Hunter x Hunter - temat ogólny

ODPOWIEDZ
Mikisi
Posty: 7
Rejestracja: śr sie 04, 2021 5:29 pm
Status: Offline

Hunter x Hunter - temat ogólny

Post autor: Mikisi » śr mar 08, 2023 10:57 am

Premiera Huntera w Polsce to oczywiście wielki szok, ale z radością z samego faktu pojawiają się oczywiście obawy - mały format sam w sobie mi nie przeszkadza, ale akurat te egzemplarze małych formatów, które miałem od Waneko były wyjątkowo "twarde" i nieporęczne. :/ Nie wiem jak wygląda to na bieżąco, ale mam nadzieję, że pod względem wygody czytać się będzie conajmniej neutralnie, a nie niewygodnie.

Druga sprawa to tłumaczenie - nie jestem wielkim fanem tłumaczeń shonenów przez Waneko, (przekleństwem jest "cha, cha, cha!", którego zabija zawsze cały humor scen, bo jedyne co widzę w głowie to tańczący Antonio Banderas robiący "cza cza cza!") tutaj widzę, że tłumaczeniem zajmować się będzie Anna Wrzesiak, która nie ma doświadczenia w shonenach i jej pracy nie czytałem, co w żadnym wypadku nie jest czymś złym - być może okaże się dla mnie objawieniem na rynku tłumaczeń mang. HxH to moja ukochana manga i jest to długi, oparty na fabule shonen, edytor Togashiego kiedyś wspomniał, że jedyny moment, kiedy ten się na niego gniewał był wtedy, kiedy zmieniono w tekście jedno słowo bez jego zgody. Pokazuje to wagę słów używanych przez autora i mam nadzieję, że tłumaczka zna ten tytuł, przeczytała go więcej niż raz i zna zależności występujące w serii. W tym wypadku tłumaczenie tomu po tomie, bez odniesienia do całej serii byłoby niestety katastrofą. :(

aqila
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Hunter x Hunter - temat ogólny

Post autor: aqila » wt kwie 18, 2023 7:13 pm

Ciekawe co sprezentują na dodatki :D Byloby super jakby były karty greed island do kazdego tomiku inna :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hunter x Hunter - temat ogólny

Post autor: Kuroneko » wt lip 04, 2023 2:58 pm

Z dodatkami będzie ciężko :cry: Z Insta:
Właśnie dlatego, że jest to "TAKI" tytuł jest problem z otrzymaniem akceptacji na cokolwiek. Tym bardziej, ze HxH miał kilka serii anime i prawa do merchu dodatkowo należą do wytwórni anime :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hunter x Hunter”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości