Poranek ściętych głów

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Bukafo » ndz maja 31, 2020 1:18 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 1:12 pm
A zaszpanować jakoś nie mam przed kim bo moi znajomi uważają zbieranie komiksów za hobby dla mieszkających w piwnicy stulejarzy więc...no cóż...
Wow. Współczuję znajomych. No, ale w dzisiejszych czasach, mieć znajomych o podobnych zainteresowaniach, to prawdziwy skarb. Bardzo cenny i rzadki skarb. :d
Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 1:12 pm
Hahaha wybacz ale nie mogłem się powstrzymać. I podobno to ja wyolbrzmiam xD
Jak to się mówi, "trafił swój na swego". 😂
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 1:29 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 31, 2020 1:18 pm
Wow. Współczuję znajomych. No, ale w dzisiejszych czasach, mieć znajomych o podobnych zainteresowaniach, to prawdziwy skarb. Bardzo cenny i rzadki skarb. :d
Dlatego to tylko znajomi :D Niech się walą zazdrośnicy :D Za sto lat jak sprzedam swoją kolekcję, kupię sobie nowe Lamborgini i wtedy zobaczymy kto jest stulejarzem <muahahaha>
Bukafo pisze:
ndz maja 31, 2020 1:18 pm
Jak to się mówi, "trafił swój na swego".
Buahahah...dokładnie :D Nic dodać, nic ująć xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 31, 2020 1:34 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 1:12 pm
moi znajomi uważają zbieranie komiksów za hobby dla mieszkających w piwnicy stulejarzy więc...no cóż...
Ciesz się, że nie chcą cię wysłać do egzorcysty, tak jak mnie. Pikaczu to szatan, a Czarodziejka z Księżyca to wiedźma która go czci, bo zatacza Księżycową Pałeczką (czy co tam miała) krąg ochronny przed demonami z Piekła rodem. Sprawdzone info :v

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: dejikos » ndz maja 31, 2020 1:36 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 31, 2020 1:03 pm
No pewnie, jeszcze bardziej zangielszczajmy nasz polski naród, bo przecież polski język jest taki be. A angielski, mmmm, delicje. :wink:
Tak, w tym przypadku to delicje :D Polecam spróbować!
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 1:41 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 31, 2020 1:34 pm
Ciesz się, że nie chcą cię wysłać do egzorcysty, tak jak mnie. Pikaczu to szatan, a Czarodziejka z Księżyca to wiedźma która go czci, bo zatacza Księżycową Pałeczką (czy co tam miała) krąg ochronny przed demonami z Piekła rodem. Sprawdzone info :v
Nie no jak sprawdzone info to się nie kłócę xD Aczkolwiek kończymy już ten spam bo nas wykopią z forum :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: ociesek » ndz maja 31, 2020 1:57 pm

Ja zarówno Chłopaków jak i Sagę zbieram po angielsku z prostej przyczyny - terminy. Hanami wyraźnie w nie nie umie. Przez tyle, ile ukazuje się u nas Saga, za zachodzie wydali by już całość. Poza tym mam twardą oprawę w Sadze za niemalże te same pieniądze.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Bukafo » ndz maja 31, 2020 2:01 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 1:41 pm
Alexandrus888 pisze:
ndz maja 31, 2020 1:34 pm
Ciesz się, że nie chcą cię wysłać do egzorcysty, tak jak mnie. Pikaczu to szatan, a Czarodziejka z Księżyca to wiedźma która go czci, bo zatacza Księżycową Pałeczką (czy co tam miała) krąg ochronny przed demonami z Piekła rodem. Sprawdzone info :v
Nie no jak sprawdzone info to się nie kłócę xD Aczkolwiek kończymy już ten spam bo nas wykopią z forum :D
Kurde, gdyby nie ta ciulowa sytuacja w kraju, to bym zaprosił Was na zimnego browara. Bo widzę, że nadajemy na takich samych falach. :lol:

Dobra, koniec offtopu.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Sebek » ndz maja 31, 2020 2:07 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 31, 2020 12:32 pm
Sebek, Myślę, że Archerito chodziło o edycje tomów. Tak jak jest 2 wydanie (czy już nawet 3) pierwszego tomu Monstera.
Nie wiem czy jakoś specjalnie poprawiona jest jakość tłumaczenia, raczej są to jednak zmiany kosmetyczne...
A to spoko, nie mam "Monstera", ale Ty masz, wiec mozesz sie w tym temacie wypowiedziec :)
Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 12:35 pm
Jak na złe mam już część Monstera i Pluto więc wolałbym dokończyć to co już mam i dopiero zabrać się za nowe tytuły.
"Pluto" czytalem tylko pierwszy tom, ale nic mi tam w sumie nie zgrzytalo, co wiecej, czytalo sie bardzo milo, ze jakis czas temu przy promocji na Gildia.pl uzupelnilem reszte, teraz w sumie sprawdze sobie ze dwa pierwsze tomy "Ikigami", zatem zostana mi jakies jedno, dwu- tomowki od Hanami i bede na bierzaco. Kiedys moze sprawdze sobie tego "Monstera".
Obrazek

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Ren » ndz maja 31, 2020 2:18 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 12:35 pm
Dokładnie o to mi chodziło bo tak zrozumiałem wypowiedź Sebek, że późniejsze wydania (w sensie dodruki) mają poprawione tłumaczenie.
Raczej nie mają. Skończyłem ostatnio czytać Monstera (tomy 1 i 2 to dodruki) i nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek miał styczność z czymś gorzej przetłumaczonym. Komiczne konstrukcje zdań, nienaturalne dialogi, literówki, co jakiś czas pusty dymek ("na szczęście" tylko tam, gdzie standardowo wstawiliby wielokropki), do tego beznadziejna interpunkcja. Ogólnie nie polecam, a na pewno nie za cenę okładkową.

Ale, jako że następne w kolejce mam osławione Mushishi, to możliwe, że ten Monster z perspektywy czasu nie będzie taki zły. :lol:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: ninna » ndz maja 31, 2020 2:44 pm

ociesek pisze:
ndz maja 31, 2020 1:57 pm
Ja zarówno Chłopaków jak i Sagę zbieram po angielsku z prostej przyczyny - terminy.
Tu niestety muszę się zgodzić... Zbieram "Chłopaków" i naprawdę wychodzą w żółwim tempie. Ale nie jest to dla mnie jakiś priorytet zakupowy (do tej pory nie wiem, co myśleć o tej mandze :P) - jak będzie to będzie. Jakby to jednak było coś, na czym bardziej mi zależy to też bym się wkurzyła.

Do do tłumaczeń to niestety na dwoje babka wróżyła. Jedne są mega słabe (jak "Mushishi" czy "Suppli"), inne lepsze. Tłumaczenie "Pluto", "Ikigami" czy "Chłopaków" jest całkiem ok, wszędzie jednak zdarzają się koślawe zdania, czasem pojedyncze, czasem jest ich więcej.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 2:51 pm

Kurde przeraża mnie troszkę to co piszecie :/ Nie spodziewałem się, że wydawnictwo, które celuje w starszego odbiorcę ma takie problemy z tłumaczeniami. No nic...będę szukał ich serii z drugiej albo z większymi promocjami.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 31, 2020 2:55 pm

Na promocie można liczyć dość często. 35% to promka standard na gildii. Z okazji korony było bodaj 45% ;v

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 4:01 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 31, 2020 2:55 pm
Na promocie można liczyć dość często. 35% to promka standard na gildii. Z okazji korony było bodaj 45% ;v
W przypadku Hanami i cen ich mang promka 35% nie wchodzi w grę. To już wolę szukać z drugiej ręki :) Gdyby powtórzyła się promo 45% to chętnie bym skorzystał. Miałem nawet taki plan ale ostatecznie wygrały większe promocje :D

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Sebek » ndz maja 31, 2020 4:05 pm

Archerito pisze:
ndz maja 31, 2020 4:01 pm
Alexandrus888 pisze:
ndz maja 31, 2020 2:55 pm
Na promocie można liczyć dość często. 35% to promka standard na gildii. Z okazji korony było bodaj 45% ;v
W przypadku Hanami i cen ich mang promka 35% nie wchodzi w grę. To już wolę szukać z drugiej ręki :) Gdyby powtórzyła się promo 45% to chętnie bym skorzystał. Miałem nawet taki plan ale ostatecznie wygrały większe promocje :D
Z drugiej reki jak ktos sprzedaje, to za praktycznie taka sama cene jak nowka :D, no ale jak tam chcesz. Dla mnie te nowsze serie od Hanami sa do przyjecia ze znizka -30% :)
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 4:08 pm

Sebek pisze:
ndz maja 31, 2020 4:05 pm
Z drugiej reki jak ktos sprzedaje, to za praktycznie taka sama cene jak nowka :D, no ale jak tam chcesz.
Wiem...dlatego tym bardziej czuję dreszcz ekscytacji i załącza mi się instynkt łowcy :D Tak już mam...co poradzę? Swoje dwa tomiki Monstera znalazłem po 4 zł za sztukę w stanie idealnym. Kto da radę jak nie ja? :D

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: dehirak » ndz maja 31, 2020 6:25 pm

Skusiło mnie, żeby napisać, że jak się nie zna oryginału, ani wersji angielskojęzycznej, ani żadnej innej poza polską, to mangi od Hanami są całkowicie zrozumiale i ładnie napisane :) Żadne sformułowanie mnie np. w "Poranku" nie raziło.
I jeśli już taki przeciętniak jak ja ma się do czego przyczepić, to raczej przecinki/literówki/naprawdę okazjonalne kwiatki typu dziwne przedzielenie wyrazu lub styl.
No masakra, mam za niskie standardy ;P

Używane mangi Hanami to raczej sporadyczna sprawa. Niektóre prawie nie występują w przyrodzie - np. Wędrowiec z tundry, Osiedle promieniste (a ceny rooosną, rosną, rooooosną....). Większa szansa na wielotomowe serie. No i Hanami napisało kiedyś, że nie planuje dodruków jednotomówek.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Ren » ndz maja 31, 2020 6:51 pm

dehirak pisze:
ndz maja 31, 2020 6:25 pm
Skusiło mnie, żeby napisać, że jak się nie zna oryginału, ani wersji angielskojęzycznej, ani żadnej innej poza polską, to mangi od Hanami są całkowicie zrozumiale i ładnie napisane
Znajomość oryginału czy wersji anglojęzycznej nie ma nic do tego. Jeśli w tekście pojawiają się błędy, a w przypadku Hanami ich jest kilkanaście w każdym tomiku, to nic tego nie usprawiedliwia. Poziom średniej grupy skanlacyjnej, a nie profesjonalnego wydawcy.
dehirak pisze:
ndz maja 31, 2020 6:25 pm
Osiedle promieniste (a ceny rooosną, rosną, rooooosną....)
Osiedle w ciągu ostatniego miesiąca pojawiło się na allegro ze 3-4 razy w przedziale 20-30 złotych. Nie powiedziałbym więc, że jakoś ciężko je dostać. Nawet sobie zamówiłem jeden z tych egzemplarzy.

Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: dehirak » ndz maja 31, 2020 7:24 pm

Jak szukałam, to były za ok 50 zł, widocznie patrzę w złym momencie na złe oferty.

Poluję na Wędrowca, nie rzucił ci się gdzieś w oczy? Za ceną taką jak ty patrzysz, a nie jak ja widzę? :D
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Ren » ndz maja 31, 2020 7:32 pm

dehirak dodaj sobie wyszukiwanie do obserwowanych. Dostaniesz powiadomienie na maila za każdym razem jak ktoś wystawi przedmiot.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: zandam » ndz maja 31, 2020 10:05 pm

Jakiekolwiek wydawnictwo > ... > ... > ... > Hanami

Terminy to jedno, ale ich tłumaczenie są tak słabe, że nawet świetny tytuł mizernieje w oczach. Ich wydanie skutecznie obrzydziło mi "Mushishi" (i z powodu tłumaczenia, jak i edycji), a wszystko wskazywało na to, że pokocham ten tytuł. O "Czy chcesz zostać starą panną?" nie wspomnę. Gdyby ten tytuł pojawił się w wersji papierowej w USA, czy Niemczech, to już dawno bym go sprzedała.O błędach w tłumaczeniu czy redakcji możecie sobie poczytać w tematach odpowiednich tytułów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że choć ich tytuły są naprawdę ciekawe, to od samego początku swego istnienia ignorują jakiekolwiek słowa krytyki, a przecież pamiętam swego czasu, że któryś z czytelników wysłał im listę błędów w wydaniu... odpowiedź wydawcy niezmiennie ta sama. >D

Jak ktoś mi pokazał przykładowe strony polskiego wydania Sagi i "Monstera" i porównałam je sobie z moimi amerykańskimi wydaniami, to ich kulfoniaste tłumaczenia od razu rzuciły mi się w oczy. Od lat nic się u nich nie zmieniło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości