Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nover » pt lut 02, 2024 3:42 pm

Meh... nic dla mnie interesującego, totalnie nie mój gust, może to i lepiej ^^

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » pt lut 02, 2024 3:46 pm

Żadna zapowiedź mnie nie zainteresowała. Opisy mnie nie porwały, do tego serie są ongoing. Dla mnie festiwal chyba najsłabszy ze wszystkich.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gina89 » pt lut 02, 2024 4:03 pm

Anime na netflix mnie urzekło więc pewnie wezmę Miyo

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 02, 2024 4:23 pm

Nic nadzwyczajnego. Kryształy SJG jak Sailorki JPF i Jana dla Kotori. Wywalczone po latach, tylko przyklasnąć wytrwałości. Ale Kryształy nie są klasyką i obawiam się, że szał ciał na nie miną. Boli, że praktycznie wszystkie on-going T-T

Wstępnie biorę wszystkie pierwsze tomy, ale...
Kruształy - to największe zainteresowanie, mają sporą szansę być kontynuowane.
Pety - też zapowiadają się całkiem całkiem, po ocenie pierwszego tomu przemyślę dalsze zbieranie, tym bardziej, że krótkie (na razie)
Małżeństwo - brzmi podobnie do Niech śmierć nas rozdzieli, które niespecjalnie mi podeszło. Przewiduję, że do odstrzału.
Medal - oby tylko nie wcisną tam autor romansu >,< fajnie, że sportówka, ale już trochę tomów ma. Będę podchodził jak pies do jeża.
Mona Lisa - mocno zalatuje propagandą lbgtaqdefak(?)+ . A przejechałem się na kilku takich mangach-agitkach. Nie dla mnie to. Po pierwszym tomie ocenie poziom agitacji progenderowej i zdecyduję.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » pt lut 02, 2024 4:23 pm

Moje szczęśliwe małżeństwo interesuje mnie najbardziej, mam nadzieję, że karta festiwalowa będzie piękna <3

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » pt lut 02, 2024 4:48 pm

Houseki no Kuni - uwielbiam anime, a na zapowiedź mangi długo czekała. Duże tak.
Palenie za supermarketem - wygląda obiecująco, więc pierwszy tom na spróbowanie.
My Happy Marriage - anime było w porządku, ale za dużo się nie działo. Może.
Medalist - super, że kolejna sportówka. Łyżwiarstwo może być interesujące, do tego kreska mi się podoba. Tak.
Mona Lisa - nie jestem przekonana, czy wątek będzie w logiczny sposób rozwinięty. Może.

Dla mnie ciekawe zapowiedzi, w tym kilka wybitnych. Razem w Wandance już mam dużo pewniaków.
💎HOUSEKI NO KUNI💎
🔸Wydanie: obwoluta z folią holograficzną
Ciekawa jestem, jak tomiki będą się prezentować.
👤SEIBETSU"MONA LISA" NO KIMI E.👤
🔸Wydanie: dodatkowy kolor w środkach
Ten dodatkowy kolor przy Mona Lisie to elementy rysunków w kolorze turkusu. Stąd może też cena 29,99 zł.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt lut 02, 2024 7:48 pm

A dla mnie ten festiwal wypada zdecydowanie lepiej niż poprzedni. Wszystkie tytuły mają poziom i są zróżnicowane. I w przeciwieństwie do poprzedniego festiwalu, tym razem kojarzę większość z nich. Na razie jednak przecieram oczy ze zdumienia, że wreszcie mamy Kryształy w PL! Lepiej późno niż wcale. Serie mam już po angielsku, ale chętnie zdubluję i zobaczę jak Studio, to wyda w tej nowej, holograficznej oprawie. Ogólnie zapowiedzi u mnie na plus. Szkoda jedynie, że serie trwające, a wydawca jak wiadomo ma terminy w szczerym poważaniu. Na razie ciężko mi uwierzyć w ten ich kalendarz na 2 msce, ale jak zawsze trzymam kciuki. Jeszcze pomyślę co finalnie kupić z festiwalu. Nadal liczę jeszcze na jakieś jubileuszowe boom! od Waneko.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt lut 02, 2024 9:32 pm

I cyk, kolejne opóźnienia xD Ale i tak Houseki i małżeństwo biorę. Nad Medalist i super no ura muszę się zastanowić, a za ostatnią zapowiedź mocno, ale to mocno podziękuję xD

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » pt lut 02, 2024 11:29 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lut 02, 2024 4:23 pm
Małżeństwo - brzmi podobnie do Niech śmierć nas rozdzieli, które niespecjalnie mi podeszło. Przewiduję, że do odstrzału.
To skrajnie odmienne pozycje.
Małżeństwo to taki Kopciuszek z PTSD z nieco oschłych Księciem.
Jak dla mnie o wiele bliżej mandze jest do 'Znaków naszych uczuć" albo "Zapachu miłości".
To bardzo klasyczne romansidło - tym razem z dorosłymi postaciami.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Okularnik » sob lut 03, 2024 2:13 am

Od dawna czekałem na Houseki od JG.
Może i nieregularnie ale jakość wydania mi to wynagrodzi, a tomów na szczęście nie ma dużo

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: sano2 » sob lut 03, 2024 1:24 pm

W końcu jakiś ciekawy festiwal. Tym razem nie zaserwowali nam takiej padaki jaka była jesienią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Merkavoth » sob lut 03, 2024 1:49 pm

Mnie zaciekawiły właściwie wszystkie tytuły poza Dai Dark. Zaciekawiły, ale nie przekonały - ostatnio większość budżetu wkładam w książki, z mang wybierając tylko pojedyncze tytuły, do których z pewnością wrócę, zarówno ze względu na fabułę, jak i rysunek. Od JG brałam ostatnio tylko Znaki naszych uczuć, Po deszczu i Hapi Mari.

Poważnie zastanawiam się nad Wandance (co za rysunki!) i Watashi no shiawase... (jakie śliczne shojo!) - nie chcę psuć sobie zabawy czytając skany, tylko rzuciłam okiem - może ktoś powiedziałby coś więcej o tych tytułach :) ? Bierzecie?

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Desponia » sob lut 03, 2024 5:08 pm

Wybór tytułów na tym festiwalu o wiele lepiej trafia w mój gust niż wydanie jesienne w zeszłym roku. Dai dark i Houseki no kuni raczej sobie podaruję, ale za to wezmę po pierwszym tomie z pozostałych pozycji.

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: IssSt » ndz lut 04, 2024 3:04 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt sty 30, 2024 8:06 pm
Nie wypisali, bo poprzednie takie posty spotkały się z dużą krytyką. I wyryły w pamięci wizerunek, że to oni są najdrożsi. Był tylko ogólny wpis, że w nowym roku ceny mogą ulec zmianie. I podawali tylko zakres.

"Dorohedoro" też zaliczył spory skok z 29,99zł na 34,99zł.
"Niech śmierć nas rozdzieli" - z 29,99 na 32.99
"Tokijskie singielki i ich tęgie rozkminy" - z 32.99 na 34.99
"Grand Blue", "Goblin Slayer" - z 25,99 na 28,99
"Nie drocz się ze mną, Nagatoro!", "Projekt: cosplay", "Love of Kill" - z 25,99 na 27,99
"Znaki naszych uczuć" - z 26,99 na 27,99

Nie jestem w stanie wszystkiego przytoczyć, bo nie zbieram, i nie pamiętam poprzednich cen. Ale też nie wszystko wzrosło.
Dorohedoro to mnie przeraża bo wychodzi 37zł za prenumeratę bez wstrzymanej wysyłki...

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Krzych Ayanami » pn lut 05, 2024 12:09 am

Merkavoth pisze:
sob lut 03, 2024 1:49 pm
Poważnie zastanawiam się nad Wandance (co za rysunki!) i Watashi no shiawase... (jakie śliczne shojo!) - nie chcę psuć sobie zabawy czytając skany, tylko rzuciłam okiem - może ktoś powiedziałby coś więcej o tych tytułac
"Moje szczęśliwe małżeństwo" zaczynało u nas jako anime na netfliksie - 12 odcinków - i dzięki temę komiks stał się popularny.
Zamiast skanów możesz na komórce przeczytać oficjalnie tłumaczenie w aplikacji MangaUP wyprodukowanej przez SquareEnix Manga.
Moim zdaniem jest to tytuł bardzo w stylu "Znaków", "Po deszczu" czy "Zapachu miłości".
Czyli na pierwszym miejscu jest wzajemne docieranie się pary dorosłych ludzi.
Z tym zastrzeżenim, że Miyo jest bardzo wycofaną i emocjonalnie rozbitą postacią - która mi się osobiście kojarzy z Shinjim Ikarim z Evangeliona. Więc przygotowałbym się na przemyślenia bohaterki, która nie ma poczucia własnej wartości i dopiero jej rycerz w śniącej zbroi na białym koniu ją z tego wyciąga.
Jeśli się to zaakceptuje, to będzie można czerpać przyjemność z lektury.
Jeśli jednak podobne cechy uważa za denerwujące, to lepiej zrezygnować.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » wt lut 06, 2024 10:54 pm

OMG, Houseki! Już straciłąm nadzieję, a tu proszę :D
Reszta mnie nie interesuje. Możliwe, że wezmę My Happy Marriage - anime mnie raczej męczyło, ale podobał mi się sam pomysł, możliwe, że manga będzie dla mnie strawniejsza.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » wt mar 12, 2024 3:52 pm

🌻Razem z naszą słoneczną dziewczynką serdecznie zapraszamy do zabawy w dniach 24-26 maja w ramach kolejnego Wiosennego Festiwalu Mangowego!🌻

W tej edycji możecie wybierać spośród 8 festiwalowych nowości.🥰

Wśród nich znajdą się:
🌷„Dai Dark”
🌷„Medalist”
🌷„Wandance”
🌷„Watashi no Shiawase na Kekkon”

A także czerwcowe premiery, które będą mieć swoją przedpremierę podczas festiwalu:
🌷„Witch Watch”
🌷„Houseki no Kuni”
🌷„Super no Ura de Yani Suu Futari”
🌷„Seibetsu Mona Lisa no Kimi e”

🎁 Tradycyjnie – oprócz indywidualnych dodatków dla prenumeratorów, będziecie mogli zdobyć też duże, limitowane karty kolekcjonerskie z każdej serii!😍

🔔Na zakup festiwalowych nowości w prenumeracie macie czas do 13 maja.

👉 Więcej szczegółów znajdziecie na stronie naszego festiwalu: https://wfm.yatta.pl/

📲Zachęcamy również do śledzenia facebookowego wydarzenia: https://fb.me/e/4jMOuEBfF
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » śr mar 13, 2024 9:12 am

Nie wiem czy będę brała udział w tym festiwalu, ostatecznie zdecyduję jak zobaczę karty i dodatki bo tak naprawdę to tylko "Moje szczęśliwe małżeństwo" i "Medalist" mnie interesują. Gdybym musiała coś do nich dobrać, to pewnie "Wandance" i "Seibetsu Mona Lisa no Kimi e".

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 13, 2024 4:53 pm

JG podwyższa ceny wysyłek.
❗️ Dziś mamy dla Was ważną informację - niestety ze względu na dużą zmianę cen usług pocztowych i kurierskich, jesteśmy zmuszeni zmodyfikować ceny wysyłek. 😞

Wzrośnie również kwota wymagana do darmowej wysyłki, jednak przy obecnych cenach usług nie widzimy niestety innej możliwości. Wciąż jednak możliwe są opcje wstrzymywania prenumerat i obniżanie przy ich pomocy kosztów zbiorczych wysyłek. 😊

👇 Wszystkie aktualnie obowiązujące ceny znajdziecie pod linkiem:
https://yatta.pl/dostawa.html

#yatta #mangalover

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: sano2 » śr mar 13, 2024 5:58 pm

Najbardziej pazerne wydawnictwo znowu w akcji.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości