Dla kreatywnych Gdańszczan :D

Podforum przeznaczone dla miłośników mangi ParaKiss
ODPOWIEDZ
Myrddin
Status: Offline

Dla kreatywnych Gdańszczan :D

Post autor: Myrddin » czw lut 26, 2004 11:01 am

Moja ostatnią fascynacją stała się manga "Paradise Kiss", myśle że na forum są równierz inne osoby nią zafascynowane, w każdym razie jakiś czas dręczyła mnie myśl - ale oni mają fajnie, czemu ja nie mam tyle szczęścia... I tu mnie olśniło, przecież to można zorganizować! Można dodać tylko małą zmianę, zamiast zajmować się jedynie szyciem znaleść równierz inne zajęcia. Z mojej strony są takie propozycje : oczywiście wspólne projektowanie i szycie ubrań dla siebie (może w przyszłości jakiś pokaz), wystawienie jakiejś sztuki na powietrzu (od tak ni z gruszki, ni z pietrzuszki iść na Długą i zacząć grać ), zorganizowanie wystawy fotograficznej (to akurat po znajomości raczej moge załatwić), wspólne muzykowanie przy użycia miksera i przedmiotów codziennego użytku (jak beczki, puszki, blachy) itd. Oczywiście ważne są też pomysły innych i ważna jest też atmosfera, mam nadzieje ,że jeśli ktoś będzie chciał na to pójść to stanie się przyjacielem moim i reszty obecnych tam. Problemem jest jedynie znalezienie lokum, narazie wystarczyłaby choćby piwnica ale niestety nie posiadam jej. Myśle jednak ,że jeśli coś stworzymy i zaprezentujemy to możemy wyżebrac coś od miasta.
zaintersowani prosze pisać na maila (bright_ophidia@wp.pl) bo nie wiem kiedy znów będe na forum.

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » czw lut 26, 2004 10:00 pm

Ehh.. pomysł całkiem niezły. Dość szalony i trudny do wykonania (ciężko jest znaleźć odpowiednich ludzi). W każdym razie powodzenia^__^.

Myrddin
Status: Offline

Post autor: Myrddin » pt lut 27, 2004 10:06 am

nie jest tak zle juz sie zglosilo okolo 10 osob wiec pomysl zostanie zrealizowany :D Jesli ktos jeszcze ma ochote sie wlaczyc to czekamy :D

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » pt lut 27, 2004 10:26 pm

Myrddin pisze:nie jest tak zle juz sie zglosilo okolo 10 osob wiec pomysl zostanie zrealizowany :D Jesli ktos jeszcze ma ochote sie wlaczyc to czekamy :D
łaaał :). To Fajno :). U mnie taki pomysł by nie wypalił..za mała mieścina :P.
Z chęcią poczytam o waszych poczynaniach. Proszę o wspomnienie od czasu do czasu o postępach :wink: .

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » sob lut 28, 2004 7:02 pm

A... może przenieście się do Warszawy? :wink:

Trzymam kciuki za pomyślna realizacje pomysłu.

Myrddin
Status: Offline

Post autor: Myrddin » pn mar 01, 2004 9:26 pm

Mile mnie zaskoczyliście po nagonce na innym mangowym forum. Zostalem tam dosc nie milo potraktowany jako wielbiciel kultury ale nie wazne... Ciesze sie ,że istnieja osoby ktore popieraja moj pomysl. Zaluje tylko ,ze nie jestescie z Gdanska :D
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
chetnie bede pisal tu o poczynaniach naszej grupy. Jak narazie jest 10 osob, nazwe najprawdopodobniej zapozyczymy z komiksu i tak samo z nazwa pracowni (ktorej jeszcze nie ma :d ).
Ja jestem aktualnie po 3 lekcjach nauki szycia :D W sobote organizujemy pierwsze spotkanie (jeszcze bez klubu) i wymyslimy co w najblizszym czasie zrobic :D
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn mar 01, 2004 9:57 pm

Myrddin imho pomysł ciekawy, nie sądziłem że to się może udać :) Życzę powodzenia^^

PS. forkiem MF sięnie przejmuj ono jest nader "specyficzne" :P (o MF chyba chodzi^^)

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » śr mar 03, 2004 3:20 pm

Ekhm...
To tak średnio na temat, ale czy wie ktoś, gdzie w Wawie prowadzą kursy krawieckie?
Nie to, żebym zaraz zakładała Atelier ;P, poprostu ostatnio kupiłam spodnie za 60zł, a poprawki krawieckie (skrócenie i zwężenie) kosztowało mnie 40zł! :x
Umiem już robić na drutach sobie ubrania, to mogę i szyć się nauczyć. Nawet parę dni temu (jak wściekła wróciłam od krawca) szukałam czegoś w necie, ale nic specjalnego nie znalazłam.
:(

Myrddin
Status: Offline

Post autor: Myrddin » pn kwie 19, 2004 12:49 pm

Nareszcie coś się u nas ruszyło, znaleźliśmy placówkę - IV LO w Gdańsku/Nowym Porcie. Jeszcze dokładnie nie wiadomo co nam przydzielą (liczę na kawiarenke) ale pewne jest ,że będą warunki.
Nasze grono rozszerzyło się do 15 osób (ale jeszcze nie zdarzyło sie żeby na którymś spotkaniu pojawili się wszyscy ;D)
W każdym razie, w najbliższym czasie ze względów nie zależnych od nas (a od stanu finansowego) będziemy pracować nad gazetką, ewentualnie jakąś sztuką. Jestem w trakcie poszukiwań maszyny do szycia którą można by kupić na potrzeby naszej działalności (bo swojej niestety nie mogę użyczyć). Gdy tylko ją zakupimy zabieramy się do treningów (bo zanim coś uszyjemy pewnie minie jeszcze trochę czasu).

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » wt maja 11, 2004 6:00 pm

Dlaczego ten temat jeszcze istnieje? Czyżby pomysł upadł? Już prawie miesiąc nikt tu się udzielał.
:shock: Niesamowite, że w takiej dzielnicy jak Nowy Port uchował się ktoś normalny :) Gratulacje, Myrddin, za inicjatywę i trzymanie się tego pomysłu (o ile jeszcze się trzyma).
Do wszystkich turystów przyjeżdżających do Gdańska: Nowy Port to dzielnica uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych, lumpiarskich i zaniedbanych. Opinię i sławę ma bardzo złą więc ostrzegam przed zapuszczaniem się tam bez eskorty kilku ochroniarzy :) (a w nocy - kilkudziesięciu : :D )

A odnośnie MF - cóż, o ile nie znosi się chamstwa, kpin, prostactwa i wulgarności o tyle lepiej się tam nie udzielać, bo zostanie się zaszczutym przez zgraję...
Takie są opcje opuszczenia forum MF:
-obrazić się i więcej nie pisać, ale grupka chamów i tak jeszcze długo będzie kpić z kolejnej ofiary
-odpłacić pięknym za nadobne i porządnie oprawcom nawtykać, za co zostanie się parę razy ostrzeżonym, w efekcie czego straci się możliwość pisania, a ostatecznie zbanowanym (no i oczywiście i tak kpiny będą trwać jeszcze bardzo długo - bo w końcu od czego te parszywe hieny są jak nie od rozszarpywania zwłok)

li-chan
Status: Offline

Post autor: li-chan » wt maja 11, 2004 8:02 pm

E a jakie to forum?? to MF?? kto mi powie ja sobie tam pocztam^^

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt maja 11, 2004 8:16 pm

Xantus MF jakie jest takie jest, każde forum jest inne i specyficzne, jak coś komus nie pasuje to się tam nie udziela.. poza tym nie rób antyreklamy takiej, rada na przyszłość, czemu? domyśl się..

Xantus
Status: Offline

Post autor: Xantus » śr maja 12, 2004 8:47 am

To nie była antyreklama tylko reklama dla ciekawych oraz dla chcących się wyżyć ;>
Nie mam oczywiście na myśli ogółu użytkowników MF tylko właśnie tą część, która niestety dominuje - tacy, jak ich opisałem wcześniej. ;>
Byłem wcześniej na tym forum, około 11 miesięcy temu zacząłem się tam czynnie udzielać i sytuacja nie była taka zła. Ba, nawet była dobra! Teraz to forum jest zaniedbane i namnożyło się pasożytów...
A więc: nie wiedziałem, że przestanie mi się tam podobać i dlatego się zacząłem udzielać, przestałem dopiero, gdy zaczęło przestawać mi się podobać.

Kloe
Status: Offline

Post autor: Kloe » ndz gru 25, 2005 10:38 pm

Pomysł jest bardzo ciekawy, sama chciałabym zostac projektantką mody, ale niestety... jestem z Lublina :( .

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Paradise Kiss"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości