Sposób na pięcioraczki

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Yuriko » pt sie 28, 2020 5:02 pm

Obrazek
Jeśli na studiach przyszło Wam kiedyś zajadać się makaronem z mięsem bez mięsa lub określać kanapkę z serem i keczupem mianem dwudaniowego obiadu, nie będzie Wam obca sytuacja licealisty Futaro Uesugiego. Jako że jego rodzina tonie w długach, chłopak stara się jak może, aby mieć jak najlepsze oceny i desperacko szuka sposobu na zarobek. Niespodziewanie los się do niego uśmiecha – na horyzoncie pojawia się praca korepetytora za naprawdę duże pieniądze. Szybko jednak okazuje się, że ma uczyć nie jedną, ale aż pięć dziewczyn. Jego nowe podopieczne są bowiem... pięcioraczkami! Mało tego, wszystkie chodzą do jego szkoły, są niesamowicie piękne, a przy tym prezentują wachlarz skrajnych charakterów. Nie mówiąc już o tym, że nauka jest ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę. Czy to karkołomne wyzwanie ma szansę zakończyć się sukcesem? A może przyniesie zgoła inne zakończenie...?
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:42 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Fani » pt sie 28, 2020 5:07 pm

Jakoś średnio podchodzi mi to logo :/
Ale kupić na pewno kupię.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: yikkimy » pt sie 28, 2020 5:27 pm

Jakoś źle mi się skojarzyło, ale i tak kupię bez względu jaki będzie polski tytuł.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Canis » pt sie 28, 2020 5:52 pm

Ciekawie przełożone. Tak z podtekstem. Ale mogliby zamiast ogonka pod "Ę" dać płatek, podobnie jak zrobili to nad "i", oraz "ó". Byłoby ich wtedy pięć, więc pasowałoby do tytułu.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Łukasz.T » pt sie 28, 2020 6:10 pm

Podoba mi się polski tytuł ^^ Tytuł na pewno sobie zdubluje :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Mormicc » pt sie 28, 2020 6:33 pm

Polski logotyp jest bliższy oryginalnemu, ale amerykański bardziej przypadł mi do gustu. Samą mangę myślę, że wezmę, ale to dopiero po premierze któregoś tomu.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Kocurzyca » pt sie 28, 2020 8:05 pm

Moim zdaniem wygląda naprawdę ładnie. Chętnie kupię jak wyjdzie kilka tomów już.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Bukafo » pt sie 28, 2020 9:04 pm

Ja oczywiście nie biorę, ale spoko się prezentuje okładka pierwszego tomu.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Elaine » pt sie 28, 2020 9:41 pm

Podoba mi się logotyp. Ładnie im wyszła okładeczka. Nic tylko czekać aż wyjdzie pierwszy tomik :D
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Monsterlight » śr cze 16, 2021 3:44 pm

Obrazek
✨Przypominamy, że do 21 czerwca możecie zamawiać tomik w prenumeracie - w zestawie z parą kart do gry w memory!
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Katori » śr paź 26, 2022 1:51 pm

Finał Pięcioraczek również w polskich kinach - https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... n-theaters

Norbert1988888
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 27, 2022 7:59 am
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Norbert1988888 » czw paź 27, 2022 11:46 am

Jaram się trzeba nadrobić mangę.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Mr.Chiquita » czw paź 27, 2022 12:13 pm

Ja to liczę, że po zakończeniu regularnego wydania, SJG weźmie się za edycję Full Color (jest wersja fizyczna). Bo o Novelki i CharakterBooki nie ma co nawet marzyć, u nas zawsze są pomijane. Ale taka FC 2w1, w formacie A5 za większą cenę i w limitowanym wydaniu bez dodruków, to by jeszcze przeszła. Odpada koszt tłumaczenia, więc mogliby się spokojnie zmieścić w okolicach 70zł za tom. Limitka byłaby takim magnesem zachęcającym do zakupu... Ale się rozmarzyłem. :lol:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Canis » czw paź 27, 2022 4:31 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw paź 27, 2022 12:13 pm
Ja to liczę, że po zakończeniu regularnego wydania, SJG weźmie się za edycję Full Color (jest wersja fizyczna). Bo o Novelki i CharakterBooki nie ma co nawet marzyć, u nas zawsze są pomijane. Ale taka FC 2w1, w formacie A5 za większą cenę i w limitowanym wydaniu bez dodruków, to by jeszcze przeszła. Odpada koszt tłumaczenia, więc mogliby się spokojnie zmieścić w okolicach 70zł za tom. Limitka byłaby takim magnesem zachęcającym do zakupu... Ale się rozmarzyłem. :lol:
Przez chwilę już chciałem napisać: "Można pomarzyć", ale nie jest to wcale takie nierealne. Gdyby zorganizować jakąś zbiórkę crowdfundingową, to mogłoby się udać. Ja bym się dołożył.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Mr.Chiquita » czw paź 27, 2022 5:40 pm

Odpowiedź SJG na moją sugestię:
Studio JG pisze:Trudno powiedzieć. Sprzedaż głównej serii nie jest bardzo zła, ale też nie sugeruje, że byłoby dużo chętnych na kolorowego dubla. Nigdy nic nie wiadomo - może za 5 lat warto będzie w taki sposób o serii przypomnieć, a może nie będzie to miało sensu. Trudno na ten moment wyrokować - niczego nie wykluczamy, ale też nic nie obiecujemy, bo na przestrzeni lat wiele rzeczy może się zmienić. Na pewno nie zdecydujemy się na taki krok zaraz po wydaniu ostatniego tomu.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: KAWAIILOVE » czw paź 27, 2022 8:32 pm

Żeby oni za te 5 lat faktycznie mieli tą serię w całość wydaną. :P

A tak co do filmu, to pięcioraczek nie znam więc raczej odpuszczę sobie pójście na seans.

Norbert1988888
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 27, 2022 7:59 am
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Norbert1988888 » czw paź 27, 2022 9:13 pm

W sumie zostało do wydania 5 tomów, wszystkich ma być 14, może do konica 2023 studio JG wyda już całą serię.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 200
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Jiri50 » wt cze 13, 2023 11:35 am

No i stało się. Wydawnictwo zarzeka się, że w Czerwcu wyda równocześnie od razu dwa tomy. I zakończy tę bardzo ciekawą serię. :mrgreen:

Matejko
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 09, 2020 1:42 am
Gender:
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Matejko » wt cze 13, 2023 10:51 pm

Jiri50 pisze:
wt cze 13, 2023 11:35 am
No i stało się. Wydawnictwo zarzeka się, że w Czerwcu wyda równocześnie od razu dwa tomy. I zakończy tę bardzo ciekawą serię. :mrgreen:
Ooo... Skoro wydawanie dobiega końca, to będę mógł zapoznać się z tym tytułem. A jak w końcu było z tym filmem w kinach? Był on wyświetlany czy nie, bo przez ostatnie kilka miesięcy nie miałem czasu na śledzenia nowości kinowych?

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Sposób na pięcioraczki

Post autor: Nelinnor » śr cze 14, 2023 4:09 am

Matejko, miał być w polskich kinach "early 2023", ale mimo że mamy już prawie połowę roku to dalej cisza na ten temat. W międzyczasie film pojawił się już na Crunchyroll, więc nie wiadomo czy coś z tego jeszcze będzie. Dziwna sprawa. Z drugiej strony przynajmniej całość jest już u nich do obejrzenia wraz ze wszystkimi sezonami, więc o tyle dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości