Bakemonogatari

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Łukasz.T » pt kwie 24, 2020 11:22 pm

OMG ale zajebista okładka :twisted:

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: TheMrEmperror » wt lip 21, 2020 12:19 pm

Właśnie kupiłem 3 tomy "edycji specjalnej" Bakemonogatari i popieram tych, co na nią narzekają. Ani jeden z tych trzech tomów nie przyszedł w stanie idealnym. Jeden był lekko wgnieciony, kolejny trochę uszkodzony u góry (zapewne da się naprawić, ale irytuje, bo prawie się tam rozerwał), a ostatni nie jest w pełni sklejony i góra nawet się nie trzyma na jednej kropelce kleju, która się tam znajduje, chyba. Pozostałe dwa mają natomiast znacznie więcej kleju i wszystko się trzyma, ale łącznie z palcami jak ich dotkniesz, bo całe się kleją w niektórych fragmentach...
Dlatego, uważam, że te booklety to jakiś żart. Nigdy nie dostałem jeszcze czegoś w tak złym stanie od polskich wydawnictw, nawet pomijając to, że JG czasem daje za dużo kleju do mang i nieprzyjemnie to wygląda z góry. Samo wydanie jest co prawda ładne, ale jak dojdzie do ciebie w stanie idealnym, to można mówić o cudzie. Gdy jednak są w stanie idealnym, to są bardzo ładne i można je z dumą postawić na półce, osobiście jednak się martwię, ile wytrzyma ten dziwny klej. Reszta dodatków jest bardzo dobra.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 21, 2020 12:44 pm

To u mnie cud 3/3, urodziłem się pod szczęśliwą gwiazdą 8-)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Nelinnor » śr lip 22, 2020 11:13 am

TheMrEmperror, możesz doprecyzować z czym konkretnie jest problem? Chodzi o mangę, czy zewnętrzny box?

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Narii » śr lip 22, 2020 3:37 pm

Nelinnor pisze:
śr lip 22, 2020 11:13 am
TheMrEmperror, możesz doprecyzować z czym konkretnie jest problem? Chodzi o mangę, czy zewnętrzny box?
Pewnie o box, bo u mnie też 2/3 są wykonane tak sobie. A w ogóle to dwa pierwsze boxy są sklejone na jedną, a trzeci na drugą stronę xD Wygląda to trochę niefajnie biorąc pod uwagę fakt, że górne skrzydełka przez kiepskie sklejenie trochę odchodzą, no i jedno odchodzi na jedną stronę, a drugie na drugą. Mogliby już zachować tą ciągłość xD

Jakościowo pierwszy box zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, ale każdy kolejny wydaje się być coraz gorszy. I w sumie to nie dziwne, skoro zmieniali drukarnię (nie jestem pewna, czy nie zmieniali jej nawet więcej niż raz?).

Co do samego stanu w jakim przyjdzie box - polecałabym raczej dopłacić do wysyłki w kartonie lub wybrać odbiór osobisty. Jeden tomik też już musiałam reklamować bo był naprawdę strasznie wygnieciony.

Mimo wyżej wymienionych minusów uważam, że warto wybrać edycję kolekcjonerską. Te karty i książeczki są naprawdę ładne, więc jeśli lubi się takie gadżety to i tak super sprawa. Zwłaszcza, że to różnica tylko 5zł ;)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Nelinnor » śr lip 22, 2020 9:53 pm

Narii pisze:
śr lip 22, 2020 3:37 pm
Jakościowo pierwszy box zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, ale każdy kolejny wydaje się być coraz gorszy. I w sumie to nie dziwne, skoro zmieniali drukarnię (nie jestem pewna, czy nie zmieniali jej nawet więcej niż raz?).
Z tego co wiem to dodruk pierwszego tomu w edycji specjalnej był na pewno raz, bo kiedyś zniknął ze sklepu i o to pytałem bezpośrednio.
Narii pisze:
śr lip 22, 2020 3:37 pm
Co do samego stanu w jakim przyjdzie box - polecałabym raczej dopłacić do wysyłki w kartonie lub wybrać odbiór osobisty. Jeden tomik też już musiałam reklamować bo był naprawdę strasznie wygnieciony.
Tak też planuję zrobić, jakoś tak wyszło że zwlekałem z zakupem to teraz będzie okazja zrobić większe zamówienie jak wyjdzie czwarty tom i wziąć wszystkie (mam nadzieję że zdążę i nie zabraknie któregoś w ciągu tych paru dni). Najbardziej zależy mi na kartach, ale jak już jest ten box to szkoda słyszeć że tak byle jak jest wykonany. :? Przynajmniej jestem ostrzeżony i nie będzie szoku po otwarciu paczki.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Kakaladze » śr lip 22, 2020 10:41 pm

Ja wcale nie odniosłem wrażenia że jest byle jak zrobiony, ewentualnie mogę stwierdzić że nie wydaje się najbardziej wytrzymały na świecie, ale swoją rolę pełni.

Gdyby nie edycja specjalna to bym pewnie nie zbierał tej mangi, ale podoba mi się bardzo to wydanie generalnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Fani » śr lip 22, 2020 10:54 pm

Podbijam opinie, że box jest spoko. Ale jak jedynym zabezpieczeniem dość sporego kartonu sklejonego klejem jest koperta bąbelkowa to nie dziwię się, że uszczerbki mogą się pojawić. Jakby jeszcze obchodzono się z taką pączka w delikatniejszy sposób, ale wiadomo jak działa PP i z jakością to u nich różnie.
Dlatego ja kupuję edycję specjalną tylko przy okazji większego zamówienia będąc pewnym, że wszystko będzie zapakowane w karton i zabezpieczone folią.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Łukasz.T » czw lip 23, 2020 1:25 am

Kakaladze pisze:
śr lip 22, 2020 10:41 pm
Gdyby nie edycja specjalna to bym pewnie nie zbierał tej mangi, ale podoba mi się bardzo to wydanie generalnie.
Tak samo ^^

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Yuriko » pn lip 27, 2020 12:18 pm

Okładka tomu 10:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Elaine » pn lip 27, 2020 7:22 pm

Ładniusia.
Niemniej poprzednia nadal jest moją ulubioną :P
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: KortezProPlayer » pn lip 27, 2020 7:31 pm

Dla mnie ta z 7 tomu wciąż najlepsza. :)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Łukasz.T » pn lip 27, 2020 11:21 pm

Niezła obwolutka :twisted:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Ame » wt lip 28, 2020 12:46 am

Ładna, ale kto na niej jest? Główny? Trochę mi nie pasuje.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: nikotynaimalina » pt lip 31, 2020 10:42 pm

Tak, to Araragi.
Okładka super :D

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Nelinnor » śr sie 05, 2020 2:00 pm

Rzeczywiście jakość złożenia tych boxów nie należy do najlepiej wykonanej roboty jaką wdziałem, bardzo delikatnie ujmując. Problem to przede wszystkim klej, w dwóch tomach jest go zbyt dużo, w trzecim prawie wcale. Najgorsze jest jednak to że wszędzie są drobne plamy, ponad godzinę zajęło mi i ich oczyszczenie. Całe szczęście że jakoś udało się to na wilgotno wyszorować bez uszkodzenia lakieru, druku i papieru. Ten trzeci box będzie najlepiej rozebrać i skleić od nowa, tylko teraz i tak żadnego kleju nie mam więc trzeba będzie poszukać jakim to najlepiej zrobić. Mniejszy problem to drobne wklęsłe zagięcia w miejscu gdzie było puste miejsce przez karty które mają mniejszy format, ale to też da się jakoś poprawić, poza tym na półce tego aż tak nie widać. Tak więc jedyny plus jest taki, że jak nie przyjdą zniszczone (co można zawsze reklamować), to wszystkie te wady można jakoś naprawić jak ktoś chce mieć ideał.

Co do samego wydania raczej wszystko na plus. Box prezentuje się całkiem nieźle, booklet to tylko parę stron dodatku, który równie dobrze mógłby się znaleźć w samej mandze, więc szału nie ma. Najbardziej jednak podobają mi się te karty kolekcjonerskie. Są sztywne, całkiem duże (17cm x 12cm), lakierowane, a z tyłu ciemniejsza farba rozjaśnia się pod światło. W pierwszym tomie jest ich tylko 3, ale później jest ich po 9 na tom, w kolejnych będzie to samo, za wyjątkiem 5 który ma ich aż 10. W tym tempie spokojnie będzie ich około 100 w kolekcji przy 12 tomie. :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Kakaladze » śr sie 12, 2020 2:17 pm

Tak z ciekawości, dostał ktoś prenumeratę na edycję specjalną? Zawsze od JG te priorytety były jak w zegarku, a teraz nie przychodzi już drugi dzień.

Zastanawiam się czy coś nie pokombinowali i nie wysłali tego listem ekonomicznym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Elaine » śr sie 12, 2020 2:40 pm

Kakaladze, do mnie przyszła wczoraj prenumerata. I był to list priorytetowy.
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Kakaladze » śr sie 12, 2020 2:43 pm

Elaine, Okej dzięki, w takim razie po prostu jakieś opóźnienie po drodze pewnie, dzięki :)
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Bakemonogatari

Post autor: Archerito » śr sie 12, 2020 8:34 pm

Do mnie przyszła dzisiaj :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości