Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pn maja 09, 2022 2:24 pm

Odniosłem wrażenie, że SJG czuje się na tyle pewnie, że są konkretne plany co najmniej do końca 2023r. Ale w wielu miejscach wyraźnie się hamowali, bojąc się nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Dlatego choćby ta zapowiedź książki w momencie, gdy mieli już ją wydrukowaną.
Sebek pisze:
pn maja 09, 2022 10:47 am
Oby nie byl to tylko kolejny artbook z "Hanako", ale cos wiecej. Cos mi podpowiada, ze moze to byc jakis artbook z "Haykiu!!".
Hanako 2 jest raczej pewniaczkiem. Pierwszy miał już dodruk.
Sebek pisze:
pn maja 09, 2022 10:47 am
Czym wiecej takich rzeczy, tym lepiej. Biore ich calkiem sporo.
Wydaje mi się, że oni rozumieją to w szerszy sposób, niż LGBT+. Oczywiście może to być kolejny taki tytuł, ale nie musi. Doskonale pod trudny temat podchodzi też Komi. Szczególnie, że teraz dzięki Netflix'owi mają darmową reklamę. W rozmowach wspominali, że ma to jakieś znaczenie w kontaktach z Japończykami. SJG wzięło już sporo pozycji z topki naszego rankingu, a ta jest wysoko. ;)
Lou pisze:
pn maja 09, 2022 12:12 pm
Ktoś powinien uświadomić Studiu, że GL nie kończy się na szkole. Wydali jedną Nagatę i cisza. Po tych szkolnych shitach mogliby się w końcu zrehabilitować.
SJG jest tego w pełni świadome. Ale jak wspominali, są też świadomi ich słabej sprzedaży. Nie powiedzieli nie, ale widać wyraźnie że takie pozycje są dla nich daleko na liście priorytetów. W ogóle, przy okazji pytania o GL, padła właśnie sugestia o mangi wydawane tylko cyfrowo. Więc można wnioskować, że chcieli by je szerzej przedstawiać właśnie w ten sposób.
Akiho pisze:
pn maja 09, 2022 12:51 pm
Przy okazji jestem zaskoczona ilością stron Sasaki & Miyano. Nie spodziewałam się że będzie to takie cienkie 126 stron za 25.99 hmmm...
Bo to jest manga, która debiutowała w formie cyfrowej w Japonii. One zazwyczaj mają mniej stron zebranych w tomiku. Radzę przy zapowiedziach sprawdzać, choćby na Bace, gdzie dana pozycja wychodzi. Jeśli będzie to Pixiv, czy jakaś wersja online magazynu (itp.). To można spodziewać się mniejszej ilości stron, niż standardowe ~190. Wyjątkiem jest tu Shueisha i JUMP+, przy którym o dziwo tak nie robią. I oczywiście trudno spodziewać się korygowania ceny, w sytuacji gdy Waneko i Dango też tego nie robią (a również mają podobne serie w ofercie).

Ja na książkę się skuszę. Jest to doskonały pomysł i kolejna próba wejścia w rynek książkowy. Mam nadzieję, że w tym imprincie doczekamy się kiedyś "Chi's Sweet Home". Które jest kolorowe. I pomimo, że w teorii jest seinenem, to może zachęcić wielu rodziców do czytania ze swoimi dziećmi. To też idealna pozycja na pierwszy kontakt z mangą.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pn maja 09, 2022 3:05 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn maja 09, 2022 2:24 pm
Hanako 2 jest raczej pewniaczkiem. Pierwszy miał już dodruk.
Wiem, ale moze bedzie wiecej, niz jeden artbook :)
Mr.Chiquita pisze:
pn maja 09, 2022 2:24 pm
Wydaje mi się, że oni rozumieją to w szerszy sposób, niż LGBT+. Oczywiście może to być kolejny taki tytuł, ale nie musi. Doskonale pod trudny temat podchodzi też Komi. Szczególnie, że teraz dzięki Netflix'owi mają darmową reklamę. W rozmowach wspominali, że ma to jakieś znaczenie w kontaktach z Japończykami. SJG wzięło już sporo pozycji z topki naszego rankingu, a ta jest wysoko.
Wiem, w zeszlym roku byla tez "Klatwa Haru", ktora zdaje sie tez pod to podciagali. Nie tak dawno temu innym eksperymentem byla zapowiedz "Velvet Kiss". A "Komi..." byc moze ma juz Waneko. Na sierpien szykuja 3 serie. Komi byc moze tam sie kryje. Zakladam, ze procz "Record of Ragnarok" ma przynajmniej jeszcze kilka wiekszych tytulow na ten rok. A co do topki to tak, w obecnej edycji pierwsze miejsca i wiele dalszych juz "zazielenione" :D Nowa odslona rusza juz 1-ego czerwca.
Obrazek

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: kierr » pn maja 09, 2022 6:59 pm

Kuroneko pisze:
pn maja 09, 2022 8:20 am
O nie, mam nadzieję, że porzucą ten pomysł. Dla mnie tylko wydrukowana manga jest warta zakupu. Szkoda, gdyby wydali tytuły, który mi się podoba tylko w ten sposób :(
Stanowcze +1, nie kupuje cyfrowych i nie mam takich planów. Prawdopodobnie zrezygnowałbym z ofery wydawnictwa :/
Akiho pisze:
pn maja 09, 2022 12:51 pm
Jestem rozczarowana... Sugeruje następnym razem zwiększyć po prostu pule do 2000 bo wygląda to po prostu komicznie, HQ mam numer 1564 ale przynajmniej jest na 2000 a nie na 1000 :(
To jest porażka.. Na szczęście nie kupowałam tych serii, a Haikyuu dostałam kilka ponad 1000, ale tam przedział był większy. Mimo wszystko nie rozumiem (chociaż w sumie, kasa musi się zgadzać, ajak mogą na tym zarobić...) i stanowczo nie popieram

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dark_horiko3 » pn maja 09, 2022 10:36 pm

Nawet nie zwróciłam uwagi, że numeracja na kartach - ta drukowana - wychodzi powyżej tysiąca mimo innej numeracji odręcznej. Cóż, dla mnie ma to małe znaczenie, bo nie zamierzam ich sprzedawać i liczy się dla mnie tylko grafika z przodu

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » pn maja 09, 2022 11:17 pm

Moje numery:
Karta festiwalowa - 871 z 1500
Mieruko-chan - 1131 z 1000
Mashle - 733 z 1000
Haikyuu!! - 1408 z 2000
Dorohedoro - 903 z 1000

Dla mnie podniecanie się tymi numerkami jest słabe, no ale co kto lubi.
Swoją drogą Mieruko zamówiłem 11 kwietnia.

Co do GL to chętnie bym coś u nas zobaczył, ale kojarzę tylko tą parodię Czarodziejek, gdzie główna bohaterka jest złą oraz serię gdzie każda laska ma wielki biust i rozwalają tam wielkie potwory z innego wymiaru.

W kwestii wydań cyfrowych to nie mam zdania.
Musiałbym zobaczyć jaki to będzie tytuł i za ile.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » wt maja 10, 2022 7:59 am

Na mocniejsze GL czekam, bo te szojki udające GL są słabe. No i czekam na drugi artbook Hanako. Oby SJG to wydało, bo grafiki tam się śliczne. Ale tak czytając plany tego wydawnictwa to to jest przykre jak oni lecą na kasę. Za 3-4 miesiące będzie kolejny festiwal i kolejne i obsuwy. Trochę śmieszne jacy oni są ślepi, albo może są głupi xD co do mang
Cyfrowych jest na 3x NIE. Najgorszy pomysł na jaki można było wpaść.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » wt maja 10, 2022 12:23 pm

Mr.Chiquita pisze:
pn maja 09, 2022 2:24 pm
W ogóle, przy okazji pytania o GL, padła właśnie sugestia o mangi wydawane tylko cyfrowo.
Może wzięli licencję na coś w kolorze/powiększonym formacie/oba i dlatego patrzą na cyfrę.
W ogóle z tymi wersjami cyfrowymi to JG zapatrzyło się na USA, gdzie jednak jest to bardziej rozpopularyzowane niż u nas. Tam często najpierw wychodzi edycja cyfrowa, a 2-3 miesiące później fizyczna. A niektóre tytuły (właśnie GL) tylko cyfrowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: dehirak » wt maja 10, 2022 8:43 pm

Lubię cyfrowe wydania i kupuję papierowe tylko wtedy, jak nie mam wyboru, więc w pierwszym odruchu ucieszyłam się na pomysł dodatkowych mang. Ale przypomniałam sobie, że Yatta Reader już nie ma biblioteczki. I że wydawca postanowił, że YR będzie po prostu katalogiem wydawnictwa. No to nic nie kupię póki nie naprawią, nawet jak wydadzą cuda.
Pomysł ok, tylko narzędzi nie mają niestety, żeby się to chciało kupować, kolekcjonować i cieszyć oczy katalogami własnych zbiorów.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » wt maja 10, 2022 10:47 pm

Myślałam, jak zapowiedzieli dodruk kart festiwalowych, że poprawią w pliku ten 1000 na 2000 żeby wyglądało jak trzeba, a tu taka kupa.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tomek » wt maja 10, 2022 11:00 pm

Co do wydań cyfrowych kupuję tylko po angielsku (głównie LN na bookwalkerze).

Pozycji od Studio JG nie przewiduje kupna przede wszystkim dlatego, bo udostępnią je przez swoją aplikację, a nie np przez sklep Google jak Waneko. W wypadku bankructwa/likwidacji wydawnictwa cała kolekcja automatycznie poszłaby...

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » śr maja 11, 2022 9:19 am

Mnie właśnie przerażają te obsuwy ;/ Skoro wiedzą jak to u nich wygląda to mogliby podać w rozpisce na miesiąc 7-10 pozycji a nie prawie 20, gdzie dopiero co wydali zaległości z marca a z kwietnia jeszcze parę nie zostało wydanych (w tym pięcioraczki na które czekam).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr maja 11, 2022 5:18 pm

Kolejny Festiwal mangowy minął, a wraz z nim i instant cosplay. W tym roku tylko wyróżnienie:
► Pokaż Spoiler
Brałem też udział w 2 pozostałych tematach (i chyba jestem z efektów bardziej dumny niż nagrodzonej pracy:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » śr maja 11, 2022 5:26 pm

Fajne te cosplaye xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » śr maja 11, 2022 5:46 pm

Kaiman świetnie wyszedł! :D
Co do tych numerowanych kart, to pomimo szczerych chęci nie jestem w stanie pojąć co ludzie w nich widzą. Załóżmy że dostanę kartę z numerem 209. Czym będzie się ona różnić od tej z numerem 902? Ostatnio w świecie gier ktoś wpadł na podobny pomysł, że w MMO można kupować przedmioty i te przedmioty mają jakiś swój unikalny, cyfrowy numer i dlatego są droższe od tych bez numeru. A czym się różnią? Niczym. Czemu ludzie to łykają? :| Gry, mangi, zaraz banany w sklepie będą mieć unikalne numery.

A co do pomysłu wydawania mang wyłącznie w formie cyfrowej, jako człowiek analogowy i kochający papier, pragnę wyrazić skrajną dezaprobatę. :x

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Raegnorwi » czw maja 12, 2022 9:49 am

Osobiście zdecydowanie nie będę kupować cyfrowych wydań, papier dla mnie jest w każdym calu lepszy.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » pt maja 13, 2022 6:44 pm

Cyfrowe mangi = nie kupuję. Dla mnie to nie ma sensu, szczerze mówiąc. Dla samych historii bym czytał po angielsku, ale właśnie te wydania, polskie tłumaczenie i ich wspieranie sprawia, że jeszcze się w to bawię.

Z festiwalu kupiłem 6 pozycji i przeczytałem na razie 4 z nich, które bardzo mi podeszły. Początkowo dla mnie pewniakiem były tylko dwie, ale zaraz doszła i trzecia. Jestem zadowolony, ale jednocześnie zdołowany obsuwami, jakie ma Studio JG, gdy sobie pomyślę, kiedy poczytam kolejną część każdej z nich.

Wczoraj natomiast podjąłem decyzję o wysyłaniu wszystkich ich pre-orderów do sklepu Yatty. Nie jest mi po drodze w ogóle, wręcz będę specjalnie tam jechał raz w tygodniu, ale to mi i tak przyspieszy X krotnie wysyłki. Wiekszośc moich paczek poczta polska zwyczajnie chyba gubi, bo czekam na Bakemono ciągle (lol), nie wspominając o Shadow House od Waneko. To jest jakaś kpina do kwadratu i mam nadzieję, że ta instytucja padnie, bo wtedy wszyscy będą musieli się przerzucić na coś normalnego. Wiem, to niemożliwe, bo ustawowo część rzeczy musi być słana pocztą polską, ale to jest jakiś mało śmieszny żart, co się tam dzieje. Nie wiem, czy tylko do mnie tak wszystko nie przychodzi/przychodzi po 3 tygodniach, ale... Trzeba sobie radzić. Reasumując, myślałem, że zrezygnuję przez podnoszenie cen przez wydawnictwa, a okazuje się, że najbardziej mnie dobija w tym roku poczta polska.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Angu » pt maja 13, 2022 6:51 pm

NWW_Station, ja też mam ostatnio problem z PP. W moim mieście brakuje listonoszy od listopada i albo poczta przychodzi raz na miesiąc zbiorowo, albo trzeba chodzić co jakiś czas do placówki i się pytać czy cos mają dla mnie.
Ostatnia sytuacja - czekam na prenumerate po deszczu 5. Mija miesiąc i odzywa się do mnie yatta, jaki jest powód jej nieodebrania...
List zwykły... Ani awizo, ani nic. Poczta po prostu zwróciła go do yatty. Poprosiłam o wysłanie jej jeszcze raz, podałam tym razem adres chłopaka, w innym mieście, innym województwie. Yatta znowu odzywa się po 3 tyg że list znowu do nich wrócił i nadają trzeci raz, tym razem rejestrowany...
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: NWW_Station » pt maja 13, 2022 7:12 pm

Znaczy ja łażę na pocztę i nic dla mnie nie ma, więc to jest już w ogóle przypał do kwadratu. Zresztą "nie ma". Słyszę tylko "a ma pan awizo/numer śledzenia"? Nie mam, to nic dla pana nie ma, nie będę tu szukała, słyszę.
Nawet te od JPF przychodzą po 3 tyg, ale tam mam numer śledzenia.

Tak, jak już nagle coś przyjdzie, to zwykle daje mi po 5 od razu. Co ciekawe z zagranicy przychodzą w 2-3 tyg max, a są nierejestrowane.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » sob maja 14, 2022 6:37 pm

NWW_Station pisze:
pt maja 13, 2022 6:44 pm
Cyfrowe mangi = nie kupuję. Dla mnie to nie ma sensu, szczerze mówiąc. Dla samych historii bym czytał po angielsku, ale właśnie te wydania, polskie tłumaczenie i ich wspieranie sprawia, że jeszcze się w to bawię.
Dokładnie!
Cyfrowo, to ja sobie mogę czytać po angielsku, fizyczny tomik w rękach, ładnie wydany i w rodzimym języku, to jednak całkiem co innego.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » ndz maja 22, 2022 6:20 pm

Dziwi mnie tak duży opór wobec cyfry. SJG wyraźnie powiedziało, że później mogłoby te tytuły wydać normalnie. Ogólnie nie jestem fanem komiksu w formie cyfrowej. Ale jeśli to miałby być sposób na zaistnienie części mang w Polsce, z którymi w normalnych warunkach ciężko wystartować. To dlaczego nie? Tym bardziej, że wydawca miałby idealne narzędzie do weryfikacji, co warto pociągnąć dalej i drukować. Jeśli nie byłoby wystarczającego zainteresowania, to po co marnować zasoby papieru? Taka polityka angażowałaby bardziej ludzi w sprawy tego, co się wydaje. I co automatycznie sprzyjałoby lepszej promocji danego tytułu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości