Nowy Bakajec

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
m.
Status: Offline

Post autor: m. » śr sty 07, 2004 6:07 pm

Remiel pisze:Ale to by chyba uderzało w ambicję redaktora naczelnego :P
Niby dlaczego? Ja moje ambicje moge realizowac na wielu innych polach.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr sty 07, 2004 7:54 pm

m. pisze:O, od razu 5. A 1, 2, 3? Ja zaczynalem od 3DS pod dos'em, na pentium 133. Wymowki, man, nic tylko wymowki. Moze Lightwave sprobuj?
ehh to nie wymówki.. jak za coś się biorę to rzecz zawsze kończę.. w www siedze już bardzo długo i wciąż mnie fascynuje choć uważam to za mało rozwijające.. poprzednich maxów nie sprawdzałem.. bo nie mam.. zresztą na offa schodzę a tego nie lubię.. [:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr sty 07, 2004 8:01 pm

To bedzie off ale co mi tam...
Dlaczego mowa o jakichkolwiek wymówkach? Przepraszam bardzo ale czy Keitaro był do czegoś zobligowany, że musi się tłumaczyć? Nie sądze! A więc o co chodzi i czemu się czepiasz m.? Skupmy się na temacie...

wlooczykijwracajutro
Status: Offline

Post autor: wlooczykijwracajutro » śr sty 07, 2004 10:33 pm

m. pisze:To byl przyklad, czym ja sie zajmowalem jako grafik. A dokladnie temat mojej pracy magisterskiej. http://moj.localhost :) Poza tym pisalem raytracera, oprogramowywalem open gl i inne rzeczy.

Osoba po ASP jest przygotowana do funkcji "grafika komputerowego", czyli operatora fotoszopa duzo lepiej niz ja, choc mialem cale semstry z dtp i innych rzeczy. Chodzi mi tylko o to, zebyscie nie szafowali pojeciami 'profesjonalny', bo uzywacie - bez obrazy - ich bez sensu. Operujcie "to mi sie podoba, a to nie", ale nie uzywajcie argumentow pseudomerytorycznych jakby byly merytorycznymi (zdaje sie, ze czesc fandomu uzywa tego slowa nie znajac jego znaczenia).

m.
mozesz byc murzynskim guru albo nawet panem ze strefy 11 ale wcale nie musisz miec wyczucia. nie twierdze ze go nie masz, ale nie rozumiem dlaczego tak bronisz tej okladki : "to dzielo towarzyszy z ASP".

a konkrety (widzialem tylko skan): IMO:
- napis kawaii dac w kolorze kubraczka tej pani w smiesznych wlosach a wygraj dvd na bialo, byloby chyba przyjemniej
- troszke zmiejszyc odstepy miedzy okienkami (takie te z beybladem)
- napisy przy okienkach jakos tak dziwacznie nagmatwane (choc w tych miejscach raczej trudno cos wymyslec)
- BEYBLADE za duze
- dlaczego BEYBLADE i NARUTO VS SONGOKU na zolto a JUDY MARY na roozowo ?
- jedna czcionka (FIGHT) z druga czcionka (Naruto vs Son Goku) nie pasuja do siebie (pomoglo by napisac NARUTO VS SONGOKU zamiast Naruto vs Songoku )
- czcionki ogolnie by mogly byc ciekawsze
- PIERWSZY POLSKI BLABLA .. na bialo, gryzie sie z tym styczniem
- temat numeru na bialo
- ta szachownica albo do konca albo wogole
- takie cos sie po prostu nie spodoba takim strasznie i bardzo hardkorowym andergrandowcom ktorzy siedza tutaj i bluzgaja na amerykanskie filmy

a ogolnie: kicz, lecz dzieci beda zachwycone a mama napewno da pieniazki na loda.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 12, 2004 7:46 pm

Dobra, koniec tych klotni :twisted:

Tak sobie weszlem na stronke Bakajca i wreszcie ujrzalem spis tresci. Tu macie linka:
http://www.kawaii.pl/numer.php?nowy

Jak tak patrze, to tylko zainteresowaloby mnie raptem z kilka artykulow, np ten o ceremonii herbacianej i zespole Jude and Mary. Natomiats to:
Fight
Naruto vs Son Goku. Kto komu skopie 4 litery?
jest IMHO zalosne... :shock:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 12, 2004 8:06 pm

Gotenks pisze:
Fight
Naruto vs Son Goku. Kto komu skopie 4 litery?
jest IMHO zalosne... :shock:
Wspominałem już o takim tandetnym czasopiśmie "Click! Fantasy"? Porównanie mi się nasuwa. Brakuje tylko płyty :lol:

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn sty 12, 2004 8:20 pm

buehehehe.. nieeee to nie na moje nerwy.. komentarzy dalszych brak.. [:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 12, 2004 8:56 pm

_Keitaro_ pisze:buehehehe.. nieeee to nie na moje nerwy.. komentarzy dalszych brak.. [:
nerwy nerwami, ale co to w ogóle ma być za artykuł?
i na jakich kryteriach ma to "porównanie" (względnie pojedynek krwiożerczych bestii) przebiegać? jeśli w ogóle na jakichkolwiek...
jak mniemam pisze to jakiś "dziennikarz"...
God! To pomysł wydawnictwa czy autorów czasopisma?

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn sty 12, 2004 9:08 pm

ja nie mam sily ani ochoty zwracac w ogole uwage na nowe kawaii,wystarczy mi ze widze co wy o tym piszecie i co widze w kiosku albo w emku albo in medio i boje sie podejsc do tego....nie licze na zadne zmniany,chce redaktor takiej formy to niech ja ma,jest mangazyn,jest MM,sa mangi... :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn sty 12, 2004 9:25 pm

Remiel pisze:
_Keitaro_ pisze:buehehehe.. nieeee to nie na moje nerwy.. komentarzy dalszych brak.. [:
nerwy nerwami, ale co to w ogóle ma być za artykuł?
i na jakich kryteriach ma to "porównanie" (względnie pojedynek krwiożerczych bestii) przebiegać? jeśli w ogóle na jakichkolwiek...
jak mniemam pisze to jakiś "dziennikarz"...
God! To pomysł wydawnictwa czy autorów czasopisma?
Mysle, ze to po prostu jeden z tych glupich pojedynkow, wybierz ulubiona postac w tym przypadku i wyslij sesemesa pod numer *&^(. A czyj to pomysl?? Nie wiem, ale ja bym czegos tak durnego nie opublikowal... :twisted:

Ja tez juz staram sie nie komentowac tych pierdół. I tak, że napisałem, że coś mi się podoba :D Widocznie dobry dzien dzis mam :D W innym
przypadku, to by szly same slowa podchodzace pod cenzure :twisted:

Remiel: Moj kumpel zbieral te gazetke i mu sie bardzo spodobala :D Ja nie czytalem wiec sie nie wypowiem, ale pewnie i ten pojedynek jakims dzieciaczkom moze sie spodoba...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 12, 2004 9:26 pm

Sheril pisze:ja nie mam sily ani ochoty zwracac w ogole uwage na nowe kawaii,wystarczy mi ze widze co wy o tym piszecie i co widze w kiosku albo w emku albo in medio i boje sie podejsc do tego....nie licze na zadne zmniany,chce redaktor takiej formy to niech ja ma,jest mangazyn,jest MM,sa mangi... :D
Hmm, ciekawe podejście... jest wszystko, ale kasy nie ma :lol:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pn sty 12, 2004 9:29 pm

Tak sobie pomyślałem , jak powinno być reklamowane Kawaii. I przedł mi do glowy następującu slogan :twisted: :

KAWAII - pismo dla prawdziwych twardzieli. :twisted: :twisted: :twisted:

Ja tam spasowałem , to już nie jest gazeta dla mnie.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 12, 2004 9:42 pm

Krzych Ayanami pisze:KAWAII - pismo dla prawdziwych twardzieli. :twisted: :twisted: :twisted:

Ja tam spasowałem , to już nie jest gazeta dla mnie.
Ciągnąc ten jakże ciekawy wątek: trza być twardym a nie miętkim :lol:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » wt sty 13, 2004 12:52 pm

Krzych Ayanami pisze:KAWAII - pismo dla prawdziwych twardzieli. :twisted: :twisted: :twisted:
Hehehe :lol:
Read or die! :twisted:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt sty 20, 2004 5:21 pm

Tak sobie szperalem w necie i znalazlem takie cuś:
Nowy numer Kawaii już 23 stycznia! A w nim znajdziecie: cover story i plakat - Inuyasha, wielki hit autorstwa słynnej Rumiko Tahashi.
Recenzje: Akira; krytyczne spojrzenie na mangę Cowboy Bebop; wrażenia z wielkich robotów a'la polonaise, czyli "Guardian"; Interstella 5555 - niesamowity hausowy musical anime; Sonic X - najnowsze wcielenie niebieskiego jeża! Poza tym - pierwsza lekcja japońskiego i uwaga: pierwszy odcinek nowe serialu "Brygada P.E.W" - znakomity komiks utrzymany w klimatach cyberpunkowej mangi!
Oraz takie:
W tym roku na ferie nie pozostaniecie sami. Magazyn Kawaii zaprasza na Kawaii Manga Zone - Dzień z japońską popkulturą!

ATRAKCJE:
- Turniej na konsolach Nintendo Game Cube
- Projekcje filmów Hayao Miyazakiego - "Spirited Away" lub "Księżniczka Mononoke" (różnie w różnych miastach)
- Konkurs na najlepsze mangowe przebranie


- Spotkanie z redakcją Kawaii
- Kurs rysunku
- Prezentacja telefonów i oferty Era Tak-Tak

NAGRODY:
- Pięć konsol Nintendo Game Cube dla zwycięzców Kawaii'owego Turnieju Gier!
- Bilety do kina dla najciekawiej przebranych!
- Gadżety i niespodzianki!

KALENDARZ IMPREZ
Kraków, 27.01.04, Multikino
Poznań, 29.01.04, Multikino
Wrocław, 02.02.04, Helios
Szczecin, 04.02.04, Helios
Warszawa, 10.02.04, Multikino
Łódź, 12.02.04, Helios-Bałtyk
Gdańsk, 17.02.04, Multikino
Zabrze, 19.02.04, Multikino
http://www.kasumi.pl/modules/gallery/al ... 04/aen.jpg

Hmm... czyzby szykowalo sie wielkie bakajcowe uderzenie?? :D

Jedno moge powidziec smialo, ten numer ma jak na razie najlepsza okladke :) Co do reszty, to poczekam jeszcze z ocena :)

Info: www.kasumi.pl
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » wt sty 20, 2004 5:47 pm

:shock: no nie wierze!!w Szczecinie bedzie sie cos dzialo :shock: heheh.
a ta okladka co ma byc to naprawde chyba najlepsza z tych "nowych".prawie nie ma sie do czego doczepic :P (mowie o okladce,nie wiem jeszcze dok co w srodku :P)

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt sty 20, 2004 6:17 pm

Katsura? Interstella 5555? Akira? Komiks?
Wzorowanie na MANGAzynie? :?
Nie to zeby to było zabronione, ale...

Kasiotfur
Status: Offline

Post autor: Kasiotfur » wt sty 20, 2004 9:39 pm

no no :> chyba staraja sie sluchac czytelnikow ;> szkoda ze tak pozno...heh.... ale fajnie ze ta impreza w poznaniu.. moze sie przejade ;) akurat i tak tego dnia ide do teatru w Poznaniu wiec tak do 19 moglabym byc :>

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr sty 21, 2004 9:21 am

Coś bedzie sie dziać w Szczecinie :shock: Albo to cud boży albo koniec świata.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr sty 21, 2004 2:04 pm

W tym roku na ferie nie pozostaniecie sami. Magazyn Kawaii zaprasza na Kawaii Manga Zone - Dzień z japońską popkulturą!

ATRAKCJE:
(...)
- Prezentacja telefonów i oferty Era Tak-Tak
Fajne atrakcje :roll:
Jeszcze dzwonki i logosy niech gratis dorzucają... ROTFL :lol:

Wybrałbym się z ciekawości, ale akurat w ten dzień co w Krakowie będą, to rozmowę w sprawie pracy mam.

A okładka faktycznie niczego sobie (wizualnie najlepszy numer nowego bakaja).
Zerknę co tam o Katsurze jest, sprawdzę jaki ten komiks dali i może się skuszę.

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości