Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » czw lut 09, 2023 8:40 pm

Dlatego już nie warto kupować u nich prenumerat dla pocztówek czy jakiś kartek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pt lut 10, 2023 12:24 am

Gryzoniak pisze:
czw lut 09, 2023 4:44 pm
Powiedzcie mi czy ja to źle zrozumiałem czy oni robią sobie z nas bekę śmiejąc się prosto w twarz?

Tworzą dodatkową opłatę po to aby tydzień później nas uratować przed nią poprzez możliwość zrezygnowania z tej prenumeraty i zmienienia ja w jedną przesyłkę, z takim haczykiem, że musimy u nich zamówić coś dodatkowego? XD Czyli tak: muszę zamówić normalna paczuche i łaskawie dzięki JG mogę dorzucić do niej prenumeraty, które by mi wyszły w ciągu miesiąca tym samym, które już prenumeratami nie będą? XD
Kiedy polityka PIS wejdzie za bardzo :roll:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Archerito » pt lut 10, 2023 1:28 am

Koichi pisze:
pt lut 10, 2023 12:24 am
Kiedy polityka PIS wejdzie za bardzo
Dokładnie to samo chciałem napisać ale darowałem sobie wrzucanie politycznych wstawek. Czyli nie tylko ja mam takie wrażenie, że to typowy zabieg "bohaterskiego rozwiązywania problemu, który samemu się stworzyło".

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » pt lut 10, 2023 4:53 pm

Gryzoniak pisze:
czw lut 09, 2023 4:44 pm
Powiedzcie mi czy ja to źle zrozumiałem czy oni robią sobie z nas bekę śmiejąc się prosto w twarz?
Histeryzujesz.
W Waneko z góry deklarujesz które prenumeraty trafią przesyłki i jak zostanie ona wysłana.
Jeżeli wstrzymasz wysyłkę, żeby trafiły one do ciebie razem, a wydanie którejkolwiek mangi się opóźni, to całe zamówienie może stanąć i nic z tym nie zrobisz.
Żeby cokolwiek zmienić trzeba się najpierw w tej prehistorii dokopać do zawartości zamówienia, a potem jeszcze napisać czego się chce.

W Studiu wykupionymi prenumeratami możesz swobodnie zarządzać decydując która, kiedy i w jaki sposób zostanie wysłana.
Na obecną chwilę mam w yatcie 11 wstrzymanych tomów z dwóch różnych zamówień.
Zrobię z tego ze dwie albo trzy przesyłki, zobaczę jak będzie mi się chciało.
Zniżki przy wysyłce większej ilości są całkiem miłym dodatkiem.
I nie, można zrobić wysyłkę samych prenumerat, nie trzeba oprócz nich niczego kupować.

Yatta jest o wiele prostsza w obsłudze, waneko pod tym względem jest sto lat za murzynami...

A cała sytuacja jest wynikiem głosowania klientów, gdzie zapytani czy wolą bezpłatną wysyłkę prenumerat czy dodatki do nich za dopłatą, wybrali to drugie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 10, 2023 6:25 pm

Wreszcie jakiś głos rozsądku. Też mam sporo ich prenumerat i takie rozwiązanie mi bardziej pasuje. SJG pytało o zdanie czytelników na ten temat i można było przedstawić swoje uwagi. To jest właśnie konsekwencja tamtego postu.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » pt lut 10, 2023 6:37 pm

Również nie podoba mi się ich rozwiązanie, ale sami ludzie tak chcieli, było głosowanie - zagłosowali za dodatkami do każdej mangi, to teraz mają :) (Ja głosowałem przeciwnie)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: amsterdream » pt lut 10, 2023 7:17 pm

Demokracja w pigułce :roll:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 10, 2023 7:29 pm

2zl dla pocztówki z grafika z okładki xD wolałabym żeby był jeden, a lepszy dodatek. SJG powinno uczyć się od Waneko, bo oni maja fajne pomysły do zachęcenia kupienia preorderu u nich.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lut 10, 2023 8:51 pm

No, tylko dodatki do zbiorczej prenumeraty Grzechów są fajne i zachęcały do kupna.
Obrazek

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: czareg » pn lut 13, 2023 11:22 am

Dlatego kupuje nowości raz w miesiącu na gildii . Na gildii mangi są przecenione przez miesiąc po premierze .W sklepie Yatta kilka dni po premierze kończy się przecena .
Nie rozumiem po co kupować prenumeraty (chyba że komuś zależy na dodatkach,albo zamawia kilka tomów miesięcznie). Do każdej każdej prenumeraty jest wliczona przesyłka 3,90 zł . Teraz najtańszą opcją do wyboru jest rejestrowana, dlatego doliczyli 2 zł . Wcześniej najtańszą opcją był zwykły ekonomiczny. Może poczta gubiła przesyłki i chcą się pozbyć tego problemu .
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » pt lut 17, 2023 3:16 pm

Myślicie, że ogłoszą coś z tego festiwalu jeszcze w ciągu najbliższych dni? Bo w sumie istnieje wiele sezonowych hitów typu Kubo-san, na które liczę i które idealnie pasują do ich profilu wydawniczego...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 17, 2023 3:22 pm

Dzisiaj będzie 5 zapowiedzi. Wszystkie na festiwal.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 17, 2023 3:56 pm

Kolejne tytuły na Festiwal:
Dziś mamy dla Was aż pięć nowości, jakie zagoszczą na tegorocznym
Wiosennym Festiwalu Mangowym! Listę otwiera manga, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – „Black Clover”!🤩 Ta wciągająca, pełna akcji historia trafi w Wasze ręce już w maju. W tym samym miesiącu oficjalną premierę będzie mieć również „Sousou no Frieren” – tytuł z gatunku fantasy z nietypowym twistem.😊 Naszych bohaterów poznajemy bowiem już po tym, jak uratowali świat. Co czeka ich teraz, gdy nie muszą dalej walczyć? Jeśli zaś wolicie historie osadzone we współczesnych czasach, polecamy trzy czerwcowe nowości, które pojawią się na festiwalu przedpremierowo. Pierwszą z nich jest „Tokyo Aliens” – przepięknie narysowany, pełen akcji, humoru i mrocznych intryg shōnen. Czy to możliwe, żeby ludzie nie byli jedynymi inteligentnymi istotami we wszechświecie… ani na Ziemi?👽 Jeśli natomiast lubicie nietypowe pozycje z wątkiem romantycznym, gorąco polecamy „Yubisaki to Renren” – historię niesłyszącej dziewczyny, której życie odmienia pewna ciekawa znajomość...💖 Na koniec przedstawiamy serię z gatunku boys’ love „Hirano to Kagiura”, której bohaterów możecie już znać z krótkich dodatków w mandze „Sasaki i Miyano”.👨‍❤️‍👨
☘️Tradycyjnie, jeśli zdecydujecie się na zakup prenumeraty na Yatta.pl do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym KONICZYNA, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!☘️

🌿BLACK CLOVER🌿
Nastoletni Asta żyje w świecie, którym rządzi magia. Niestety, jako jedyny w wiosce nie wykazuje żadnych niezwykłych zdolności. Nie przeszkadza mu to jednak marzyć, aby w przyszłości zostać najpotężniejszym z rycerzy i zdobyć zaszczytny tytuł Cesarza Magii. Pozostając w cieniu swojego niezwykle uzdolnionego przyjaciela, codziennie ciężko trenuje, oczekując dnia, gdy otrzyma własny grymuar – artefakt, który wydobywa z właściciela jego pełny potencjał magiczny. Jednak gdy nadchodzi czas próby, dzieje się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć... Czy Asta sprosta wyzwaniu, jakie postawił przed nim przewrotny los?
Autor: Yuuki Tabata
Gatunek: shōnen, akcja, fantastyka
Liczba tomów: 33+
Ograniczenie wiekowe: 14+
Format: B6+
PREMIERA: maj

🌿SOUSOU NO FRIEREN🌿
Po dziesięciu latach wspólnych przygód czwórka bohaterów pokonuje Króla Demonów i powraca w chwale do stolicy. Teraz, gdy nastał pokój, każdy członek drużyny musi ruszyć własną drogą. Dla elfki Frieren rozstanie wydaje się przychodzić łatwo – czym jest bowiem dekada wobec jej nieśmiertelności? Jednakże spotykając swoich dawnych towarzyszy po kilkudziesięciu latach, elfka zdaje sobie sprawę, że przepadł czas, jaki mogli spędzić razem. Żegnając przyjaciół kolejno odchodzących z tego świata, Frieren postanawia, że już więcej nie popełni tego samego błędu. Nadszedł czas na nową przygodę…
Autor: Kanehito Yamada, Tsukasa Abe
Gatunek: shōnen, fantasy, przygodowy
Liczba tomów: 10+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: A5
PREMIERA: maj

🌿TOKYO ALIENS🌿
Akira Gunji to licealista, który prowadzi całkiem zwyczajne życie. Do czasu, gdy wracając pociągiem ze szkoły zostaje bez ostrzeżenia uprowadzony przez staruszkę, której z pleców... wyrastają macki! Okazuje się, że kobieta jest jedną z pozaziemskich istot, które od lat w ukryciu rezydują na naszej planecie. Podczas gdy Akira próbuje pojąć, czego właśnie był świadkiem, zjawia się członek oddziału policji ds. kosmitów, by aresztować przybyszkę. Co więcej, okazuje się nim być Sho Tenkubashi – chłopak, który uczęszcza do tej samej szkoły co Akira!
Oto początek pełnej akcji historii o światowym spisku kosmicznych rozmiarów!
Autor: NAOE
Gatunek: shōnen, science fiction, akcja, komedia
Liczba tomów: 6+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)

🌿YUBISAKI TO RENREN🌿
Yuki żyje w świecie wypełnionym ciszą. Jednak mimo iż jest osobą niesłyszącą, dość dobrze odnajduje się w otaczającej ją rzeczywistości. Pewnego dnia poznaje w autobusie Itsuomiego – przystojnego chłopaka, który ratuje ją z niezręcznej sytuacji. Wkrótce okazuje się, że obydwoje studiują na tej samej uczelni. Im więcej zaś Yuki dowiaduje się na temat nowego kolegi, tym bardziej jest nim zafascynowana. Itsuomi dużo podróżuje, zna wiele języków – wydaje się uosobieniem wszystkiego, co jest poza jej zasięgiem. Jak więc zareaguje, gdy chłopak wyzna, że to jej świat tak bardzo chciałby poznać?
Autor: Suu Morishita
Gatunek: shōjo, romans, obyczajowy
Liczba tomów: 8+
Ograniczenie wiekowe: 12+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)

🌿HIRANO TO KAGIURA🌿
Hirano to farbowany blondyn o ciętym języku. Jednak mimo odważnego wizerunku jest wzorowym uczniem i członkiem komitetu porządkowego. Natomiast od pół roku dodatkowo... osobistym budzikiem Kagiury, swojego młodszego współlokatora z internatu. Choć obydwaj bardzo się różnią, powoli rodzi się między nimi przyjaźń, a może nawet... coś więcej?
Przed Wami wciągająca opowieść o beztroskiej codzienności tego wyjątkowego duetu!
Autor: Shou Harasuno
Gatunek: shōnen-ai, obyczajowy
Liczba tomów: 4+
Ograniczenie wiekowe: 14+
Format: B6+
PREMIERA: czerwiec (przedpremiera: maj)
► Pokaż Spoiler

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: aqila » pt lut 17, 2023 4:09 pm

Fajnie, że wydadzą Black Clover, jednak ja niekupuje nic :(

Klima
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 29, 2018 6:21 am
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Klima » pt lut 17, 2023 4:13 pm

Jak dla mnie najgorszy festiwal w wykonaniu Studia. Nic ciekawego może poza Dandadan ale w sumie to i dobrze portfel odpocznie :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 17, 2023 4:14 pm

Ciekawe zapowiedzi. Wezmę na spróbowanie Frieren + Yubisaki. Szkoda BC, bo ludzie nigdy nie dożyją zakończenia, zwłaszcza przy tempie wydawniczym tasiemców u Studia. :lol:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt lut 17, 2023 4:14 pm

Wstępnie interesuje mnie tylko YUBISAKI TO RENREN.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MrOrochimaru » pt lut 17, 2023 4:20 pm

Niestety jest to najgorszy festiwal, kompletnie nic ciekawego. Moooże kiedys Black Cloverem się niezainteresuję.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 17, 2023 4:22 pm

Ciekawe bajki opowiadają
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 17, 2023 4:25 pm

No cóż, eksperymenty się skończyły. Pierwszy raz będę miał problem z dobraniem 3-go tytułu. Interesuje mnie tylko szojka i wcześniejszy seinen. Zdecydowanie najgorszy z dotychczasowych Festiwali. :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości