Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr wrz 14, 2022 3:56 pm

Koichi pisze:
śr wrz 14, 2022 3:20 pm
ja dobrze rozumiem, że wyszedł do tej pory jeden tom tej mangi i już została okrzyknięta fenomenalną?
Za dwa tygodnie wyjdzie drugi tom, wiec rozdziałów jest trochę więcej.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » śr wrz 14, 2022 8:00 pm

U mnie pass a przynajmniej do momentu, gdy nie będzie więcej tomów. No to sobie poczekam... :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » śr wrz 14, 2022 11:38 pm

Nie jestem fanką horrorów, zatem sobie odpuszczę.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » pt wrz 16, 2022 2:13 pm

Poczekam aż będzie więcej tomów i wtedy zdecyduje czy kupić

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » wt wrz 27, 2022 10:08 am

Czy mi się tylko wydaje, czy mamy 27 września a JG wypuściło fizycznie tylko 3 mangi w tym miesiącu :?:
To jest okropne co się dzieje... tyle serii znowu poprzesuwanych, nawet nie chcę myśleć jak będzie z październikiem :cry:
<Moja biedna Zielarka chlip T^T I do tego dalej czekam na ostatni tom Oko Horusa. 8 wyszedł w styczniu ;/ >

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » wt wrz 27, 2022 11:43 am

Tequilka pisze:
wt wrz 27, 2022 10:08 am
Czy mi się tylko wydaje, czy mamy 27 września a JG wypuściło fizycznie tylko 3 mangi w tym miesiącu :?:
Nie wydaje, taka jest rzeczywistość. Mimo że np. Golden sparkle miał akcept chyba już w sierpniu, to tomiku nadal nie ma i nie widać, żeby w najbliższym czasie się pojawił. Wszystko to wina jak zwykle festiwalu. SJG to na obecną chwilę najgorsze i najbardziej zakłamane wydawnictwo na polskim rynku.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 27, 2022 12:21 pm

Brak słów po prostu :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 27, 2022 12:46 pm

Ja tam się ciesze - lista zakupowa rośnie wolniej i jest kasa na HC JPF :)

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » wt wrz 27, 2022 2:41 pm

Tequilka pisze:
wt wrz 27, 2022 10:08 am
Czy mi się tylko wydaje, czy mamy 27 września a JG wypuściło fizycznie tylko 3 mangi w tym miesiącu
Łącznie z tym tomem co wyszedł dzisiaj naliczyłem 8 we wrześniu: Kaiju, Nagatoro, Grand Blue, Iruma, Velvet Kiss, Natsume, Łowca dusz, Haikyu

Przy czym Kaiju, Nagatoro, Iruma i Łowca dusz są z rozpiski na sierpień. Do tego Grand Blue 11, które powinno mieć premierę już w lipcu i Velvet Kiss było zapowiadane chyba na czerwiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 tomy zgodnie z rozpiską xD Parodia
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 27, 2022 2:50 pm

Najgorsze są wydawnictwa co się zawinęły bez pożegnania zostawiając rozgrzebane serie. Yume, Okami, Red Sun, Egmont... długo b wymieniać. Przy nich SJG to krystalicznie czysta krynica zajebjaszczości.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » wt wrz 27, 2022 3:01 pm

Lubię festiwale, ale niestety odkąd się pojawiły ich terminowość leży i kwiczy ;/

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » wt wrz 27, 2022 3:21 pm

Kochane studio <3

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » wt wrz 27, 2022 4:54 pm

Alexandrus888 pisze:
wt wrz 27, 2022 2:50 pm
Najgorsze są wydawnictwa co się zawinęły bez pożegnania zostawiając rozgrzebane serie. Yume, Okami, Red Sun, Egmont... długo b wymieniać. Przy nich SJG to krystalicznie czysta krynica zajebjaszczości.
Dokładnie i też za bardzo nie musze się obawiać, że zwiną manatki nie wiadomo kiedy. Mnie osobiście nie ruszają opóźnienia bo i tak sporo serii kupuje, ale też rozumiem frustrację innych. Studio powinno się zastanowić nad jakąś zmianą albo po prostu mierzyć siły na zamiary.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » wt wrz 27, 2022 5:54 pm

Just pisze:
wt wrz 27, 2022 2:41 pm
Przy czym Kaiju, Nagatoro, Iruma i Łowca dusz są z rozpiski na sierpień. Do tego Grand Blue 11, które powinno mieć premierę już w lipcu i Velvet Kiss było zapowiadane chyba na czerwiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A już myślałem że nie umiem liczyć. :roll:
3 godziny temu na FB Studio dało znać że dotarło do nich Haikyu!! Zakładam że przy takich opóźnieniach nie będą publikować październikowego kalendarza premier. Wszak mają jeszcze 18 (z 21) tytułów do wydania.
Ale nie tylko Studio tak dokazuje. Wystarczy wspomnieć jakie problemy ma ostatnio Dango. Piąty tom Jahy był chyba zapowiedziany na czerwiec, a wygląda że wyjdzie w październiku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » wt wrz 27, 2022 6:38 pm

Canis pisze:
wt wrz 27, 2022 5:54 pm
Ale nie tylko Studio tak dokazuje. Wystarczy wspomnieć jakie problemy ma ostatnio Dango. Piąty tom Jahy był chyba zapowiedziany na czerwiec, a wygląda że wyjdzie w październiku
Różnica jest taka, ze Dango ma problemy od tego roku, a SJG od kilku lat. Dodatkowo Dango nie zapowiada co miesiąc kilka serii i nie organizuje co 3 miesiące festiwalu opóźnień.

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Raegnorwi » śr wrz 28, 2022 10:21 am

JG ma na koncie więcej opóźnień niż terminowych wydań xd Mnie to irytuje w sumie tylko dlatego, że lubię zamawiać mangi na miesiąc wprzód a z JG nigdy nie wiem, czy to już czy to nie, czy może mam czekać jeszcze 3 miesiące xD no i jak chciałam się przeprowadzać to nic od JG nie kupowałam bo cholera ich wie czy dojdą te mangi na czas czy nie. Szkoda, bo wydają dużo serii, które lubię ale no to taka kompletna loteria co u nich wyjdzie i kiedy.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » śr wrz 28, 2022 7:03 pm

Akiho pisze:
wt wrz 27, 2022 4:54 pm
Alexandrus888 pisze:
wt wrz 27, 2022 2:50 pm
Najgorsze są wydawnictwa co się zawinęły bez pożegnania zostawiając rozgrzebane serie. Yume, Okami, Red Sun, Egmont... długo b wymieniać. Przy nich SJG to krystalicznie czysta krynica zajebjaszczości.
Dokładnie i też za bardzo nie musze się obawiać, że zwiną manatki nie wiadomo kiedy. Mnie osobiście nie ruszają opóźnienia bo i tak sporo serii kupuje, ale też rozumiem frustrację innych. Studio powinno się zastanowić nad jakąś zmianą albo po prostu mierzyć siły na zamiary.
Jeśli przedsiębiorstwa dalej będą orane tak jak teraz, to nigdy nic nie wiadomo. Ja bym tam zdziwiony nie był.
Yuriko pisze:
wt wrz 27, 2022 6:38 pm
Canis pisze:
wt wrz 27, 2022 5:54 pm
Ale nie tylko Studio tak dokazuje. Wystarczy wspomnieć jakie problemy ma ostatnio Dango. Piąty tom Jahy był chyba zapowiedziany na czerwiec, a wygląda że wyjdzie w październiku
Różnica jest taka, ze Dango ma problemy od tego roku, a SJG od kilku lat. Dodatkowo Dango nie zapowiada co miesiąc kilka serii i nie organizuje co 3 miesiące festiwalu opóźnień.
Dango załatwił zeszłoroczny Black Friday, po którym zrobili krótką przerwę i teraz nie mogą nadgonić. A przynajmniej tak twierdzą. Bo nie wiem jak to się ma do oczekiwanych akceptów i urlopów pracowników księgarni?
Ale co ja się dziwię? Gdzie nie spojrzę, to nikt z niczym nie może się wyrobić na czas. Nie wiem co jest z tymi ludźmi?!

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » śr wrz 28, 2022 10:10 pm

Koichi pisze:
śr wrz 28, 2022 7:03 pm
A przynajmniej tak twierdzą.
Dango tak nie twierdzi. Zwalają winę na akcepty i drukarnie, co jak dla mnie jest dziwne, bo okładkę do Bestii pokazali dawno temu, a tomiku fizycznie dalej nie ma. Pytania o niego totalnie ignorują.
Koichi pisze:
śr wrz 28, 2022 7:03 pm
Gdzie nie spojrzę, to nikt z niczym nie może się wyrobić na czas.
Chodzi Ci o mangi? W tym, że nikt się nie może wyrobić, to pomiń Waneko i ostatnio Kotori i JPF.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » czw wrz 29, 2022 3:53 pm

Yuriko pisze:
śr wrz 28, 2022 10:10 pm
Koichi pisze:
śr wrz 28, 2022 7:03 pm
A przynajmniej tak twierdzą.
Dango tak nie twierdzi. Zwalają winę na akcepty i drukarnie, co jak dla mnie jest dziwne, bo okładkę do Bestii pokazali dawno temu, a tomiku fizycznie dalej nie ma. Pytania o niego totalnie ignorują.
Koichi pisze:
śr wrz 28, 2022 7:03 pm
Gdzie nie spojrzę, to nikt z niczym nie może się wyrobić na czas.
Chodzi Ci o mangi? W tym, że nikt się nie może wyrobić, to pomiń Waneko i ostatnio Kotori i JPF.
Mieli opóźnienie po BF na początku roku - to przyznali. Wyraźnie jednak widać, że te opóźnienia przesunęły się w czasie, więc nic nie nadrobili. Ale nie powiedzą przecież wprost, że chwilowo przestali ogarniać.
Oby udało im się zmobilizować.

Taki wpis znalazłem na stronie Dango z dnia 17 marca tego roku:
Kochane Kluski, Kochane Kluseczki,
jak już pisałyśmy jakiś czas temu, pakowanie paczek na Black Friday spowodowało opóźnienia w wydawanych przez nas mangach.

Tym razem informujemy, że będą opóźnienia w najbliższych wydaniach o około 7/10 dni (na pewno będą to też tytuły kwietniowe).

U moich rodziców (Martyna) pokomplikowała się sprawa z remontem, więc mam ich na głowie (day & night), a to powoduje opóźnienia z mojej strony (redakcja, wszelakie poprawki, akcepty etc.). [AKTUALIZACJA: KONIEC REMONTU, rodzice w końcu nocują u siebie].
Czyli w końcu czyja wina? :o



I nie, nie chodziło mi o to, że wydawnictwa nie mogą się wyrobić z mangami na czas, tylko ogólnie to było luźne stwierdzenie o ludziach z którymi mam na co dzień doczynienia, również z którymi pracuję.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » czw wrz 29, 2022 3:58 pm

Koichi pisze:
czw wrz 29, 2022 3:53 pm
Czyli w końcu czyja wina?
Wszystkich, tylko nie ich.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości