Poranek ściętych głów

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Akiho » ndz mar 08, 2020 5:42 pm

Rany kompletnie wypadła mi z głowy ta zapowiedź :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: KubciO » ndz mar 08, 2020 6:06 pm

Troszkę mnie kuje w oczy ta wzmianka o tym, że to komiks autorów Samotnego wilka i szczenięcia. Rozumiem, że ma to pomóc tytułowi się sprzedać, ale mogliby foliować komiks i dawać nalepkę, która by o tym informowała.
Mam nadzieję, że tytuł się sprzeda i dostaniemy także najbardziej znane dzieło tego duetu. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Łukasz.T » ndz mar 08, 2020 7:23 pm

Akiho pisze:
ndz mar 08, 2020 5:42 pm
Rany kompletnie wypadła mi z głowy ta zapowiedź :shock:
Mi tak samo :D

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Krzych Ayanami » ndz mar 08, 2020 7:42 pm

Tylko, żeby format był większy niż Samotnego Wilka.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Yuriko » ndz mar 08, 2020 9:58 pm

KubciO pisze:
ndz mar 08, 2020 6:06 pm
Troszkę mnie kuje w oczy ta wzmianka o tym, że to komiks autorów Samotnego wilka i szczenięcia.
+1

Nie wiem czy zacząć zabierać tę serię. Wolałabym nie czekać 5 lat na zakończenie :/

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Bukafo » pn mar 09, 2020 1:42 am

A ja cały czas pamiętam i czekam na oficjalną datę premiery. :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Gotenks » pn mar 09, 2020 8:59 am

Jeśli dzięki temu tytuł lepiej się będzie sprzedawał, to mi nie przeszkadza ten napis na okładce, zwłaszcza że na półce i tak okładka będzie cały czas zasłonięta :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Sebek » pn mar 09, 2020 12:29 pm

Nie moge sie doczekac premiery tego tytulu!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Lou » pn mar 09, 2020 12:39 pm

Co wam tak przeszkadza ta wzmianka o Samotnym Wilku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Bukafo » śr kwie 08, 2020 6:42 pm

Pierwszy tom wyszedł dobry tydzień temu. Ktoś już czytał? Jak wrażenia? :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: dehirak » pt kwie 10, 2020 10:26 am

Wczoraj dostałam i przeczytałam od razu. Wrażenia bardzo pozytywne. Tomiszcze jest grubiutkie, ale czyta się dobrze, bo to nie jest jedna wielka epopeja, tylko zbiór opowieści kryminalnych. Przy czym w każdej występuje główny bohater. Dzięki takiemu podziałowi jak nie spodoba się jeden wątek, to jest szansa, że następny przypadnie do gustu. Jest dość krwiście (w końcu dużo głów spada), ale nie ma tam bezmyślnych rzeźni, tylko...rzeźnie w imię prawa XD. Źle to brzmi.
Wątki w każdej historii bardzo różnorodne. Nic się nie powtórzyło, a niektóre - np o tynkarzu czy gejszy z miotłą były naprawdę interesujące.
Podobały mi się próby wyjaśnienia czytelnikowi jak działał wymiar sprawiedliwości w dawnych czasach w Japonii. Jaka była procedura zatrzymywania, jak traktowano podejrzanych i skazanych, tak ich transportowano itp. Nie wiem, czy to prawda czy fikcja literacka, ale jeśli prawda to naprawdę można się zastanawiać, jak bardzo można kochać rytuały (sznurek na korytarzu? serio?)
Bardzo ładnie narysowane i bardzo ładnie wydane.
Nie znam oryginału ani wersji angielskojęzycznej, wiec na temat tłumaczenia się nie wypowiem, ale czytało mi się gładko i naturalnie. Onomatopeje na rysunkach delikatne, widać, że oryginalne nie zostały tak po prostu poprzykrywane wielkimi literami.
Ogólnie podobało mi się, nawet bardzo. I dopiero siedząc na sofie z tomiskiem w łapach i kawusią uświadomiłam sobie, jak bardzo mi brakowało takiego czegoś - realistycznie rysowanych samurajów bez supermocy :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Angu » ndz kwie 12, 2020 2:46 pm

dehirak, miałam nie kupować, ale zachęciłeś mnie :D mam tylko nadzieję, że tomiki będą szybko i regularnie wychodzić
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Angu » pt maja 29, 2020 6:40 pm

Przeczytane. Podobało mi się, nawet bardzo. Historie są ciekawe, ani chwilę się nie nudziłam. Najbardziej podobają mi się ciekawostki historyczne. Komiks ma swoje lata, ale kreska nie zestarzała się (w przeciwieństwie do np Tezuki). Zaskoczyło mnie, że całkiem sporo seksu w tej mandze.

Mam nadzieję, że główny bohater nabierze trochę "głębi" w przyszłych tomach. Na razie jest niewyrazisty i więcej dowiadujemy się o samych skazańcach.

Wydanie dobre. Jedyne co mi przeszkadzało to brak tłumaczeń krzaków w mapkach innych stronach (np str 158). Hanami przekłada tylko to co najważniejsze, a resztę olewa jakby była nieistotna. Może i tak jest, ale po coś autorzy to stworzyli.

Kolejny tom planowany jest na wakacje. Czekam.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » pt maja 29, 2020 7:11 pm

Angu pisze:
pt maja 29, 2020 6:40 pm
Wydanie dobre. Jedyne co mi przeszkadzało to brak tłumaczeń krzaków w mapkach innych stronach (np str 158). Hanami przekłada tylko to co najważniejsze, a resztę olewa jakby była nieistotna. Może i tak jest, ale po coś autorzy to stworzyli.
Nie rozumiem. Czyli część onomatopei jest tłumaczonych, a część nie? Możesz rozwinąć myśl?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Angu » pt maja 29, 2020 7:19 pm

Archerito pisze:
pt maja 29, 2020 7:11 pm
Angu pisze:
pt maja 29, 2020 6:40 pm
Wydanie dobre. Jedyne co mi przeszkadzało to brak tłumaczeń krzaków w mapkach innych stronach (np str 158). Hanami przekłada tylko to co najważniejsze, a resztę olewa jakby była nieistotna. Może i tak jest, ale po coś autorzy to stworzyli.
Nie rozumiem. Czyli część onomatopei jest tłumaczonych, a część nie? Możesz rozwinąć myśl?
Jak będę w domu to podrzucę zdjęcia i rozwinę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: ociesek » pt maja 29, 2020 7:35 pm

Archerito pisze:
pt maja 29, 2020 7:11 pm
Nie rozumiem. Czyli część onomatopei jest tłumaczonych, a część nie? Możesz rozwinąć myśl?
Onomatopeje są, ale na przykład... jak jest napis na sklepie "Mięsny" i nie ma to związku z fabułą, to nie wymazują.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » pt maja 29, 2020 7:45 pm

ociesek pisze:
pt maja 29, 2020 7:35 pm
Archerito pisze: ↑
pt maja 29, 2020 7:11 pm
Nie rozumiem. Czyli część onomatopei jest tłumaczonych, a część nie? Możesz rozwinąć myśl?

Onomatopeje są, ale na przykład... jak jest napis na sklepie "Mięsny" i nie ma to związku z fabułą, to nie wymazują.
Aaa...to jeszcze ujdzie w tłoku. Chociaż nie ukrywam, że uwielbiałem doszukiwać się np. w OPM smaczków w tle :D Dziękuję za rozjaśnienie :)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Angu » ndz maja 31, 2020 12:36 am

To jeszcze przykłady jak obiecałam

Tak wyglądają mapki
Obrazek

A tak przykładowa inna strona.
Na parasolu też mamy krzaki i w sumie jest potem dialog, gdzie wychodzi, co na parasolce jest napisane, ale szyld u człowieka na plecach czy napis po prawej jest już olane ze strony wydawcy. Można było się pokusić o przypis (już nawet nie proszę o zastąpienie polskimi odpowiednikami. Zgaduje, że Hanami chciało zostawić oryginał, tak jak autor narysował?). Potrzebne to do zrozumienia komiksu oczywiście nie jest, ale jestem przyzwyczajona do poziomu innych wydawnictw, gdzie nawet SJG na obwolutach tłumaczy szyldy itp... A zrobienie adnotacji to minuta roboty.
Obrazek
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Archerito » ndz maja 31, 2020 12:44 am

Angu pisze:
ndz maja 31, 2020 12:36 am
To jeszcze przykłady jak obiecałam
Kurde faktycznie niespecjalnie apetycznie to wygląda :/ Czuję się jakbym się cofnął o jakieś 20 lat w erę komiksu łupanego. Naprawdę się nie postarali...smuteczek :(

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Poranek ściętych głów

Post autor: Bukafo » ndz maja 31, 2020 1:10 am

Archerito jak zwykle zbytnio wyolbrzymia, ale bądź co bądź ma rację. Bardzo słabo, że nie dali w wielu miejscach przypisów. Ogólnie już na samym początku zauważyć można pewną niekonsekwentność w wyjaśnianiu pewnych rzeczy. Na przykład do godziny konia był przypis, a do godziny koguta już nie... Kurczę, że też Hanami tak byle jak tłumaczy, bo cała reszta jest naprawdę perfekcyjnie zrobiona. :\
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości