Dziecię słońca i deszczu

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Yuriko » pt cze 18, 2021 3:32 pm

Obrazek
Szesnastoletni Hodaka Morishima, znudzony życiem na prowincji, postanawia uciec z domu i rozpocząć swoją wielką przygodę w Tokio. Szybko jednak przekonuje się, że samotne życie w metropolii nie jest wcale takie proste. Pieniądze szybko się kończą, głód zagląda do żołądka, a jako nieletni uciekinier ma dość marne szanse na znalezienie pracy. Pewnego dnia Hodaka poznaje Hinę, dziewczynę mającą szczególny dar manipulowania pogodą i razem postanawiają założyć wspólny biznes. Ceremonia ślubna? Wyczekiwany festiwal? Kto nie zapłaciłby za gwarancję bezchmurnego nieba w ważnym dla siebie dniu? Niestety szybko okazuje się, że igranie z siłami natury niesie ze sobą poważne konsekwencje, a za niezwykłą moc dziewczyny trzeba będzie zapłacić wysoką cenę…
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:41 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Nelinnor » pt cze 18, 2021 6:56 pm

Nie jestem fanem tłumaczenia tego tytułu. Fakt, że motywem przewodnim tutaj jest deszcz oraz słońce, ale wszędzie używa się ogólnego słowa pogoda, od tytułu aż po określenia wewnątrz historii. Dziecię słońca i deszczu może brzmi trochę ciekawiej, ale spłycanie "tenki" do słońca i deszczu niebezpiecznie zbliża się do manipulowania fabuły, co nie powinno mieć miejsca.

Może nazbyt się czepiam, ale po dokładnym zapoznaniu się z historią w różnych formatach niezbyt mi to pasuje. Mam nadzieję, że przynajmniej w środku takie określenia jak np. "tenki no miko" będą poprawne i nikt nie wyskoczy z kapłanką słońca i deszczu.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Okularnik » pt cze 18, 2021 9:07 pm

Polecieli z tytułem mocno xDD
Brzmi dość poetycko, może nawet trochę zbyt, ale w sumie mi się podoba
Za to czcionka już mi nie pasuje, tak sobie się ją czyta, za dużo różnych zagięć i kółek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Yuriko » wt cze 22, 2021 3:12 pm

Dodatek do 1 tomu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Koichi » wt cze 22, 2021 5:31 pm

Jakiś dziwny zwyczaj na tym forum czepiania się tytułów lub czcionki. Albo jednego i drugiego. Cieszcie się, że nie przetłumaczyli tego jako "Pogodynka". A jeśli uważacie, że potrafilibyście to zrobić lepiej, to zaproponujcie własny projekt.

Samą mangą nie jestem zainteresowany bo nie znam, a opis fabuły nie przedstawia nic konkretnego. Równie dobrze mogłaby to być jednotomówka, albo i historia rozciągnięta na ponad 20 tomów.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Yuriko » wt cze 22, 2021 6:58 pm

Koichi pisze:
wt cze 22, 2021 5:31 pm
Jakiś dziwny zwyczaj na tym forum czepiania się tytułów lub czcionki.
Nie czepianie się, a raczej wyrażanie własnej opinii. Sama uważam, że logo jest zbyt wydziwiane i z daleka średnio czytelna, bo słowa zlewają się w całość.

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Okularnik » śr cze 23, 2021 9:05 pm

Wie ktoś może czym jest ten efekt "soft touch"? XD
Przyznaję, nie mam pojęcia o co chodzi, a karta całkiem ładna

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dziecię słońca i deszczu

Post autor: Meliona » śr cze 23, 2021 9:24 pm

Po prostu karta jest przyjemna w dotyku
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości