Mushishi

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mushishi

Post autor: Meliona » wt mar 24, 2015 7:38 pm

Obrazek
fb Hanami pisze:Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy tom będzie w kwietniu. Cena okładkowa: 34,90 zł.
Czemu tyle? Bo materiały kosztowały znacznie więcej niż do jakiejkolwiek innej pozycji. Natomiast nie jest to jedyny powód - tomy w większości są grubsze niż standardowe (niektóre mają 270 stron!)l wydana przez nas wersja jest edycją specjalną (format jak większość naszych tytułów oraz kolorowe strony - nawet blisko 20 w jednym tomie!)
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt mar 24, 2015 7:41 pm

No cóż, można się było spodziewać takiej ceny, mam tylko nadzieję, że tłumaczenie będzie również co do niej adekwatne.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt mar 24, 2015 8:37 pm

graczykij pisze:No cóż, można się było spodziewać takiej ceny, mam tylko nadzieję, że tłumaczenie będzie również co do niej adekwatne.
Czekam na komenty w tej kwestii :D

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » wt mar 24, 2015 9:18 pm

Quithe pisze:Czekam na komenty w tej kwestii
AHA. 8-)
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2015 10:26 pm przez Bajnor, łącznie zmieniany 1 raz.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt mar 24, 2015 10:04 pm

Bajnor pisze:AHA. 8-)
I wszystko jasne :lol: Jak nie będzie za dużo ahów to może się skuszę.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » wt mar 24, 2015 10:45 pm

Ahów jak ahów, ale takiej ilości jak "mlask" i "ciam" w Samotnym smakoszu to nawet aha nie przebije xD aż kusi żeby policzyć ile średnio tam tego na stronę wychodzi...

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt mar 31, 2015 6:27 pm

"Mushishi ~Perfect Love~ ", czyli 1 kwietnia w Japonii :D
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 02, 2015 2:33 pm

Wiecie którego będzie premiera pierwszego tomu ?
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw kwie 02, 2015 5:23 pm

Na gildii napisali,że premiera jest 20 kwietnia 2015.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw kwie 02, 2015 6:04 pm

A na FB, kiedy ktoś zapytał o Mushishi na głównej ich FB odpowiedzieli tak:
Aktualny etap prac: Komiks jest w całości złożony, dziś będzie druga redakcja, w kolejnych dniach kolejne. Do końca tygodnia będą zrobione również ostatnie obróbki graficzne, czyli w najbliższych dniach zamykamy prace. Wszystkie wymagane materiały są już w wydawnictwie Kodansha i mają być zaakceptowane do poniedziałku.

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » wt kwie 07, 2015 9:49 am

Fajnie by było, gdyby pierwszy tom wyszedł w tym miesiącu.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt kwie 24, 2015 8:36 pm

Dostałam dzisiaj swój egzemplarz, ale jeszcze go dobrze nie przejrzałam. W sumie dosyć szybko przyszło, jak na prenumeratę zamówioną na Yatta. Okładka jest na dosyć specyficznym fakturowanym papierze błyszczącym, jeszcze nigdy się z takim w przypadku mang nie spotkałam i w sumie mam co do niego mieszane uczucia... ale to pewnie przez to, że się na bardzo podobnym nadrukowałam właśnie dyplomików dla tegorocznych maturzystów xD
Jutro poczytam i może jak będzie coś ciekawego to zrobię fotki :)

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt kwie 24, 2015 8:59 pm

Orientujecie się może, w ciągu ilu dni pojawi się w matrasie? Bo czekam i czekam, bo cena atrakcyjna, ale nie wiem, czy się doczekam. A bardzo bym chciała mieć już tomik w rękach. :?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz kwie 26, 2015 9:49 pm

Obejrzałem sobie na Pyrkonie pierwszy numer. Nie, po prostu nie. Ten przekład to już nawet nie jest tylko drewno - jest jeszcze gorzej. Póki co więc nie kupiłem, może gdy się trafi okazja taniej.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz kwie 26, 2015 11:05 pm

Jest aż takie złe tłumaczenie :shock: !?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn kwie 27, 2015 12:25 am

GrisznakIW pisze:Obejrzałem sobie na Pyrkonie pierwszy numer. Nie, po prostu nie. Ten przekład to już nawet nie jest tylko drewno - jest jeszcze gorzej. Póki co więc nie kupiłem, może gdy się trafi okazja taniej.
Szukałem odpowiedniego mema, ale nawet memów na to nie ma xD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn kwie 27, 2015 5:09 am

Ej nie straszcie bo czekam na swój egzemplarz który ma przyjść jakoś w tym tygodniu :P
Kto tłumaczył?
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn kwie 27, 2015 8:32 pm

Angu pisze:Ej nie straszcie bo czekam na swój egzemplarz który ma przyjść jakoś w tym tygodniu :P
Kto tłumaczył?
Aż mnie zaskoczyło, że Radosław Bolałek, którego przekłady nie były może szczytem finezji translatorskiej, ale też nie były tragediami greckimi. Żałuję, że nie pojawił się na konferencji tłumaczy na Pyrkonie (początkowo miał tam być) - pewnie ludzie mieliby doń trochę pytań odnośnie tego i owego.

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2015 ]
A co by nie było, proszę, kilka przykładów z pierwszego tomu:
"No i w takich momentach pojawiają się ludzie, których bolą uszy." " Oboje jednocześnie?" "W większości jedno."
"Lubisz sobie golnąć podziwiając księżyc?"
"W naturze..." "....zieleń czy woda są życiem. I takowe dają." "Rzadko który człowiek..." "...to potrafi."
"Przedziwne niższe byty, nie przypominające zwierząt, ni roślin."
"Zbieranina stworzeń o najdziwniejszych formach, od dawna budząca w ludziach obawę, ale i szacunek, zwana była "mushi".
I tylko angielskie wydanie takie drogie...

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn kwie 27, 2015 8:44 pm

To co przytoczyłeś kompletnie mnie nie odstręcza, a do hermetyczno-magicznego klimatu Mushi wydaje się pasować. Ocenie sam, jak tylko zakupie, bo na tę chwilę narzekania jednej osoby wydają mi się sporą przesadą jeśli chodzi o wydawanie wyroku.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt kwie 28, 2015 7:52 am

Mi się nie podoba okładka polskiego wydania, w sensie materiał z jakiego jest zrobiona. Mam kilka książek z tego typu okładką i szybko ściera się z nich lakier :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości