Gunsmith Cats i Skrzydła Serafina

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Gunsmith Cats i Skrzydła Serafina

Post autor: Gotenks » śr gru 24, 2003 10:13 am

Zeby nie robic dwoch osobnych tematow, zlaczylem je w jeden :)

Piszcie tu swoje opinie itp :P

Gunsmith Cats 3

Wlasciwie nie mam zbyt wiele do dodania. Tomik trzyma poziom, no moze humoru troszke mniej, ale duza ilosc akcji w pelni to wynagradza ^^ Musze niestety zjechac polskie wydanie. Nie dosc ze podniesiono cene (no to jeszcze moglbym jakos zniesc, ale...), to w dodatku jakosc wydania strasznie spadla. Wszystko jest strasznie zaciemnione i w ogole brzydko wyglada. Nie wiem jak to dokladnie opisac, jak bedziecie mieli tomik w rekach, to od razu zobaczycie... Nie wiem jak Wy, ale wolalbym zeby cena spadla (moze jakosc by sie poprawila) :P

Skrzydla Serafina 3

Bylem w ksiegarni, ale niestety nowego tomiku juz nie bylo. Sprzedawca kazal przyjsc po swietach. Czyzby Skrzydla Serafina byly popularniejsze od GC :shock: (GC byl, ostatni tomik :) ).
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2004 9:28 am przez Gotenks, łącznie zmieniany 1 raz.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » sob sty 03, 2004 12:12 am

U mnie Serafinów też jeszcze nie ma... Choć u mnie w Walbrichu wszystko sie spóźnia...
A tak przy okazji ile serafiny maja tomów?

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » sob sty 03, 2004 12:44 pm

Szukałem trochę w necie ale na temat skrzydeł jest tam niewiele. Na pewnej stronie są okładki 6 tomów, więc na tej podstawie mogę wysnuć wnioski że jest ich co najmniej tyle. Czy jest więcej - tego nie wiem będę musiał bardziej pobuszowac po sieci

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw sty 29, 2004 6:58 pm

Też mam problemy ze znalezieniem jakiegokolwiek info. A tym bardziej artbooka z serii...

Dzisiaj doszedł do mnie 3-ci tomik Skrzydeł Serafina. Dopiero co skończyłem czytać, ale mam podobne zarzuty jak do poprzednich tomów. Po pierwsze jakoś obojętny jest mi los bohaterów, nie przeżywam przygody razem z nimi... Poza tym nienajlepiej zatuszowano oryginalne onomatopeje i historia nie jest jakaś bardzo wybitna.
Ale są i zalety :) Przede wszystkim postać pani inspektor :D Naprawdę lubię po prostu otworzyć mangę i się gapić :~~~~~ W ogóle gostek bardzo dobrze rysuje postacie kobiet :D Między innymi dlatego jeszcze kupuję tę mangę... :wink:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » czw sty 29, 2004 10:09 pm

Właśnie rysunki są największym atutem tej mangi bo historia jest prawdę mówiąc słaba. Pierwsze trzy tomy jakie sie dotychczas ukazały kupiłem trochę na wyrost i zastanawiam sie czy dalej kontynuować tę serię. No ale to będzie zależało także od innych czynników. W tej chwili inne serie są dla mnie ważniejsze więc ten tytuł będę dalej kupował, o ile będzie dodatkowa kasa.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pt sty 30, 2004 8:21 am

W Sasudze mają 8 tomów, z czego ostatni wyszedł w 2003, więc pewnie na razie więcej nie ma. Czy to już koniec serii, niestety nie wiem. :[

http://www.sasugabooks.com/advanced_sea ... r&x=8&y=12

if

Kasiotfur
Status: Offline

Post autor: Kasiotfur » pt sty 30, 2004 1:56 pm

Gotenks pisze: Ale są i zalety :) Przede wszystkim postać pani inspektor :D Naprawdę lubię po prostu otworzyć mangę i się gapić :~~~~~ W ogóle gostek bardzo dobrze rysuje postacie kobiet :D
Zalezy jakie sie komu podobaja :/ jak dla mnie sa dosc przecietne. Biusty za duze Imo :/. i ogolnie jakies takie typowe sa.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob sty 31, 2004 12:42 pm

Skrzydeł kupiłem dwa pierwsze tomy (#1 z ciekawości, #2 bo z pierwszego nic nie wynikało i nie bardzo mogłem ocenić tą mangę). I starczy... Więcej tomów nie kupię gdyż jest sporo mang bardziej wartościowych i interesujących (i ładniej narysowanych ^^) niż Skrzydła. Od tego tytułu odstrasza tez cena (18 zł O_o). Może kiedyś jakieś zniżki będe albo promocja (a akurat nie będzie co czytać) to siem zobaczy. Póki co zapominam o Serafinie.

Co do Kociaków... Jakość i cena. Za 18 zł Egmont mógłby się bardziej postarać. Przeglądałem 3 tom i zwątpiłem :( Jakość druku jest naprawdę kiepska. Poprzednie dwa tomy zakupiłem, 3 kupię jak będzie mi brakowało do zniżki w sklepiku JPF'u :wink:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lut 21, 2004 8:11 pm

Jestem świerzo po lekturze nowego tomu Gunsmith Cats i jestem wkurzony :evil: Całe piękno kreski szlag trafił. Trudno wychwicić szczegóły. I Rally jako murzynka - no comment :evil: Mogę dawać 18 zł za mangę ale w zamian oczekuję, że będzie wydana profesjonalnie. Nie czepiam się papieru bo akurat lepiej czyta mi się na szarym, tylko o ten cholerny druk!!! :evil: :evil: :evil:

A w tomiku trochę psychodelicznie się zrobiło. Moim zdaniem były lepsze tomy chociaż pomimo to i tak czytało się nieźle. Ale żeby w pełni zrozumieć całą fabułę tomiku postaram się go jeszcze raz pochłonąć, bo dzisiaj bardziej zwracałem uwagę na co innego :evil:

Skrzydeł Serafina jeszcze nie kupiłem i w ogóle nie wiem czy to zrobię...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » ndz kwie 11, 2004 3:12 am

Ja z kolei czytnąłem czwarte "Skrzydła Serafina" i powiem, że seria rokuje nadzieje. Może coś się z niej wykluje, bo dotąd tylko się tłukli i niewiele z tego wynikał, mimo że trupów było sporo.
Dziwny to jest komiks- rzezie przeplatają się z rysunakami ledwo-odzianych panien...
zobaczymy, może kolejne tomy poczynią także ( drobne że drobne, ale zawsze jakieś) kroki naprzód...
Dla tych, którym się nudzi recka tomu tutaj

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz kwie 11, 2004 11:17 am

Hmm... Zrezygnowałem po drugim tomie. Rozkręca się po czwartym? Czy to aby nie jest mniej więcej połowa serii? Dla mnie Skrzydła już poszły w zapomnienie i nie sądze abym do nich wrócił. Jeśli o Egmont chodzi to mają oni w swoim dorobku jedną z lepszych mang na rynku a mianowicie Eden. Czekam więc z niecierpliwością na kolejne tomy, darując sobie pozostałe tytuły tego wydawnictwa.

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » ndz kwie 11, 2004 11:53 am

Setokun pisze:Czekam więc z niecierpliwością na kolejne tomy, darując sobie pozostałe tytuły tego wydawnictwa.
Czekaj, czekaj, nieługo "Blade of Immortal"- może być super (przynajmniej grafika jest czaderska). Ale jak Kołodziejczak to spartoli to go zatłukę jak...jak....jak nie wiem co, moze jakąś sałatkę?

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz kwie 11, 2004 12:09 pm

Zobaczymy jak już "Blade ..." pojawi się na rynku. Żal mi jakości druku Kociaków i mam nadzieję, że taka sytuacja już sie nie powtórzy. A właśnie... jak wyglądają nowe skrzydła pod względem jakości wydania (druku)?

Yaqza
Status: Offline

Post autor: Yaqza » ndz kwie 11, 2004 12:33 pm

Setokun pisze:A właśnie... jak wyglądają nowe skrzydła pod względem jakości wydania (druku)?
Podobnie jak poprzednie tomy- nie ma tu kiksów znanych z "Gunsmithów".
Egmont spartolił tylko część serii- takie szczęście w nieszczęściu.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw cze 03, 2004 8:18 pm

Właśnie przeczytałem 5-ty tomik Skrzydeł Serafina. Tomik leżał mi na półce kilka dni, kupiłem go we wtorek i to dopiero w Krakowie :)

Czyta się dobrze, ale zdecydowanie lepiej się ogląda :D
Po prostu podchodzę do serii tak jakby scenariusz był tylko po to by pokazywać to co jest w niej najlepsze - piękne kobiety :)
I dlatego będę dalej kupował tę serię :lol:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob paź 23, 2004 4:59 pm

Jestem po długo oczekiwanym 5-tym tomie. Zrobiłem mały błąd, bo nie przypomniałem sobie co się działo we wcześniejszych tomach, ale mimo to czytało się fajnie.
Najważniejsza sprawa - druk jest w końcu dobry :) Ale teraz nie wszystkie onomatopeje są przetłumaczone, co przy lustrzanym odwróceniu stron za dobrze nie wygląda :roll:
Ogólnie nie jest źle, ciekawe za ile dostaniemy następny tomik :lol:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » wt cze 14, 2005 6:26 pm

Czy jest przewidziany tom ósmy GC ?
Historia jeszcze nie zakończona a tyle czasu już minęło od wypuszczenia siódmego tomiku :(

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt cze 14, 2005 7:10 pm

Yaku pisze:Czy jest przewidziany tom ósmy GC ?
Historia jeszcze nie zakończona a tyle czasu już minęło od wypuszczenia siódmego tomiku :(
Egmont twierdzi:
Inne albumy serii także zostaną wydane przez Wydawnictwo Egmont.
Ale oni tak piszą przy każdym tytule. Eden też miał długą przerwę.
Może w niemczech jeszcze nie wyszedl 8 tom kociaków.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt cze 14, 2005 7:57 pm

Setokun pisze:Ale oni tak piszą przy każdym tytule. Eden też miał długą przerwę.
Może w niemczech jeszcze nie wyszedl 8 tom kociaków.
Ale w przypadku Edenu to chyba jest trochę inna sytuacja :roll:

SZAMAN
Status: Offline

Post autor: SZAMAN » wt sie 16, 2005 10:33 pm

Tomów Skrzydeł Serafina jest 7 (wiem bo na nie patrze).
Manga fajna chociarz (moim zdaniem)troche nudna.
GunsShmit Cats jest jedną z leprzych mang kture mam ( a mam ich dośc sporo).Manga z całą pewnością nie jest nudna i czekam asz dostane w swoje łapki tom 8.Ah!!!niemoge sie doczekac

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości