Blood Blockade Battlefront

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » pn wrz 20, 2021 3:08 pm

Obrazek
Gdy w Nowym Jorku otworzyły się wrota do innego wymiaru, a potworne istoty zaczęły przenikać do świata ludzi, jedyną rzeczą, która uchroniła planetę przed inwazją, stała się wzniesiona przez mieszkańców magiczna bariera wokół miasta. W ten sposób w ciągu jednej nocy na zgliszczach metropolii powstało Hellsalem’s Lot. Na straży porządku tego niezwykłego miejsca stanęła Libra, tajemnicza organizacja, zrzeszająca ludzi o wyjątkowych umiejętnościach. To właśnie w jej szeregi przypadkowo wstępuje Leo Watch – chłopak, który niedawno przybył do Hellsalem’s Lot, aby zebrać materiały do turystycznego przewodnika. Jak się wkrótce okaże, on również skrywa pewną tajemnicę…
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2021 10:02 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Ame » wt wrz 21, 2021 11:27 am

OVERKILL pisze:
pn wrz 20, 2021 5:12 pm
Szkoda, że nie Trigun Maximum tylko jakiś tytuł którego nawet nie kojarzę
+ 1

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: MrOrochimaru » czw wrz 23, 2021 8:22 pm

Też tytułu nie kojarzyłem, więc postanowiłem obejrzeć anime, by ocenić czy warto kupić i... O matko, jaki ten tytuł jest "durny"/nudny. Obejrzałem obecnie 5 odcinków. Główny bohater jest mega denerwujący i bezużyteczny, więc cały czas jest ratowany z "ciężkich" sytuacji. Sytuacje są przedstawiane jako ogromne zagrożenia dla całego świata, a wszystkie historie zamykają się w 1 odcinku i to naprawdę bardzo prosto: Dzieją się złe rzeczy-Przybywają dobre postacie-Dobrzy przegrywają-Nagle pojawia się kolejna dobra postać, która ratuje wszystko w sekundę/Postać, która przegrywała, nagle wpada na GENIALNY pomysł i pokonuje wroga.
Jedyne co jest dobre w tym anime, to co nie uświadczymy w mandze, czyli muzyka i przecudowny opening.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » czw wrz 23, 2021 10:09 pm

Taka ciekawostka
SJG: Polski tytuł miał brzmieć "Krwawy front", ale niestety autorowi zależy na tym, żeby wszystkie wydania zagraniczne były spójne, z angielskim tytułem, krzaczkami itd., stąd BBB. :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Gotenks » pt wrz 24, 2021 3:46 pm

Kiedyś widziałem kilka odcinków anime, ale szybko mnie znudziło. Też bym wolał kontynuację Triguna :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » pn wrz 27, 2021 4:06 pm

Dodatek do 1 tomu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: ZenekPsychopata » pn wrz 27, 2021 4:21 pm

MrOrochimaru pisze:
czw wrz 23, 2021 8:22 pm
Też tytułu nie kojarzyłem, więc postanowiłem obejrzeć anime, by ocenić czy warto kupić i... O matko, jaki ten tytuł jest "durny"/nudny. Obejrzałem obecnie 5 odcinków. Główny bohater jest mega denerwujący i bezużyteczny, więc cały czas jest ratowany z "ciężkich" sytuacji. Sytuacje są przedstawiane jako ogromne zagrożenia dla całego świata, a wszystkie historie zamykają się w 1 odcinku i to naprawdę bardzo prosto: Dzieją się złe rzeczy-Przybywają dobre postacie-Dobrzy przegrywają-Nagle pojawia się kolejna dobra postać, która ratuje wszystko w sekundę/Postać, która przegrywała, nagle wpada na GENIALNY pomysł i pokonuje wroga.
Jedyne co jest dobre w tym anime, to co nie uświadczymy w mandze, czyli muzyka i przecudowny opening.
Pierwszy sezon anime i tak jest o wiele lepszy niż drugi, bo ma ciągłość fabularną i tylko kilka parę epizodycznych odcinków... Radzę dotrwać do końca pierwszego sezonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » pn wrz 27, 2021 4:39 pm

ZenekPsychopata pisze:
pn wrz 27, 2021 4:21 pm
Pierwszy sezon anime i tak jest o wiele lepszy niż drugi, bo ma ciągłość fabularną i tylko kilka parę epizodycznych odcinków... Radzę dotrwać do końca pierwszego sezonu.
A ja nie, jeśli ktoś ogląda ogląda serię, bo nie może zdecydować się na kupno serii. Pozwolę sobie zacytować
The storytelling is still wacky as hell but it's entirely episodic. Everything to do with Black and White was anime original - the manga has no overarching story thus far.
Jestem po 2 sezonach i nie polecam. Nudne, bez wyrazu czegokolwiek. Leo bez żadnego progressu, bohaterowie bez charakterów, denerwujący Zapp. I fabuła, gdzie nigdzie nie zmierza.
► Pokaż Spoiler
Anime ekranizuje wątki do ostatniego tomu mangi i jeśli SJG nie wydałoby kontynuacji, to czytelnik zostanie praktycznie bez zakończenia.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: MrOrochimaru » wt wrz 28, 2021 7:42 pm

ZenekPsychopata pisze:
pn wrz 27, 2021 4:21 pm
MrOrochimaru pisze:
czw wrz 23, 2021 8:22 pm
Też tytułu nie kojarzyłem, więc postanowiłem obejrzeć anime, by ocenić czy warto kupić i... O matko, jaki ten tytuł jest "durny"/nudny. Obejrzałem obecnie 5 odcinków. Główny bohater jest mega denerwujący i bezużyteczny, więc cały czas jest ratowany z "ciężkich" sytuacji. Sytuacje są przedstawiane jako ogromne zagrożenia dla całego świata, a wszystkie historie zamykają się w 1 odcinku i to naprawdę bardzo prosto: Dzieją się złe rzeczy-Przybywają dobre postacie-Dobrzy przegrywają-Nagle pojawia się kolejna dobra postać, która ratuje wszystko w sekundę/Postać, która przegrywała, nagle wpada na GENIALNY pomysł i pokonuje wroga.
Jedyne co jest dobre w tym anime, to co nie uświadczymy w mandze, czyli muzyka i przecudowny opening.
Pierwszy sezon anime i tak jest o wiele lepszy niż drugi, bo ma ciągłość fabularną i tylko kilka parę epizodycznych odcinków... Radzę dotrwać do końca pierwszego sezonu.

Prawie nigdy nie porzucam anime (zdarzyło się tylko kilka wyjątków). I właśnie dokończyłem ten 1 sezon. Potem było tylko odrobinkę lepiej, pojawiły się raptem 2 odcinki, które nie były epizodyczne. Jedyne, co w tym anime było według MNIE okej(oprócz muzyki), to historia życia White oraz Blacka, ale sama postać Blacka to dno-był praktycznie taki sam jak główny bohater, nudny, narzekający, nic niepotrafiący itd. "Główny" wróg też okropny, zaczął tak naprawdę działać w ostatnim odcinku, a praktycznie i tak nic nie zrobił.

Wszystkie walki w tym anime kończą się praktycznie po jednym/paru ciosach, nie ma tu żadnej ciekawej dłuższej akcji. A gdy ktoś już walczy, to reszta postaci stoi z boku i patrzy. Czyżby zawinił tu brak budżetu, czy po prostu autor napisał/narysował wszystko, jak najprościej się dało? Anime nie było okropne, ale nie było też dobre.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » ndz paź 10, 2021 11:45 am

Karta festiwalowa
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » czw kwie 28, 2022 8:27 am

https://twitter.com/mangamogurare/statu ... J8WPULq2iw

Ciekawe, czy SJG wyda kolejne serie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Ame » ndz maja 01, 2022 10:44 am

OVERKILL pisze:
czw kwie 28, 2022 9:37 am
Dalej czekam na Trigun Maximum :roll:
JA także.

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Dao » ndz maja 01, 2022 12:34 pm

Z tego, co pamiętam JG kiedyś komuś odpisało, że zainteresowanie trigunem nie było na tyle duże, by pokusili się na wydawanie maximum :(

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Blood Blockade Battlefront

Post autor: Yuriko » pt lip 15, 2022 10:43 pm

Okładka 10 tomu Kekkai Sensen Back 2 Back
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości