Pokój w kolorach szczęścia

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Alexandrus888 » pt mar 15, 2019 4:32 pm

Obrazek
Premiera na Pyrkonie :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Yuriko » pt mar 15, 2019 4:35 pm

Juz nie mogę się doczekać premiery :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: miaka88 » pt mar 15, 2019 7:58 pm

Chyba cenę pomylili na obwolucie, bo na yatta jest 25 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: ninna » pt maja 03, 2019 5:44 pm

Kupiłam, przeczytałam i tak szczerze to nie wiem, co myśleć o tej mandze... Dziwne to. Wyraźnie pretenduje do bycia czymś ambitnym, będąc przy tym tak dziecinne :roll:. Pasuje mi tutaj określenie "emo", które było modne parę lat temu. Taka niby-mroczna opowieść o dwóch dzieciakach z problemami. Przy czym postać dziewczyny jest tak przerysowana, że aż nieprawdopodobna. Jak można być tak wybitnie nieprzystosowanym do życia? Przecież nie trzymali jej w piwnicy (chodziła np. do szkoły). "Pokój" przypomina mi klimatem "Grę w Króla" czy "Zamek Ptasiej Klatki" i czyta się go równie szybko. Kreska też jest raczej rzemieślniczą robotą niż czymś, czym można się zachwycać. "Grę" i "Zamek" lubię, aczkolwiek nie traktuję tych tytułów serio, tylko jako rozrywkę. "Pokój" przegrywa tym sileniem się na bycie czymś, czym nie jest. Czyta się go szybko i w sumie dość przyjemnie, ale denerwują dziecinne postacie.

Nie wiem, co z tym tytułem zrobić. Niby w jakimś stopniu mnie zainteresował (czy z czasem jest lepszy) i kupię drugi tom. Ale nie wiążę z nim wielkich nadziei i najprawdopodobniej porzucę zbieranie. Aczkolwiek zupełnie beznadziejnie też nie jest i tylko dlatego dam mu drugą szansę.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Ajsza » pt maja 03, 2019 8:31 pm

ninna pisze:
pt maja 03, 2019 5:44 pm
Przy czym postać dziewczyny jest tak przerysowana, że aż nieprawdopodobna. Jak można być tak wybitnie nieprzystosowanym do życia? Przecież nie trzymali jej w piwnicy (chodziła np. do szkoły).
A najbardziej uwydatnia to wszystko chyba scena
► Pokaż Spoiler
Może w dalszych tomach będzie jakieś logiczne wytłumaczenie tego, ale jakoś nie do końca w to wierzę...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Angu » śr maja 08, 2019 1:18 pm

Chętnie przeczytam opinie po drugim tomie. Ja sama dawno temu się odbiłam od tego tytułu po kilku rozdziałach (temu pisałam przy zapowiedziach że imo to "przesadzony dramat dla emo nastolatków, które próbowało być czymś głębszym" :P ). Jestem ciekawa czy dalej tez jest tak meh.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: ninna » czw lip 11, 2019 3:12 pm

Drugi tom za mną. I nadal nie wiem, co z tym tytułem począć bo jednak jest trochę lepiej (ale nadal nie idealnie). Pierwszy rozdział zapowiadał wszystko co najgorsze. Chodzi mi o smażenie naleśników. Mam wrażenie, że autor tak usilnie chce zrobić z Sachi kalekę życiową, że aż popada w śmieszność :roll:. Przy okazji cały czas rozbija się o własną niekonsekwencję. Dwa przykłady z tego tomu:
► Pokaż Spoiler
Serio, to razi i to bardzo. Zrozumiałabym, że Sachi nie umie tego wszystkiego, gdyby rodzice trzymali ją w zamknięciu od maleńkości i izolowali od wszelkich bodźców. Ale ta dziewczyna (poza nieciekawą sytuacją w domu) normalnie uczestniczyła w życiu społecznym. Nie widzę też sensu w takim zabiegu. To ma być słodkie? Wzbudzać instynkt opiekuńczy? Bo na mnie to nie działa, tylko irytuje i śmieszy :roll:.

Ale pisałam, że jest lepiej niż w pierwszym tomie. Nie do końca wiem dlaczego bo nie dowiadujemy się tu wiele więcej niż do tej pory. Jednak mniej jest scen nieporadności Sachi i bardziej skupiono się na porywaczu. Jednak to nadal średnia "emo-manga". Czyta się ją bardzo szybko i raczej przyjemnie. I to jej główna zaleta.

Dawno nie miałam takiej sytuacji: nie potrzebuję na półce czegoś tak nijakiego, do czego wiem, że nie będę wracać. Ale jakaś cząstka mnie jest ciekawa, jak to się dalej potoczy. Czy ktoś czytał dalej i mógłby zarzucić paroma spoilerami? :wink:. Nie chcę czytać skanów bo to byłoby nie w porządku. A może dowiem się czegoś, co sprawi, że jednak spojrzę na "Pokój" łaskawszym okiem.

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: MarcinManga » sob sie 10, 2019 5:04 pm

Okładka tomu 7
► Pokaż Spoiler
A tu jakaś specjalna wersja czy coś
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: nikotynaimalina » sob sie 10, 2019 5:18 pm

MarcinManga pisze:
sob sie 10, 2019 5:04 pm
Okładka tomu 7
► Pokaż Spoiler
A tu jakaś specjalna wersja czy coś
► Pokaż Spoiler
Kurczaczek, obie śliczne. *^*

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Yuriko » sob sie 10, 2019 5:19 pm

Obie fajne, ale ta pierwsza jest lepsza :D

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: MarcinManga » sob sie 10, 2019 5:20 pm

Okładka pierwszego tomu "Sachi-iro no One Room - Seikai no meitantei"
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Kocurzyca » ndz sie 11, 2019 10:07 pm

Nie mam pojęcia o tej serii ale okładka mi się podoba.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Meliona » śr lis 06, 2019 4:10 pm

ask JG pisze:Wiele mang, które odnoszą sukces w Japonii czy Europie, u nas radzą sobie tak sobie ("Gorzki poranek" choćby). Z drugiej strony są hity, których sukces u nas potrafi Japonię zaskoczyć - dobry przykład to "Pokój w kolorach szczęścia". Polski rynek na swój sposób jest naprawdę wyjątkowy. :)

Pokój tak dobrze się sprzedał, ze zaskoczył samą Japonię? Jak to? :D
Studio JG
około 20 godzin temu
SJG: Tak to, że na grudzień musimy zrobić dodruk pierwszego tomu. Czwarty raz od premiery. A nakłady kolejnych tomów zamiast spadać rosną. XD
Pozostaje tylko się cieszyć, że Studiu tak ładnie sprzedaje się ta seria.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: DarkNighty » śr lis 06, 2019 6:34 pm

Ooo. Nie spodziewałam się, że ta manga tak dobrze się u nas sprzedaje. Ale to oczywiście dobra wiadomość. Ja ostatnio sama się do niej przekonałam. Czekam na paczkę z Gildii z między innymi tomami 2-4. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Sebek » śr lis 06, 2019 6:44 pm

DarkNighty pisze:
śr lis 06, 2019 6:34 pm
Ooo. Nie spodziewałam się, że ta manga tak dobrze się u nas sprzedaje. Ale to oczywiście dobra wiadomość. Ja ostatnio sama się do niej przekonałam. Czekam na paczkę z Gildii z między innymi tomami 2-4. :)
A co procz tego zamawialas?
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: DarkNighty » śr lis 06, 2019 7:54 pm

Standardowo najnowsze tomiki serii, które zbieram (to nie temat do tego, więc nie będę tutaj wymieniać. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, napisz na priv :P). Wstawię zdjęcie, jak dojdzie paczka z Gildii, ale to jeszcze z tydzień na pewno potrwa. Tylko "Pokój w kolorach szczęścia" to seria, którą jakby nadrabiam. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Ame » śr lis 06, 2019 10:43 pm

:shock: Nie dowierzam, że się tak dobrze sprzedaje. Mangi nie czytałam, ale obejrzałam z 2 odcinki dramy. Czegoś tak słabego dawno nie oglądałam...

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Avatar97 » pn gru 30, 2019 8:12 pm

Ja właśnie nadrobiłem tę serię i przeczytałem pierwsze 4 tomy czyli chyba tyle ile na razie wydrukowano. Mnie ta seria cholernie jara. Co do kreski faktycznie nie jest jakaś wyjątkowa ale już wygląd głównego bohatera jest całkiem spoko, w przeciwieństwie do detektywa. Nie lubię jak postać męska jest dorosłym a wygląda jak dziecko, oczywiście jeśli taki zabieg jest stosowany przy postaci kobiety nie mam z tym żadnego problemu.
► Pokaż Spoiler

Na koniec napisze że wyglądem każdej okładki się po prostu zachwycam, tak samo techniką jej wykonania postacie zawsze są bardziej "gumowe" za to tło śliskie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Yuriko » śr cze 10, 2020 11:27 am

Okładka 8 tomu:
► Pokaż Spoiler
oraz 2 tomu Seikai no Tantei:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mokosz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 05, 2021 9:42 pm
Gender:
Status: Offline

Pokój w kolorach szczęścia

Post autor: Mokosz » śr kwie 21, 2021 10:47 am

Mam co do tego tytułu mieszane uczucia. Jestem w trakcie czytania czwartego tomu. Z jednej strony mam ochotę porzucić serie... z ciekawości kupiłam pierwszy tom i tak dociągnęłam do czwartego tomu. Moją pierwszą myślą jak przeczytałam opis i to, że Sachii zostaje z porywaczem: syndrom sztokholmski. Nie wiem kto z tej dwójki jest bardziej „skrzywiony” czy więcej przeszedł. Jak na razie nic nie wiadomo o porywaczu (wypowiadam się jako osoba, która czyta tom czwarty: nie wiem co w dalszych tomach się dzieje, czy coś zostaje ujawnione). Dziewczyna, gdzie by nie patrzeć obrywa gdzie tylko może, w domu nad nią się znęcają, w szkole tak samo, gdy prosi pewnym momencie
► Pokaż Spoiler
Mam odczucie, że autor chce jak najbardziej dokopać głównej bohaterce, gdzie by tu jeszcze można sprawić by bardziej cierpiała. I tak moim zdaniem zobojętniała na przemoc, tak jest w jej życiu i tyle, chociaż
► Pokaż Spoiler
Dla mnie tych dwoje mimo wszystko to zła mieszanka. Ona nie zna niczego więcej niż przemoc, a on, no właśnie „porwał ją”
► Pokaż Spoiler
I ta scena Sachii i porywaczem w opuszczonym hotelu
► Pokaż Spoiler
jakoś mi tu nie pasuje. Tyle mam punktów na nie, po co o brnę dalej, ale chce wiedzieć jak to się skończy jak dalej potoczą się ich losy. Naprawdę to mnie trzyma przy tej pozycji: co dalej będzie, chociaż i tak może być, że po kolejnym przeczytanym tomie stwierdzę, że mam dość i porzucę serię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości