K

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

K

Post autor: ninna » śr lut 27, 2019 9:23 am

► Pokaż Spoiler
Dla człowieka ważne są w życiu cele. Niektórym wystarczają wyzwania dnia codziennego, inni patrzą w kierunku gór. Gdy wszystkie szczyty zostały zdobyte, ludzie zaczęli rzucać kolejne wyzwania. Zimowa wyprawa na K2, samotna wspinaczka na Mount Everest, każdy następny cel jest coraz trudniejszy. Gdzie jest granica? Czy niektórzy nie są zbyt aroganccy w swoich dążeniach? Tytułowy bohater komiksu - K jest postacią tajemniczą, wybitnym alpinistą. Mimo nadludzkich wręcz umiejętności, szanuje góry i stara się wsłuchać w ich głos. Wie, że nie zawsze należy iść do przodu, żeby dotrzeć do celu czasami trzeba odpuścić.

Taniguchi i Tōsaki nie nakreślili jedynie historii o intrygującym człowieku. Rozprawiają też o górach, które są zarazem piękne i niebezpieczne. Przede wszystkim jednak opowiadają o słabościach dopadających ludzi w każdym miejscu na świecie."
Jestem świeżo po lekturze. Manga okazała się ciekawsza niż sądziłam, jednak nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim mam wrażenie, jakby był to wycięty fragment większej całości. Zostajemy właściwie rzuceni w środek akcji (jakbym nie wiedziała, że to jednotomówka, mogłabym założyć, że wcześniej były jakieś tomy), a zakończenie jest otwarte. O głównym bohaterze dowiadujemy się niewiele, jego
► Pokaż Spoiler
została przez autorów jedynie zasygnalizowana. Szkoda, bo to jeden z najciekawszych motywów tej mangi. Chętnie poczytałabym o przeszłości K, dlaczego znalazł się akurat w tym miejscu, co go skłoniło by pomagać innym. Mogę się tego oczywiście domyślić, ale miło byłoby też o tym przeczytać. Podsumowując - manga z potencjałem, której zaszkodziła forma jednotomówki.

Tłumaczenie niestety jest bardzo sztywne i trochę przeszkadzało mi w lekturze. I raczej nie wynika to z pośpiechu bo błędów typu literówki nie zauważyłam.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

K

Post autor: Ginny » czw lut 28, 2019 8:24 pm

Chcę więcej takich mang i książek. Kocham góry, wprawdzie do tak wysokich to nigdy nie sięgnę, ale kocham wszelkie górskie historie.
ninna pisze:
śr lut 27, 2019 9:23 am
O głównym bohaterze dowiadujemy się niewiele, jego
► Pokaż Spoiler
No właśnie, zastanawiałam się,
► Pokaż Spoiler


Zastanawiałam się, czy też pewne sytuacje się prawdziwe, czy mogą się zdarzyć,
► Pokaż Spoiler
Chyba nawet zapytam z ciekawości przy okazji jakiegoś spotkania z ludźmi gór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości