Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pt lut 17, 2023 4:29 pm

Black Clover oglądam jako anime, ale po mangę raczej nie sięgnę. Za to chętnie spróbuję Frieren i Yubisaki to Renren. Razem z josei mam więc trzy tytuły festiwalowe. Akurat wystarczy by zdobyć karty :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » pt lut 17, 2023 4:54 pm

Ten festiwal nie dla mnie :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lut 17, 2023 5:11 pm

Uff... Nic dla mnie. Zaskoczyło mnie, że 3 serii to nawet nie kojarzę po okładce.
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2023 11:36 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt lut 17, 2023 5:26 pm

Normalnie jakby widział Cida Kagenou, który mówi: "I... am... atomic."
Niezłą atomice odpaliło Studio z Koniczynką. Ja raczej nic nie wezmę, ale rzucę okiem na mangę o głuchej dziewczynie. Opis był nawet, nawet.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nover » pt lut 17, 2023 5:50 pm

Nudy... nic dla mnie, bez zaskoczenia :roll:

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Thoreline » pt lut 17, 2023 5:54 pm

Nic ciekawego, podziękuję więc.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » pt lut 17, 2023 6:18 pm

Taktyczny znicz [*] dla Black Clover, które zmarło dzisiaj śmiercią tragiczną jeszcze przed wydaniem. Ale w sumie to cieszę się, że padło akurat na ten tytuł, a nie jakiś inny np. Golden Kamuy, które nawet jak zacznie wychodzić za 2 lata u jakiegoś innego wydawnictwa to zostanie wydane znacznie szybciej. Black Clover to taki typowy guilty pleasure shounen, na którym jakoś bardzo mi nie zależy, więc to jest poświęcenie, na które byłem gotowy :V

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1242
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 17, 2023 6:35 pm

Nie mów hop... Będzie jeszcze Jesienny Festiwal. A, potem dwa kolejne w 2024r. :twisted: "Golden Kamui" ma większą szanse debiutu u nich, niż u kogokolwiek innego. Po prostu, jeszcze nie nadszedł jej czas. Manga musi trochę odleżeć, żeby zyskali pewność, że nie straci za bardzo na popularności. Podobnie było z "Dorohedoro".

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Monsterlight » pt lut 17, 2023 6:51 pm

Na szczęście nic dla mnie xD Gdyby to Waneko zapowiedziało to shoujo o niesłyszącej dziewczynie, to pewnie prędzej czy później bym wzięła, ale od Studia mam już dostatecznie dużo on-goingów. Minuta ciszy dla osób, które będą zbierały Black Clovera [*] :deszcz:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KAWAIILOVE » pt lut 17, 2023 7:08 pm

Ile tych festiwali jeszcze? Bo mnie szczerze to już się znudziły i zbrzydły. Raz brałam w tym udział i tyle tego było.

BC dało się przewidzieć, że wezmą bo już większość popularniejszych serii jest u nas. Obstawiam, że jesienią mogą brać Moba (oby nie), a tak to nie kojarzę żeby zostało coś jeszcze.
Welp, to kolejny festiwal gdzie nic nie biorę.

PS. Witamy w klubie marnych zbieraczy shounen fantasy fanów Black Clovera. Ciekawe co będzie wychodzić szybciej BC czy Fairy Tail. :lol:
Może się jeszcze dogonią znając studio.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Herocky » pt lut 17, 2023 7:18 pm

Jestem prostym człowiekiem: gdy widzę on-goingi u SJG to mówię pass. 8-)
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 17, 2023 7:51 pm

On-going, widzę on-going, wszędzie on-going :deszcz:

Na pewno nie wezmę BC i BL'ki, resztę może. Mooooże... Jak będzie ładna karta festiwalowa. Jeszcze w wolnej chwili sprawdzę jakiej długości są średnio inne tytuły autorów tych zapowiedzianych on-goingów i czy są szanse na szybkie ich zakończenie :roll:

Potwierdzam: bida z nendzom. Najmniej ciekawy festiwal ze wszystkich.

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: TokitaOhma » pt lut 17, 2023 8:04 pm

Z dzisiejszych zapowiedzi SJG na pewno Black Clover i też przyznam, że spodziewałem się wydania tej serii jak każdy, bo to obecnie jeden z topowych shounenów który nie został jakimś cudem u nas jeszcze wydany. Sousou no Fieren - nie znam tej serii, ale jestem żarty na każde fantasy wydawane u nas więc i tu temat zbadałem i poza tematyką bardzo ujęła mnie naprawdę ładna kreska i jest to na pewno pozycja która mnie interesuje. Tokyo Aliens - słyszałem coś kiedyś o tej serii, jak tak przeczytałem opis, to pierwsza myśl w głowie "faceci w czerni?" ogólnie nie wiem co to za manga, ale gdzieś tam jest w kręgu moich zainteresowań, bo mnie zaintrygowała. Pozostałe pozycje nie dla mnie.

Ogólnie z zapowiedzianych pozycji na wiosenny festiwal, to interesuje mnie 5 na 8 tytułów z czego pewnie na dwa się skuszę by brać od SJG na bieżąco czyli Dandandan i Black Clover a kusi mnie też Sousou no Fieren, pozostałe pozycje pewnie zakupię gdy wyjdą w całości lub w większej ilości.

Pozostaje kwestia jak wydawanie tych pozycji odbije się przez fakt, że wydaje je Studio JG... W jednym komentarzy napisali :

Obrazek

Oczywiście trudno tak wierzyć na słowo, wiadomo iloma już wymówkami raczyło nas wydawnictwo, naprawdę chciałbym by nadgonili kilka zaniedbanych serii, aby jakoś naprawili swój wizerunek jeśli chodzi o terminowe wydawanie mang, bo na ten moment SJG ma opinie wydawnictwa, które bierze nowe licencje, wydaje je terminowo do momentu aż spadnie ich sprzedaż, następnie wrzuca na margines i bierze kolejne nowe licencje które będą się dobrze na starcie sprzedawać i to jest bardzo dla wydawnictwa szkodliwe. Mimo wszystko SJG wyrasta na największe polskie wydawnictwo mang przede wszystkim jeśli chodzi o ilość pozycji... Poprawa by się przydała, bo mimo wszystko się przykro patrzy gdy mimo ciekawych zapowiedzi, długo oczekiwanych serii w Polsce jak Black Clover, to gdzieś wiadro pomyj jest wylewane na wydawnictwo. Sam wiadomo, że mam żal do nich za to jak zaniedbali z zeszłym roku Fairy Tail i 7ds, wierzę, że wezmą sobie tą krytykę jakoś do serca i nie będą się nią załamywać, tylko poprawią swoje działania.

Jeśli chodzi o same zapowiedzi, to zdecydowanie na plus, bardzo fajne pozycje i jako fan wszelkiej maści mang fantasy i shounenów, to cieszę się zwłaszcza na Black Clover aczkolwiek nadal brakuje pozycji których wypatruje od lat na polskim rynku, czyli Gantz, Claymore, Sun Ken Rock, Rainbow czy Im a Hero.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Xenonn123 » pt lut 17, 2023 8:30 pm

Ja na pewno biorę Frierena
Black Clovera czytam na necie więc chociaż uwielbiam całym sercem to nie kręci mnie zbieranie

Z całego festiwalu dla mnie Dandadan i Frieren czyli dwie z trzech aktualnie wydawanych perełek w Japonii ( trzecią jest Oshi no Ko )

No i co, aktualnie chyba mamy wydane z tych świeżych popularnych serii praktycznie wszystko

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 17, 2023 10:38 pm

Jak dla mnie nie ma żadnego efektu wow z tymi nowościami, ale biorę BC oraz BLkę. Resztę muszę ogarnąć czy warto.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » pt lut 17, 2023 11:56 pm

Dla mnie side story do Sasakiego
Reszty nie znam, a z opisu meh.
Z poprzedniej zapowiedzi może wezmę narzeczoną yakuzy, ale w tym roku trzeciej mangi do zestawu nie widzę.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gotenks » sob lut 18, 2023 7:33 am

Tylko Dandandan dla mnie. Black Clover może bym wziął na próbę, ale jakby wydawało tą mangę inne wydawnictwo :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » sob lut 18, 2023 7:41 am

Dla mnie niestety aż trzy tytuły. Dandadan, shojo o głuchej dziewczynie i BL :(

Nie wierzę, że będą terminowo wydawane, a teraz się boję, czy w ogóle będą wydane do końca, bo JG już rok nie może nawet zakończyć Dziewczynki, kiedy został tylko jeden tom do wydania
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Łukasz.T » sob lut 18, 2023 5:01 pm

Nie wierzę, że będą terminowo tomiki wydawane :lol:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » sob lut 18, 2023 5:38 pm

Studio JG:
już wszystko wychodzi na prostą
Ostatnia prosta? XD

Trochę mi to przypomina wymówki Dango. Ogólnie mam wrażenie, że to robienie dobrej miny do złej gry.
I faktycznie - ongoingi nie przekonują, więc raczej też podziękuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości