Genialny detektyw Matsubase

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: Yuriko » śr sie 05, 2020 4:08 pm

Obrazek
Hijiri Matsubase jest jedynym w swoim rodzaju prywatnym detektywem. Ma niezawodną intuicję, umysł ostry jak brzytwa, cięty język i... aparycję gimnazjalisty. Choć uśmiech rzadko schodzi z jego twarzy, pod tą pogodną maską kryją się głębokie rany, które pomimo upływu czasu nie zdołały się zabliźnić. Traumatyczne przeżycia, z jakimi musiał się zmierzyć, ukształtowały go i uczyniły niezawodnym w swoim fachu. Poznajcie bliżej jednego z kluczowych bohaterów bestsellerowego "Pokoju w kolorach szczęścia"! Dowiedzcie się, jak wyglądały początki działalności detektywa Matsubase zaraz po jego odejściu z policji, a także czym zajmował się na trzy lata przed podjęciem sprawy Sachi i jej porywacza.
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2020 6:54 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: ninna » pt wrz 25, 2020 11:50 pm

Informacja z facebooka (z komantarzy pod postem):
Autor
Wydawnictwo Studio JG
W Japonii właśnie ukazał się drugi, ale całość ma się zamknąć w 3.
Jak dla mnie bardzo dobra wiadomość. Wystarczy mi, że Pokój jest ongoing i nie wiem, ilu tomów się spodziewać :P.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: ninna » śr paź 07, 2020 11:35 pm

Przeczytałam pierwszy tom i muszę powiedzieć, że nie jest to złe ale spodziewałam się czegoś innego. Nie wiem, nastawiłam się na więcej wspomnień z przeszłości detektywa i pracy w policji. Tymczasem dostałam coś, co od pierwszej chwili skojarzyło mi się z "Clamp School Detectives" :lol:. W tomiku mamy absurdalną sytuację, w którą detektyw został wplątany. Właściwie na własne życzenie, przy okazji pokazał, że wcale nie jest taki genialny. Poza tym zawarto tu trzy sprawy, które Matsubase ma za zadanie rozwiązać. Sprawy są bardzo proste i raczej dziecinne - w większości udział bierze młodzież. Niby autorka pisze w posłowiu, że bardziej zależało jej na przedstawieniu ludzkich uczuć ale problemy ukazane w tym tomie też nie są zbyt oryginalne.

Serio - to "Clamp School Detectives" napisane przez innego autora: bohaterowie to głównie dzieciaki, część z nich jest traktowana jak dorośli i piastuje absurdalne jak na swój wiek stanowiska. Sprawy są proste i niewymagające, a ich rozwiązanie nie wymaga tytułowego "geniuszu".

Na koniec jest zasygnalizowana jakaś intryga i liczę, że zostanie to jakoś fajnie rozwinięte. Manga nie jest zła ale nie jest to też kryminał. Raczej polecałabym to młodszym czytelnikom, ale jako że lubię Clampa to nawet mi się podobało :P.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: Meliona » śr paź 07, 2020 11:48 pm

Szkoda - to ma tak ładne obrazki, że zastanawiałam się nad kupnem (nie znam głównej serii).
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: ninna » czw paź 08, 2020 12:14 am

Meliona, plus jest taki, że znajomość głównej serii nie jest potrzebna, żeby "Detektywa" przeczytać. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwszy tom. Na sam koniec mamy bonus, w którym występuje Yashiro znany z "Pokoju" ale to tylko dwie jednostronicowe historyjki, w żaden sposób nie zdradzające, kim ta postać jest w głównej serii. Ot, rola typu "właściciel psa" przechodzący obok detektywa :D.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: Yuriko » śr kwie 28, 2021 12:03 pm

Okładka tomu 3
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 28, 2021 1:28 pm

Nie znam zupełnie serii ale lubię dizajn tej postaci. Fajnie wygląda i okładki z tą postacią wyglądają super.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: MarcinManga » śr kwie 28, 2021 6:09 pm

Seria jednak zamknie się w 4 tomach, nie 3, jak to kiedyś zapowiadano

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: ninna » sob maja 29, 2021 12:33 pm

Tom drugi jest duuuużo lepszy niż pierwszy. Już nie kojarzy mi się z Clampowymi detektywami :wink:. Sprawy nadal dotyczą młodzieży ale są poważniejsze niż poprzednie (a na pewno ta z rozdziału drugiego tego tomu). Rozwinęła się też tajemnica zasygnalizowana w tomie pierwszym i wreszcie mogę powiedzieć, że czekam na kolejny tom. Jednak dobrze, że autorka zdecydowała się narysować jeszcze jeden tom bo nie wiem, czy zamknięcie opowieści w trzech nie byłoby pospieszone.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: ninna » pt kwie 08, 2022 7:24 pm

Ta manga serio z tomu na tom robi się coraz lepsza :D. Tom trzeci jest naprawdę dobry, czyta się go przyjemnie, a przedstawiona tajemnica jest ciekawa. Zagadki do rozwiązania też są w porządku, nie obrażają inteligencji i nie są dziecinne. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to, że "genialny detektyw" niewiele tu robi, a zagadki rozwiązują za niego jego znajomi z poprzednich tomów :lol:. Fajnie się to wszystko spina, osoby z poprzednich tomów mają tu swoje pięć minut i mam nadzieję, że autorka zamknie wszystkie wątki w czwartym tomie (i nie będzie tego ciągnąć bo według mnie nie jest to seria nadająca się na coś dłuższego).

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Genialny detektyw Matsubase

Post autor: Yuriko » czw kwie 28, 2022 12:16 pm

Okładka tomu 4, ostatniego
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości