobre, bo wydaje równie ciekawe a może nawet ciekawsze mangi niż inne wyd( przynajmniej ciekawe dla mnie, czyli takiego typowego chłopaczka ; ).

Galadhriel
Status: Offline

Post autor: Galadhriel » sob kwie 29, 2006 9:02 am

Podsumowując:
Japończyk: Gajdzinom mówimy nie...

;) to taki mały żarcik:)

Ilesian
Status: Offline

Post autor: Ilesian » ndz kwie 30, 2006 9:43 pm

luis66 pisze:Be czy nie be, dla mnie Egmont mógłby nawet wydawać mangi w świńskiej skórze. Liczy się to co jest w środku.
ale nie da sie ukryć że brzydka okladka niepotrzebnie krzywdzi calą mangę
luis66 pisze:Tak się nawet składa, że najwięcej moich mang na półce jest właśnie Egmontu. Może brak żółtych w ekipie wychodzi Egmontowi na dobre, bo wydaje równie ciekawe a może nawet ciekawsze mangi niż inne wyd( przynajmniej ciekawe dla mnie, czyli takiego typowego chłopaczka ; ).
dla chlopaczka-mnie też są one najciekawsze.
i jeszcze jedno- troche tak brutalnie nazywasz japońców żóltkami

Goshkee
Status: Offline

Post autor: Goshkee » pn maja 01, 2006 12:39 pm

Dolewając oliwy do ognia; przydałoby się, żeby Egmont informował zagubioną trzódkę o takowych obsuwach. Chyba nie ma problemu zamieścić krótkiej notki, zwłaszcza że przy takich rozbieżnościach czasowych z wydanien kolejnych tomów "fani" zaczynają się pieklić i dochodzi do niepotrzebnego obrzucania błotem.
Inna sprawa; nie każdy jest taką komórką wywiadowczą jak Lava i szaremu userowi ciężko jest dotrzeć do tych wiadomości, które gdzieś się tam niby pojawiły.

All in all i tak was kocham.

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » pt maja 05, 2006 2:35 pm

no ba, to jeszcze nie ostatni argument i ogień mozna podsycić :? Egmont z wielkim opóźnieniem uaktualnia swoją strone internetową, tzn. głownie mi chodzi o klub świata komiksu. I tak jak czytałem w innym temacie, ktoś napisał, że komiksy niejapońskie są wydawane o wiele lepiej niż mangi :? nie wiem czy to jest godne potwierdzenia. Kiedyś i te komiksy były nienajlepiej wydawane, więc pozostaje nam tylko głupia nadzieja, że i mangi kiedys lepiej wydadzą. No i takimi otaku to siem egmont nie przejmuje :? mangi schodza dobrze, ale wydawnictwu głownie o kase chodzi. co prawda to prawda, że ważny jest środek - treśc mangi, a nie wygląd :? ale kazdy kto ma sklep i handluje (przyklad) wie, ze im ładniejsze opakowanie, tym lepiej towar schodzi. Więc okładka też jest ważna i nienależy jej olewać. 8) i albo wydawnictwo zawsze olewa e-maile, albo nie maja czasu, albo to snoby XD żarcik

Tak serio, nie ma się szczególnie co wkurzać, przecież to nie jest ważne, że biedne ludki dostają piany na pysku :P dzieki braku informacji, czego jesteśmy przykładem przez ostatni dłuuuuuuższy czas.

I racja, ciekawe, ze takjakby chyba wszystkie mangowe wydawnictwa ostatnio maja problem z Japończykami ?_? jakas fala nienawiści? chyba powinno im zależeć...........................................

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » pt maja 05, 2006 2:40 pm

T_T albo głupia hipoteza obiła mi sie o uszy: że tak jak kiedyś nim nastała w Japonii nowa era T.T cały kraj był zamknięty w sobie i dla całego świata T_T trza było wojenke se wywołac by sie do Japonii dostać i jakoś z nimi dogadać T.T totalnie głupie. Co było kiedys, niekoniecznie musi byc dzis T.T a jednak widac, ze cos jest nie tak T_T

@_@ matko, ze ja takich głupot słucham

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt maja 05, 2006 2:49 pm

Serafin pisze:I racja, ciekawe, ze takjakby chyba wszystkie mangowe wydawnictwa ostatnio maja problem z Japończykami ?_? jakas fala nienawiści? chyba powinno im zależeć...........................................
Komu?
Japończykom? :lol:

Jak do nich zgłasza się jakieś wydawnictwo z Polski to wygląda to mniej więcej tak:

- Dzień dobry, chcielibyśmy wydać w Polsce mangę XYZ
- Ile egzemplarzy?
- 1000, góra 2000.
- 10000, 20000?
- Nie, 1000 lub 2000. Rynek w Polsce się dopiero rozwija.
- Aha, ok. To my przemyślimy sprawę i damy wam znać

Po kilku miesiącach
- Dzień dobry, my dzwonimy z Polski, w sprawie wydania tytułu XYZ. Dzwoniliśmy kilka miesięcy temu i chcieliśmy się dowiedzieć, czy zapadła już jakaś decyzja w tej sprawie.
- A, dzień dobry, proszę poczekać...

- Szefie! Z Polski dzwonią.
- Z Holandii?

- Państwo z Holandii?
- Nie z Polski.

- Szefie, mówią, że nie z Holandii, tylko z Polski jakiejś.
- Sprawdź tam co o nich masz i co oni chcieli.
- Chcieli 1000-2000 egzemplarzy XYZ wydać
- 10000 - 20000?

- Jaki nakład państwo chcieli?
- 1000 - 2000

- Szefie! Nie, tylko tysiaka, góra dwa chcą wydać
- A to nie mam czasu na płotki, bo Amerykanie własnie chcą wydać ABC w nakładzie 100000 i muszę umowę przygotować.

- Halo, są tam państwo jeszcze?
- Tak, tak. Jest już jakaś decyzja?
- Niestety jeszcze nie ma. Skontaktujemy się z państwem w najbliższym czasie.

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » pt maja 05, 2006 2:53 pm

parodia

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt maja 05, 2006 3:09 pm

Serafin:
Nie pisz dwoch postow pod rzad - uzywaj opcji EDYTUJ.
Nie pisz postow nie wnoszacych niczego do tematu.
Ostatnio zmieniony pt maja 05, 2006 3:13 pm przez Gotenks, łącznie zmieniany 1 raz.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » pt maja 05, 2006 3:11 pm

uzywam tej opcji gdy chce posta zmienic =_= ale dobra

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pt maja 05, 2006 3:37 pm

Szig, zapomniałeś dodać, ze pytają czy w składzie redakcji jest jakiś Japończyk oraz, że na prośbę o dany tytuł pytają co już zostało wydane, i jeśli niezbyt wiele to "polecają" najpierw wydać ich inne pozycje (czytaj gorsze).

Yukari
Status: Offline

Post autor: Yukari » śr lis 28, 2007 5:34 pm

Serafin pisze: Więc okładka też jest ważna i nie należy jej olewać. 8) i albo wydawnictwo zawsze olewa e-maile, albo nie maja czasu, albo to snoby XD żarcik

.
Ja to chyba z 3 razy do nich e-maila wysyłałam o Brzoskwinie tom 7 , a oni i tak nie odpisywali ale chyba jak inni też pisali to może cos podziałało .Bo jakoś po ostatnim moim e-mailu 1 miesiąc pózniej wydali ją !!!(to chyba dzieki innym hehe :) !!!

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pt sty 11, 2008 4:12 pm

Yukari pisze: Ja to chyba z 3 razy do nich e-maila wysyłałam o Brzoskwinie tom 7 , a oni i tak nie odpisywali ale chyba jak inni też pisali to może cos podziałało
Ja też pisałam do nich maile. Zawzięłam się szczerze mówiąc i wysyłałam im chyba przez 3 czy 4 miesiące jednego [czasem dwa] maile tygodniowo - zawsze bardzo grzeczne - z zapytaniem czy mają zamiar kontynuować Brzoskwinię, bo nie ma jej w zapowiedziach i od dawna nie ukazał się nowy tom. Ani razu nie dostałam odpowiedzi. Ja rozumiem, że wydawnictwo może mieć kłopoty z umowami, drukarnią i nadchodzącym końcem świata. Ale chyba z czystej grzeczności wypadałoby odpisać. Stronę tez mają nieaktualizowaną - więc chyba im nie zależy, bo takie drobiazgi jednak zniechęcają potencjalnych klientów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości