Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » ndz sty 29, 2023 1:17 pm

TokitaOhma pisze:
ndz sty 29, 2023 12:30 am
dajmy Claymore czy Gantza
Pewnie dlatego, że najlepszy moment na wydanie ich minął. Jak wychodzi anime to wtedy jest na fali ten tytuł. Oba tytuły także miały po polsku skany. Tak więc pozostała garstka ludzi co by chciała go na półce. Ci co bardziej chcieli to pewnie już od dawna moją zagraniczne wydanie. Na tę chwilę to tylko u JPF jest szansa. No chyba, że Waneko znów zaskoczy jak z Łowcą.
TokitaOhma pisze:
ndz sty 29, 2023 12:30 am
Jednak nie wiem, boje się inwestować obecnie w mangi od SJG, bo nigdy nie wiesz, kiedy Ci zrzucą serię do nieregularnego wydawania i się okaże, że jak wstępnie miała wychodzić manga co 1,5-2 miesiące, to nagle widzisz, że wydawnictwo wydaje dany tomik 1-2 razy w roku
Dlatego w tym festiwalu głosuje portfelem. To jedyne co może ich zmusić do działania.

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: TokitaOhma » pn sty 30, 2023 10:28 pm

Myślę, że się mylisz, nie warto sugerować się tym czy w danym czasie wychodzi anime danej serii czy dajmy na to były dostępne jej skany. Pamiętam dawne grupy skanlacyjne, naprawdę wiele mang było fanowsko tłumaczone a jednocześnie jeszcze wtedy też dane serie były wydawane u nas, wtedy to faktycznie mogło się odbić na sprzedaży. Później zmuszono grupy skanlacyjne z usuwania licencjonowanych w Polsce tłumaczeń. Gdzieś tam w internecie idzie je jeszcze znaleźć, ale już nie wiele osób zajmuje się skanlacjami, bo to zwyczajnie strata czasu. Polskie wydawnictwa coraz więcej łapią licencji przez co Ci co chwilę muszą usuwać swoje projekty.

Z resztą nie uważam, by skanlacje miały się odbijać jakoś na sprzedaży, dzisiaj w internecie możesz znaleźć każdą serię tłumaczoną na język angielski a umówmy się, dzisiaj podstawy angielskiego to znają już dzieciaki w przedszkolu i prawdopodobnie bardzo dużo osób zna język na tyle, by wyciągać kontekst z danych mang i ogólnie je zrozumieć. Takim tokiem rozumowania, to nikt by mang nie kupował, ale kupują. To samo ma się do anime. To nie jest żaden znaczący czynnik i bym do tego nie przywiązywał jakoś uwagi.

To tak samo jest dziwne, dlaczego niby popularność kupna mangi ma wzrosnąć w sytuacji gdy wychodzi anime? no halo... Wychodzi anime więc po co czytać mangę jak można serię obejrzeć? a jednak emisja anime sprawia, że wzrasta sprzedaż mangi...
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » wt sty 31, 2023 12:12 am

Ja uważam, że w obecnych czasach skany nie mają żadnego znaczenia. To nie przeszłość, że grupa kupująca mangi/oglądająca anime była niewielka, przez co czytało się wszystko na internecie. Obecnie młodzież, gdy ma kupić mangi to woli przejść do empika/sklepu, by zobaczyć, co to za manga niż przeczytać rozdziały w internecie. Oczywiście są wyjątki, ale takie są moje spostrzeżenia. (Mam do czynienia z młodzieżą na co dzień, co prawda młodzież młodzieży nierówna, ale jakieś wyniki z tego mogą wziąć pod uwagę)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » wt sty 31, 2023 12:33 am

Ja tak robię, że najpierw szukam skanów w internecie, czytam je i jak mi się manga podoba to kupuje, a jak nie podoba, to nie kupuje. Tylko jednotomówki kupuje czasem w ciemno i to tylko kiedy nie mogę znaleźć skanów, a coś mnie w opisie zainteresuje.
Ale domyślam się, że większość stale kupuje w ciemno, zwłaszcza osoby które kochają efekt zaskoczenia i dreszczyk emocji, czy nie zawiodła ich intuicja przy wyborze zakupu :P

Awatar użytkownika
Mokosz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 05, 2021 9:42 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mokosz » czw lut 02, 2023 5:34 pm

Ja też pierwsze przeglądam skany, jak mi się spodoba historia to kupuje. A później porzucam czytanie skanów :D jak manga jest wydawana. Chyba, że pierwsze obejrzałam anime (jeśli istnieje oczywiście). Jedynymi tytułami co w ciemno kupiłam (oprócz jednotomówek) był "Atelier spiczastych kapeluszy" i "Prawdziwa bestia".

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 06, 2023 12:48 pm

Garść newsów:

Info odnośnie Dandan w formacie powiększonym:
► Pokaż Spoiler
Info odnośnie kolejnych nowości:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pn lut 06, 2023 1:30 pm

Nice, przytyk do Waneko (bo tylko oni aktualnie używają mniejszego formatu, a format powiększony jest niewiele większy od B6+). :mrgreen:

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Herocky » pn lut 06, 2023 1:36 pm

A tam od razu przytyk. Po prostu jak zwykle muszą pokazać, jacy to oni są nieskazitelni. ;)
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » wt lut 07, 2023 8:39 am

Mr.Chiquita pisze:
pt sty 27, 2023 5:48 pm
Najwyraźniej zmienili taktykę, żeby ludzie już nie hejtowali ich za jedno wielkie ogłoszenie o zmianie cen. Teraz robią podobnie jak inni, czyli zmieniają ceny zależnie od ogłoszenia. I najwyraźniej działa, skoro niewiele osób zwróciło uwagę. XD
Podnoszą ceny, a równocześnie drukują na gorszym papierze. Znajoma donosi, że w ostatnim tomie Wotakoi linie prześwitują nawet na kolorowych stronach. Pytanie w takim razie jak z innymi mangami z ostatniego miesiąca-dwóch.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » wt lut 07, 2023 11:32 am

Czytałam wczoraj Tokijskie singielki i morderca (2 tom) to papier był ok, taki jak zwykle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 07, 2023 1:18 pm

Lou pisze:
wt lut 07, 2023 8:39 am
Podnoszą ceny, a równocześnie drukują na gorszym papierze. Znajoma donosi, że w ostatnim tomie Wotakoi linie prześwitują nawet na kolorowych stronach. Pytanie w takim razie jak z innymi mangami z ostatniego miesiąca-dwóch.
Mam dużo najnowszych tomów od nich, i nie zauważyłem zmiany papieru na gorszy. To jest najwyraźniej jednostkowy przypadek, podobny do tych u Waneko. Gdzie w dodrukach czasami zdarza im się użyć odrobinę cieńszego i bardziej giętkiego. I nie ma w tym nic złego, po prostu są to drobne różnice wynikające pewnie ze zmiany dostawcy papieru (i niewielkich różnicach w podawanej specyfikacji).

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MonsterBebe » wt lut 07, 2023 2:41 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt lut 07, 2023 1:18 pm
To jest najwyraźniej jednostkowy przypadek, podobny do tych u Waneko. Gdzie w dodrukach czasami zdarza im się użyć odrobinę cieńszego i bardziej giętkiego. I nie ma w tym nic złego, po prostu są to drobne różnice wynikające pewnie ze zmiany dostawcy papieru (i niewielkich różnicach w podawanej specyfikacji).
Osobiście też zauważyłam spadek jakości papieru. Mój "Yakuza w fartuszku" jest na takim cienkim papierze, że momentami trudno się to czyta. Poszłam do sklepu, żeby zerknąć, czy może to tylko mój problem, ale nie. Z uprzejmym panem z obsługi przejrzeliśmy kilka tomików i wszędzie było tak samo - druk przebijał na drugą stronę.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » wt lut 07, 2023 3:13 pm

"Yakuzy..." akurat nie mam. Możesz spróbować uchwycić to na zdjęciu? Bo sam jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MonsterBebe » śr lut 08, 2023 5:43 am

Znalazłam zdjęcia, które podsyłałam znajomemu, bo jestem poza domem i teraz nie mam jak zrobić więcej.
► Pokaż Spoiler
Tu na białym widać to najlepiej, ale generalnie każda strona tak przebija.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 08, 2023 10:03 am

Nie za ciekawie to wygląda. Jak tak będzie ze wszystkimi tytułami, to faktycznie słabo. :(

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Herocky » śr lut 08, 2023 11:32 am

Faktycznie lipnie to wygląda...
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: TokitaOhma » śr lut 08, 2023 11:36 am

SJG mogłoby się jakoś ustosunkować co do opóźnień wydawania mang, bo w ich przypadku, to tasiemce nawet w standardowym formacie nie będą się sprzedawać, jeśli będą wydawali 2 tomy rocznie serii która ogółem ma od 40-60 tomów. Chociaż w sumie... Znając ich, to znajdą jakąś absurdalną wymówkę, bo jak nie papier, drukarnia, japonia, problemy zdrowotne, to okaże się, że był najazd kosmitów na ich siedzibę i porwali ich do badań przez co nie mogli wydać tomów o czasie...

Sam serio jakoś nie czuję zachęty by pakować się w jakieś nowe serie od nich, to by musiało być coś, co by po prostu wygrało z moim rozsądkiem, czyli mocne uderzenie w serducho i wydanie serii do jakiej mam słabość, pokroju właśnie Claymore, Gantz, Slam Dunk, Ippo, Baki, Saint Seiya, Sun Ken Rock i znajdzie się jeszcze trochę tego.

Ale cokolwiek by się działo, olewania Fairy Tail i 7ds im nie wybaczę :evil:
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » czw lut 09, 2023 4:19 pm

💸Kupuj prenumeraty i oszczędzaj na wysyłce!💸

Dziś prezentujemy najnowsze udogodnienie, które pozwoli Wam obniżać koszty dostawy nawet do zera!😍

Od teraz każda wstrzymana* przy zakupie prenumerata będzie odejmować 2 złote od kosztów wysyłki Waszych zakupów.💰 Dotyczyć to będzie wszystkich produktów w koszyku, co oznacza, że dzięki zakupowi i wstrzymaniu prenumeraty, możecie obniżyć koszt wysyłki zakupów nie będących prenumeratą, jak i gromadzić i łączyć wyłącznie prenumeraty.

⚠️Krótko mówiąc - każda wstrzymana prenumerata = minus 2 zł od kosztów wysyłki ⚠️

Co to oznacza w praktyce?
👉 prenumerata niewstrzymana – dostawa od 2 zł
👉 wysyłka z 1 wstrzymaną prenumeratą: koszt 9,99 zł** – 2zł = 7,99 zł
👉 wysyłka z 2 wstrzymanymi prenumeratami: koszt 9,99 zł – 4 zł = 5,99 zł
👉 wysyłka z 3 wstrzymanymi prenumeratami: koszt 9,99 zł – 6 zł = 3,99 zł
👉 wysyłka z 4 wstrzymanymi prenumeratami: koszt 9,99 zł – 8 zł = 1,99 zł
👉 wysyłka z 5 wstrzymanymi prenumeratami: koszt 9,99 zł – 10 zł = 0,00 zł

Wstrzymane prenumeraty można w dowolnym momencie połączyć w jedną paczkę, w zależności od tego, jak dużo się ich zamówi i ile się ich uzbierało.☺️
______________________________
*Wstrzymanie prenumeraty oznacza wybranie opcji „zatrzymaj wysyłkę” przy składaniu zamówienia lub później przed premierą w zakładce prenumerat, w celu połączenia ją z innym zamówieniem.
**Przykład obliczany dla odbioru w punkcie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gryzoniak » czw lut 09, 2023 4:44 pm

Powiedzcie mi czy ja to źle zrozumiałem czy oni robią sobie z nas bekę śmiejąc się prosto w twarz?

Tworzą dodatkową opłatę po to aby tydzień później nas uratować przed nią poprzez możliwość zrezygnowania z tej prenumeraty i zmienienia ja w jedną przesyłkę, z takim haczykiem, że musimy u nich zamówić coś dodatkowego? XD Czyli tak: muszę zamówić normalna paczuche i łaskawie dzięki JG mogę dorzucić do niej prenumeraty, które by mi wyszły w ciągu miesiąca tym samym, które już prenumeratami nie będą? XD

U waneko normalnie istnieje opcja taka, że przychodzi Ci paczka samych prenumerat gdy wstrzymasz wysyłkę i wyjdzie ostatnia z nich + nie jest to odpłatne. Pazerność JG mnie rozwala

Powiedzcie błagam, że źle to zrozumiałem

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Archerito » czw lut 09, 2023 5:25 pm

Gryzoniak pisze:
czw lut 09, 2023 4:44 pm
Powiedzcie błagam, że źle to zrozumiałem
Nie...zrozumiałeś bardzo dobrze. Dlatego właśnie mangi od SJG kupuję praktycznie tylko z drugiej ręki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości