Miecz Nieśmiertelnego (Blade of the Immortal) <wydz.>

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu Egmont
Gotenks z usa
Status: Offline

Post autor: Gotenks z usa » czw sie 05, 2004 7:40 pm

Ja tez spodziewalem sie czegos lepszego. Ale manga sama w sobie jest dosc ciekawa. Czekam z niecierpliwoscia na tom 2. A jutro znowu doi roboty...

ryu999
Status: Offline

Post autor: ryu999 » pt wrz 10, 2004 3:19 pm

BOF jak dla mnie nie jest złą mangą, kupować sam nie kupuje (pozyczam ok qumpla;p). Ma wiele ciekawych nowinek (np. w której mandze główny bochater ginie juz na 3 stronie? :roll: :p). Fabuła nie jest zła, czasami taka troche przewidywalna ale nie jest źle. Wydanie polskie jak dla mnie dobre,m tylko czemu dalej na szarym papierze?:( Tłumaczenie tez trzyma poziom. Grafika i rysunki sa jak najbardizej ładne i naprawde przykówają wzrok:)

Teraz tylko nie moge sie doczekać 2 tomu :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt wrz 24, 2004 2:36 pm

Ktoś już przeczytał 2 tomik??

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt wrz 24, 2004 3:22 pm

zandam pisze:Ktoś już przeczytał 2 tomik??
N.p. ja. :p

Tomik trzyma poziom pierwszego, a nawet jest minimalnie lepszy. Dla tych, którym nie podobała się rzeźnia z części pierwszej na pewno plusem będzie to, że Manji zabija w drugim tylko 1 (słownie: jednego!) badguya. Rozwijany jest wątek "przyjaźni" Manji'ego z Rin, oprócz tego mamy jeszcze kilka ciekawych wątków pobocznych, które dobrze rokują na poziom kolejnych tomów serii.

Jakość wydania nie odbiega znacząco od egmontowego standardu. Plus za jakość druku - bałem się że MN skończy tak, jak Gunsmith Cats, ale nie. Wszystko jest ładne i czytelne.

Okładka paskudna, ale dalej będzie lepiej na szczęście. Choć ta z dwójki i tak o niebo lepsza od szkaradzieństwa z tomu pierwszego.

EDIT: na końcu jest bardzo fajny dodatek z opisami broni białej prezentowanej w mandze

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt wrz 24, 2004 6:45 pm

Dzieki Krejt^^ Super teraz muszę to kupić :P Hmm były jakieś zabwne momenty?? Jak dla mnie to okładka wcale nie jest taka zła :twisted:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt wrz 24, 2004 7:36 pm

zandam pisze:Hmm były jakieś zabwne momenty??
Kilka było, np.
MAŁY_SPOILER pisze:Rozmowa Rin z Manjim, po tym, jak ten poszedł sobie "na dziewczynki".

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob wrz 25, 2004 11:48 am

super^^ Teraz to muszę mieć tą mangę<tz. tom 2>Super hmm skoro jest ttylko 1. przeciwnik to cała fabuła kręci się wokół niego?

Washuu-chan
Status: Offline

Post autor: Washuu-chan » pt paź 22, 2004 12:42 pm

Cóż BoI mangą ambitnie-wybitną na pewno nie jest, przynajmniej na razie (kto wiec co strzeli autorowi w przyszłych tomach). Ale dziwnym trafem mnei urzekłą - widać lubię rąbanki.
Pod względem graficznym jest dlamnie niemal bliska ideału (i ten ołówek *__* ). I pomimo wyświechtanego klimatu ma swój psecyficzny klimat, który przynajmniej mnie, bardzo odpowiada :roll:
Co do drugiego tomu - mnie intryguje postać Makie ;)

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » ndz paź 24, 2004 9:55 am

Pierwszy tom na początku mi sie nie podobał ale teraz MN jest u mnie w pierwszej 3 mang do kupienia. Po KENSHINIE i GTO.

Najlepszą przeprawę miałem z drugim tomem. Zaraz po kupieniu poleciałem na dwożec PKP bo miałem niedługo pociąg do chaty (poza Krakowem mieszkam. Czasem mam dość tego że po każdy tom jestem zmuszony jeździć do krakowa). Wsiadłem do pociągu( tłok był taki że musiałem stanąć w przejściu koło drzwi)Wyciągnąłem Mikecz 2 i czytam. Nagle jak ktos wszedł do poćiągu popchnoł mnie i nowiutki nieczytany tom wylądował na torach pod pociągiem. Musiałem czekać ąż pociąg odjedzie i wchodzić na tory. Następny miałem za 1,5 godziny, ale było warto. Teraz nie czytam już w przejściu.

ps. teraz wiem że tory są około 1,20 m poniżej peronu.

Urashima
Status: Offline

Post autor: Urashima » wt paź 26, 2004 12:55 am

^ ^ jako ze jsetem fanem klimatow samurajskich ( uwielbiam Kenshina i filmy Kurosawy) ,zakupilem pierwszy tom i powiem ze pod wzgledem graficznym mi sie bardzo podobal ,dynamika tez jest wielka w tej mandze ,troche mnie odrzucila rzeznia ,ktora troche zuborzala fabułe ,ale z tego co mowicie to 2 tomik powinien mi sie bardziej podobac

Mam nadzieje ze fabula sie polepszy
^_^ zawsze mozna zostac przy starym dobrym Kenshinie ,choc niema tak unikatowej kreski O_o ten ołowek zeczywiscie duzo wnosi nowego

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt gru 17, 2004 8:40 pm

Świetny ten 3-ci tomik, szczególnie postać Makie ;) Jak na razie imho to najlepsza postać z mangi.
Jak zwykle niektóre kadry aż zapierają dech w piersiach, no i okładka. Wreszcie wyszła dość dobrze.
Już się nie mogę doczekać tomu 4 :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt gru 17, 2004 10:19 pm

Taa, tomik jest fpyteczny. Jestem strasznie pozytywnie nastawiony do tej serii, poziom rośnie z tomu na tom.

Niektóre kadry są tak genialnie rozrysowane, że można na nie patrzeć godzinami (rysunkami w MN się delektuję, inne mangi po przeczytaniu idą na półkę). Np. rysunek ze strony 68, gdzie to Makie stoi na belce (spoilerek) by po chwili spaść jak burza i wypatroszyć naszego nieśmiertelnego gieroja, albo strona tytułowa aktu 13 ze stojącymi naprzeciw siebie Anotsu i Rin.

Urashima
Status: Offline

Post autor: Urashima » sob gru 18, 2004 1:47 am

Zgadza sie ... piekny tomik ..a widząc ta tendencje wzrostową nastepny bedzie z załorzenia jeszcze lepszy ...

Co do Makie ...to ta postać mnie zaczarowala .. i pod jej wpływem zrobilem tapetke ..( która mam na pulpicie aktualnie )
znajduje sie w topicu Pulpity w main ..

A co do kadrów zeczywiscie .. majstersztyk

dla BoI zrezygnowalem z Kenshina ..tak wiec jestem pewien ze nastepne tomiki będą równie swietne albo i lepsze ^ ^
swietny klimat samurajski ...wciaga na całe noce ;3

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt lut 18, 2005 11:43 am

Nowy Miecz strasznie przypadł do gustu. Opowiedziana jedna tylko historia wyszła mandze na dobre, zwłaszcza, że postacie w niej występujące są bardzo fajne. Tak samo jak okładka, która wreszcie wygląda jakoś normalnie :)
Coraz trudniej jest mi się oprzeć przed pokusą ściągnięcia skanów dlaszych tomów i zapoznania się z całą historią, ale mimo wszystko warto się jeszcze pomęczyć, oj warto ;)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » ndz lut 20, 2005 8:34 am

Naprawde coraz bardziej mi się podoba. Odrazu rzucił mi sie w oczy w księgarni (świetna okładka).
Wie ktoś ile ma tomów?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz lut 20, 2005 9:53 am

O ile mnie pamięć nie myli to na razie 17 :wink:
I jeszcze trochę ich wyjdzie bo seria nie jest skonczona.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Suboshi-kun
Status: Offline

Post autor: Suboshi-kun » ndz lut 20, 2005 10:12 am

Gotenks pisze:O ile mnie pamięć nie myli to na razie 17.
Duuuuuużo!!!!
Liczyłem że 10 to max.
Będzie wychodzić przez pare lat :?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr kwie 27, 2005 8:59 am

Mi to nie przeszkadza, bo manga jet super 8)


Nowy Miecz jak zwykle mi się podobał. Fajnie, że na chwilę pozwolili odpocząć głównym bohaterom i skupili się na innych. Nowe postacie zapowiadająsię nieźle, szczególnie Hyakurin *______* Strrrrasznie mnie ciekawi co będzie dalej, ale postaram się wytrwać i wytrzymać te dwa miesiące (choć ściągnięcie dalszych tomów z neta strasznie mnie kusi). :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ilesian
Status: Offline

Post autor: Ilesian » pn sty 23, 2006 8:02 pm

Co jest lepsze, Nieśmiertelny czy Kenshin?
czytałem ostatnio Nieśmiertelnego 8. i Takiego klimatu jak tam nie znalazłem jeszcze nigdzie, zwłaszcza mowa w stylu: -panie! -czego chcesz panie? (mnie to śmieszy)
Zastanawiam się nad kupowaniem serii, niestety, jeśli chodzi o kupowanie, w grę wchodzą tylko tomy od 4. wzwyż - okładki poprzednich są jak wiadomo okropne.

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn sty 23, 2006 8:14 pm

Ilesian pisze:jeśli chodzi o kupowanie, w grę wchodzą tylko tomy od 4. wzwyż - okładki poprzednich są jak wiadomo okropne.
em .. moze sie nie znam ale jest takie przysłowie zeby nie oceniac ksiązki po okładce :wink: bo przeciez one sa tylko dodatkiem do całosci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi Egmontu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości