WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Yuriko » śr gru 18, 2019 4:53 pm

Nie wiedziałam, że Wotakoi też sprzedał się jak Pokój, lub podobnie. Fajnie. Może się uda, że SJG zdecyduje się na Koi to yobu niwa kimochi warui :D

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 18, 2019 5:36 pm

To, że oba tytuły miały wyprzedane pierwsze tomy krótko po premierze, nie oznacza że sprzedały się podobnie. Josei mógł mieć dużo niższy nakład początkowy. Tego SJG nie zdradza.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: DarkNighty » śr gru 18, 2019 6:24 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr gru 18, 2019 5:36 pm
To, że oba tytuły miały wyprzedane pierwsze tomy krótko po premierze, nie oznacza że sprzedały się podobnie. Josei mógł mieć dużo niższy nakład początkowy. Tego SJG nie zdradza.
To prawda, Studio JG tego nie zdradziło. Ale napisało, że spodziewali się, że Wotakoi będzie hitem, więc pewnie nakład nie był bardzo mały.

Zresztą niezależnie od tego - ważne, że sprzedał się lepiej, niż oczekiwali. I bardzo mnie to cieszy! :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Ame » śr gru 18, 2019 7:06 pm

DarkNighty pisze:
śr gru 18, 2019 6:24 pm
I bardzo mnie to cieszy! :)
Mnie też. :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: zandam » śr gru 18, 2019 8:07 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr gru 18, 2019 5:36 pm
To, że oba tytuły miały wyprzedane pierwsze tomy krótko po premierze, nie oznacza że sprzedały się podobnie. Josei mógł mieć dużo niższy nakład początkowy. Tego SJG nie zdradza.
Studio JG pisze:Podobnie "Pokój w kolorach szczęścia", jeśli traktować to w kategoriach romansu (chociaż to trochę taka chimera gatunkowa) - ten to w ogóle rozbił nam światopogląd, bo nie dość, że sprzedał się podobnie jak Wotakoi, to z każdym tomem rośnie mu nakład - to pierwszy raz.
Mnie akurat sukces Wotakoi w ogóle nie dziwi. W innych krajach też jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów. Oczywiście cieszę się z wyników sprzedaży, ale ich odpowiedzi nie napawają optymizmem, jeśli chodzi o następne joseie, więc przyjmuję, że ten tytuł to jednorazowa wpadka w ich wykonaniu. :( Prawdę mówiąc, żałuję, że to oni zdecydowali się na niego, bo gdyby to był ktoś inny, to szanse na kolejnego joseia byłyby zdecydowanie większe.
Witam :) Czy w Waszych kolejnych zapowiedziach beda tytuly dla czytelnikow 20-40 + (josei, seinen, shoujo smut, klasyki z lat 90)? Inne wydawnictwa zapominaja, ze duzo fanow mang czyta je od 15-20 lat i czeka na nieco inne mangi i gatunki niz 12-latki. Milego weekendu :)
Studio JG pisze:W tym roku pojawiło się kilka klasyków i tytułów dla starszych czytelników od niemal wszystkich wydawców, więc w sumie źle nie jest.^^ Od nas dostaniecie na pewno jakiś seinen (może nawet więcej niż jeden). :)
Jakiś fajny josei pojawi się w 2020? Jakieś fajne shojou pojawi się w 2020?
Studio JG pisze:Na razie nie będziemy wiele zdradzać. ;) Po pierwsze, wszystko się może zmienić trochę w zależności od tego ile i jakie licencje dostaniemy, a po drugie, lada moment styczeń i pyrkonowe zapowiedzi. :)
Gdzie w przypadku pytania o seinena, czy "tęczowy" tytuł od razu odpowiadali twierdząco. :(

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Yuriko » śr gru 18, 2019 10:20 pm

Takie SJG ma zdanie na temat joseiów:
Jeśli Wotakoi miał dobrą sprzedaż to można liczyć na inne joseie? Czy zniechęca Was, że w polsce jest ten gatunek taki mało popularny?
29 minut temu
SJG: Myślę, że tu trochę wychodzicie ze złego założenia pytając o te joseie. My naprawdę nie wybieramy nowych mang po gatunkach, tylko po tytułach - jeśli tytuł uważamy za dobry i wart wydania, to gatunek, do którego przynależy nas przed tym nie powstrzyma. Drugie błędne założenie to myślenie, że na rynku Polskim prawie nie ma joseiów, albo sprzedają się smętnie. W tym roku z nowości nie tylko Wotakoi mieści się w tym gatunku, ale też "Moje lesbijskie doświadczenia w walce z samotnością". Przypominam, że joseiem jest też choćby "Książę piekieł", "Loveless" czy "Servamp". Istnieje wyobrażenie, że josei to tylko obyczajówki, dramy i skomplikowane romanse dla dojrzałych czytelników (kobiet). Absolutnie nie odrzucamy josei jako gatunku, bez względu na to jak sprzedaje się taki czy inny tytuł, bo to wszystko naprawdę nie mieści się w jednym worku. Prawdę powiedziawszy dopiero robiąc podsumowanie tytułów z tego roku zorientowaliśmy się jak dużo seinenów wyszło od nas w tym roku - po prostu ten rodzaj kategorii nie jest czymś na co zwracamy szczególną uwagę i często jesteśmy zdziwieni, że ta czy inna historia to shonen, czy josei, bo wybieraliśmy go po prostu jako dobry romans czy komedię. Bardzo wiele seinenów trafia zresztą do czytelników josei - wystarczy spojrzeć na Emanon. Ta kategoria "magazynowa" jest bardzo niedoskonała i mocno umowna. ;)

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: dziabara » śr gru 18, 2019 10:38 pm

Uważam, że mają w tym sporo racji. No bo np. gdzie Wotakoi, gdzie Wzgórze Apolla, a gdzie Karneval... "Gatunki" na podstawie grup docelowych (a właściwie magazynów) to sztuczny podział.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Kocurzyca » czw gru 19, 2019 12:30 am

Ja też się z tym zgadzam. Wielokrotnie się zdarza, że jakieś wydawnictwo zapowiada josei, albo seinen, a czytelnicy "co to za josei/seinen, tak jakby żaden >:(" Kiedy to... no, josei/seinen XD magazynu w którym wychodzi seria nie da się obejść, niezależnie od klimatu/tematyki/gatunków mangi.

Przy czym i tak ironicznie to joseie są grupą docelową której kupuję najmniej. I chyba też czytam/oglądam najmniej :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: DarkNighty » czw gru 19, 2019 5:56 pm

Ja ogólnie też się z tym zgadzam. Sama często się dziwię, że jakaś manga jest klasyfikowana jako "josei", a ja bym ją lepiej widziała w innym gatunku. Dobrze, że patrzą na tytuły, bo to najważniejsze.
Ja na przykład shouneny dzielę sobie sama na shounen waleczne (z których już wyrosłam, w większości przynajmniej) i pozostałe shouneny (typu Bakuman). A to i tak tak mój podział. Manga mandze nierówna. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Reviolli » pt sty 03, 2020 7:32 pm

A ja w końcu znalazłem czas na przeczytanie tomików aż 3.

Gdybym wiedział wcześniej że to będzie takie dobre, to nie pozwoliłbym im tak długo czekać.
W zasadzie gra mi tam naprawdę wszystko.

Pytanko. Anime pokazało do którego tomiku?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: MarcinManga » pt sty 03, 2020 9:03 pm

Reviolli pisze:
pt sty 03, 2020 7:32 pm
Pytanko. Anime pokazało do którego tomiku?
Do rozdziału 28, a z tego co wiem, to 30 jest ostatnim w 4 tomiku. Więc objęli prawie całe 4 tomy :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Meliona » śr lip 15, 2020 4:09 pm

Okładka 9 tomu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Fani » śr lip 15, 2020 4:10 pm

Kozacka <3

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: mika » śr lip 15, 2020 4:24 pm

Co ja widzę :shock: Ładna :mrgreen:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: SallyCzarownica » śr lip 15, 2020 6:20 pm

O rany, jaki spoiler! T_T Ale okładka piękna. <3 Kabakura wygląda mraśnie. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Elaine » śr lip 15, 2020 7:08 pm

Cudeńko <3
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Ame » śr lip 15, 2020 7:59 pm

:shock: Tego się nie spodziewałam. Czyżby już koniec?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Yuriko » śr lip 15, 2020 8:06 pm

Boska :shock: I Kabakura wyszedł miodzio :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: miaka88 » śr lip 15, 2020 9:06 pm

A w 10 tomie będzie druga para?
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

WOTAKOI. Miłość jest trudna dla otaku

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 05, 2020 6:46 pm

Seria otrzyma drugi odcinek OVA, będzie on dołączony do limitowanej edycji 10 tomika. Premiera w 2021. :D
https://myanimelist.net/news/60404047

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości