Miecz Nieśmiertelnego (Blade of the Immortal) <wydz.>

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn sty 23, 2006 9:37 pm

Ilesian pisze:zwłaszcza mowa w stylu: -panie! -czego chcesz panie? (mnie to śmieszy)
Widać, że nic nie wiesz o historii.

Ilesian
Status: Offline

Post autor: Ilesian » pn sty 23, 2006 10:08 pm

ale po mnie jeździcie; o wszystkim tylko nie o tym o co śmiałem się spytać nikt mnie tu nie lubi, pewnie to przez tą dyskusje o kradzeniu mang - wiem że takie teksty tam pasują ale co zrobię że mnie śmieszą
jest takie przysłowie zeby nie oceniac ksiązki po okładce bo przeciez one sa tylko dodatkiem do całosci
no pewnie, ale jak mam do wyboru z ładną albo z brzydką a podobnie mi na nich zależy to wybieram tą z ładną okładką
zresztą to nic złego pazerować się na ładną okładkę :wink:

Desponia
Status: Offline

Post autor: Desponia » wt sty 24, 2006 11:32 am

Ilesian pisze:zresztą to nic złego pazerować się na ładną okładkę :wink:
Fakt, to nie przestepstwo, nikt Cie za to do sadu nie poda.
Ale szczerze mowiac nie rozumiem takiego podejscia. Skoro seria Ci sie podoba to czemu nie kupisz jej w calosci? Okladke zawsze mozna oblozyc papierem jesli juz tak kluje Twoje oczy, ze az nie mozesz na nia patrzec.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt sty 24, 2006 11:38 am

Desponia pisze:Skoro seria Ci sie podoba to czemu nie kupisz jej w calosci?
[sarkazm mode on] Bo tomy 1-3 przeczytał już w Empiku tyle razy, że zna na pamięc i kasy mu szkoda, więc się wymawia okładkami :roll: [sarkazm mode off]

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt sty 24, 2006 2:17 pm

Przecież jak tomiki stoją na półce, to okładek nie widać.

Ośka
Status: Offline

Post autor: Ośka » pt kwie 28, 2006 6:38 am

widzac okładki Miecza Nieśmiertelnego na stronie Egmontu nawet nie miałem ochoty sprawdzac co jej wewnatrz (dotyczy głównie pierwszych tomów). raczej sie nie dziwie, ze ktos potrafi sie zniechecić na widok oprawy. do dzisiaj nie miałbym okazji docenic tego tytułu gdyby nie konwentowy sklepik. sama manga to mistrzostwo świata i w trumnie bym sie przewracał gdybym nie przeczytał za zycia. jak dla mnie Miecz to najlepsza manga jaką mamy na rynku. strasznie mnie martwi, ze nie ma tomu 9, ze nie wspomne o dalszych. wiadomo coś na ten temat? egmont zawiesił wydawnictwo czy terminy sie sypią?


okładka lepiej sie prezentuje kiedy sie trzyma mange w ręku :P

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt kwie 28, 2006 7:03 am

Ośka pisze: strasznie mnie martwi, ze nie ma tomu 9, ze nie wspomne o dalszych. wiadomo coś na ten temat? egmont zawiesił wydawnictwo czy terminy sie sypią?
Problemy z Japoncami sa.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Serafin
Status: Offline

Post autor: Serafin » pt maja 05, 2006 2:46 pm

Temat o egmoncie wraca w każdym tutaj temacie jak bumerang..............
Miecz Nieśmiertelnego to nie tylko genialne story ale i genialne rysunki

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt gru 29, 2006 5:01 pm

Manga z tomu na tom robi sie coraz lepsza. 10ty tom czytalem z wypiekami na ustach :)
Moze dlatego, ze Rin nie bylo, moze dlatego ze pokazano troche z przeszlosci Hyakurin. Ale Shiry to chyba nic nie przebije, ten to ma nas*ane we lbie. Jeszcze takiej broni to nie widzialem :D
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Tenchion
Status: Offline

Post autor: Tenchion » ndz kwie 08, 2007 5:43 pm

Hmm, ja możę zdziwię wszystkich przeciwników okładek MN, ale właściwie samą mangę kupiłem właśnie dlatego, że okładki miały [i mają] swój starojapoński styl! Kiedyś wydawało mi się, ze nie ma lepszej mangi samurajskiej od Kenshina [którego swoją drogą nie wiem czemu Egmont dalej nie wydaje], ale po tym jak zacząłem MN czytac, moja opinia zmieniła się. Hmm, osobiście bardzo cenię tą mangę :) Jest jedynym tytułem obok GTO, który staram się nadal na bierząco kupować ;) Pozdrawiam!... [chociaż i tak mam zaległości kilka tomów T_T]

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lip 18, 2008 10:34 am

Pojawil sie ostatnio pierwszy odcinek anime. Ogladal ktos?

Mi sie bardzo podobal. Myslalem, ze w anime zdecydowanie uproszcza kreske, ale okazalo sie, ze postacie wygladaja dobrze, obylo sie bez wiekszych ciec. Jedynie Manji wyglada troche inaczej, jakby mlodziej. Ma tez za lagodny glos, spodziewalem sie troche bardziej zadziornego. Tak wiec graficznie jest naprawde dobrze, zachowano nawet unikalne sceny smierci, ktore sa jakby cecha charakterystyczna tej mangi. Historia to nie 100% kalka rozdzialow mangi. W pierwszym odcinku pokazano sporo wazniejszych postaci, mimo ze w mandze pojawiaja sie znacznie pozniej.
Jedynie niepokoi mnie fakt, ze manga jest niezakonczona, a anime beda musieli jakos zamknac. Oby nie zwalili tego tak jak w Claymore, albo nie szli na latwizne jak w Berserku :roll:

BTW. Ukazal sie 14sty tom mangi 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

HeruShi
Status: Offline

Post autor: HeruShi » ndz mar 10, 2013 10:13 pm

Daawno temu tata oddal mi pierwszy tom (on to czytał :shock:) Bardzo fajnie się zaczęło, ale nie wiem czy zacząć dokupowywać. Jak sądzicie?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz mar 10, 2013 10:23 pm

Osobiście nie przebrnęłam przez pierwszy rozdział, więc wiele ci nie powiem ;) Ale zanim zdecydujesz się na kupowanie, pamiętaj, że manga ta nigdy nie wyjdzie do końca po polsku, w związku z wycofaniem się Egmontu z rynku mang.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz mar 10, 2013 10:44 pm

HeruShi pisze:Daawno temu tata oddal mi pierwszy tom (on to czytał :shock:) Bardzo fajnie się zaczęło, ale nie wiem czy zacząć dokupowywać. Jak sądzicie?
Powiem tak- jeśli podobał Ci się tom pierwszy, to tym bardziej powinnaś spróbować resztę. Zawiązanie historii to, w moim przekonaniu, najsłabsza część Miecza, a pierwszy rozdział był co najmniej durnawy. By się to rozwinęło w coś, co według mnie jest jedną z lepszych mang wydanych w PL.
No ale tak, 22 tomy na 32 wydane i Egmont nie skończy całości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości