Yona w blasku świtu

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » pt mar 01, 2019 5:09 pm

Mamy już okładkę, wygląda naprawdę ślicznie! Zaskoczyła mnie zamiana obrazków, ale ta również pasuje

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt mar 01, 2019 5:21 pm

Okładka Yony ładniutka, podoba mi się. Kolejne tomy będą mieć inne kolory skrzydełek i grzbietu? wolę, żeby to kolorowo wyglądało na regale.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yona w blasku świtu

Post autor: DarkNighty » pt mar 01, 2019 5:27 pm

Okładka jest przepiękna <3 Tak się cieszę, że Studio JG nie zawiodło mnie ani z obwolutą Shirayuki, ani z Yoną!
Było kilka rzeczy, o których marzyłam (dobry tytuł, grzbiet-byle-nie-biały i zdjęcie na grzbiecie) i Studio JG spełniło wszystkie moje oczekiwania <3
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2019 11:36 am przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Maur » pt mar 01, 2019 5:30 pm

Fajna. Zmiana obrazka frontowego na plus.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » pt mar 01, 2019 5:53 pm

pittegawll pisze:
pt mar 01, 2019 5:21 pm
Okładka Yony ładniutka, podoba mi się. Kolejne tomy będą mieć inne kolory skrzydełek i grzbietu? wolę, żeby to kolorowo wyglądało na regale.
W wersji niemieckiej kolory się zmieniają https://www.tokyopop.de/manga/tokyopop- ... aemmerung/
Maur pisze:
pt mar 01, 2019 5:30 pm
Fajna. Zmiana obrazka frontowego na plus.
W Niemczech, Hiszpanii i Francji też zmieniono obrazek :)
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2019 5:54 pm przez Ajsza, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » pt mar 01, 2019 5:54 pm

Chyba w dalszej perspektywie skuszę się na Yone. JG umie w okładki.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt mar 01, 2019 6:00 pm

W niemieckiej wersji są wybrane bardzo oryginalne zdjęcia na okładki - jestem w sumie ciekawa, na które zdecyduje się Studio JG.

Ajszo, a wiesz, gdzie można zobaczyć hiszpańską i francuską wersję? I w ogóle ze wszystkich możliwych krajów :D Kiedyś szukałam, ale nie mogłam znaleźć.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: raywa » pt mar 01, 2019 6:07 pm


Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt mar 01, 2019 6:12 pm

Ajsza, mam nadzieję, że tak będzie. Nie chciałbym, żeby było jak przy Śnieżce albo w Bóstwie jednolicie. Dodatkowo, jak się teraz patrzy na Vizowskie wydanie, to nasza okładka przy nim jest wręcz magiczna ;) Francuskie chyba najbardziej mi się podoba

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Yona - W brzasku świtu

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 01, 2019 6:13 pm

Jak miło że grzbiet nie jest biały :D oraz że grafika jest na całą stronę :D :D
Podoba mi się

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yona w blasku świtu

Post autor: Ame » pt mar 01, 2019 6:13 pm

Obrazek
Autor: Mizuho Kusanagi
Gatunek: shoujo, romans, przygoda, fantasy, komedia, dramat
Ilość tomów: 28+
Opis: Księżniczka Yona, córka cesarza państwa Kouka, nigdy nie miała poważnych zmartwień. Dość powiedzieć, że za swoje największe nieszczęście uważała fakt, że jej kuzyn, Soo-won, w którym skrycie się podkochiwała, nie traktował jej poważnie. Gdy więc młodzieniec przybył do pałacu, aby wziąć udział w uroczystości na cześć szesnastych urodzin księżniczki, ta nie posiadała się z radości. Jednak to właśnie tej nocy cały jej świat miał lec w gruzach. Soo-won zamordował jej ojca, a następnie próbował zabić również Yonę. Od niechybnej śmierci uratował ją młody generał, a zarazem przyjaciel księżniczki, Son Hak. Jednak ucieczka z pałacu to dopiero początek. Czy Yona zdoła odnaleźć w sobie dość siły, aby zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i odzyskać władzę?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 28, 2019 12:11 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt mar 01, 2019 6:15 pm

DarkNighty pisze:
pt mar 01, 2019 5:27 pm
Właśnie zauważyłam, że nie ma działu z Yoną, a chciałam wstawić okładkę :P
Jakiego działu!? Przecież to Studio wydaje, a nie Waneko. Działy mają tylko wydanie wanekowe. :lol:

Okładka przepiękna. :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yona w blasku świtu

Post autor: DarkNighty » pt mar 01, 2019 6:19 pm

raywa, dzięki wielkie :)
Te włoskie są koszmarne xD
W ogóle rozbraja mnie, że tak bardzo różnią się zdjęcia na obwolutach. Szczególnie w wersji niemieckiej i francuskiej są wybrane "wyjątkowe" zdjęcia. Chyba najbardziej lubię te klasyczne, choć Yona wygląda przepięknie na 8 okładce z niemieckiej wersji. Nie kojarzę, bym wcześniej widziała tę grafikę.
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2019 11:37 am przez DarkNighty, łącznie zmieniany 2 razy.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: raywa » pt mar 01, 2019 6:20 pm

nie ma za co, znalazłam jeszcze wietnamską - https://www.nxbkimdong.com.vn/comic-yon ... -binh-minh :angel:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: mika » pt mar 01, 2019 6:55 pm

Faktycznie, nie zwróciłam uwagi, że obrazki są zamienione. Może dlatego, że za oryginalnym okładkowym nie przepadam i wyrzuciłam go ze świadomości :P Tytuł się trochę gubi, ale nie jest źle.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » pt mar 01, 2019 6:56 pm

Mam mieszane uczucia co do tego. Moją pierwszą reakcją jak zobaczyłam okładkę Yony było: "O bogowie, jak to ślicznie wyszło!". I podtrzymuje to zdanie, jednakże tylko odnośnie grafiki na pierwszym tomie. Jak patrzę na niemieckie wydania to te "grafiki zamienne" do kolejnych tomów w ogóle nie przypadają mi do gustu, dużo bardziej wolałabym aby pozostawiono te oryginalne.
Czy wiadomo jak i czym JG będzie się kierowało przy wyborze grafik na kolejne okładki? Mają to jakoś narzucone przez Japonię czy mogą sami wybrać z materiałów które mają? I czy każdy kolejny tom będzie z taką zmienioną okładką aż do...emm...12 tomu (?) czy tylko te które mają bardziej problematyczne tło?

A tak generalnie co do okładki pierwszego tomu podoba mi się strasznie, śliczna jest tak samo jak tytuł, grzbiet i pozostawienie na nim małych ikonek. Wszystko jak najbardziej na plus, już nie mogę się doczekać :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt mar 01, 2019 7:03 pm

Yerdiee, nie martwiłabym się tak. We francuskiej wersji też są grafiki bez tła na górze, a większość zgadza się z tymi standardowymi okładkami.
I choć wietnamskie okładki są okropne, to też mają standardowe grafiki. Myślę, że wszystko zależy od Studia JG.

Może być problem z tą bardzo ładną okładką z Yoną i Yunem, ale może Studio JG coś na to poradzi. Ja w ogóle lubię wszystkie grafiki z Akatsuki no Yona :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Yona - W brzasku świtu

Post autor: Momomiya » pt mar 01, 2019 8:24 pm

Chyba trzeba zmienić tytuł, bo w tytule jest "blask", a nie "brzask". :wink:
A okładka przepiękna, jestem bardzo zadowolona z zamiany oryginalnego obrazka. Wzorki na skrzydełkach też są bardzo ładne.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yona - W brzasku świtu

Post autor: Meliona » pt mar 01, 2019 8:25 pm

"Możesz usuwać tylko posty, na które jeszcze nie odpowiedziano."

W ogóle widzę, że chciałam być poetycka niczym Hanami w Mushishi i pomyliłam tytuł xD
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Yona - W brzasku świtu

Post autor: miaka88 » pt mar 01, 2019 8:29 pm

Ooo fajnie, że będą grzbiety z postaciami. Czemu część okładek jest z wersją tą okładki a inne z oryginalną japońską?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości