Solanin

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Solanin

Post autor: Gotenks » pt wrz 04, 2009 12:20 pm

[center]Solanin - Inio Asano
Obrazek
[/center]
Na całym świecie młodym ludziom coraz trudniej wkroczyć w dorosłe życie. Nie inaczej jest z Meiko i Naruo oraz paczką ich przyjaciół. Codzienność ich nuży, wykonują prace nie dające satysfakcji, w miłości też nie zawsze wiedzie im się najlepiej. Jedyną odskocznią od szarej rzeczywistości jest dla nich alternatywny zespół muzyczny, który walczy o swoje miejsce w branży muzycznej.

Komiks otrzymał w 2009 roku nominację do prestiżowych nagród Eisnera i Harveya. W 2010 roku do kin w Japonii trafi adaptacja filmowa tej opowieści.

Inio Asano urodził się w 1980 roku. Pochodzi z prefektury Ibaraki, karierę komiksową rozpoczął w 1997 roku, a w 2001 zdobył nagrodę GX dla nowych talentów. Cechą charakterystyczną jego twórczości są szczegółowo zagospodarowane tła, na drugim planie można odnaleźć żarty czy ukryte przesłania. Asano w nienachalny sposób wplata w rysunki komiksowe elementy fotografii. Jeden ze stworzonych przez niego bohaterów, surrealistyczny ptaszek Punpun, już stał się swoistą ikoną popkultury – w Japonii sprzedawane są gadżety z jego podobizną.
Format: 150 x 210 mm
Objętość: 212 stron
Oprawa: Miękka
Papier: Offset
Seria: Solanin
Cena okładkowa: 29 zł
ISBN 978-83-60740-30-9
Data publikacji: 9 października 2009
Komiks dla dorosłych

----------------------------

Całość ma 2 tomy. Zapowiada się bardzo dobrze, kasę już odłożyłem 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt maja 29, 2015 1:13 pm

Odkurzyłem sobie te tomiki. Rysunki ładne, dobrze zagospodarowane, mało plam na których nic nie ma. Historia choć fikcyjna to jest taka prawdziwa. Opowiada ona o wejściu w dorosłość i przemijaniu, o konfrontacji marzeń i rzeczywistości, o poszukiwaniach szczęścia miłości i celu w życiu. Historia rozwija się powoli i spokojnie. Za to jest nastrojowo.

Zakończenie pierwszego tomu mnie zaskoczyło.

O dziwo polubiłem wszystkie postacie z szczególnym wyróżnieniem dla Billego i Kato.
Bardzo lubię taki motyw jak konferencja o mnie.

Jestem zadowolony z zakupu choć nie mogę powiedzieć że lubię tą historie. Głownie dla tego że sam przez taki okres przechodziłem i w sumie dalej przechodzę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ptr1
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 09, 2020 12:26 pm
Status: Offline

Solanin

Post autor: ptr1 » pt paź 09, 2020 12:37 pm

Jeżeli ktoś lubi historie o życiu, polecam ten tytuł. Myślę, że to nawet jedna z moich ulubionych pozycji.
Nie zawsze rozumiałem zachowanie czy decyzje bohaterów, ale jednocześnie z wieloma ich rozterkami mogłem się identyfikować.
Forma graficzna również przypadła mi do gustu. Jest klimat, historia wciąga, czyta się jednym tchem.
Zastanawiam się już, którą następną pozycję tego autora zamówić :)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Solanin

Post autor: Nelinnor » pt paź 09, 2020 7:29 pm

Z chęcią bym zakupił, ale pierwszy tom jest już niedostępny, a wydawnictwo robi wszystko żeby tego stanu nie zmienić. Dwa lata temu pytałem się czy są plany na dodruk serii, odpisali że w przyszłym roku (więc w 2019), być może w zestawie po dwa tomy. Na początku tego roku znowu zadałem pytanie jak sytuacja stoi, bo nic się w tej kwestii nie zmieniło, odpisali że może w ciągu 2-4 miesięcy, bo dodruk spada na dalszy plan. Teraz widzę że dalej bez zmian, tytuł niedostępny w księgarniach, tak to więc dodruk jest spychany od kilku lat. Szkoda.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Solanin

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 09, 2020 8:19 pm

Jak to dobrze, że ja się zdążyłem zaopatrzyć :mrgreen: Bardzo "przyjemna" lektura ;)

ptr1
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 09, 2020 12:26 pm
Status: Offline

Solanin

Post autor: ptr1 » sob paź 10, 2020 2:46 am

Nelinnor pisze:
pt paź 09, 2020 7:29 pm
Z chęcią bym zakupił, ale pierwszy tom jest już niedostępny, a wydawnictwo robi wszystko żeby tego stanu nie zmienić. Dwa lata temu pytałem się czy są plany na dodruk serii, odpisali że w przyszłym roku (więc w 2019), być może w zestawie po dwa tomy. Na początku tego roku znowu zadałem pytanie jak sytuacja stoi, bo nic się w tej kwestii nie zmieniło, odpisali że może w ciągu 2-4 miesięcy, bo dodruk spada na dalszy plan. Teraz widzę że dalej bez zmian, tytuł niedostępny w księgarniach, tak to więc dodruk jest spychany od kilku lat. Szkoda.
Tak, ja też nie chciałem płacić kilkakrotnie większej sumy za tom 1 na allegro, dlatego przeczytałem wersję anglojęzyczną...

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Solanin

Post autor: NWW_Station » śr cze 01, 2022 8:53 pm

Fajny dodruk. Coś przegapiłem premierę i już przepadł. Może następnym razem, lol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości