Saiyuki i yaoi?

Podforum dla miłośników mangi Saiyuki.
Martini_chan
Status: Offline

Saiyuki i yaoi?

Post autor: Martini_chan » ndz lip 30, 2006 12:50 pm

Wiem, że tym tematem mogę rozpętać małe piekło, ale czas najwyższy rozruszać to podforum ;)

Opinie nt. elementów yaoi w Saiyuki są różne... Na pewno do zapoczątkowania całej tej dysputy przyczyniła się sama osoba autorki i jej dorobek mangowy. Oczywiście głównymi 'ofiarami' tego szaleństwa stała się czwórka głównych bohaterów (jak tu się dziwić - czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' ;)), ale i mniej ważni bohaterowie nie zostali oszczędzeni...

A jakie jest wasze zdanie? Ciekawa jestem wszelkich (uzasadnionych) opinii.

hitomi kanzaki
Status: Offline

Post autor: hitomi kanzaki » śr sie 02, 2006 4:34 pm

Zgadzam się, że w Saiyuki jest naprawdę wiele podtekstów yaoi :D . Jestem ogromną fanką tego gatunku (a co? :twisted: ), a tytułem zainteresowałam sie głównie dzięki podtekstom^.-. Kazuya Minekura znana jest w środowisku jako autorka yaoi, więc spora liczba fanów, już w pierwszym tomie zaczęła szukać czegoś yaoicowatego. Choćby takie wycieranie włosów Goku przez Hakkaia lub Gojyo pochylający się nad śpiącym Hakkaiem^.^ (dobra to nie jest pierwszy tom;-). Nie można też zapomnieć o samej twórczości fanów. Powstała niezliczona ilość fanficów, fanartów i doujinshi z Sai (nie muszę dodawać,że yaoi :wink: ). Tak jak powiedziała Martini_chan "czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' " skłania do różnych dziwnych skojarzeń;-)

Goshkee
Status: Offline

Re: Saiyuki i yaoi?

Post autor: Goshkee » śr sie 02, 2006 7:06 pm

Martini_chan pisze:czterech facetów w jednym jeepie pośrodku 'nigdzie' ;))
Czy to, że np. jadąc z kumplem samochodem do drugiego miasta przez kawałek wsi oznacza, że jesteśmy innej orientacji?

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » śr sie 02, 2006 10:28 pm

Nie, ale jeśli będzie się jechało miesiącami, to ludziom zaczyna się nudzić...^^

A jeśli dodamy do tego te półnagie postaci w pozach jak z Playboya na okładkach poszczególnych tomików, to nic dziwneo, że pannom wyobraźnia szaleje...

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw sie 03, 2006 7:30 am

Hehe ciekawe, ale yaoi obrazków ani tym podobnych jeszcze nie oglądałam na internecie. Jeżeli jest, jak mówicie (Saiyuki zaraziłam się dopiero po tym, jak je wygrałam z konkursie Valkiria Network) to chyba sobie będe musiała poszukać tych fotów. W każdym razie, zwolenniczką yaoi też jestem, ale wolę sobie poczytać bardziej shounen-ai... tak jakoś, nie wiem czemu;) Jeszcze jedno - miesiącami i zaczyna się nudzić. Mnie by się tam nudziło już po pierwszych dwóch godzinach @-@ 8)

zergadis0
Status: Offline

Post autor: zergadis0 » sob sie 05, 2006 2:43 pm

A ja yaoi nienawidzę i mam nadzieję że poziom ilości tego typu scen w Saiyuki się nie powiększy bo jak narazie jest tego na tyle mało że seria mi się jeszcze podoba i ją kupuję.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » sob sie 05, 2006 9:42 pm

Na twoje szczęście tam nic bardziej udziwnionego się nie wydarzy :) A ja i tak lubię shounen-ai i yaoi ;P

Martini_chan
Status: Offline

Post autor: Martini_chan » ndz sie 06, 2006 8:01 pm

hitomi kanzaki pisze:Choćby takie wycieranie włosów Goku przez Hakkaia lub Gojyo pochylający się nad śpiącym Hakkaiem^.^ (dobra to nie jest pierwszy tom;-).
To pierwsze to raczej zwykła Hakkaiowa troska niż jakiś podtekst, to drugie... Mmmm... To już jest większy przekręt (aż chciałoby się zaspoilerować przyszłe tomy ;)).
zergadis0 pisze:mam nadzieję że poziom ilości tego typu scen w Saiyuki się nie powiększy
Easy, 'Saiyuki' z założenia nie jest mangą yaoi/s-ai (a szkoda ;)). Przypuszczam, że te wszystkie sugestywne momenty w pewnym sensie 'wypsnęły się' autorce. Wiadomo, kwestia przyzwyczajenia...

A skoro już w temacie jestem, to muszę powiedzieć, że się na Saiyuki nieźle nacięłam - w ramach 'ograniczania' swoich skłonności do widzenia yaoi tam, gdzie go nie ma, postanowiłam do tego tytułu podejść jako do zupełnie normalnej i straight mangi... Co z tego wyszło, chyba mówić nie muszę.

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » ndz sie 06, 2006 8:31 pm

UUUU, a tekst typu - ja widziałem, są czarne (chodzi o pewnego rodzaju włoski hihi)... co do shounen-ai, jeśli już ten temat poruszamy, jestem wielką fanką Gravitation XD :lol: aż tak wielką, że je sobie z Anglii sprowadziłam XD

Martini_chan
Status: Offline

Post autor: Martini_chan » pt sie 25, 2006 4:32 pm

Kisara pisze:UUUU, a tekst typu - ja widziałem, są czarne (chodzi o pewnego rodzaju włoski hihi)...
Tyaa... To było po prostu genialne XD
Tak jak teksty Gojyo z 3-ciego tomu o tym, jakie to Sanzo ma powodzenie ;)
Kisara pisze:co do shounen-ai, jeśli już ten temat poruszamy, jestem wielką fanką Gravitation XD Laughing aż tak wielką, że je sobie z Anglii sprowadziłam XD
Żeby nie offtopować, bąknę tylko, że z Gravika widziałam 4 pierwsze odcinki anime... I chcę więcej ;)

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt sie 25, 2006 10:34 pm

Polecam z Gravi serię OAV jeśli się mogę wtrącić ;) 8)

Kazik-chan
Status: Offline

Post autor: Kazik-chan » pt wrz 01, 2006 10:09 am

Eee, yaoi i "Saiyuki"? Jakoś specjalnie moje jestestwo nie wyczuło :) A tako wogóle: s-ai lubię, pozycje yaoi raczej mnie nie interesują. Noo, to byłoby na wszystko... Post krótki, ale nie mam nic więcej do powiedzenia ;)

Pozdrowienia i niech kisiel czosnkowy będzie z Wami ^^

Eti-chan
Status: Offline

Post autor: Eti-chan » czw sty 04, 2007 10:08 pm

'podtexty' to najbardziej urocza część Saiyuki - niby nic, a i tak wiadomo kto z kim...

baka-oni-ri
Status: Offline

Post autor: baka-oni-ri » czw sty 04, 2007 10:41 pm

Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai! *________*

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt sty 05, 2007 5:34 am

baka-oni-ri pisze:Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai!
GxH peace xD

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 12:03 pm

Polecam z Gravi serię OAV jeśli się mogę wtrącić
A wiesz, że w mandze jest nawet taki art z Yukim jako Sanzo i Shu z "Spełniającą życzenia żerdzią ze złotymi obręczami - ciężar trzynaście tysięcy pięćset funtów"^^ Hiro jako Gojo + Tohma jako Hakkai, a Ryuichi mógłby zostać Nii.^^
niby nic, a i tak wiadomo kto z kim...
Ale jak im kto coś zasugeruje, to i tak oszczercom po mordach dają...
Sanzo x Goku i Gojo x Hakkai
Drugie popieram, pierwsze nie. Sanzo jest za bardzo taki "swój własny", a do Goku pasuje bardziej taka jedna mała Śpiąca Królewna jednak.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » sob sty 06, 2007 12:44 pm

Goku mi do nikogo z pozostałej trójki nie pasuje. Zbyt dziecinny i krzykliwy. Reszta może się mieszać wedle własnego uznania ;) Ale jak już, to najbardziej możliwe jest Hakkai x Gojo albo Hakkai x Sanzo. ;)

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 12:54 pm

Goku mi do nikogo z pozostałej trójki nie pasuje.
Nium, własnie "pan Śpiąca Królewna" to go idealnie uzupełnia - jeden drugiego by rozruszał, drugi pierwszego trochę uspokoił.

A jeśli chodzi o pairingi, to bardzo lubię Hazela i Gato jako bohaterów obrazków i ficzków. Morderczy są jako duet. Nie lubię, jak im się na trzeciego dorzuca Sanzo.

dragon007
Status: Offline

Post autor: dragon007 » sob sty 06, 2007 1:35 pm

A mi najbardziej do Goku pasuje Homura z animca (kurcze, szkoda, że w mandze go nie zobaczymy T_T).

Raz na jakieś stronce o Saiyukim pisało "If it's not Goku who kisses Sanzo, then, who else would be??" Bo w prawdzie to tylko Goku potrafi coś z naszego mnicha wykrzesać, a Sanzo mimo iż tego nie okazuje, to jakoś mu na nim zależy... jak np. w 4 tomiku się wkurzył, bo (nie pamiętam jak ten demon miał na imię, ale wiecie o co chodzi) nie chciał mu powiedzieć gdzie jest Goku.

Beryl
Status: Offline

Post autor: Beryl » sob sty 06, 2007 1:51 pm

Bo w prawdzie to tylko Goku potrafi coś z naszego mnicha wykrzesać, a Sanzo mimo iż tego nie okazuje, to jakoś mu na nim zależy... jak np. w 4 tomiku się wkurzył, bo (nie pamiętam jak ten demon miał na imię, ale wiecie o co chodzi) nie chciał mu powiedzieć gdzie jest Goku.
Kochająca mamusia z tego Sanzo.^^ Bardzo ładny fanfik na ich temat czytałam, nawiasem mówiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Saiyuki"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości