Król Wilków

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Król Wilków

Post autor: Gotenks » czw kwie 16, 2009 10:42 am

[center]Król Wilków[/center]
[center]Obrazek[/center]
Młody historyk i wyśmienity kendōka – Iwa wyrusza na wyprawę Jedwabnym Szlakiem, gdzie ginie bez wieści. Jego ukochana – Kyōko, podąża za nim, by go odnaleźć. Dziewczyna nie traci nadziei i wierzy, że Iwata żyje. Gdy podczas poszukiwań odkrywa amulet, który chłopak otrzymał od niej na szczęście, na niebie otwiera się wielki wir. Wciąga Kyōko i przenosi ją do XIII wieku – świata pełnego wojen i okrucieństwa. Do okresu, gdy panował Król Wilków.
Tom jest zbiorczym wydaniem dwóch historii Król Wilków i Legenda Króla Wilków, stworzonych przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów – Buronsona (Hokuto no ken) i Keitarō Miurę (Berserk).
Kentarō Miura urodził się w 1966 roku w miejscowości Chiba. Rysowanie komiksów rozpoczął już w wieku 10 lat. Praktycznie cały jego czas twórczy pochłania seria Berserk, wydawana od 1990 roku. Miura trzykrotnie pracował ze znanym scenarzystą Buronsonem. Owocem współpracy były: wydany w 1989 roku Król Wilków, Legenda Króla Wilków z 1990 roku oraz komiks Japan opublikowany w 1992 roku.

Buronson to pseudonim artystyczny Yoshiyuki Okamury – znanego japońskiego scenarzysty, urodzonego w 1947 roku w miejscowości Saku, w prefekturze Nagano. Karierę w branży komiksowej rozpoczął on w 1972 rok historią Pink Punch: Miyabi. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt tytułów (wiele z nich to wielotomowe serie). Największą sławę przyniosła mu utrzymana w postapokaliptycznym klimacie seria Hokuto no ken, do której rysunki robił Tetsuo Hara.
Format: 130 x 180 mm
Objętość: 416 stron
Oprawa: Miękka
Papier: Offset
Cena okładkowa: 34 zł
ISBN 978-83-60740-24-8
Data publikacji: 30 czerwca 2009
Komiks dla dorosłych

Dodam, że Buronson znany jest w Polsce z mangi Heat (scenariusz), wydawanej przez JPF.
Chodzą słuchy, że jak manga dobrze się sprzeda, to może później pojawi się inny tytuł Miury - Berserk!! 8-)

Ja już kasę odłożyłem :D
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 11:36 am przez Gotenks, łącznie zmieniany 1 raz.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw kwie 16, 2009 10:55 am

Ja też na pewno też kupię :D

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt cze 30, 2009 3:21 pm

Już jest :mrgreen:
Przed chwilą dostałem swój egzemplarz. Pierwsze co się rzuca w oczy, to rozmiar - manga ma mniejszy format od innych pozycji Hanami, które miałem w swej kolekcji. Okładka jest miękka, nie ma obwoluty ani skrzydełek. No i papier jest normalny (nie ma żadnej kredy), ale imho dobrze bo cena jest dzięki temu na przyzwoitym papierze.
Za lekturę wezmę się dzisiaj wieczorem, więc wtedy napiszę coś na temat samej mangi.

Aha, wiadomo już jaka będzie następna manga Miury wydana przez Hanami - Japan. Premiera 30 września.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

rose61
Status: Offline

Post autor: rose61 » sob mar 14, 2015 11:44 am

Zapowiada się ciekawie, chociaż cena trochę za duża jak na mój portfel.
Poczekam na opinie - jak będą pochlebne, to pewnie kupię, bo lubię zarówno mangi jak i komiksy z

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości