Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Yuriko » czw wrz 17, 2020 4:22 pm

Obrazek
W dzieciństwie Kusunoki i Himeno marzyli o sławie i pieniądzach – nie mieli wątpliwości, że czeka na nich świetlana przyszłość. Obiecali sobie wtedy, że jeśli za dziesięć lat żadne z nich nie znajdzie drugiej połówki, wezmą ze sobą ślub. Lata mijały, ich drogi rozeszły się, a dwudziestoletni Kusunoki nie mógł bardziej oddalić się od realizacji ambitnych planów z dzieciństwa. Pozbawiony perspektyw, pieniędzy i chęci do działania, postanawia sprzedać część swoich rzeczy, aby móc przeżyć kolejne dni. W antykwariacie napotyka na starszego mężczyznę, który widząc jego trudne położenie, opowiada mu o pewnym sklepie, w którym można sprzedać długość swojego życia, czas lub zdrowie. Mimo początkowego sceptycyzmu, wiedziony ciekawością Kusunoki udaje się we wskazane miejsce i dokonuje niezwykłej transakcji...
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2020 11:12 am przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: k.x. » czw wrz 17, 2020 5:15 pm

Tytuł brzmi trochę jak clickbait z youtube, ale wygląda ładnie :P Za to te czerwone trójkąty trochę mnie dziwią i chyba nie do końca mi pasują.
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Bukafo » czw wrz 17, 2020 7:49 pm

No też mi się skojarzył ten tytuł z youtubem. Lol.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Yuriko » czw wrz 17, 2020 8:16 pm

Faktycznie ten tytuł brzmi jak taki typowy clickbaitowy filmik na youtube :lol: To pierwszy raz, kiedy tytuł jest dla mnie beznadziejny. Mam nadzieję, że środek będzie jednak lepszy.

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Elaine » ndz wrz 20, 2020 1:15 pm

Tłumaczenie, jak i część wizualna mi odpowiadają — są po prostu okey.

Choociaż k.x. ma rację co do:
k.x. pisze:
czw wrz 17, 2020 5:15 pm
Tytuł brzmi trochę jak clickbait z youtube
:lol:
Avatar: picrew.me

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Matii » ndz wrz 20, 2020 5:43 pm

Szału ten tytuł nie robi ale nie zależy mi na tym. Liczę że historia w mandze będzie zadowalająca :D
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
AgresywnaKaczka
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 11:37 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: AgresywnaKaczka » wt wrz 22, 2020 9:06 am

Wcześniej nie ogarnęłam :P teraz już zawsze jak będę na to patrzyła to będę widziała w myślach jakiś prankowy filmik na yt. "Sprzedałem swoje ŻyCiE ZA 10000 jenów ROCZNIE - ZOBACZ JAK!!?!" 🤣
Okładka jak dla mnie jest spoko, właśnie te czerwone trójkąty nadają jej czegoś takiego dynamicznego, dzięki czemu się odróżni np od okładki ogrodu słów, twojego imienia i innych podobnych.
Wcześniej nie brałam tego pod uwagę, nawet nie przeczytałam opisu ale w sumie może wziąć to jako 3 prenumeratę na festiwalu... Ale czy warto za beastars? Długie to?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Sebek » wt wrz 22, 2020 10:13 am

AgresywnaKaczka pisze:
wt wrz 22, 2020 9:06 am
Wcześniej nie brałam tego pod uwagę, nawet nie przeczytałam opisu ale w sumie może wziąć to jako 3 prenumeratę na festiwalu... Ale czy warto za beastars? Długie to?
Calosc zamknieta w 3 tomach, ale nie mam pojecia, czy jest warta zamiany za "Beastars" :) Mozna wiedziec jakie dwa pozostale tytuly bierzesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Kocurzyca » wt wrz 22, 2020 10:51 am

Szkoda, że tytuł nie brzmi trochę mniej jak clickbait na youtube, nie wiem, na przykład "Życie warte 10 000 jenów rocznie" czy coś w tym guście, albo nawet bez rocznie. Sama okładka taka sobie, czcionka mi się nieszczególnie podoba. Jest imo za bardzo bazowa.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Nelinnor » wt wrz 22, 2020 11:29 am

Tłumaczenie to niemal dokładna kalka z oryginału, tak samo jest w wydaniu angielskim, więc tutaj chyba autor popłynął w stronę niesławnego streszczania całego opisu fabuły w długim tytule. Co ciekawe manga bazuje na light novel zatytułowanej "Mikkakan no Koufuku", co tłumaczy się jako "Trzy Dni Szczęścia". Szkoda że SJG nie zmieniło tytułu na inny tak jak ostatnio wymyślili to na przykład w pięcioraczkach, albo nie zastosowali tego z LN, być może japoński wydawca nie pozwolił. Szkoda, bo taka historia zasługuje na więcej niż beznamiętny clickbaitowy tytuł, ale cóż zrobić.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Okularnik » wt wrz 22, 2020 12:30 pm

Teraz jak o tym tytule myślę to szkoda, że nie postanowili go przewalutować. W sumie czytałem te mange i chyba 10000 to mało, ale pewności nie mam xD Na pierwszy rzut oka w jakimś empiku czy yattcie też bym nie wiedział, złotówki chyba by nikogo nie odstraszyły

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt wrz 22, 2020 1:04 pm

Okularnik pisze:
wt wrz 22, 2020 12:30 pm
Teraz jak o tym tytule myślę to szkoda, że nie postanowili go przewalutować. W sumie czytałem te mange i chyba 10000 to mało, ale pewności nie mam xD Na pierwszy rzut oka w jakimś empiku czy yattcie też bym nie wiedział, złotówki chyba by nikogo nie odstraszyły
Odcinasz dwie ostatnie cyfry by zrobić dolary, więc... 100$ albo 400PLN. Trochę cienko. :lol:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: miaka88 » wt wrz 22, 2020 1:28 pm

Trzeba brać uwagę czasy historii. Jeszcze 100 lat temu 100$ to był majątek.
Obrazek

Awatar użytkownika
AgresywnaKaczka
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 11:37 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: AgresywnaKaczka » wt wrz 22, 2020 1:49 pm

Sebek pisze:
wt wrz 22, 2020 10:13 am
Mozna wiedziec jakie dwa pozostale tytuly bierzesz?
Chce sobie wziąć Klątwę Haru, Mąż brata i się właśnie zastanawiam to czy Futrzaki

Nazwa jako clickbait sama w sobie na pewno jest świetna bo jakby nie ona to nawet bym pewnie nie spojrzała. Dałam się złapać :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Sebek » wt wrz 22, 2020 2:30 pm

AgresywnaKaczka pisze:
wt wrz 22, 2020 1:49 pm
Chce sobie wziąć Klątwę Haru, Mąż brata i się właśnie zastanawiam to czy Futrzaki
Ja sobie wzialem i to i Futrzaki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: deffik » ndz lis 01, 2020 1:02 am

Czytałem ln-kę, była tak słaba, że jej jedynym plusem było to, że była dość krótka. :^)
Mango przejrzałem, brzydkie strasznie. Może po tych trzech tomach (czy ile tam ich jest) SJG wybierze coś lepszego. Pass.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: ninna » wt lis 10, 2020 4:58 pm

Przeczytałam pierwszy tom i mam pozytywne odczucia. Manga jest przyjemna i dobrze się ją czyta. Bohaterowie (mimo swoich przywar - patrz główny bohater) dają się polubić. Nie jest to tytuł bardzo odkrywczy czy oryginalny, aczkolwiek pomysł na fabułę jest ciekawy. Autorom udało się przyciągnąć moją uwagę.
Co do kreski to nie zgodzę się, że jest brzydka. Jest specyficzna i nie każdemu musi się spodobać. Mi jedynie twarz głównego bohatera wydawała się jakaś dziwna. Cała reszta była raczej w porządku. Rysunki w "Sprzedałem Życie" przypominają mi kreskę Mitsukazu Mihary. To było pierwsze, z czym mi się skojarzyły.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Bukafo » pt mar 26, 2021 5:51 pm

Prenumerata z ostatnim tomikiem wysłana, nareszcie. Już niedługo będę mógł sobie przeczytać tą króciutką serię za jednym tchem. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie

Post autor: Archerito » ndz lip 24, 2022 1:33 pm

Przeczytałem i ogólna ocena: w sumie ok. Było parę mocnych momentów ale niestety ku mojemu rozczarowaniu jak zawsze skończyło się
► Pokaż Spoiler
Troszkę dziwne wydało mi się rozwiązanie motywu z ukochaną z dzieciństwa. Jakieś takie na siłę zagmatwany i przedramatyzowane. Na pewno plusem jest długość bo całość historii zamyka się w trzech tomikach. Jak się nad tym zastanowić to chyba ten krótki special o byłym alfonsie dał mi więcej do myślenia niż cała historia głównego bohatera. No i nie ukrywam, że brakowało mi wyjaśnienia tego całego sklepu. Jaki jest sens jego działania, kto go tak naprawdę prowadzi? Po prostu trzeba uznać, że w tym świecie tak jest i koniec co kompletnie mnie satysfakcjonuje :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości