Shaman King

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Monsterlight » czw kwie 08, 2021 7:06 pm

Serii nie planuję zbierać, ale pomysł na dodatek super :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

MaLeKrSkr
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 19, 2021 7:14 pm
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: MaLeKrSkr » czw kwie 08, 2021 7:09 pm

Anime prawdę mówiąc nigdy nie przypadło mi do gustu. Nie wiem czy to przez cenzurę, czy przez dubbing, czy coś innego, ale no nie zaskoczyło. Czy manga jest lepsza? Cały czas zastanawiam nad kupnem, ale prawdę mówiąc jest tego ostatnio sporo i chyba jednak wolę przeznaczyć fundusze na kolekcję Rumiko Takahashi.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Matii » czw kwie 08, 2021 8:48 pm

Alexandrus888 pisze:
czw kwie 08, 2021 6:30 pm
Karty postaci zachęciły mnie by zbierać na bieżąco Fire Force, z Shaman Kingiem będzie prościej - mam już prenumeratę :P
Mam tak samo. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z dodatków. Szaman dostał dodatkową obwolutę i te kart postaci no super!
Brawo JG!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Sebek » czw kwie 08, 2021 9:54 pm

Matii pisze:
czw kwie 08, 2021 8:48 pm
Alexandrus888 pisze:
czw kwie 08, 2021 6:30 pm
Karty postaci zachęciły mnie by zbierać na bieżąco Fire Force, z Shaman Kingiem będzie prościej - mam już prenumeratę :P
Mam tak samo. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z dodatków. Szaman dostał dodatkową obwolutę i te kart postaci no super!
Brawo JG!
To prawda, postarali sie. Ja mam nadzieje, ze po pierwszych kilku tomach wciagne sie w te serie.
"Goblin Slayer" mial bardzo fajny pierwszy tom, ale drugi wydal mi sie przecietny, co skutkowalo porzuceniem serii na jakis czas, ale postanowilem "GS" dac druga szanse, a trzeci tom spodobal mi sie na tyle, ze wzialem z miejsca cztery kolejne :) Z "KS" od razu wezme ze 3-4 tomy. Zobaczymy.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Matii » czw kwie 08, 2021 11:02 pm

Sebek, mam nadzieję że Ci sie spodoba. Ja bardzo lubię tą serię i czekałem naprawdę długo na jej wydanie ale się doczekałem ^^
Tu jeszcze info z Aska:
Jakie informacje o postaci będę na kartach z Króla Szamanów?
około 5 godzin temu
SJG: Bardzo podstawowe - wiek, grupa krwi, znak zodiaku itd. Taka tradycyjna metryczka. Warto dodać, że karty będą o tyle ciekawe, że będą trochę mniejsze niż pocztówki i będą wykonane na materiale, na jakim robiliśmy karty do memory w "Pięcioraczkach", więc będą bardzo wytrzymałe (praktycznie można w nie pukać^^). Na odwrocie karty postaci zawsze będzie też kolorowa grafika, a zapewniam - im dalej, tym ciekawiej jeśli chodzi o grafikę. Dla porównania podrzucam zdjęcie kafelków z memory, żebyście mogli zobaczyć, o jakim materiale mówimy. :D
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Bukafo » pt kwie 09, 2021 3:22 pm

Sebek, no ja tak właściwie też wziąłem w ciemno SK, więc nie jesteś sam zią. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Sebek » pt kwie 09, 2021 3:53 pm

Bukafo pisze:
pt kwie 09, 2021 3:22 pm
Sebek, no ja tak właściwie też wziąłem w ciemno SK, więc nie jesteś sam zią. :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiele osob chwalilo, wiec czemu nie.
Obrazek

MichaelLangdon
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 09, 2021 12:50 am
Status: Offline

Shaman King

Post autor: MichaelLangdon » sob kwie 10, 2021 11:46 pm

Mam pytanie odnośnie tej dodatkowej obwoluty. Napisane jest, że będzie to oryginalna grafika z pierwszego wydania. Jednak na stronie obwoluta wyglada jak połączenie pierwszego i drugiego wydania( z pierwszego Yoh, a z drugiego nagłówek). Więc zastanawiam się jak to w końcu będzie?

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Monsterlight » sob kwie 10, 2021 11:51 pm

MichaelLangdon pisze:
sob kwie 10, 2021 11:46 pm
Mam pytanie odnośnie tej dodatkowej obwoluty. Napisane jest, że będzie to oryginalna grafika z pierwszego wydania. Jednak na stronie obwoluta wyglada jak połączenie pierwszego i drugiego wydania( z pierwszego Yoh, a z drugiego nagłówek). Więc zastanawiam się jak to w końcu będzie?
Polecam po prostu spytać Studio na ich Asku/Facebooku. Oni będą najlepiej wiedzieć.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: KubciO » ndz kwie 11, 2021 9:24 am

Studio ja YT podczas przeglądu nowości Wiosennego Festiwalu Mangowego omawia tytuły i Shaman King także na oryginalnych grafikach będzie mieć logo zaprojektowane przez wydawnictwo.

https://youtu.be/toLACdT29UQ?t=4472
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Yuriko » wt kwie 20, 2021 5:02 pm

Obwoluty do Shaman Kinga
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Matii » wt kwie 20, 2021 9:36 pm

Ta dodatkowa obwoluta jest według mnie ładniejsza.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Kocurzyca » śr kwie 21, 2021 4:05 pm

Mi się definitywnie bardziej podoba ta z czarnym grzbietem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

Shaman King

Post autor: kierr » śr kwie 21, 2021 6:17 pm

Kocurzyca pisze:
śr kwie 21, 2021 4:05 pm
Mi się definitywnie bardziej podoba ta z czarnym grzbietem.
+1

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: mati12.94 » śr kwie 21, 2021 9:15 pm

Obie spoko wyglądają. Ale ta główna mi bardziej przypadła do gustu.

MynDonos97
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 13, 2021 6:12 pm
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: MynDonos97 » śr kwie 28, 2021 11:19 pm

Mam pytanie do osób, które już mają tom z dwiema obwolutami. Jako że sprzedawane jest domyślnie z tą "starszą" (tą z grafiką z oryginalnego wydania) na wierzchu to obie obwoluty mają zagięcia na skrzydełka w minimalnie innych miejscach. Przez to kiedy próbuję włożyć "starszą" obwolutę pod "nowszą" to ta pierwsza wygina się straszliwie i gdyby mocniej docisnąć to pewnie się uszkodzi (a na pewno będzie to bardzo odstawać przez co może być ciężko z ułożeniem na półce). Czy udało się komuś to jakoś rozwiązać tak aby mimo wszystko na tom założone były obydwie ale ta obwoluta z odświeżoną grafiką była na wierzchu? Póki co, przynajmniej dla mnie, jedynym rozwiązaniem jest chyba po prostu ściągnięcie tej "starszej" ale też ciężko ją przechować tak żeby się nie zniszczyła.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Kakaladze » sob maja 01, 2021 10:26 am

MynDonos97, Ja póki co założyłem tak że jednego skrzydełka nie zakładam (nowej) obwoluty.

Ale ogółem trzeba po prostu zrobić nowe zagięcie na obwolucie i też powinno działać, ale troszkę się boje ze za bardzo uszkodzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: dejikos » sob maja 01, 2021 2:43 pm

Kakaladze pisze:
sob maja 01, 2021 10:26 am
MynDonos97, Ja póki co założyłem tak że jednego skrzydełka nie zakładam (nowej) obwoluty.
O, genialny pro-tip! Zastosuję :D

Słabo pomyśleli z tą dodatkową obwolutą. W sumie mogli dwustronnie wydrukować. W pudełkowych wersjach gier czasami spotkałam się z takim rozwiązaniem.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Shaman King

Post autor: Kocurzyca » sob maja 01, 2021 5:13 pm

Miałam ten sam problem. Wolę nowszą obwolutę (lakier miejscowy wygląda kozacko, zwłaszcza na tych wzorkach w tle, no i czarny grzbiet lepszy od białego) i nie byłam w stanie jej założyć na starą bez uszkadzania. Koniec końców starą ściągnęłam i gdzieś schowałam.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Shaman King

Post autor: Alexandrus888 » sob maja 01, 2021 5:21 pm

Ja jeszcze czekam na paczkę, ale wolę nową wersję obwoluty (głównie ze względu na grzbiety). Jednak nie będę się bawił w zakładanie obwoluty na obwolutę. Starą po prostu schowam. Może jak zegnę na pół to wejdzie do segregatora który planuje założyć na dodatki? Przypomnijcie mi - jaki format ma Shaman?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości