Bakemonogatari

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Itachi Uchiha » pt mar 29, 2019 5:04 pm

Obrazek
Czekacie na "Bakemonogatari"? Dziś prezentujemy Wam projekt obwoluty, który będzie miał nasz tomik. :) Dodatkowo przypominamy, że manga będzie dostępna w dwóch wariantach - edycji zwykłej (zawierającej sam tomik; w cenie: 24,99 zł) i edycji specjalnej (cena: 29,99 zł) w skład której wchodzi box, trzy karty kolekcjonerskie autorstwa znanych mangaków i booklet z dodatkowymi materiałami). Ostateczną wersję tego kompletu pokażemy w przyszłym tygodniu. Tymczasem przypominamy, że prenumeraty można zamawiać w naszym sklepie do 10 kwietnia.

* obwoluta przed ostateczną korektą

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Alexandrus888 » pn kwie 29, 2019 7:44 pm

Szanowni Klienci, w związku z licznymi pytaniami jakie od Państwa otrzymujemy, pragniemy poinformować, że zgodnie z informacją podaną przez wydawnictwo Studio JG wysyłka prenumerat pierwszego tomu Bakemonogatari odbędzie się na tydzień przed oficjalną premierą (zapowiedzianą na 15 maja). Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za zrozumienie. Pozdrawiamy, ekipa Yatta.pl
Czuję się zawiedziony i zniesmaczony. Pyrkonowicze już mają, a prenumeratorzy muszączekać :evil:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Fani » pn kwie 29, 2019 8:35 pm

Alexandrus888, gdzieś czytałem, że manga miała jakiś błąd na obwolucie i drukarnia musiała to poprawić. Dlatego też JG otrzymało nowe tomiki prosto na Pyrkon i nie było możliwości wcześniej ich wysłać.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: NWW_Station » czw maja 02, 2019 10:54 pm

Fani pisze:
pn kwie 29, 2019 8:35 pm
Alexandrus888, gdzieś czytałem, że manga miała jakiś błąd na obwolucie i drukarnia musiała to poprawić. Dlatego też JG otrzymało nowe tomiki prosto na Pyrkon i nie było możliwości wcześniej ich wysłać.
Prawie. Był błąd w druku i na Pyrkon dostali tylko ileś tam egzemplarzy. Aktualnie czekają/dostali już resztę i pierwszeństwo mają prenumeratorzy. Należy zaznaczyć, że błąd dotyczył tylko edycji specjalnej.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Nelinnor » pt maja 03, 2019 8:07 pm

Widzę, że edycja specjalna na Yatta ma cenę 29,99 PLN podczas kiedy standardowa 18,74 PLN. Naiwnie liczyłem że edycja specjalna też będzie mieć zniżkę, w końcu wszyscy na wszystko zawsze mają od -10% do -30%, edycja standardowa też ma -25%. No ale jak widać kiedy tylko nadarzyła się okazja na wyłączność i brak konkurencji to musieli z tego skorzystać. W praktyce więc różnica pomiędzy edycjami nie wynosi okładkowych 5 PLN, a ponad 11 PLN. Do tego prowadzi monopol proszę państwa. :roll:

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: NWW_Station » sob maja 04, 2019 8:45 pm

Nelinnor pisze:
pt maja 03, 2019 8:07 pm
Widzę, że edycja specjalna na Yatta ma cenę 29,99 PLN podczas kiedy standardowa 18,74 PLN. Naiwnie liczyłem że edycja specjalna też będzie mieć zniżkę, w końcu wszyscy na wszystko zawsze mają od -10% do -30%, edycja standardowa też ma -25%. No ale jak widać kiedy tylko nadarzyła się okazja na wyłączność i brak konkurencji to musieli z tego skorzystać. W praktyce więc różnica pomiędzy edycjami nie wynosi okładkowych 5 PLN, a ponad 11 PLN. Do tego prowadzi monopol proszę państwa. :roll:
Dlatego brałem pre-order kompletu - tam wychodziło taniej :P

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Kuroneko » wt maja 28, 2019 12:34 pm

Jeszcze nie miałam styczności ze światem Monogatari i myślę nad kupnem mangi. Zwykle nie kupuję mangi, która jest jedynie adaptacją nowelki, ale np. mangi Re Zero mi się mimo to podobały. Jak tutaj udała się manga względem novel lub anime? Czy manga wnosi coś nowego względem anime?

Ma manga dobrą fabułę? Ile w niej komedii i romansu, a ile dramatu?

Warto zabrać edycję limitowaną? Co zawiera booklet?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: NWW_Station » wt maja 28, 2019 10:17 pm

Kuroneko pisze:
wt maja 28, 2019 12:34 pm
Jeszcze nie miałam styczności ze światem Monogatari i myślę nad kupnem mangi. Zwykle nie kupuję mangi, która jest jedynie adaptacją nowelki, ale np. mangi Re Zero mi się mimo to podobały. Jak tutaj udała się manga względem novel lub anime? Czy manga wnosi coś nowego względem anime?

Ma manga dobrą fabułę? Ile w niej komedii i romansu, a ile dramatu?

Warto zabrać edycję limitowaną? Co zawiera booklet?
Jako wieloletni fan tego cyklu kupiłem go w prenumeracie bez większego zastanowienia (jedynie słyszałem, że mangowa wersja się bardzo dobrze sprzedawała w Japonii). Jeśli chodzi o jakieś różnice, to większych nie ma. Jakieś drobne smaczki (chyba że mnie już pamięć aż tak zawodzi) lub lekko przestawione momenty. Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do wyglądu postaci - miałem w głowie arty lub kadry z wersji anime i nie mogłem się przemóc - mimo że wyglądały fajnie. Wydaje mi się, że manga może zachęcić do brnięcia w to uniwersum - już tutaj mami gierki słowne, z których ta seria słynie. Z jednej strony bym napisał, że to jej "najgorsza odsłona", bo anime i LN mi się bardziej podobał, a z drugiej czekam na kolejny tom, bo już się wkręciłem i nawet zacząłem powtarzać anime, a to chyba dobry znak? Jeśli chodzi o edycję limitowaną, to mnie trochę rozczarowała. Na wejściu mamy bardzo ładny "box", który mnie się trochę rozkleja - muszę uważać z nim. W środku trzy ładne grafiki i ta książeczka. W niej uraczyłem bardzo słaby mini-komiks, do którego nie wrócę i mini-opowiadanie od autora serii LN, które akurat mi się podobało. Fani na pewno docenią edycję limitowaną, reszta niekoniecznie. Sama historia jest dla mnie niesamowita, bohaterowie genialni, a ich rozmowy zawsze bawią. Radzę dać szanse, bo to cos niesamowitego.

Komedii sporo w dialogach. Romans jest, ale to nie jego typowa odsłona. Fan-service może trochę odstraszać tych, co go nie lubią, ale w tej serii nigdy mi nie przeszkadzał + już go tak szybko nie uraczymy ponownie.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: MarcinManga » pn lip 01, 2019 5:23 pm

Okładka tomu 6
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw lip 18, 2019 1:37 am przez MarcinManga, łącznie zmieniany 1 raz.

exhz
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: exhz » pn lip 01, 2019 6:22 pm

Woo, ale ładna! Nadeko! :heart:

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: nikotynaimalina » pn lip 01, 2019 7:21 pm

Wiadomo kiedy będzie premiera tomu drugiego? Chyba jakoś w sierpniu, nie?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: KubciO » czw sie 01, 2019 12:52 am

NWW_Station pisze:
wt maja 28, 2019 10:17 pm
Na wejściu mamy bardzo ładny "box", który mnie się trochę rozkleja - muszę uważać z nim
Jak tam box się trzyma?

Ktoś jeszcze zainwestował w edycję specjalną? Korci mnie ona ze względu na box właśnie, dlatego chciałbym wiedzieć, czy to tylko NWW_Station ma problem ze swoim egzemplarzem, czy może ogolnie fuszerka.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Hellslinger69 » czw sie 01, 2019 5:50 am

KubciO pisze:
czw sie 01, 2019 12:52 am
NWW_Station pisze:
wt maja 28, 2019 10:17 pm
Na wejściu mamy bardzo ładny "box", który mnie się trochę rozkleja - muszę uważać z nim
Jak tam box się trzyma?

Ktoś jeszcze zainwestował w edycję specjalną? Korci mnie ona ze względu na box właśnie, dlatego chciałbym wiedzieć, czy to tylko NWW_Station ma problem ze swoim egzemplarzem, czy może ogolnie fuszerka.
U mnie z boksem wszystko w porzadku, ładnie się trzyma. Tylko kurier się nie ładnie z nią obszedł. Jak zamawiać to tylko z innymi mangami tak aby pakowali w karton a nie w kopertę.

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: KortezProPlayer » czw sie 01, 2019 9:22 am

KubciO pisze:
czw sie 01, 2019 12:52 am
NWW_Station pisze:
wt maja 28, 2019 10:17 pm
Na wejściu mamy bardzo ładny "box", który mnie się trochę rozkleja - muszę uważać z nim
Jak tam box się trzyma?

Ktoś jeszcze zainwestował w edycję specjalną? Korci mnie ona ze względu na box właśnie, dlatego chciałbym wiedzieć, czy to tylko NWW_Station ma problem ze swoim egzemplarzem, czy może ogolnie fuszerka.
W moim egzemplarzu box trzyma się dobrze i nic nie zwiastuje tego, aby miał zacząć się rozklejać. :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Alzea » czw sie 01, 2019 9:29 am

U mnie też okej acz przyznaje, ze specjalnie go nie macam raz wyciągnęłam i włożyłam by pooglądać, drugi raz zęby przeczytać, teraz tylko ładnie wygląda na półce, jedyne co to dość ciężko wchodzi manga do boxa i bardziej przy tym trzeba uważać, tak na styk razem z dodatkiem.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Angu » czw sie 01, 2019 11:37 am

https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... srrr1zWqCo

Rysownik się pochorował, więc manga przechodzi na hiatus, nie wiadomo na ile.
Obrazek

Karlan
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Karlan » czw sie 01, 2019 12:27 pm

Zgodnie z tym newsem, manga weszła już w punkt kulminacyjny. Słabo, ale nic nie poradzimy :( Miejmy nadzieję, że hiatus się skończy zanim nasze wydanie dogoni japońskie.

Edit Dobra, ktoś się o to zapytał u źródła (tj. SJG) i oto ich odpowiedź:
manga ukazywała się stosunkowo szybko, nic dziwnego, że rysownik musi zwolnić. Jednak z informacji na ten temat wynika, że przerwa nie będzie duża. Biorą pod uwagę 3-miesięczny cykl wydawniczy polskiego wydania, ta przerwa nie wpłynie znacząco na nasze wydanie. Na razie nie ma co się martwić na zapas. :)
Czyli tak jak podejrzewałam :angel: Btw, polska okładka drugiego tomu jest MEGA :)
Ostatnio zmieniony pt sie 02, 2019 6:19 pm przez Karlan, łącznie zmieniany 1 raz.

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Hellslinger69 » czw sie 01, 2019 3:46 pm

Orientuje się ktoś do kiedy jest prenumerata na 2 tom??

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Maur » czw sie 01, 2019 3:51 pm

Hellslinger69 pisze:
czw sie 01, 2019 3:46 pm
Orientuje się ktoś do kiedy jest prenumerata na 2 tom??
Zamykają 10 sierpnia :P

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Hellslinger69 » czw sie 01, 2019 4:40 pm

Maur pisze:
czw sie 01, 2019 3:51 pm
Hellslinger69 pisze:
czw sie 01, 2019 3:46 pm
Orientuje się ktoś do kiedy jest prenumerata na 2 tom??
Zamykają 10 sierpnia :P
A to mam jeszcze troche czas. Dzieki😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości