Mangazyn 2

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
Yumegari
Status: Offline

Post autor: Yumegari » wt sty 06, 2004 8:14 pm

Mangazyn mi się spodoł, naprawdę^^ Skusiłam się, żeby kupić i nie żałuje, bo jest dużo do poczytania w naprawdę ładnej szcie graficznej... ale o tym mówia wszyscy, więc nie będę sie powtarzać.

Co do mangi - ogólnie fajna, kreska jest właśnie taka, jaką lubię najbardziej (ach te oczka**), a rysunek ciał postaci przypomina mi ParaKiss (trochę - szczególnie dłonie). Autorka powinna chyba jednak trochę popracować nad uczuciami na twarzach postaci, bo na niektórych kadrach bohaterowie przypominają lalki - ale to moje subiektywne odczucie.

Jeżeli już o Daft Punku mowa, to ja ubóstwiem ich muzykę! Pamiętacie ten genialny teledysk z "Around the world"? Albo duet z Cassiusem - "Music sounds better with you"? Z nowej płyty podoba mi się najbardziej "Digital Love" i "Harder, better, faster, stronger". Osobiście z chęcią zobaczyłabym to anime... Szkoda tylko, że nie mam DVD, dlatego pewnie kupię je za 10 lat. ><"

ayla
Status: Offline

Post autor: ayla » śr sty 07, 2004 6:10 pm

Ten nowy teledysk Daft to "Something About Us" leci czaaaaaaaaaasem na pl mtv.

Za cholere nie wiem po co pisac o "nowej fali gier hentai" mi to za bardzo przypomina: czytelnictwo nam spada rzucmy cos o seksie. :\

Manga troche prosciutka w swej wymowie ale za to przypomina mi kreska bardziej Parakiss niz Alichino :)

Co do mang koreanczycy bardzo sie rozwineli w tym temacie, bardzo dobrze im te mangi wychodza, wiec nie ma co narzekac. No i widzialam juz pare mang koreanskich po ktorych za cholere nie bylo widac ze to z korei gdyby nie np. imiona postaci typu: Hyu-jin.

Japonczycy sie zadufani zrobili z tymi swoimi mangami :/

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » śr sty 07, 2004 6:20 pm

ayla pisze:Za cholere nie wiem po co pisac o "nowej fali gier hentai" mi to za bardzo przypomina: czytelnictwo nam spada rzucmy cos o seksie. :\
Nie zauważyłem w tym tekście niczego wykraczającego ponad ogólnie przyjęte normy. Niektórych zawstydza samo słowo "seks"...
A same grafiki ilustrujące artykuł chyba nikogo nie oburzyły. Na tych czterech (bodajże) stronach naliczyłem caaałą jedną parę odsłoniętych piersi (a i w tym przypadku trzeba się było dobrze wpatrzeć).
To już więcej golizny w Newsach było.

michio
Status: Offline

Post autor: michio » śr sty 07, 2004 6:39 pm

Yumegari pisze: Jeżeli już o Daft Punku mowa, to ja ubóstwiem ich muzykę! Pamiętacie ten genialny teledysk z "Around the world"? Albo duet z Cassiusem - "Music sounds better with you"? Z nowej płyty podoba mi się najbardziej "Digital Love" i "Harder, better, faster, stronger". Osobiście z chęcią zobaczyłabym to anime... Szkoda tylko, że nie mam DVD, dlatego pewnie kupię je za 10 lat. ><"
Wyszlo tez na VHS. Niedlugo powinno byc w wypozyczalniach.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » śr sty 07, 2004 7:03 pm

Yumegari pisze:Albo duet z Cassiusem - "Music sounds better with you"?
To był Daft Punk? Hmm...

Yumegari
Status: Offline

Post autor: Yumegari » pt sty 09, 2004 9:27 am

HMM^^" Głowy za to sobie obciąć nie dam, ale piszę z tego, co mam na Winampie. (A nie powinnam się w ogóle odzywać, ot co!)

M.O.
Status: Offline

Post autor: M.O. » pt sty 09, 2004 12:49 pm

Mnie najbardziej się podobał artykuł o MKR z Kamikaze, bo myślami widziałam Eaglea i Clefa. Martwi mnie, że po raz kolejny nie ma nic o yaoi i shounen ai, jest za to ciągle o yuri, zupełnie jakby zawiązała się męska koalicja antyyaoijców, która chce sprowadzić dziewczyny na dobrą drogę oglądania komiksów, w których panienek jest więcej niż chłopców. To była ochydna nadinterpretacja, sama uznałam że przesadzam dość sporo. Z drugiej jednak strony coś w tym jest...

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt sty 09, 2004 12:53 pm

Dawniej w akawaju było pełno tekstów o mangach yaoi, nareszcie przyszedł czas na cos o paniach. :> A poza ty trudno mówić o męskiej koalicji, jeśli artykuły o yuri pisze dziewczyna. :mrgreen:

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » pt sty 09, 2004 4:18 pm

Może w następnym numerze napiszą coś o Cutlassie, to nie jaojec, ale ze względu na autorkę jakaś tego gatunku pochodna... Też zauważyłam, że w kwestii komiksów o homoseksualistach redakcja zmieniła front, i cieszę się z tego. Yaoi nawet bez dodatkowej reklamy prasowej święci w Polsce tryumfy i Mangazyn raczej nie wygrzebałby chyba nic, na co nie napotyka się wszędzie wokół w internecie, tymczasem o części opisanych mang o dziewczynkach (i dziewczynkach :twisted:) nigdy wcześniej nie słyszałam - a to błąd, bo niektóre wyglądają ambitnie... W każdym razie ambitniej niż popularne jaojce. :)

if

cutlass :)
Status: Offline

Post autor: cutlass :) » pt sty 09, 2004 6:58 pm

Ithil pisze:Może w następnym numerze napiszą coś o Cutlassie
Jedi dlugo blokowal recenzje "Ai no kusabi" i w koncu sie nie ukazala. Moze nie lubi Saishy?

Yumegari
Status: Offline

Post autor: Yumegari » sob sty 10, 2004 7:44 pm

Ale przecież była wcześniej. Znaczy się, w którymś z poprzednich Kawajców była recenzja anime nakręconego na podstawie. Chgyba uznali, że nie ma sensu dwa razy pisac tego samego. (Z drugiej strony, o Slayersach pisali parę razy, i wcale nie nowe rzeczy (mówiąc szczerze, to łącznie z kompendium ukazały się TRZY recki pierwszej serii...==")

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » wt sty 13, 2004 4:08 pm

Ithil pisze:Może w następnym numerze napiszą coś o Cutlassie, to nie jaojec, ale ze względu na autorkę jakaś tego gatunku pochodna... Też zauważyłam, że w kwestii komiksów o homoseksualistach redakcja zmieniła front, i cieszę się z tego. Yaoi nawet bez dodatkowej reklamy prasowej święci w Polsce tryumfy i Mangazyn raczej nie wygrzebałby chyba nic, na co nie napotyka się wszędzie wokół w internecie, tymczasem o części opisanych mang o dziewczynkach (i dziewczynkach :twisted:) nigdy wcześniej nie słyszałam - a to błąd, bo niektóre wyglądają ambitnie... W każdym razie ambitniej niż popularne jaojce. :)

if


A to chyba akurat nie ma nic do rzeczy, bo istniieja durne yuri i ambitne yaoi (np. Bronze lub Ai no Kusabi, choc wiele osob i tak nie dowierzy., i vice versa. A co do yuri, to poluje, ale na Paros nio Ken z pierwszego numeru i Lady Oscar, bo lubie historie. Bo do ogladania dwoch dziewczynek w szkolnych mundurkach niewiiele mnie przekona.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » wt sty 13, 2004 7:19 pm

A to chyba akurat nie ma nic do rzeczy, bo istniieja durne yuri i ambitne yaoi (np. Bronze lub Ai no Kusabi, choc wiele osob i tak nie dowierzy., i vice versa.
Co do istnienia ambitnych jaojców mogłabym się zgodzić, ale co do tych tytułów to już nie bardzo... Tzn chodzi mi o Bronze, bo Ai no Kusabi nie czytałam, odstraszyło mnie tłumaczenie. :P Jaojców trochę kojarzę i stąd stwierdzenie, że te popularniejsze serie nie należą do pozycji wysokich lotów; yuri opisywane w Mangazynie znam na razie tylko stamtąd i jedynie na tej podstawie sobie gdybam. Całkiem prawdopodobne, że te komiksy są równie przereklamowane... :]
Mniejsza z tym zresztą, chodziło mi głównie o to, że do niedawna temat komiksów o lesbijkach w ogóle u nas nie istniał i przez to znajomość tematu jest znikoma, w kategorii mang o gejach znaczna część żeńskiej populacji fanów mangi orientuje się chwilowo nader dobrze, dobrze więc, że teraz więcej pisze się o tych pierwszych. :)

if

M.O.
Status: Offline

Post autor: M.O. » pt sty 16, 2004 11:43 am

Ithil pisze:
A to chyba akurat nie ma nic do rzeczy, bo istniieja durne yuri i ambitne yaoi (np. Bronze lub Ai no Kusabi, choc wiele osob i tak nie dowierzy., i vice versa.
Co do istnienia ambitnych jaojców mogłabym się zgodzić, ale co do tych tytułów to już nie bardzo... Tzn chodzi mi o Bronze, bo Ai no Kusabi nie czytałam, odstraszyło mnie tłumaczenie. :P Jaojców trochę kojarzę i stąd stwierdzenie, że te popularniejsze serie nie należą do pozycji wysokich lotów; yuri opisywane w Mangazynie znam na razie tylko stamtąd i jedynie na tej podstawie sobie gdybam. Całkiem prawdopodobne, że te komiksy są równie przereklamowane... :]
Mniejsza z tym zresztą, chodziło mi głównie o to, że do niedawna temat komiksów o lesbijkach w ogóle u nas nie istniał i przez to znajomość tematu jest znikoma, w kategorii mang o gejach znaczna część żeńskiej populacji fanów mangi orientuje się chwilowo nader dobrze, dobrze więc, że teraz więcej pisze się o tych pierwszych. :)

if

Nie rozumiem tylko, dlaczego się to dzieje całkowitym kosztem mojego ulubionego gatunku m&a. Ta wiedza mnie przerasta...

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » wt sty 27, 2004 4:58 pm

W Merlinie można zamówić Mangazyn 2 (najprawdopodbniej, tak przynajmniej mniemam, będzie tak co miesiąc). Informacja dla tych, do których czasopismo nie dochodzi (czyli m.in. do mnie :roll:). Taka ciekawostka (chyba wiem co dojdzie dodatkowo, obok Ligi Niezwykłych Dżentelmenów :))

Akane
Status: Offline

Post autor: Akane » pt lut 06, 2004 9:36 pm

Mała dygresja dotyczaca Tarot Cafe: dlaczego wszyscy (generalizuję, wiem ;) zachowują się jakby kupowali nie Mangazyn, tylko mangę, hę? Przecież to dodatek, ale powiedzcie mi jak się mylę...

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob lut 14, 2004 4:04 pm

A ja ostatnio pewna rzecz zaobserwowałam. Mianowicie w Emoiku dostrzegłam 1 numer Mangazynu. Czyżby Empiki dopiero teraz otrzymały pierwszy numer?
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » sob lut 14, 2004 5:20 pm

Nie. Sprzedaż Mangazynu w Empikach była a tyle zadowalajaca, że złożyły one zamówienie na kolejne egzemplarze.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » ndz lut 15, 2004 3:38 pm

Krzych Ayanami pisze:Nie. Sprzedaż Mangazynu w Empikach była a tyle zadowalajaca, że złożyły one zamówienie na kolejne egzemplarze.
Hehe. Tak sobie myśli mały Krzysio, który nie wie jak działają Empiki. Empiki niczego nie zamawiają w taki sposób.

Mitsuishi
Status: Offline

Post autor: Mitsuishi » ndz lut 15, 2004 11:08 pm

Anonymous pisze:
Krzych Ayanami pisze:Nie. Sprzedaż Mangazynu w Empikach była a tyle zadowalajaca, że złożyły one zamówienie na kolejne egzemplarze.
Hehe. Tak sobie myśli mały Krzysio, który nie wie jak działają Empiki. Empiki niczego nie zamawiają w taki sposób.
A w jaki sposób?






...konkurencja nie śpi...

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości