Szlakiem chmur na północny zachód

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Yuriko » pt kwie 10, 2020 2:58 pm

Obrazek
Po śmierci rodziców siedemnastoletni Kei Miyama wyjechał z Japonii, zostawiając młodszego brata pod opieką wujostwa. Sam zaś zamieszkał na dalekiej Islandii, gdzie dorabia jako prywatny detektyw. Przemierzając rozległe pustkowia kraju lodu i ognia, na co dzień mierzy się z mniej lub bardziej wymagającymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nim klienci. Jednak bez względu na rodzaj zlecenia, zawsze udaje mu się dopiąć swego. Kryje bowiem pewien sekret - niezwykłą i bardzo przydatną umiejętność słyszenia wspomnień zachowanych przez przedmioty...

Pewnego dnia jego kontakt z bratem niespodziewanie się urywa. Kei z miejsca rusza do Japonii, aby wyjaśnić zagadkę jego zniknięcia. Nawet nie przypuszcza, co czeka go na końcu drogi...
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 12:40 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Dao » pt lip 03, 2020 9:22 pm

Zna ktoś i może powiedzieć coś więcej o tym tytule? Ran tej samej autorki jest cudna, ale jednak status on-going zawsze niepokoi... :wink:

Arthaniel
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 15, 2018 9:12 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Arthaniel » sob lip 04, 2020 8:57 pm

czytałem tylko tom 1, ale może pomogę w podjęciu decyzji:

Niby gatunek kompletnie inny, ale czuć w "Szlakiem" podobny vibe realizmu magicznego. Pierwszy tom, tak samo jak pierwszy "Ran" to raczej zbiór luźno powiązanych ze sobą historii, mający nakreślić nam głównego bohatera, postacie poboczne, relacje między nimi oraz świat przedstawiony. Dopiero na sam koniec tomiku to wszystko zaczyna się zazębiać, klaruje się główna intryga, a końcowy plot twist naprawdę przyprawia o gęsią skórkę. Końcówka przywodzi trochę na myśl
► Pokaż Spoiler
. Trudno powiedzieć, w jakim kierunku się to rozwinie, ale jestem BARDZO zaintrygowany.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Bukafo » sob lip 04, 2020 9:15 pm

W sumie... skoro Ran mi podeszło, to może i to mi podejdzie. :mysli:

Taak, myślę, że jeszcze się zdecyduje kupić ten tytuł, bo kreska i gatunki mnie bardzo przekonują.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Dao » sob lip 04, 2020 9:49 pm

Dziękuję za odpowiedź! Po tak zachęcającym opisie to pewnie nawet skuszę się na prenumeratę... :twisted:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 04, 2020 10:15 pm

No i kupiłem... Kończący się czas na prenumeratę i karta kolekcjonerska zrobiły swoje :lol: choć tytuł i tak planowałem w trochę dalszej perspektywie...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Yuriko » sob lip 04, 2020 10:57 pm

Tytuł od samego początku planowałam kupić, ale dzięki Arthaniel jeszcze bardziej nie mogę się doczekać :D

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Gokiburi » ndz lip 05, 2020 2:00 am

Od samego początku nie planowałam tego kupować. Jednak wszędzie naokoło czytałam jak to ludziowie są zachwyceni, że zostanie to wydane, to nie dopytując nie sprawdzając zamówiłam prenumeratę.
Ech ta słaba silna wola.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Meliona » wt lip 14, 2020 11:04 pm

Po pierwszym tomie: Tytuł o wszystkim, czyli też o niczym. Zbiegi okoliczności tutaj są bardzo ciężkie do kupienia. Jak z polskiej taniej komedii romantycznej, w której scenarzysta nie potrafi sensownie zaaranżować spotkania dwójki bohaterów, więc jest dużo "przypadków". Postaci na razie nie lubię. Pojawia się tu zły glina i szczerze liczę, że w następnym tomie główny bohater pójdzie na policję zgłosić tego gościa. Myślę, że wystarczy rysopis + narodowość i już gostek nie przejdzie kontroli na lotnisku jakby chciał spieprzać do kraju, w którym
► Pokaż Spoiler
jest najwyraźniej zupełnie akceptowalne. W obliczu tego, co się ostatnio dzieje w USA tym bardziej straciłam nerwy na tej scenie... Główny wątek romantyczny w postaci blondyny, która
► Pokaż Spoiler
Typiara ma u mnie na starcie -70 punktów. Braciszek za to jest ciekawy!
► Pokaż Spoiler
Kreska jednak nie zachwyca mnie AŻ TAK. Chyba mi się opatrzyła mi się przez te miesiące od zapowiedzi, kiedy co jakiś czas oglądałam strony na google image xD
Lel, kupiłam 4 tomy w ciemno, więc czekam na tę obiecaną reklamówkę Islandii. Szczególnie po filmie Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga mam ochotę pozwiedzać ten kraj (w mandze xD). Liczę na pojawienie się skrzatów <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Bukafo » śr lip 15, 2020 12:42 am

Meliona, pamiętaj, że to dopiero pierwszy tom. Jeszcze wszystko się może zdarzyć. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Meliona » śr lip 15, 2020 9:10 am

Bukafo, Spokojnie, pamiętam. Mam zamówione pozostałe tomy, więc ciężko, żebym skreśliła ten tytuł po pierwszym, ale nawet bez tego najprawdopodobniej zakupiłabym drugi tom. Nie męczyłam się podczas czytania, a to też ważne xD
Obrazek

Hisoczek
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 10, 2020 12:51 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Hisoczek » wt lip 28, 2020 6:03 pm

Jestem świeżo po lekturze pierwszego tomu, kupiłem go bo brakowało mi 3 prenumeraty, żeby mieć karty LFM a wydawał się być najciekawszy ze wszystkich (poza Kaguyą i Grand Blue) - ale to czysty strzał w ciemno był. Spodobał mi się tytuł, lubię detektywistyczne, tajemnicze historie, po pierwszym tomiku znamy tylko zarys fabuły, ale jeśli autorka dobrze poprowadzi historię może wyjść bardzo ciekawy tytuł.

Kreska bardzo mi się podoba, chociaż jeśli chodzi chodzi o rysowanie damskich twarzy to trochę gorzej wygląda (no i wygląd młodszego brata Kei'a nie pasuje mi zbytnio).

Co do postaci z głównych mamy;
- Kei'a, głównego bohatera - detektywa - widać, że chłopak rozumny i myślący. Bez problemu da się polubić
- jego brata (nie pamiętam nawet jego imienia) - chłopak ścigany przez "złego glinę" z powodu podejrzenia o morderstwo swojego wujka i cioci.
- Lilię - tajemniczą laskę co MC ją randomowo spotykał do momentu gdzie się okazało, że jest siostrzenicą kochanki(?) jego dziadka. Prawdopodobnie będzie mieć pewnie jakieś wielkie znaczenie, jednak liczę, że nie na siłę

Póki co mamy przesłanki do myślenia, że młodszy braciszek niekoniecznie musi być niewinny (Kei go nie podejrzewa o nic) ale autorka może zrobić dosłownie wszystko, liczę tylko, że nie skomplikuje niepotrzebnie fabuły i dobrze poprowadzi historię.

Szkoda, że tytuł ma mało tekstu, ale przynajmniej rysunkami nadgania. Podoba mi się za to mini słowniczek na tylnej części obwoluty ze słowami po islandzku. Tytuł zaciekawił mnie na tyle, by zbierać go dalej, jednak raczej bez prenumerowania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Meliona » czw paź 01, 2020 6:25 pm

Drugi tom był duuużo lepszy od pierwszego! Takie proste cieszenie się życiem, jedzeniem, pięknymi widokami <3 Z dawką ciekawostek. Pół tomiku przeczytałam będąc przed śniadaniem, przez co nabrałam niezłego apetytu. Niestety nie miałam mięsa owcy w domu </3
Chyba w trzecim tomie wrócimy do nędznej fabuły, eh. Szkoda, że jego przyjaciel już sobie pojechał, bo dodawał radości do tej serii.

Może kupię sobie pierwszy tom Yuru camp na spróbowanie, bo nabrałam teraz ochoty na takie klimaty beztroski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Koichi » pt paź 02, 2020 12:13 am

Ale czy to znaczy, że w drugim tomie nic się nie dzieje?!

Byłem zainteresowany tym tytułem od początku, bo zaciekawiła mnie koncepcja plus, że detektywistyczne. Jednak po przeczytaniu opinii o pierwszym tomie wstrzymałem się z decyzją o zakupie, by zaczekać na opinie o drugim. I co widzę?
Nie wiem, warte to jest kupienia, czy nie? :mysli:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Meliona » pt paź 02, 2020 12:24 am

Koichi pisze:
pt paź 02, 2020 12:13 am
Nie wiem, warte to jest kupienia, czy nie?
Nie :P Ja bym się drugi raz nie zdecydowała, chyba że pieniądze by mnie paliły w dłonie.
Koichi pisze:
pt paź 02, 2020 12:13 am
Ale czy to znaczy, że w drugim tomie nic się nie dzieje?!
Tak, w sumie, to tak. Poznajemy trochę przeszłości głównego bohatera i jego najbliższego kumpla, Griffith niszczy płot i ten "cudowny" romans się trochę rozwija (kto się czubi, ten się lubi, chyba) - poza tym nic się nie dzieje. Co nie zmienia faktu, że mi się podobało i gdyby cała manga była taka, to byłabym szczęśliwa.

Będę opisywać każdy tom z czterech pierwszych, więc możesz poczekać na relację, czy coś się dzieje z fabułą xD

Edit: Czytam sobie przetranslatowane komentarze na amazonie pod czwartym tomie i... wow, autorzy wpisów piszą o przemocy seksualnej, która się w nim zadziała. :lol: W jakie bagno wdepnęłam, o rany. A chciałam tylko mangę detektywistyczną z piękną Islandią w tle...
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: DarkNighty » pt paź 02, 2020 7:21 pm

To ja mam zupełnie inne zdanie po dwóch tomach - dla mnie manga jest jak najbardziej warta kupienia. :) Zakochałam się w twórczości Aki Irie. <3
Faktycznie pierwszy i drugi tom trochę się różnią. W pierwszym więcej się dzieje, można bardziej wyczuć tę nutkę tajemnicy - jestem bardzo ciekawa, jak wyjaśni się kilka spraw, głównie ta z bratem.
Drugi tom jest spokojniejszy, zdecydowanie mniej się dzieje, ale wciąż czuć wyjątkowy klimat, który pokochałam po pierwszym tomiku. Kreska świetnie się sprawdza - jest unikatowa i nie do podrobienia. Bardzo lubię również głównego bohatera. Niby akcja w ogóle nie ruszyła do przodu, ale takie drobiazgi jak wspominki z przeszłości czy dialogi z przyjacielem, bardzo budują kreację postaci. A tak po za tym to widać, że autorka jest zakochana w Islandii i tą miłość przełożyła na drugi tom. :D

Myślę, że ta manga taka właśnie będzie. Spokojna, relaksująca, z ciekawymi postaciami, przepiękną kreską i co jakiś czas z detektywistycznym akcentem i tajemnicami, które aż proszą się o rozwiązanie. ^^
Na pewno nie jest to seria dla każdego, ale mnie kupiła w 100%. Nie umiałabym jej porównać do żadnej innej, ewentualnie do "Magicznego świata Ran". :P Chociaż do też inne bajki. Myślę, że warto dać szansę "Szlakiem chmur...", bo manga ma w sobie coś wyjątkowego.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Meliona » pt paź 02, 2020 7:55 pm

Spokojna i relaksująca, a mnie ciśnienie się podniosło podczas czytania 1. tomu, jak dawno przy żadnej mandze xD - policjant sobie pobił gościa ot tak (jeszcze na obcym terenie) i nie poniósł konsekwencji. Wystarczą takie sytuacje w realu. Do tego molestowanie, ugh.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: MarcinManga » pt paź 02, 2020 10:44 pm

DarkNighty pisze:
pt paź 02, 2020 7:21 pm
Faktycznie pierwszy i drugi tom trochę się różnią.
No to mam nadzieję, że drugi choć trochę mi się spodoba, bo pierwszy mnie wymęczył jak mało która manga :P
Zresztą kreski autorki też nie lubię, więc w moim przypadku nawet to nie ratuje serii :D

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Ginny » sob paź 03, 2020 12:02 am

Kupiłam, bo fascynuje mnie Islandia, piękna przyroda, dzikość, pustkowia. Pierwszy tom w miarę, choć akcja typu:
Meliona pisze:
pt paź 02, 2020 7:55 pm
policjant sobie pobił gościa ot tak (jeszcze na obcym terenie) i nie poniósł konsekwencji.
też mnie okropnie denerwują.

I jeszcze:
Meliona pisze:
pt paź 02, 2020 12:24 am
Czytam sobie przetranslatowane komentarze na amazonie pod czwartym tomie i... wow, autorzy wpisów piszą o przemocy seksualnej, która się w nim zadziała. :lol: W jakie bagno wdepnęłam, o rany. A chciałam tylko mangę detektywistyczną z piękną Islandią w tle...
Nie zapowiada się w takim razie dobrze. Unikam takich książek, mang jak ognia.

Drugiego tomu jeszcze nie zdążyłam przeczytać, czeka w kolejce za innymi mangami, które mają pierwszeństwo.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Szlakiem chmur na północny zachód

Post autor: Koichi » sob paź 03, 2020 6:16 pm

Ok, przeczytałem pierwszy tom w internecie i wciągnąłem się! :)
Kreska przypomina mi odrobinę kreskę innej autorki, którą uwielbiam, więc i ta mi się podoba. Nie wiem dlaczego inni narzekają, imho sceneria narysowana jest przepięknie, pozytywnie zaskoczyło mnie też szczegółowość rysowania, zwłaszcza aut. Może mógłbym się przyczepić, że niektóre postaci mają zbyt duże oczy, ale nie jest aż tak źle, więc machnę na to ręką.
Jeśli chodzi o charaktery postaci, to jak na razie są spoko, polubiłem zwłaszcza dziadka - stary wyjadacz jest zabawny :) Mierzi mnie tylko trochę, że Kei ma 17 lat. Serio, mógłby być chociaż pełnoletni, a tak cały czas przebija człowiekowi w głowie, że to jeszcze dziecko. Nie wiem natomiast co myśleć o damskich charakterach, bo obie panie są bardzo tajemnicze i obie wyglądają jakby miały jakiś sekret, co tylko pogłębia moją ciekawość co z tego wyniknie.
Generalnie dobrze się bawiłem czytając tom pierwszy, parę razy naprawdę głośno śmiechłem i jeśli reszta tomów będzie w podobnym tonie, to chcę je przeczytać. Jedyne co mnie skonfudowało, to:
► Pokaż Spoiler
Jakoś tak nie lubię azjatyckiego podejścia "a, spoko, teraz przejdziemy od zabawnej do brutalnej sceny", jakby autor miał frajdę że zdezorientuje czytelnika i temu będzie głupio, iż przed chwilą się chichrał. Ale spodziewam się więcej takich scen w kolejnych tomach, więc jestem już nastawiony psychicznie. Ale tak, kupię tomiki, bo ciekawi mnie co będzie dalej, no i podoba mi się klimat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości