Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » sob sty 06, 2024 7:59 pm

Nie lubię omegaverse, była chyba jedna manga tego typu której wytrzymałam więcej niż jeden tom, a i to czytałam raczej dlatego, że było dziwne nawet jak na standardy gatunku i chciałam zobaczyć, co jeszcze autorka wymyśli. Tutaj też pass, zwłaszcza że kilka tomów i nadal powstaje, a późniejsze okładki zapowiadają, że z blondyna będzie jednak typowy uke.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » sob sty 06, 2024 11:08 pm

Ostatnio prawie wszystkie ich zapowiedzi, nie licząc książeczek dla dzieci, są poza moimi zainteresowaniami. Ta chyba najbardziej. Oczywiście, spoko, że próbują nowych rzeczy. Ale to już nie ten poziom ekscytacji, towarzyszący nowym ogłoszeniom. :/

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Gokiburi » ndz sty 07, 2024 6:08 pm

To biorę, ale mam nadzieję, że kolejne zapowiedzi na ten rok będą dla mnie be.
Muszę ograniczyć zakupy bo miejsce na półkach jakoś nie chce się rozciągać.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Tequilka » wt sty 09, 2024 2:00 pm

Ja czekam, aż zaczną sypać zapowiedzi na festiwal wiosenny. Może będzie coś ciekawego i nie w jednej tematyce jak ten jesienny

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » śr sty 10, 2024 4:42 pm

🚨Przypominamy, że – jak zapowiadaliśmy jesienią – ceny druków i dodruków w tym roku będą większe, więc to ostatni moment, aby się zabezpieczyć w prenumeraty po starych cenach. Tak, jak uprzedzaliśmy, w przypadku wydanych już tomów, proces zmiany cen będzie trwał około dwóch lat i będzie zależeć od wyczerpywania się starych nakładów.🚨

Jeśli chodzi natomiast o prenumeraty, ich ceny zmieniać się zaczną już od przyszłego tygodnia – wyjątek stanowią prenumeraty na edycję zwykłą „Zapisków zielarki”, które musieliśmy zmienić od razu, gdy zakończyły się formalności ze stroną japońską. Dodatkowo uprzedzamy, że wszystkie wydane tomy tego tytułu są obecnie w dodruku, więc to naprawdę ostatni moment, aby uzupełnić kolekcję w starych cenach❗
O ile wzrosną ceny?

Wszystko będzie zależeć od danej serii i tego czy wolno się sprzedaje. Mangi w formacie standardowym 27,99-28,99 z niewielkimi wyjątkami 29,99 (ale tylko gdy mówimy o grubych tomach lub superniszowych nakładach).
A o ile wzrosną ceny prenumerat w formacie zwykłym i powiększonym?

To bardzo zależy od tytułu - sprzedaży, kosztów itd. Większość standardowych będzie w granicach 27,99-28,99 a powiększonym 32.99 (ale niektóre 34,99 gdy nakład jest niski, tomy wyraźnie grubsze lub droższe w produkcji).
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » czw sty 11, 2024 11:41 am

Kilka ciekawych wypowiedzi z Ask'a
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Jak wasze podejście do tasiemców? Wydajecie obecnie fairy tail i seven deadly sins, raz szybciej raz wolniej, ale jakoś to idzie. Czy do tych serii zamierzacie wydać jakieś spin offy, light novelki czy inne rzeczy z uniwersum? Czy w tym roku można spodziewać się czegoś 40 tomów i powyżej?

Studio JG
styczeń 11, 2024
SJG: Tasiemce są jak najbardziej w porządku, ale nie można mieć ich za dużo naraz w bieżącej ofercie - a teraz to już nie tylko FT i SDS, ale i Black Clover, Haikyu!!, Yona, Iruma, Natsume - więc na ten rok raczej nie zapowiada się nic co będzie przekraczać te 40 tomów. Co do spin-offów, cóż - o tym będziemy decydować dopiero po zakończeniu serii. Wydawanie tasiemców to maraton, który nie zwraca się na bieżąco, bo mało kto kupuje tomiki od razu po premierze - większość czytelników raz na rok uzupełnia "stertę wstydu", a z czytaniem często zwleka, bo serię już zna z anime czy innych źródeł. Pewnie gdyby nie to, byłoby ich na rynku więcej^^
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Cześć, mam pytanko, o jakie dodatki do mang jest najłatwiej a o jakie musicie się prosić przez X miesięcy? ;)

Studio JG
styczeń 11, 2024
SJG: Obecnie już od dawna nie mamy sytuacji, żeby się prosić miesiącami o akcept jakiegoś dodatku, choć zdarza się nam natychmiastowa odmowa, gdy coś stoi na przeszkodzie. Przy czym to rzadkość, bo po tylu latach współpracy mniej wiecej wiemy na co możemy sobie pozwolić. Ogólnie rzecz biorąc każdy wydawca ma trochę inne wymagania i zasady, ale podstawowym zastrzeżeniem jest, że dodatek musi być stworzony z wykorzystaniem materiałów w obrębie danego tomu (choć zdarza się, że dostępna jest wyłącznie grafika z obwoluty i np. z kolorowych stron nie wolno w ogóle korzystać - tak jest choćby z Hanako). W dużej mierze papierowe dodatki przez Japonię są zwykle akceptowane (czasem zdarzają się prośby np. o zmianę kadrowania czy ułożenia logo itd.), ale gdy mowa o gadżetach (przypinki, czasem magnesy, kubki itd) zaczynają się schody - często dlatego, że licencje na gadżety sprzedawane są osobno i na innych zasadach, a jeśli seria ma anime, można zwykle się z tą opcją pożegnać. Więc z akceptami na dodatki zasadniczo nie mamy większego problemu, ale jesteśmy dość mocno ograniczeni w kwestii tego, co możemy przygotować :)
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Kiedy możemy spodziewać się pierwszych zapowiedzi festiwalowych? Bardzo na to czekam *_*

Studio JG
styczeń 11, 2024
SJG: Pierwsze powinny się pojawić jeszcze w styczniu :3

Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
czy możecie podać wasze top 3 najlepiej sprzedających się serii w 2023? Brakowało mi czegoś takiego na rozpisce z podsumowaniami.

Studio JG
styczeń 11, 2024
SJG: Hmmm, na ten moment nie podliczaliśmy tego pod tym kątem^^ Ale z tytułów, które wyróżniały się sprzedażowo w tym roku (patrząc na nowości) na pewno świetnie poradziło sobie "Lato, kiedy umarł Hikaru", "Ten przeklęty świat", "Zakazane śledztwa Rona Komonohashiego", "Pan Złol ma dziś wolne", "Fireren" - ogólnie bardzo fajnie poradziły sobie tytuły festiwalowe, choć nie było specjalnie dramatycznych różnic pomiędzy większością z nich, więc w sumie trudno oszacować.
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Witam, czy Moja Gwiazda sprzedaje się u was tak dobze? To naprawdę rewelacyjna seria, czekam ze niecierpliwieniem na kolejne tomiki <3
StudioJG’s Profile Photo
Studio JG
styczeń 11, 2024
SJG: Jak najbardziej, to jeden z naszych największych bestsellerów^^
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Mozecie cos wiecej powiedziec o nadchodzacej piatkowej zapowiedzi? To jednotomowka, czy krotka seria? Do jakiej grupy demograficznej jest kierowany? :)

Studio JG
styczeń 10, 2024
SJG: Krótka, raczej mało rozpoznawalna, ale naprawdę ciekawa. Demograficznie można mówić o dość szerokiej grupie odbiorców, starszych czytelników też może zaintrygować :3
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Jak sprzedażowo radzi sobie Dorohedoro?
StudioJG’s Profile Photo
Studio JG
styczeń 10, 2024
SJG: Rekordów nie bije, ale też źle nie jest - gdy seria ma ponad 20 tomów sprzedaje się trochę falami, bo często jest nadrabiana po kilka tomów :)
Studio_JG_Ask pisze:
ndz sty 07, 2024 6:08 pm
Czy wiadomo coś w sprawie Monster Mosune? Kiedy można spodziewać się kolejnych tomów?

Studio JG
styczeń 10, 2024
SJG: Mieliśmy tu na dłuższy czas skrępowane ruchy, ponieważ wydawca zmienił trochę zasady licencjonowania tytułów i musieliśmy poczekać, aż wyjaśnią się wszystkie formalności. Na szczęście już możemy procedować kolejne tomy, wkrótce powinniśmy dostać nowe papiery, materiały itd. i brać się za tłumaczenie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SzadorRzunXIV » czw sty 11, 2024 12:41 pm

Itachi Uchiha pisze:
pt gru 29, 2023 5:47 pm
Nowość:
Sylwester za pasem, fajerwerki w gotowości, więc i my postanowiliśmy odpalić ostatnią w tym roku zapowiedź!

Przed Wami „Octave” – manga, której fanom yuri zapewne nie trzeba przedstawiać.
► Pokaż Spoiler
Wspaniale! Chciałem mieć ten tytuł od kiedy spotkałem się z nim online kilka lat temu. Wreszcie moje marzenie się ziści!

Ciekawe czy kiedyś ktoś wyda Kerberos Panzer Cop i Freesię.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 12, 2024 3:30 pm

🤯 Dziś mamy dla Was bardzo interesujący tytuł, a mianowicie „Ori no Naka no Soloist”! Ta zamknięta w trzech tomach dystopiczna opowieść przyciąga uwagę nie tylko ciekawą fabułą, ale też piękną kreską. Poznajcie historię osieroconego rodzeństwa, któremu przyszło urodzić się w mieście-więzieniu. Jak potoczą się losy bohaterów? 😮 Na odpowiedź nie przyjdzie Wam długo czekać, gdyż pierwszy tom ukaże się już w kwietniu. Mangę wydamy w powiększonym formacie, a tomiki będą grubsze niż standardowe wydania, więc naprawdę będzie co czytać! 📖

💸Tradycyjnie, jeśli zdecydujecie się na zakup prenumeraty na Yatta.pl do poniedziałku włącznie i posłużycie się kodem rabatowym SOLO, otrzymacie dodatkowe 5% rabatu!💸

🌇 ORI NO NAKA NO SOLOIST 🌇
Miasto Więzienne to ponure miejsce zamieszkałe przez różnorakich przestępców. Wewnątrz jego murów nie ma krat i strażników, ale zagrożenie czyha na każdym kroku. Zwłaszcza dla kilkuletniej Chloe i jej młodszego braciszka, którzy po śmierci rodziców ukrywają się w jednym z budynków. Pewnego dnia dziewczynce cudem udaje się uciec z miasta, jednak jej brat nie ma tyle szczęścia. Nie mogąc pogodzić się ze swoją bezsilnością, Chloe postanawia za wszelką cenę zdobyć umiejętności, dzięki którym zdoła pewnego dnia wrócić i uratować chłopca.

📍 Autor: Shiro Moriya
📍 Gatunek: shonen, akcja, science fiction, dramat, dystopia
📍 Liczba tomów: 3
📍 Format: A5
📍 Liczba stron: 250, 240, 280
📍 Premiera: kwiecień
📍 Prenumeraty: https://yatta.pl/Mangi_Ori_no_Naka_no_S ... ,118798,st
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt sty 12, 2024 3:38 pm

Całkiem ciekawie się zapowiada. Wezmę ten tytuł i Octave.

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Just » pt sty 12, 2024 3:42 pm

Czytałem i delikatnie mówiąc dupy nie urywa.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Sebek » pt sty 12, 2024 4:23 pm

Spoko zapowiedz. Bede zbieral.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 12, 2024 5:43 pm

Ja też, bo znałem wcześniej. Trochę przedwcześnie zakończony pomysł, ale mimo tego, dawał radę.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: k.x. » pt sty 12, 2024 8:07 pm

Kreska mi się podobała, ale w historii czegoś mi zabrakło, przestałam czytać i raczej do tego nie wrócę
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yuriko » pt sty 12, 2024 9:42 pm

Fajnie brzmi. Może się skuszę jak wyjdzie całość.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » pt sty 12, 2024 11:08 pm

Chciałem zacytować fragment wpisu SJG z FB. Odnosił się on tych 100 tys. sprzedanych egz. Hanako. Ale przy okazji, padły inne ciekawe zdania:
Studio JG pisze:... Tak, jak napisaliśmy wyżej kilka tomów Hanako przekroczyło ten próg, a kolejne się do niego zbliżaj. Zdajemy sobie sprawę, że ta liczba może dziwić, zwłaszcza że wydawcy mangowi (w tym my) raczej nie publikują wyników sprzedaży, ale na przestrzeni lat to nie jest jedyna manga, która przekroczyła ten pułap, bo i inni wydawcy szacowali podobnie sprzedaż niektórych swoich największych hitów - sprzedaż Hanako była i jest o tyle imponująca, że została osiągnięta w relatywnie krótkim czasie, a nie np, na przestrzeni 10 lat. W ostatnich czasach (zwłaszcza w trakcie pandemii) przybyło baaardzo wielu nowych czytelników, którzy są niewidoczni, bo nie udzielają się na mediach - kupują mangi w empiku i oglądają anime na netflixie. Oczywiście, że są mangi, które drukuje się po 1000 sztuk, ale osiągnięcie dziś nakładu 20 tys w pierwszych miesiącach sprzedaży wcale nie jest niezwykłe 🙂
Czyli, tak trochę mimochodem, podali średni nakład mang w Polsce. 20 tys. to więcej, niż się spodziewałem. Liczba na pewno daje jakąś perspektywę.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » śr sty 17, 2024 6:45 pm

Ask and answer.
Kiedy możemy spodziewać się pierwszych zapowiedzi festiwalowych? Bardzo na to czekam *_*
SJG: Pierwsze powinny się pojawić jeszcze w styczniu :3
Jak wasze podejście do tasiemców? Wydajecie obecnie fairy tail i seven deadly sins, raz szybciej raz wolniej, ale jakoś to idzie. Czy do tych serii zamierzacie wydać jakieś spin offy, light novelki czy inne rzeczy z uniwersum? Czy w tym roku można spodziewać się czegoś 40 tomów i powyżej?
SJG: Tasiemce są jak najbardziej w porządku, ale nie można mieć ich za dużo naraz w bieżącej ofercie - a teraz to już nie tylko FT i SDS, ale i Black Clover, Haikyu!!, Yona, Iruma, Natsume - więc na ten rok raczej nie zapowiada się nic co będzie przekraczać te 40 tomów. Co do spin-offów, cóż - o tym będziemy decydować dopiero po zakończeniu serii. Wydawanie tasiemców to maraton, który nie zwraca się na bieżąco, bo mało kto kupuje tomiki od razu po premierze - większość czytelników raz na rok uzupełnia "stertę wstydu", a z czytaniem często zwleka, bo serię już zna z anime czy innych źródeł. Pewnie gdyby nie to, byłoby ich na rynku więcej^^
Bardzo proszę o więcej serii girls love ❤️❤️❤️ najlepiej jakichś serii kilka tomów :3
SJG: W tym roku wpadnie jeszcze GL i to nie jedna^^
Wiadomo juz ile tytulow szykujecie na wiosenny festiwal? Przyznam sie, ze w ostatnim festiwalu zaimponowaliscie iloscia, kazdy znalazl cos dla siebie :D
SJG: Osiem :) Dziesięć tytułów to trochę za dużo, bo wtedy sporo osób ma problem, żeby je spamiętać. W zasadzie ta dziesiątka wyszła trochę dlatego, że dwie pozycje i tak mieliśmy wydać w okolicy festiwalu, więc go niego dołożyliśmy, żeby pula do wyboru była większa. Ale też, jako że były to tytuły o tematyce kryminalnej, wiele osób odniosło wrażenie, że festiwal jest monotematyczny - trochę to zaburzyło zróżnicowanie gatunkowe. Osiem to tak w sam raz :3
W najblizszy piatek mozemy spodziewac sie jakiejs zapowiedzi, czy raczej celujecie w ostatni piatek miesiaca?
SJG: Jest duża szansa, że zapowiemy coś już w ten piątek^^
Macie w planach mangi w historycznych klimatach? Brakuje mi ich nieco...
SJG: Hmmm, na razie nic takiego nie mamy zaklepanego. Na typowo historyczne mangi jest niestety mało chętnych, a i wybór jest mniejszy niż w przypadku innych gatunków :/

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mr.Chiquita » czw sty 18, 2024 5:19 am

Bardzo dobrze. Zrozumieli, że ostatni Festiwal był krokiem w niewłaściwą stronę.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: MonsterBebe » czw sty 18, 2024 7:39 am

"ORI NO NAKA NO SOLOIST" spróbuję, bo podoba mi się graficznie.
Swoją drogą kiedyś się narzekało, że mało mang na rynku, teraz się narzeka, że jest ich za dużo i trzeba wybierać, co kupić najpierw, żeby portfel nie jęczał. Dla mnie z dużą liczbą tytułów nie ma problemu, o ile za rok-dwa będę mogła skompletować jakąś mangę bez problemów z dodrukami.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: lexis » czw sty 18, 2024 3:59 pm

MonsterBebe pisze:
czw sty 18, 2024 7:39 am
Dla mnie z dużą liczbą tytułów nie ma problemu, o ile za rok-dwa będę mogła skompletować jakąś mangę bez problemów z dodrukami.
Niby prawda, ale z dodrukami bywają problemy, no i cena potrafi przez rok nieźle skoczyć.

Wincyj z aska.
W tym roku mozemy sie spodziewac jakiegos nowej mangi Tanabe Gou, czy tez jakiegos tytulu w tym formacie w twardej oprawie? Podobaja mi sie takie wydania.
SJG: Na razie nic oficjalnie nie możemy potwierdzić, ponieważ nigdy tego nie robimy bez kompletu papierów, ale docelowo chcemy kontynuować rozbudowywanie tej kolekcji o co najmniej jeden tom rocznie :)
Szykujecie dla nas jeszcze jakies podwojne wydania? "Pasozyt", "Alice in Borderland" wyszly bardzo fajnie.
SJG: Będą jeszcze takie tytuły w tym roku :3
Pasożyt nawet nie był podwójny

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » czw sty 18, 2024 6:22 pm

🎉Dziś mamy dla Was świetną wiadomość - właśnie ruszyła nowa odsłona strony internetowej http://studiojg.pl/!🤩

Dzięki niej będziecie mogli łatwo znaleźć najważniejsze informacje dotyczące naszych wydań - zarówno serii już opublikowanych, jak i prenumerat czy nowości.😊 A wszystko w jednym miejscu i wygodnej formie!

Na naszej stronie znajdziecie:
🔹PLAN WYDAWNICZY na ten i kolejny miesiąc z dokładnymi datami premier oraz zamknięcia prenumerat.
🔹Zakładkę PRENUMERATY z listą najnowszych prenumerat każdego tytułu wraz z bezpośrednim linkiem do zakupu. W tej sekcji pojawiać się będą też dodatkowe informacje dotyczące statusów serii, które np. dogoniły Japonię i ukazują się w trybie nieregularnym.
🔹Zakładkę NOWOŚCI, gdzie osobno wyszczególniliśmy ogłoszone, ale jeszcze nie wydane tytuły.
🔹Zakładkę NASZE TYTUŁY, gdzie wszystkie wydane przez nas serie możecie wyszukiwać pod kątem różnych gatunków, tagów czy kategorii wiekowych.
🔹FAQ, czyli listę najczęściej zadawanych przez Was pytań, którą będziemy na bieżąco rozbudowywać.
🔹Zakładkę z LISTĄ KONTAKTÓW do poszczególnych działów Studia JG oraz listą wszystkich naszych kont na MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH, na których się udzielamy.

Ale to jeszcze nie koniec!🥰
Już wkrótce mamy zamiar zbudować sekcję, w której będziemy udostępniać dodatkowe materiały na temat naszych wydań czy ciekawostki tłumaczeniowe. Jeśli więc interesują Was konkretne zagadnienia związane z procesem wydawniczym – śmiało, napiszcie nam o tym w komentarzach!💬💬💬
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości