Zapiski zielarki

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Yuriko » wt mar 09, 2021 3:23 pm

Obrazek
Maomao, ambitna młoda zielarka, zostaje porwana i trafia do haremu cesarza jako służąca. Aby nie pogarszać sytuacji, w której się znalazła, zataja swoje umiejętności, a nawet fakt, że potrafi czytać i pisać. Tymczasem nowo narodzone dzieci władcy umierają na skutek tajemniczej klątwy. Zielarka szybko orientuje się, że to nie magia, ale trucizna jest przyczyną śmierci niemowląt. Decyduje się ostrzec księżniczki, podrzucając do ich komnat wiadomość o powodach niezwykłej choroby ich dzieci. Dziewczyna nie przypuszcza nawet, jak bardzo ta decyzja zaważy na jej losie. Tym bardziej, że znalazła się w miejscu, w którym nikt nie może czuć się bezpieczny...
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:38 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Nanaly » wt mar 09, 2021 4:28 pm

Tytuł mi się podoba. Myślałam, że będzie „Pamiętniki Zielarki”, ale „Zapiski...” brzmią ciekawie i nieprzeciętnie.

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: majo » wt mar 09, 2021 4:44 pm

Ale mam nadzieję, że w tytulaturze postaci w środku nie będzie jednak takich kwiatków jak te księżniczki tutaj.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Nanaly » wt mar 09, 2021 4:59 pm

majo pisze:
wt mar 09, 2021 4:44 pm
Ale mam nadzieję, że w tytulaturze postaci w środku nie będzie jednak takich kwiatków jak te księżniczki tutaj.
O, zgrozo, rzeczywiście. W angielskim wydaniu jest „consort”.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: ninna » wt mar 09, 2021 5:25 pm

Nanaly pisze:
wt mar 09, 2021 4:28 pm
Tytuł mi się podoba. Myślałam, że będzie „Pamiętniki Zielarki”, ale „Zapiski...” brzmią ciekawie i nieprzeciętnie.
"Pamiętniki Zielarki" od razu przywodziłyby mi na myśl piosenkę happysad "Z Pamiętnika Młodej Zielarki" :P.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Monsterlight » czw mar 18, 2021 4:50 pm

📝Bez względu na to czy będziecie w nim zapisywać notatki dotyczące pielęgnacji ziół, przepisy na napary i inne specyfiki zielarskie, czy zupełnie co innego...🌱🌱🌱 Ten cudny notesik może trafić do Was!🗒

📍Wystarczy, że do 12 kwietnia zamówicie prenumeratę na naszą nachodzącą nowość „Zapiski zielarki”!🌺 To przepięknie narysowana opowieść pełna pałacowych intryg z rezolutną główną bohaterką! Idealnie nadaje się dla wszystkich spragnionych nieszablonowych historii!😍 🔹️Manga ta do sprzedaży trafi w maju, ale jej przedpremiera odbędzie się w ramach Wiosennego Festiwalu Mangowego!🔹️ Oprócz notesiku, możecie zgarnąć też kolekcjonerską kartę! Wystarczy, że oprócz prenumeraty na pierwszy tomik „Zapisków zielarki”, zamówicie również prenumeraty na pierwsze tomiki dwóch innych festiwalowych nowości (lub prenumeraty zbiorcze włączające pierwszy tomik)❗
► Pokaż Spoiler
Już bym chyba wolała po prostu pocztówkę, notesów z prenumerat mam kilkanaście i i tak ich nie używam, bo mi zawsze szkoda xd :lol:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Alzea » czw mar 18, 2021 5:08 pm

U mnie to samo, pełno tego, nie używam, choć staram to sobie czasem włączyć pod home office i trzymać jeden na biurko do bazgrolenia podczas calli, ale zanim ją to wszystko zużyję... Niby ma sens, bo jednak ZAPISKI zielarki, ale cóż. Jestem team magnesy, bo to jedyny dodatek który eksponuje i używam, zakładki i pocztówki to zakładki do książek, ale nie czytam 50 na raz xD

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Kuroneko » czw mar 18, 2021 5:17 pm

Też notesów nie używam, bo jakoś zawsze mi szkoda. Ja chciałabym wreszczie plakaty, bo na ścianie wiszą jeszcze te z Otaku i na razie nie mam nowych na zmnianę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Nanaly » czw mar 18, 2021 5:32 pm

Też jestem team „szkoda mi używać”. Wolałabym tańszy tomik niż te dodatki.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: mika » czw mar 18, 2021 6:04 pm

A mnie właśnie ten notes kusi. Niech mi ktoś przypomni, czy ten tytuł jest już zakończony (i jak długi) czy wciąż wychodzi?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Itachi Uchiha » czw mar 18, 2021 6:10 pm

mika pisze:
czw mar 18, 2021 6:04 pm
A mnie właśnie ten notes kusi. Niech mi ktoś przypomni, czy ten tytuł jest już zakończony (i jak długi) czy wciąż wychodzi?
Manga obecnie liczy 7 tomów i wychodzi dalej :P

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: mika » czw mar 18, 2021 6:16 pm

Itachi Uchiha, dzięki. Toś ostudził mój zapał. Jak ktoś nie chce notesu, to chętnie przygarnę :P

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Matii » czw mar 18, 2021 6:18 pm

Ja mam podobnie. Mało notuje na karteczkach czy takich notatnikach bo używam kalendarza. Czasem coś bazgram na takiej karteczce ale to czasem. Też najpierw używam takie karteczki z odzysku np. kartki z kalendarze tnę na x kawałków lub jakieś stare nie pełne zadrukowane papiery. Takich karteczek mam bardzo sporo, więc nie tykam na razie tych notatniczków, a ich sterta rośnie. Ale nie narzekam. Innych może skusi ten dodatek ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Thoreline » czw mar 18, 2021 6:33 pm

Notesik bym przygarnęła, bardzo ładny. Używam często do pracy.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Yuriko » czw mar 18, 2021 9:14 pm

A ja nie jestem w teamie nieużywania notesików xD Mam je na biurku i używam, kiedy potrzebuję. Chociaż, i tak nie lubię ich jako dodatków, wolę pocztówki, zakładki, czy coś innego.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Kocurzyca » czw mar 18, 2021 9:54 pm

Ja nie przepadam za notesikami bo nigdy niczego nie notuję. Albo zapisuję gdzieś na komputerze/telefonie albo liczę, że zapamiętam i żyję z ryzykiem zapomnienia :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Mormicc » czw mar 18, 2021 9:59 pm

Mi się już nawet zdarzyło zrezygnować z przedpłaty jak zobaczyłem, że bonusem będzie notes. Jestem zwolennikiem czystej białej kartki, ewentualnie jakaś kratka czy linia, ale nic ponad to. Takie ramki i obrazki ładnie wyglądają, ale dla mnie zmniejszają czytelność. Mam tendencje to upychania bardzo dużej ilości tekstu pod różnymi kątami na małej przestrzeni, więc takie bonusy w tle tylko tworzyły by mi tylko jeszcze większy chaos.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: jtumanowicz » pt mar 19, 2021 11:11 am

Manga ma "zapiski" w tytule. Notesik jest logicznym dodatkiem :D.

Ja z dodatków najbardziej lubię zakładki i pocztówki, łatwo je wsadzić w segregator i wcisnąć w kąt :p.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: romanova » pt mar 19, 2021 11:14 am

Notes ładny, ale ja też z tych, którym szkoda ich używać (wyjątkiem jest ten z Lwa od Dango, bo jest taki duży i można się wygodnie rozpędzić). Najbardziej lubię pocztówki (stawiam na półce albo trzymam w pudełku i oglądam co jakiś czas) i zakładki (używam zgodnie z przeznaczeniem ;)).
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Zapiski zielarki

Post autor: Ame » sob mar 20, 2021 8:09 pm

romanova pisze:
pt mar 19, 2021 11:14 am
Notes ładny, ale ja też z tych, którym szkoda ich używać (wyjątkiem jest ten z Lwa od Dango, bo jest taki duży i można się wygodnie rozpędzić)
Ja też tylko z Marcowego Lwa użyłam. A reszty, a nie. Szkoda mi właśnie obrazków. Uważam, że notes jest trafnym wyborem, ale myślałam, że do pierwszego dadzą coś lepszego. A notes to tam później.
Mormicc pisze:
czw mar 18, 2021 9:59 pm
Takie ramki i obrazki ładnie wyglądają, ale dla mnie zmniejszają czytelność. Mam tendencje to upychania bardzo dużej ilości tekstu pod różnymi kątami na małej przestrzeni, więc takie bonusy w tle tylko tworzyły by mi tylko jeszcze większy chaos.
+1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości