Zamek Ptasiej Klatki

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: MrOrochimaru » ndz lip 10, 2022 7:35 pm

Archerito pisze:
ndz lip 10, 2022 7:32 pm
Całokształtowo może i najgorsze ale jeśli chodzi o zakończenia to moim zdaniem w "Grze w króla" było zdecydowanie bardziej kretyńskie xD
Szczerze, to kretyńskie wyjaśnienie w grze o króla (lub nawet superowo magiczne z miraii nikki) jest lepszym wyjściem niż próbowanie nagle zrobić z niczego coś. Bo w GOK jest po prostu durne, a ZPK udaje, że z tego miało być coś ambitnego, przemyślanego i wchodzącego na emocje czytelnika.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » ndz lip 10, 2022 9:13 pm

MrOrochimaru pisze:
ndz lip 10, 2022 7:35 pm
Szczerze, to kretyńskie wyjaśnienie w grze o króla (lub nawet superowo magiczne z miraii nikki) jest lepszym wyjściem niż próbowanie nagle zrobić z niczego coś. Bo w GOK jest po prostu durne, a ZPK udaje, że z tego miało być coś ambitnego, przemyślanego i wchodzącego na emocje czytelnika.
No i ja osobiście wolę zdecydowanie bardziej to durne zakończenie z milionem dziwnych zbiegów okoliczności, niż takie w którym
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: MrOrochimaru » ndz lip 10, 2022 9:39 pm

Być może mam też inne podejście do tego, bo GOK bardzo uwielbiam i nie licząc zakończenia, uważam ją za jedną z moich ulubionych mang.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » ndz lip 10, 2022 10:44 pm

MrOrochimaru pisze:
ndz lip 10, 2022 9:39 pm
Być może mam też inne podejście do tego, bo GOK bardzo uwielbiam i nie licząc zakończenia, uważam ją za jedną z moich ulubionych mang.
Ooo...a to ciekawe. Ciężko uwierzyć, że ten tytuł może się spodobać ale rozumiem. Aczkolwiek, żeby uważać go za jedną ze swoich ulubionych mang? Rozwiń proszę temat bo aż jestem ciekaw skąd to uwielbienie :)

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: MrOrochimaru » ndz lip 10, 2022 11:44 pm

Ciężko będzie mi coś powiedzieć, bo wtedy były moje początki z mangą i anime też miałem jakoś o wiele wiele mniej obejrzanych, więc zapewne to miało jakiś wpływ na moje odczucia. A samą mangę czytałem wiele lat temu, a drugi raz nie próbowałem przez okropne zakończenie. (Natomiast oglądałem anime z 2017 i całość była tragiczna). Jedyne co mogę powiedzieć, to była to dla mnie nowość ze względu na mrok, brutalność (Moimi pierwszymi anime był Shaman King, Naruto, SAO, High School dxd i to w takiej kolejności, więc raczej coś łagodniejszego, to pewnie też jakiś wpływ na odbiór GOK miało) i być może był to pierwszy survival japoński, z jakim się zetknąłem.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: Archerito » pn lip 11, 2022 6:17 pm

Rozumiem, czyli duży udział w tym miał fakt, że byłeś w tym świecie nowicjuszem. To faktycznie wiele tłumaczy. I absolutnie nie mówię tego złośliwie. Każdy ma swoje guilty pleasure :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zamek Ptasiej Klatki

Post autor: ninna » wt lip 12, 2022 12:11 pm

Aż sobie chyba powtórzę "Zamek" :lol:. Przeczytałam posty w tym temacie, w tym swoje. Dawno tego nie czytałam i niewiele pamiętam z lektury. Pamiętam tylko "usta prawdy" (czy jakoś tak), akcję ze strzałą oraz fakt, że czytało się mega szybko. Zakończenia ni w ząb nie pamiętam. Lubiłam też historyjki odautorskie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości