Love Hina tom 9

Podforum wszystkich miłośników Love Hina
ODPOWIEDZ
Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » śr lip 13, 2005 12:04 am

Ale u Kitsune i Kaolli da sie to scierpiec (ja sie przyzwyczailem :P i nawet to pasuje) ale nie u takiej postaci jak Tsuroko.

Beton
Status: Offline

Post autor: Beton » śr lip 13, 2005 12:17 am

E tam, do gwary Kitsune i Kaolli nic nie mam, ale Tsuruko... tu się mozna czepiać. Ja rozumiem, żeby to ona mówiła jak Motoko, czyli "waćpan", "zawżdy prawią" itd, ale nie gwara w takiej postaci jaka została tu przedstawiona.

Poza tym w tomiku najlepsze/najzabawniejsze sytuacje chyba w chapterze z Setą i Haruką (Keitaro i Seta podsłuchują w łaźni :D ) No i ogólnie jak mówiłem jeden z lepszych dotychczas....

:!: CZĘŚCIOWO SPOILER :!:
No i jeszcze coś co mnie zdziwiło... skoro "cebula" przygniotła keitaro, to jakim cudem w kadrze z karetki widzimy ją przez okno (chyba że studenci z początku strony 14 szybko ją wtargali na górę:D.. ale jak?):)
:!: CZĘŚCIOWO SPOILER KONIEC :!:

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » śr lip 13, 2005 1:10 am

A nawet sie nie zastanawialem co do tej akcji z cebula :P. W animce wygladalo to inaczej :D. Smieszna akcja to byla jak Shinobu sie upila :D.

Urashima
Status: Offline

Post autor: Urashima » śr lip 13, 2005 1:17 am

^__^ ten tomik ogulnie obfituje w smieszne sytułacje ...co sie objawiało u mnie dosc swoistą głupawką ...co raczej u mnie zadko spotykane ,bo z natury spokojny i cichy człowiek ze mnie ^__^

Beton
Status: Offline

Post autor: Beton » śr lip 13, 2005 7:41 am

No, mi nawet przydarzyło się parsknąć^^. głupio, ale jak coś tak głupiego psuje nastrój to się inaczej po prostu nie da:wink:
Ale ubaw miałem dobry... ludzie wokól ze mnie chyba tez.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » czw lip 14, 2005 10:39 am

Tomik wreszcie przeczytany :)

Podobał mi się głównie dlatego, że było dużo Motoko *___*. Jej siostra też jest strasznie kjutna, ale podobnie jak Was wkurzała mnie jej mowa :roll:
Shinobu jak się upiła to też było coś :lol: Do tego poznajemy trochę bardziej Harukę (kolejną postać, którą bardzo lubię).
I znowu trzeba czekać 2 miesiace na nowy tomik, ech.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kaktus
Status: Offline

Post autor: Kaktus » czw lip 14, 2005 2:53 pm

A wlasnie - Haruka pokazala swoje drugie oblicze :wink:. Czyli jednak nie jest taka twarda :D.

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » pt lip 15, 2005 1:02 am

Tomik 9 przeczytany (3 razy :D ). Ogólnie bardzo fajny. Dużo Motoko (super), pojawia się Tsuruko (jeszcze bardziej kawaii niż siostrzyczka) - mnie też strasznie nie podoba się ta jej gwara, już bardziej pasowałaby (chyba, nie wiem jak jest w oryginale) staropolszczyzna jak u Motoko Pza tyym dziewczyna silna jest, bo to co nosi to chyba daikatana - strasznie długi ten miecz. Po tym co o sobie i Naru mówi Kitsune trochę mi się jej zrobiło żal, przecież "tako szwarna z niej dziołcha". Epizod z Shinobu też bardzo zabawny, szczególnie to z upojeniem alkoholowym (słabiutką ma główkę). I wreszcie Kei zdobywa się na odwagę, by wyznać swoje uczucia Naru, a ona... cóż...

Co do Haruki, to o ile dobrze pamiętam w następnym tomiku będzie jej (i nie tylko) jeszcze więcej + powrót na Pararakelse. Tom 10 będzie o tyle ciekawy, że wydarzenia w nim przedstawione nie są umieszczone w serii anime. Tylko że znowu trzeba czekać te 2 miechy... Za szybko się te tomiki czyta :wink:

Ta cebula też mnie zastanowiła, chyba że uznamy te kadry za sen Keitaro - ostatecznie zaraz po tym budzi się w szpitalu - wtedy taka nieścisłość jest możliwa.
Mały spoilerJeszcze jedna nieścisłość: Haruka na str. 15 stwierdza, że Keitaro będzie musił leżeć przez 3 miesiące, a ten wychodzi ze szpitala po 3 tygodniach - strasznie szybko się regeneruje; 3 miechy to on raczej musiał tylko nosić ten gips, nie leżeć. I niby dlaczego odpuścił sobie wykłady na Tōdai? Że co, niby chodzić nie może? Jakoś po domu lata jak fryga, a gips nie przeszkodził mu wybrać się z Motoko do Kyōto.koniec spoilerka

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » pt lip 15, 2005 10:47 am

A ja troche ponażekm :( , ponieważ jeszcze nie przeczytałem ,bo jeszcze tomu nie otrzymałem :D . Ale dałem co?! A tak na serio to się wkużyłem :evil: bo zamówienie złożyłem 7 lipca , gdy tylko tomik pokazał sie w sklepie waneko, a czekam do dziś i tomu ani widu ani słychu :cry:

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt lip 15, 2005 4:09 pm

21 dni, misiek.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt lip 15, 2005 6:05 pm

Ja zapoznam się z tomikiem najwcześniej we wrześniu. Wprawdzie mam niedaleko kilka księgarni gdzie już są wszystkie tomiki, ale wolałbym już dociagnąć serię do końca po polsku :roll:

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » pn lip 18, 2005 11:57 am

Krejt pisze:21 dni, misiek.
:?: Co 21 dni :?: :!:
tyle mam czekać czy co :evil:
Jak tak to pożądne przegięcie :evil:

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » sob lip 23, 2005 9:26 pm

Mi tomik ogulnie się podobał. Najciekawszy od pierwszego tomu. Poza tym w końcu widać, że Naru mimo wszystko lubi Keitaro. No i tyle Motoko to chyba jeszcze nigdy nie było :D .

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » pn lip 25, 2005 11:01 am

Ja też już przeczytałem no i wg mnie tomik jes bardzo dobry .
Miło że ukazano perypetie Motoko i Haruki , ale i tak jak zwykle Keitaro z****ł wszystko :D

edit norad: spoilery sie pisze :q

Pysiol
Status: Offline

Post autor: Pysiol » śr lip 27, 2005 4:24 pm

Nieścisłości co do choroby Keitaro faktycznie jest wiele, ale to już typowe w Love Hina. Logika nie jest tu najważniejsza...

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw lip 28, 2005 8:07 pm

Sino pisze:W tej sytuacji też jestem za stwierdzeniem : " co za dużo to niezdrowo " ... W sumie to mi ta gwara przeszkadza u Sue i Kitsune , a tu jeszcze nie dają człowiekowi spokoju ... :roll:
Wszystko fajnie , że próbują urozmaicać ... ale inaczej to wygląda na piśmie , a inaczej na fonii :evil:



Ale Kitsune uczyla Sue japonskiego , a Kitsune jest z Osaki.

Osaka lezy w takim wojewodztwie gdzie mowi sie gwara!
W Japonii kazde wojewodztwo ma wlasna gware , a za poprawny japonski uwaza sie ten z wojewodztwa w ktorym jest Tokio.

Urashima
Status: Offline

Post autor: Urashima » czw lip 28, 2005 10:47 pm

województwo ....OMG !....>.< prefektura ..jak chcemy byc dokladni ...
a co do dialektów to zeczywiscie sporo ich w japonii ,ale da sie rozróznic ,a Tokyo lerzy w regionie Kanto .. ,chociaz w samym miescie tez zmodyfikowali sobie jezyk ..pełno skrótowców mają i innych wynalazków ^_^ ...typu "do" <-zamiast domo x_X ( z tego pamietam co mi Sensei mowil )

edit: grrrr, to nie topic od gwary :s ostatnie upomnienie...

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » sob lip 30, 2005 3:29 pm

Yellon pisze:Co do Haruki, to o ile dobrze pamiętam w następnym tomiku będzie jej (i nie tylko) jeszcze więcej + powrót na Pararakelse.
Źle pamiętasz :wink:
Tom 10 będzie o tyle ciekawy, że wydarzenia w nim przedstawione nie są umieszczone w serii anime.
Dobrze pamiętasz :wink:

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » ndz lip 31, 2005 3:09 pm

L-Voss pisze:Źle pamiętasz :wink:
Fakt. To będzie dużo później (wydawało mi się, że te wydarzenia rozegrały się jeszcze przed pojawieniem się Kanako). A w następnym tomie to głównie Mutsumi-san będzie grała pierwsze skrzypce :D Już się nie mogę doczekać :)

L-Voss
Status: Offline

Post autor: L-Voss » ndz lip 31, 2005 3:40 pm

Yellon pisze:
L-Voss pisze:Źle pamiętasz :wink:
Fakt. To będzie dużo później (wydawało mi się, że te wydarzenia rozegrały się jeszcze przed pojawieniem się Kanako). A w następnym tomie to głównie Mutsumi-san będzie grała pierwsze skrzypce :D Już się nie mogę doczekać :)
No i Paralakelse pomyliło ci się z Królestwem Molmol :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Love Hina"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości