Samotny smakosz

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Samotny smakosz

Post autor: Ame » pn sie 25, 2014 6:40 pm

Obrazek
Autor: Jiro Taniguchi, Masayuki Kusumi
Premiera: październik 2014
Gatunek: seinen, okruchy życia
Liczba tomów: 1
Format: 150 x 210 mm
Papier: kredowy
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 34.90 zł
Ilość stron: 200
Opis: Samotny smakosz to historia człowieka, który nie je, ale delektuje się każdym kęsem poznając nowe smaki. Sushi, makarony, zupy, mięsiwa, ryba czy słodkości. Inogashira Gorō jest bardzo oddany swojemu hobby. Podczas wyjazdów służbowych, w przerwach, a także w czasie wolnym od pracy poszukuje kulinarnych doznań. Dociera do ukrytych w zgiełku rodzinnych restauracji, jada na dworcach i znanych lokalach. Samotnie odkrywa bogactwo kulinarnego świat Japonii. Masayuki Kasumi oraz wielokrotnie nagradzany Jirō Taniguchi stworzyli niezwykły komiks, którego nastrój tworzy wspaniała historia oraz szczegółowe, sugestywne ilustracje."Samotny smakosz" to świetna pozycja zarówno dla foodies, jak i miłośników komiksu.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pn sie 25, 2014 6:57 pm

Jeżu drogi, serio ktoś ma zamiar wydawać tyle kasy za standardową mangę? No chyba że jest w kolorze, ale wątpię, bo byłoby to gdzieś wspomniane. W życiu bym tego nie wzięła po tej cenie i chyba sobie daruję jak większość pozycji Hanami :/ A szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn sie 25, 2014 7:10 pm

Ja słyszałam że oni to jakoś inaczej drukują, no i papier kredowy, czyli taki ślizgi. Niezbyt wiem, czemu tego na zwykłym nie zrobią i nie zniżą ceny.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn sie 25, 2014 7:37 pm

Tytuł kojarzy mi się z pewnym horrorem :twisted: Manga raczej nie dla mnie, bo wolę jeść niż czytać o jedzeniu. No i ciekawe, jak im się to sprzeda?

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sie 25, 2014 7:48 pm

Ja bym walnęła tytuł i autorów nieco grubszą czcionką i umieściła napisy na górze - tam, gdzie spogląda bohater. Obecna okładka wygląda jakoś... pusto, no i napisy nieco zlewają się z tłem (chociaż bardzo podoba mi się kolorystyka ilustracji, dzięki niej całość wygląda tak cicho i uspokajająco - piękne! :) ).
gg gonia pisze:Ja słyszałam że oni to jakoś inaczej drukują, no i papier kredowy, czyli taki ślizgi. Niezbyt wiem, czemu tego na zwykłym nie zrobią i nie zniżą ceny.
Też bym wolała taką opcję, ale coś mi mówi, że wydawnictwo chce wypuszczać swoje komiksy tylko w wydaniach "ekskluziw" (jeśli chodzi o papier) - żeby hardkorowi koneserzy (?) byli zadowoleni albo coś, sama nie wiem. :|

Alajla
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 14, 2014 3:39 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alajla » pn sie 25, 2014 8:05 pm

Cena faktycznie nie zachęca do zakupu. Niby mam trochę mang od Hanami, w tym jedną od tego autora ("Wędrowiec z tundry"), ale tamta jakoś mnie szczególnie nie zachwyciła, więc będę musiała porządnie przemyśleć, czy w tę inwestować. Szczególnie, że tematy kulinarne też mnie jakoś nie ciekawią :?

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » pn sie 25, 2014 8:05 pm

Sayuki78 pisze:Tytuł kojarzy mi się z pewnym horrorem
Był taki fajny horror "Smakosz" :P

Co do mangi to może kupie przy jakichś zakupach jak będzie wolna kasa :P

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn sie 25, 2014 8:05 pm

Sayuki78 pisze:Tytuł kojarzy mi się z pewnym horrorem :twisted:
Zawsze jak spoglądam na ten tytuł, to w głowie pojawia mi się obrazek podobny do tego:

Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn sie 25, 2014 8:36 pm

Mnie się kolorystyka okładki bardzo podoba, taka "jesienna" :D. Co do tytułu i autorów to faktycznie lepiej wyglądaliby u góry, bo tak to wszystko "jedzie w dół" (logo, napisy, postać - wszystko jest na dole okładki). Sama czcionka mi pasuje, nie jest "nachalna", nie dominuje nad całością i ładnie wpasowuje się w kompozycję.

A cena jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Serio, spodziewałam się, że będzie oscylowała w okolicach czterech dych. Ja tam na te 35zeta nie narzekam.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » pn sie 25, 2014 8:38 pm

Według mnie cena jest typowa jak na hanami. Sama okładka według mnie jest najgorszą jaką mogli wybrać. Liczyłem tak po cichu na tę okładkę
Obrazek

Co do czcionki jest zbyt prosta. Mogli się tutaj pobawić troszkę.

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » pn sie 25, 2014 8:49 pm

Okładka mi się podoba. Pasuje do poprzednich, ale czcionka faktycznie aż kuje swą prostotą. Cena taka jak zawsze. Poczekam na jakąś obniżkę to może i kupię.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sie 25, 2014 8:57 pm

Taniagucia robi dość nierówne tytuły. "Odległa dzielnica" czy "Ratownik" były świetne, "Mój rok" czy "Ikar" - przyzwoite, a "Zoo Zimą" czy "Wędrowiec z Tundry" nie porywały. Ten akurat ze względu na tematykę zupełnie mnie nie interesuje, bo japońskiego żarcia nie lubię.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pn sie 25, 2014 9:12 pm

Okładka pasuje klimatem do Zoo zimą. Jedyny mankament to ta czcionka... coś mi w niej nie pasuje, tylko nie wiem co. Tak czy inaczej komiks kupię, tylko raczej nie bezpośrednio po premierze, bo nie jest na liście moich priorytetów.

biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » pn sie 25, 2014 9:24 pm

Okładka mi się podoba, Taniguchiego lubię. Jeżeli rzeczywiście premiera będzie na MFKiG, to pewnie tam kupię.
treemore pisze:Jedyny mankament to ta czcionka... coś mi w niej nie pasuje, tylko nie wiem co.
Wybrali czcionkę tak podobną do tej z "Japońskich słodyczy", żeby podświadomie skłaniała nas do kupna i tej książki!

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn sie 25, 2014 10:06 pm

Wydaje mi się, że niektórzy przesadzają z ceną. Większość i tak kupi tę mangę z jakimś rabatem lub na promocji, mangi Hanami ciągle je dostają.

Otochan
Status: Offline

Post autor: Otochan » śr sie 27, 2014 5:11 pm

Brzmi całkiem ciekawie, ale z doświadczenia wiem, że mangi Hanami do mnie nie przemawiają... Dobra, może poza Dziennikiem z zaginięcia.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn wrz 01, 2014 11:13 am

Pewnie się skuszę na ten tytuł, jak będzie kiedyś na promocji, bo interesuje mnie japońska kuchnia... Ech, dylematy. :P

p_saq
Status: Offline

Post autor: p_saq » wt paź 14, 2014 12:52 am

Jak dla mnie okładka bardzo wporzo. Czcionka bez przesadyzmu, a opis mi mówi, że chyba znowu przyjdzie ściany gryźć...

Havoc
Status: Offline

Post autor: Havoc » pt paź 17, 2014 11:43 am

Okładka przepiękna (nie licząc twarzy bohatera, ale to Taniguchi, więc nie ma cudów).

Fabuła zaś porywająca jak obieranie ziemniaków.
Rozdział pierwszy: bohater zaczyna być głodny. Je. Mówi sam do siebie. Je.
Rozdział drugi: bohaterowi burczy w brzuchu. Je. Mówi sam do siebie. Je.
Rozdział trzeci: bohater czuje ssanie w żołądku. Je. Mówi sam do siebie. Je.
(...)
Rozdział ostatni: bohater ląduje w szpitalu. Dla odmiany jest głodny. Je. Mówi sam do siebie. Je.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt paź 17, 2014 1:26 pm

Mówi sam do siebie. Je.
I tu widać różnicę kulturową. Polak poszedłby pić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości