Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gryzoniak » sob lut 18, 2023 6:30 pm

Black Clover, fajnie ale za późno.
Freien słyszałem same dobre opinie, zobaczymy.
Yubisaki brzmi najciekawiej, zobaczymy czy będzie na poziomie Kataczki.
Kosmici w żadnym stopniu na ciekawych nie wyglądają.
Seria poboczna Sasakiego i Miyano też nie.

Ale każda seria dostanie "szanse" w postaci pierwszego tomiku.

Jak dotąd ten festiwal najmniej urywa tyłek, ale tendencje spadkowa już było widać na poprzednim. To już będzie chyba 7 festiwal... trochę nudno już :p

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » ndz lut 19, 2023 9:32 am

Dla mnie jest to najgorszy festiwal jeżeli chodzi o serie, które mnie interesują. Jeżeli chodzi o BC to pojawiły się przecieki o tym, że zostanie wydane już jakiś czas temu, więc było wiadome.
Gdyby nie to, że jestem pazera na karty i dodatki to bym sobie odpuściła, ale jednak musiałam wytypować jakieś top 4, które kupię.
Zdecydowałam się na:
*Raise wa Tanin ga Ii
*Sousou no Frieren
*Tokyo Aliens
*Yubisaki to Renren

Z Yubisaki to Renren jestem najbardziej zadowolona, bo mam przyjaciółkę, która również nie słyszy więc myślę, że manga będzie dla niej idealna. Zwłaszcza, że wydanie Koe no Katachi było dla niej mega ważne i bardzo tą mangę przeżywała. <3

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » ndz lut 19, 2023 12:50 pm

To mój trzeci festiwal i znowu mam problem, żeby wybrać chociaż trzy tytuły i tym samym osiągnąć prób minimalny do kart. W obu poprzednich przypadkach musiałam dobrać coś na siłę, żeby dobić do wymaganego minimum i żadna z tych pozycji nie przekonała mnie do siebie na tyle, żebym była skłonna zainwestować w dalsze tomy. Chyba muszę się pogodzić z tym, że nie jestem grupą docelową festiwalu :D Niestety, dość łatwo mnie skusić ładną kartą i do tego odzywa się we mnie efekt stadny (skoro wszyscy kupują, to widocznie warto), więc jeszcze waham i może jednak się okazać, że moja silna wola jednak nie jest dość silna,

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 20, 2023 8:12 pm

Może kogoś zainteresuje, czemu tak, a nie inaczej. :P
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » pn lut 20, 2023 9:34 pm

Dla mnie kompletne zero. Myślałam, że może wezmę Raise, jeśli na festiwalu trafią się inne tytuły, które chciałabym mieć, ale najwidoczniej i to mnie ominie. Cóż, i tak chciałam ograniczać serie od Studia.
większość dobrych tytułów, które zostały w pełni wydane w Japonii, już została zakupiona przez polskich wydawców
Odważne stwierdzenie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pn lut 20, 2023 9:41 pm

lexis pisze:
pn lut 20, 2023 9:34 pm
już została zakupiona
Czyli teraz po prostu dostajemy średniaki i słabe serie xD Przynajmniej SJG powiedziało jakąś prawdę.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » pn lut 20, 2023 10:29 pm

Przekładając z pr-owego pierdolenia sjg na język polski: wszystkie tytuły, które uważamy, że mogły być sprzedażowymi hitami zostały już zaklepane/szybko trzeba się starać o licencję nowości, bo dobra manga to tylko taka, która świetnie się sprzedaje.

Ha tfu, gardzę totalnie tym wydawnictwem.

Na szczęście są u nas wydawnictwa, które chcą po prostu wydawać dobre serie, bo wiedzą że dobry tytuł w większości przypadków się obroni i przynajmniej się zwróci.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1241
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pn lut 20, 2023 10:34 pm

Odważne stwierdzenie. Bez problemu mógłbym wskazać dobre tytuły (szczególnie takie zakończone), które czekają na polskie wydanie. Ale rozumiem, że chodziło im o serie, na których najwięcej się zarabia. Takie, które nie niosą za sobą dużego ryzyka, i można bez większego wysiłku wydać. Teraz trzeba będzie odrobinę bardziej postarać się, żeby przekonać do siebie czytelników. To dobrze. :twisted:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 20, 2023 11:03 pm

Kolejna garść newsów :P
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » wt lut 21, 2023 5:52 pm

Czyli na Happy Shitty Life nie ma na razie szans :(

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » wt lut 21, 2023 9:27 pm

Kolejne mydleniu oczu ludziom odnośnie powrotu Toradory LN - zapomnieli tylko napisać, czy ludzie tego dożyją :lol:
Screenshot_2023-02-21-15-10-34-234-edit_com.askfm.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » wt lut 21, 2023 9:41 pm

Czytam te odpowiedzi i tak sobie myślę, że spokojnie mogą służyć jako ćwiczenia z rozumienia tekstu na zaawansowanym poziomie. Nie przeszkadza mi, że są nastawieni na tytuły, które łatwo i dobrze się sprzedadzą, to ich sprawa, jakie kryteria wyboru stosują. Bardzo nie podoba mi się za to zrównywanie "dobrego tytułu" z "hitem" i stosowanie tych wyrażeń zamiennie. To, że o jakimś tytule nie było głośno, nie znaczy, że nie jest warty wydania. Osobiście oczekuję od wydawców, że przynajmniej od czasu do czasu zaoferują mi coś, co mnie zainteresuje i będzie dobrej jakości, a czego nie znalazłam już wcześniej sama. Fakt, że polski rynek mangowy bardzo urósł w porównaniu z tym, co było te 20 lat temu, ale w życiu nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że prawie wszystko, co było godne uwagi, zostało już u nas wydane.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » śr lut 22, 2023 10:30 am

Jak bardzo bym chciała wspierać nasz polski rynek i nie czytać skanów to przy JG się nie da... Porzuciłam od nich już parę serii, bo ludzie kochani ile można czekać? -.- Niektórych mam np. po 1 tomie (przeważnie festiwalowe) i nie będę ich czytać, dopóki nie zostanie wydana cała reszta więc np. Pasożyt czy Łowcy Dusz czekają sobie spokojnie na mojej półeczce na lepsze czasy.
Myślałam o novelce Toradory, gdy zaczęła wychodzić i całe szczęście zdecydowałam się jednak tylko na mangę - którą i tak już sprzedałam a główny tego powód to właśnie ich opóźnienia z tą serią. Także współczuję wszystkim, którzy czekają na kolejny tomik Toradory ;(

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » śr lut 22, 2023 10:21 pm

aż spojrzałam z ciekawości kiedy była ostatnia Toradora - 03.2020 no tak 3 latka na luzie zaraz będą ,obstawiamy do czterech? Dodam że zaczęła wychodzić 08.2016 :shock: Do porównania 12 tom durarara wyszedł 03.2021 też zaraz rocznica, ale nie taka jak JG :lol:
Ostatnio zmieniony czw lut 23, 2023 1:37 am przez Akiho, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ociesek » śr lut 22, 2023 10:33 pm

Akiho pisze:
śr lut 22, 2023 10:21 pm
aż spojrzałam z ciekawości kiedy była ostatnia Toradora - 03.2020 no tak 2 latka na luzie zaraz będą ,obstawiamy do trzech?
Jest 2023, więc trzy będą już zaraz :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » czw lut 23, 2023 1:36 am

ociesek pisze:
śr lut 22, 2023 10:33 pm
Jest 2023, więc trzy będą już zaraz

OMG xD myślałam o trzech wpisałam dwa :lol: Cóż JG ma rozmach :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 24, 2023 4:33 pm

Obrazek

Ucięty fragment
Wiemy, że ciekawi Was również potencjalne wydanie mangi „Trigun Maximum”, jednak prosimy Was o jeszcze troszkę cierpliwości.😅 Sytuacja licencyjna serii jest zupełnie inna niż w przypadku pozostałych wydawanych przez nas tytułów, więc zanim podejmiemy dedycję, musimy zebrać wszystkie niezbędne informacje na ten temat.⚠️
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Koichi » pt lut 24, 2023 7:09 pm

Po słowach "Jako że jednak jest to bardzo kosztowny dodruk..." można zacząć się pocić.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » pt lut 24, 2023 7:18 pm

Cena w prenumeracie jest taka sama jak cena okładkowa poprzedniego wydania (119,99 zł) i jest w to wliczona wysyłka do paczkomatu lub kurierem, więc wydaje mi się, że w tej opcji zakupu wychodzi jeszcze w miarę znośnie cenowo, jak na standardy JG. Ciekawe jaka będzie cena tomiku po wydaniu.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » pt lut 24, 2023 7:49 pm

Spokojnie. Przy wydaniu Maximum odbiją sobie wielokrotnie tę niewiele większą cenę teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości