MANGAzyn 3

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt mar 09, 2004 5:51 pm

Gotenks pisze:Seto: pewnie jeszcze trochę poczekamy :roll: wg moich informacji, Mangazyny wysłali dopiero w piątek :evil: i to pewnie nie wszystkie... :roll:

A miało być tak pięknie... ech...
Tak, wiem. Pisali o tym na forum MANGAzynu.
Bardzo na wyrost napisali, że dostaniemy "wcześniej". No ale skoro wysłali w piątek to co się dziwić. Trudno się mówi...
(nawet JPF się spóźnia z LOL a Waneko na przekór wszystkim wydało LH na czas :P )

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » śr mar 10, 2004 10:15 am

Kupiłem właśnie trzeci MZ. Nie przeglądałem go jeszcze (zrobię to po prwrocie z uczelni), ale jednej rzeczy zdążyłem się przyjrzeć bardzo dokładnie. Mianowicie cena aktualnego numeru to prawie 12 złotych przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby stron (80 + 32 Kamikaze).

Ech, trzeba było brać tę prenumeratę kiedy dawali... :|

Jeremy
Status: Offline

Post autor: Jeremy » śr mar 10, 2004 11:18 am

Koszty druku i jeszcze ten vat od maja... Nic tylko się powiesić z podziękowaniem dla naszych rządzicieli. Zresztą, co będę gadał - przeczytaj wstępniak.

Właściwie jest już ostatnia szansa zdobycia prenumeraty za naprawdę niewielką kasę - radzę skorzystać.

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » śr mar 10, 2004 11:28 am

Jeremy pisze:Właściwie jest już ostatnia szansa zdobycia prenumeraty za naprawdę niewielką kasę - radzę skorzystać.
Nie omieszkam. :)
Niech no tylko stypek wpłynie na konto.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr mar 10, 2004 11:29 am

cratebeer pisze:Mianowicie cena aktualnego numeru to prawie 12 złotych przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby stron (80 + 32 Kamikaze).
Jeremy pisze:Koszty druku i jeszcze ten vat od maja... Nic tylko się powiesić z podziękowaniem dla naszych rządzicieli.
Hmm... Czyli stała podwyżka ceny?
Szkoda gadać, kiepsko się dzieje w tym naszym nadwiślańskim kraju.

cratebeer pisze:Ech, trzeba było brać tę prenumeratę kiedy dawali... :|
Dobrze, że się zdecydowałem wykosztować te 100 zł.
Mam tylko nadzieje, że w końcu do mnie dojdzie ten trzeci numer z Arjuną.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt mar 12, 2004 7:47 pm

To nie może być prawda!
...dlaczego mnie to spotyka?

Listonosz zawitał dziś do mego domu... o 15.
Jaki normalny człowiek (student) jest o tej porze w domu??
Zostałem z kwitkiem, paczka z MANGAzynem 3 i Arjuną czeka na mnie na tej #$%@!%#@ poczcie... oby do poniedziałku. A miało być tak pięknie.
...płakać się chce :cry:

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » pt mar 12, 2004 9:45 pm

Hehe, a do mnie dziś doszedł i czekał na mnie ładnie w skrzynce.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn mar 15, 2004 10:14 am

Ja nadal czekam, może dzisiaj się wreszcie pojawi :roll:

A słyszeliście plotkę jakoby Mangazyn miał się stać miesięcznikiem??

EDIT:

Dzisiaj dalej nic. Kurde no, wkurza mnie to, zwłaszcza, że w tylu kioskach już widziałem :evil:
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2004 2:23 pm przez Gotenks, łącznie zmieniany 1 raz.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn mar 15, 2004 11:27 am

Gotenks pisze:Ja nadal czekam, może dzisiaj się wreszcie pojawi :roll:

A słyszeliście plotkę jakoby Mangazyn miał się stać miesięcznikiem??
nom,slyszalam,ale to podono tylko przejezyczenie,i tylko i wylacznie plotka :wink:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr mar 17, 2004 12:54 am

Tak jak pisałem wcześniej:
MANGAzyn doszedł w piątek, odebrałem w poniedziałek.
Numer prezentuję się nader okazale.
Pinupy to jakaś kiepska pomyłka ale okładka śliczna :o
Czytam stopniowo, żeby na dłużej starczyło ^^'
Niestety trochę mój egzemplarz ucierpiał w czasie transportu
(drobne wygniecienia ale nic poważnego, w sumie nie widać nic :) )
No i w tej samej paczce była obiecana Arjuna. I tu już gorzej :roll:
Jedna z płyt wypadła i latała po pudełku, stąd drobne porysowania :x
Same pudełka też trochę "zjechane" były :?
Podwyżka ceny to dla niektórych niemiłe zaskoczenie. Mnie jednak tylko utwierdziła w przekonaniu, że dobrze wybrałem prenumerate (wychodzi mnie 8,25 za numer + Arjuna gratis)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw mar 18, 2004 4:29 pm

A ja dzisiaj wracam w taki gorąc ze szkoły patrzę, a tu w skrzynce Mangazyn 3, Legend of Lemnear 1 oraz jakiś katalog. :shock: Nie wiem jak listonosz to wszystko pomieścił :lol:
O dziwo Mz nie jest poniszczony, wszystko jest w jak najlepszym porządku :)
Na razie tylko go przeglądnąłem, ale zapowiada się naprawdę fajnie. Więcej postaram się napisać później jak już go w całości przeczytam :)
Co do tych pin-upów, to rzeczywiście porażka. :? Nie dość, że obrazki nie są ciekawe (poza tym hentaiowym of koz 8) ), to są rozpixelowane. Redakcja powinna się bardziej postarać. Już wolał bym większy plakat, dobrze dobrany i żeby dobrze wyglądał :roll:
O okładce pisałem już chyba wcześniej - świetna. Najlepsze są wrazęnia dotykowe :lol:

Kurde jutro mam sprawdzian z rachunku prawdopodobieństwa, ale znając życie pewnie nic się nie nauczę. Chyba jednak Radio Ma ryja miało rację, manga to jakiś wytwór szatana :twisted: :wink: :lol:

EDIT:

Wczoraj przeczytałem cały Mangazyn. Mówiąc krótko nie jest źle, lae jest parę rzeczy do których bym się przyczepił. Może najpierw wypiszę zalety, a później wady :twisted:

Plusy:

No, na pewno okładka. Jak zwykle miła w dotyku i dopracowana, ale to już powoli się robi standard i bardzo mnie to cieszy :)
Oprawa graficzna numeru też wygląda dobrze, rozmieszczenie poszczególnych elementów jest dobre i odpowiednie kolorystycznie.
Podobały mi się też niektóre newsy, naprawdę ich nie znałem wcześniej :roll:
W recenzjach wreszcie zaczynają się pojawiać słowa krytyki i dobrze, bo wierzyć się nie chcę, że wszystkie anime jakie robią są godne polecenia i watre każdej kasy.
Kamikaze jest jak zwykle niezłe. Ciekawe, długie teksty. Dodatkowo jest kilka nowych działów. Podobał mi się przegląd polskich stron www, już od dawna chciałem takie coś. Tylko, że można by nad nim jeszcze trochę popracować i wybrać bardziej różnorodne stronki :?
Zachęcony kilkoma recenzjami mang zacząłem czym predzej je szukać. W ogóle powinno być więcej takich tekstów, bo osobiście stawiam mangę wyżej.
Artykuły o różnych artystach mangowych czytałem z wielkim zainteresowaniem, np w ogóle nie słyszałem wcześniej o Carnelianie, teraz nadrobię zaległości :)
I na koniec zostawiłe sobie dwie najlepsze rzeczy, a mianowicie teksty Wynurzecia z czarki sake oraz Fan u specjalisty. W tym pierwszym fajne jest to, że poznajemy Japonię tak jakby od środka, ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Natomiast ten drugi bardzo pobudził mój mangowy apetyt :D Jak tylko patrzę na te zdjęcia to naprawdę ma się ochotę pojechać do Japonii i wszystko powykupować XDDDD
To chyba tyle moich zachwytów, teraz przejdę do wad :twisted:

Minusy:

Na pierwszym miejscu są oczywiście te pinupy. Nie dość, że dobór grafik słaby, to jedyny plakacik który mi się podoba ma dość dużą pikselozę :evil:
Szczerze mówiąc za dużo jest newsów. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale większość z nich czytałęm na siłę... :roll: Zamiast tego wolałbym jakieś dodatkowe artykuły, bo do tego typu rzeczy zawsze się wraca natomiast newsy z czasem będą tylko zajmować miejsce...
Następnie - za mało j-music. Jest tylko jeden artykuł i kilka newsów. Kurde, zaraz wysyłam odpowiednio wypełnioną ankietę :twisted: Brakuje mi przede wszystkim opisów j-rockowych zespołów. I lepiej, żeby takie coś dali w części kolorowej bo w odcieniach szarości stroje i makijaż piosenkarzy nie robi już tak wielkiego wrażenia.
Większość z tych jednostronicowych recenzji nie trafiła do mnie. Za mało szczegółów, całość potraktowano bardzo pobieżnie, wolałbym już jeden porządny tekst niż takie dwie popierdułki...
Recenzja Spiral. Długości się nie będę już czepiał, bo zrobiłem to zdanie temu, ale imho seria nie jest aż tak dobra jak piszą. Owszem na początku siedziałem zafascynowany, ale im dalej byłem tym seria robiła się gorsza. Nie wyjaśniono wiele rzeczy, które są dość ważnym elementem fabuły. No ale każdy ma swoje zdanie i potrafię uszanować opinię recenzenta.
Dalej przegląd stron www, mimo iż umieściłem ten dzialik w zaletach to wybór stron, o czym już też pisałęm, pozostawia pewien niedosyt... :roll: Mam nadzieję, że zmieni się to w next numerze...
Twoja płytoteczka. Autor sam przyznaje, że opisuje tzw bootleg, który chyba nie jest za bardzo legalny... Ale może się mylę...
Mangowe nowości - pomysł dobry w końcu mało miejsca poświęca się w Mangazynie na tytuły wydawane w polsce, ale czegoś mi brakuje w niektórych opisach :roll:
Na niektórych obrazkach widać pikselozę... :evil:
Recenzje artbooków. Szczególnie dwa pierwsze. Jak można w pełni je opisywać nie znając treści mangi/gry/anime na podstawie której powstały??
Listy - jakoś nic ciekawego z nich nie wyczytałem, może nawet wolałęm jak działu nie było... sam nie wiem...
Za dużo mniejsca poświęcono na info o prenumeracie. Można je było lepiej wykorzystać.
No i spóźnione dotarcie do prenumeratorów :evil:

To chyba tyle mojego znęcania :D Mimo powyższych wad Mangazyn czytałem z ciekawością. Czekam na następny numer :D

Ocena -7/10
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » pt mar 26, 2004 11:43 pm

Ja moge podziękować Jediemu i spółce z przedstawienie takiego artysty jak Kagaya. Jego arty sa naprawdę przepiękne. Duży plus ode mnie za wykorzystanie jego grafiki na okładce.

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości